💯 بررسی بهترین استراتژی های فارکس و باینری آپشن

13:26 22/12/2022 -

 • صفحه اصلی
 • 💯 بررسی بهترین استراتژی های فارکس و باینری آپشن

💯 کسب درآمد با استراتژی های فارکس و باینری آپشن

در بازار های مالی بدون شک استراتژی های معاملاتی موفق از مهم ترین لازمه های کسب درآمد در فارکس همچنین حفظ آن است، این استراتژی ها در بازار های فارکس و باینری آپشن میتوانند متفاوت باشند اما داشتن استراتژی و مدیریت سرمایه نقطه مشترک در بین هر دوی آن ها است .

در این مقاله ما به معرفی و بررسی استراتژی های برتر فارکس و بهترین استراتژی های باینری آپشن در تایم فریم های مختلف خواهیم پرداخت پس از شما دعوت میکنیم که تا انتهای این مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید .

اموزش استراتژی های فارکس ، مهمترین استراتژی های فارکس ، استراتژی های سود ده فارکس

از استراتژی های کاربردی فارکس و باینری آپشن برای ایجاد یک استراتژی مطمئن و سودده میتوان به اندیکاتور های داخل جدول زیر اشاره کرد که در این مقاله به دفعات به آن ها اشاره شده است به همین دلیل اگر با هر کدام از آن ها آشنایی ندارید، پیشنهاد میشود تا بروی نام آن ها کلیک کنید تا به صفحه ی مربوط به هر کدام انتقال داده شوید .

💥نام اندیکاتور نام لاتین🔥
💥اندیکاتور میانگین متحرک Moving Average (MA)🔥
💥باند های بولینگر Bollinger Bands🔥
💥اسیلاتور استوکاستیک Stochastic Oscillator🔥
💥مکدی Convergence/Divergence (MACD)🔥
💥شاخص قدرت نسبی Relative Strength Index (RSI)🔥

 

☑️ بهترین استراتژی فارکس | استراتژی های فارکس

همانطور که گفتیم استراتژی های فارکس بسیار متنوع هستند که انتخاب هر معامله گر برای کسب درآمد در بازار های مالی متفاوت با دیگریست در ابتدا باید استراتژی خود را مشخص کنید سپس در ادامه ی مقاله میتوانید یک استراتژی یا ترکیبی از چند استراتژی را برای معامله انتخاب کنید و از طریق آن به معامله در بازار فارکس مشغول شوید .

اموزش استراتژی های فارکس ، استراتژی های فارکس ، استراتژی های فارکس پیشرفته

 

استراتژی های فارکس چیست؟

برای تشخیص و تایید یک روند راه ها و ابزار های گوناگونی در اختیار هست اما مطمئن ترین و ساده ترین آن استفاده از ترکیب اندیکاتور های مووینگ اوریج ، RSI و استوکاستیک است ، استفاده از اندیکاتور ها در کنار الگو ها برای معامله و کسب سود با دقیق ترین استراتژی فارکس مینامند.

از اندیکاتور میانگین حرکتی برای تشخیص یک روند استفاده میشود و برای تایید آن میتوان از اندیکاتور RSI و استوکاستیک کمک گرفت و زمانی که هر 3 آن ها یک روند را نشان دادند میتوانید وارد بازار شوید، برای تشخیص جهت ورود به بازار میتوانید براساس دستورالعمل های زیر پیش بروید :

 • ورود در جهت صعودی (لانگ)
  1. هر دو خط میانگین متحرک رو به بالا در حال حرکت باشند
  2. RSI بالای 50 باشد
  3. هردو خط اندیکاتور استوکاستیک صعودی باشند

 

 • ورود در جهت نزولی (شرت)
  1. هر دو خط میانگین متحرک رو به پایین در حال حرکت باشند
  2. RSI پایین تر از 50 باشد
  3. هردو خط اندیکاتور استوکاستیک نزولی باشند

 

 • تشخیص نقطه خروج از بازار
  1. اندیکاتور MA سیگنال های مقابل هم می دهد
  2. اندیکاتور RSI سیگنال های مقابل میدهد

برای پیشگیری از هرگونه ضرر بهتر است استاپ لاس (SL) را 35 پیپ بیشتر از از نقطه ورود و تارگت پوینت (TP) را 70 پیپ بیشتر از نقطه ورود قرار دهید .

بررسی و مقایسه ی تمامی بروکر های فارکس ایرانیان ، لیست فرکس ایرانیان ، بهترین های فارکس برای ایرانیان

برای آشنایی بیشتر با بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان به لینک مقاله ی زیر مراجعه نمایید .

بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان

 

نحوه ی ایجاد سیگنال معاملاتی فارکس

بهترین راه برای ایجاد سیگنال های فارکس استفاده از اندیکاتور ها است ، که اندیکاتور مکدی ، RSI ,  مووینگ اوریج از جمله استراتژی های ساده فارکس برای این کار بحساب میآیند.

برای یافتن استراتژی مناسب با معاملات لازم است پیش از هرکاری آنها را به خوبی آزمایش کنید، برای تست استراتژی ها فارکس چند راه وجود دارد :

 • حساب های دمو (Demo Account)
  با حساب های دمو میتوانید تمام اندیکاتور های مد نظر خود در حجم های مختلف معاملاتی در بازه های زمانی مختلف بسنجید و بدون ریسک از دست دادن سرمایه واقعی خود به نتیجه ی مطلوب برسید

 

 • بک تستینگ (Back Testing)
  یکی دیگر از راه های بررسی تحلیل و استراتژی های جدید فارکس استفاده از ابزار بک تست در تریدینگ ویو و متاتریدر است ، که به هردوی آنها خواهیم پرداخت با این ابزار میتوانید سرعت حرکت یک دارایی را تغییر دهید یا یک بازه ی زمانه در تاریخچه ی حرکتی دارایی برای مثال 1 ماه پیش را انتخاب کنید.
  سپس از آن تاریخ به بعد تمام کندل ها را از روی چارت پاک کنید با این کار میتوانید بدون اطلاع از روند دارایی پیشبینی و الگو های خود را رسم کنید تا از تحلیل خود مطمئن شوید:

 

بروکر آی سی ام بروکرز ICMBROKERS ، معاملات طلا در icm brokers ، معامله طلا در بازار فارکس

افتتاح حساب در بروکر ICM

 

آموزش بک تست در تریدینگ ویو | Trading View

در تریدینگ ویو کافیست تا پس از ورود به حساب کاربری ، در چارت مورد نظر خود گزینه ی Replay را در نوار ابزار بالای چارت انتخاب کنید
میتوانید سرعت بارگذاری چارت ها و تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا بک تستینگ آغاز شود .

بک تست در متاتریدر ، بک تستینگ تریدینگ ویو ، بک تست در تریدینگ ویو

برای انجام پیپر تریدینگ در تریدینگ ویو میبایست ابتدا اقدام به ثبت نام نمایید و پس از آن میتوانید از قابلیت های سایت تریدینگ ویو رایگان بهره مند شوید :

ساخت اکانت رایگان تریدینگ ویو

 

آموزش بک تست در متاتریدر | Metatrader

در متاتریدر ابتدا بروی گزینه ی VIEW بروید و گزینه Strategy Tester را انتخاب کنید یا از دکمه های ترکیبی [Control + R] برای دسترسی سریع استفاده کنید .

پس از باز شدن صفحه ی بک تستینگ اندیکاتور مورد نظر خود را بهمراه بازه ی زمانی ، تاریخ و نماد معاملاتی انتخاب کنید و گزینه ی شروع را مطابق تصویر زیر فشار دهید .

بک تست در متاتریدر ، بک تست رایگان ، بک تست فارکس

 

 • معاملات کاغذی یا پیپر تریدینگ (Paper Trading)

ترید کاغذی یا پیپر تریدنگ نیز یکی دیگر از راهکارها برای انجام آزمون و خطا پیش از به خطر انداختن سرمایه ی حقیقی کاربران است ، این روش درواقع ترکیبی از حساب های دمو و بک تستینگ است.

در پیپر تریدینگ میتوانید معامله باز کنید ، نقطه کسب سود و استاپ لاس را نیز تعیین کنید تا اینجا کاملا مشابه یک حساب دمو است اما قابلیتی که به آن برتری میدهد امکان انجام آن در هر ساعت یا بازه ی زمانی دلخواه است ، بهترین پلتفرم برای انجام پیپر تریدینگ و آزمایش استراتژی های فارکس پلتفرم تریدینگ ویو است .

پس از بازکردن چارت تریدینگ ویو از پنل پایین مشابه تصویر زیر گزینه ی Trading Panel را انتخاب کنید و سپس بروی Paper Trading فارکس کلیک کنید و گزینه Connect را بزنید .

پیپر تریدینگ در تریدینگ ویو ، پیپر تریدینگ چیست؟ ، معاملات کاغذی در تریدینگ ویو

 

در نوار ابزار واقع در سمت راست صفحه گزینه Order Panel را انتخاب کنید تا به صفحه ی مخصوص بازکردن معاملات دسترسی پیدا کنید، از این صفحه میتوانید تمام جزئیات معامله ی خود را انتخاب کنید

اگر قصد معامله در روز یا ساعت خاصی را دارید کافیست در بخش Time in Force گزینه ی GTD را انتخاب کنید تا امکان تغییر زمان معامله برای شما باز شود .

پیپر تریدینگ در تریدینگ ویو ، پیپر تریدینگ چیست؟ ، معاملات کاغذی در تریدینگ ویو

 

استراتژی خرید و نگهداری در فارکس | Buy And Hold

خرید و نگهداری یک استراتژی سرمایه گذاری غیرفعال است که در آن یک معامله گر سهام، جفت ارز یا انواع دیگر اوراق بهادار مانند ETF ها را خریداری می کند و آنها را برای مدت طولانی بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت در بازار نگه می دارد.

استراتژی خرید و نگهداری یکی از محبوب ترین و اثبات شده ترین روش های سرمایه گذاری در بورس است، سرمایه گذاران اغلب نگرانی در مورد اخبار و رویداد های بازار یا تحلیل های تکنیکال دائمی ندارند، اگرچه این استراتژی نیازمند تحلیل بلند مدت دقیق و مدیریت ریسک و سرمایه است اما همواره با سود خوبی همراه است .

استراتژی خرید و نگهداری در فارکس ، Buy and hold چیست ؟

 

مزایا استراتژی خرید و نگه داشتن

– استراتژی خرید و نگه داشتن یک نوع معامله ثابت شده با بازده سرمایه گذاری بالا است

– نیاز به صرف زمان کمتری

– اعمال مالیات های منصفانه بروی سرمایه گذاری بیش از یک سال

 

معایب استراتژی خرید و نگه داشتن

– تریدر ها با خرید و نگه داشتن یک سهام برای مدت طولانی سرمایه ی خود را درگیر تنها یک سهام میکنند
که ممکن است باعث ازدست رفتن فرصت های دیگر شود

– هیچ زمان مشخصی برای شروع حرکت به جهت مد نظر سرمایه گذاران وجود ندارد

– استراتژی خرید و نگهداری، یک نوع سرمایه‌گذاری بلندمدت است
که برای سرمایه‌گذارانی که زمان لازم برای معاملات روزمره ندارند ، مناسب است.

– اجرای این استراتژی به خودی خود دشواری ندارد اما یافتن یک دارایی با ارزش و آینده دار در پایین ترین قیمت به دید افزایش در آینده زمان بر است .

 

معاملات پرایس اکشن در فارکس | Price Action

پرایس اکشن معامله بر اساس حرکت قیمت یک دارایی در یک بازه زمانی معین است .

با تجزیه و تحلیل این عملکرد میتوان حرکت بعدی آن را پیش بینی کرد ، در استراتژی پرایس اکشن ، به جای استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند اندیکاتورها میبایست به درک و تصمیمات شخصی خود بسنده کنید، زیرا با بررسی الگو ها تنها میتوانید نقاط ورود و خروج بازار را شناسایی کنید .

پرایس اکشن چیست ؟ ، آموزش پرایس اکشن ، پرایس اکشن در فارکس

مشابه تصویر بالا در یک بازه زمانی روند نزولی به اتمام رسیده و الگوی گاوی شکل گرفته است ، پس از تایید کندل معامله گر میتواند وارد بازار در جهت صعودی شود برای کار با پرایس اکشن نیاز به داشتن تسلط کافی بروی الگوهای پرایس اکشن دارید .

 

بروکر با اسپرد صفر ، بهترین بروکر با کمترین اسپرد ، بروکر آمارکتس برای اسکالپ

افتتاح حساب در آمارکتس

 

استراتژی تریدینگ رنج | Range Trading

تکنیک رنج تریدینگ یک استراتژی رایج در معاملات فارکس است که به معامله گر در شناسایی محدوده ای برای معامله در زمانی که بازار جهت یا روند مشخصی ندارد کمک می کند. بازارها به طور مداوم بین دو قیمت مختلف در دوره ها مختلف در نوسان هستند که معمولا نقاط حمایت و مقاومت نقش مهمی در آن ایجاد میکند

استراتژی رنج تریدینگ ، تریدینگ رنج ، اموزش تریدینگ رنج

 

اولین قدم برای انجام استراتژی رنج تریدینگ تشخیص بالاترین و پایین ترین نقاط حرکت قیمت داراییست پس از آن مشابه تصویر بالا میبایست با استفاده از نقاط حمایت و مقاومت یک محدوده حرکتی برای دارایی در نظر بگیرید تا بتوانید با استفاده از آن وارد بازار شوید .

ایده آل ترین حالت معامله فروش در سطوح مقاومت و خرید در نقاط حمایت است که میتواند در یک بازه ی زمانی سود قابل توجهی را نصیب شما بکند همچنین جزء استراتژی های نوسان گیری فارکس نیز بحساب می آید.

برای افزایش دقت معاملات میتوانید از اندیکاتور بولینگر بند نیز بصورت مکمل استفاده کنید .

توجه داشته باشید که بازار پس از تکمیل حرکت خود در این محدوده عموما به اصطلاح بریک اوت (BreakOut) میکند که در بخش بعد توضیح خواهیم داد .

 

استراتژی بریک اوت در فارکس | Break Out

در فارکس زمانی که یک دارایی نقاط مقاومت خود را بشکند و به حرکت خود ادامه دهد به اصطلاح بریک اوت یا شکست روند انجام داده است این اتفاق معمولا پس از  تکمیل معاملات رنج اتفاق می افتد که باعث تشکیل یک  حرکت جدید در بازار میشود که باعث ایجاد فرصت های معاملاتی جدید برای معامله گران نوسانی میشود .

در این بازار همه چیز تشخیص نقاط حمایت و مقاومت قوی دارایی ها است و تنها کافیست منتظر سیگنال خرید یا فروش باشید.

استراتژی های قوی فارکس ، بریک اوت در پرایس اکشن ، بریک اوت چیست

 

مشابه تصویر بالا میبینید که زمانی که محدوده رنج تمام میشود شکست رخ می دهد البته باید آگاه باشید که هر شکستی الزاما بریک اوت نیست و باعث ایجاد روند جدیدی نمیشود ، اما همچنان می‌توان از این فرصت برای باز کردن پوزیشن‌های اولیه، و سود بردن از روند جدید استفاده کنید.

 

بهترین استراتژی معاملاتی با ترکیب اندیکاتور ها

از بهترین استراتژی های فارکس میتوان به استفاده ی همزمان از

اشاره کرد که در اغلب پلتفرم ها نیز در دسترس است که در زیر به نحوه معامله بر اساس این اندیکاتور ها خواهیم پرداخت .

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی ، اندیکاتور استوکاستیک ، اندیکاتور مکدی ، اندیکاتور میانگین حرکتی

 

تشخیص سیگنال خرید و فروش فارکس

اصلی ترین نشانه ها برای تشخیص سیگنال فروش میتواند علائم زیر را داشته باشد :

  • حرکت نزولی هر دو خط میانگین متحرک
  • حرکت RSIپایین تر از 50
  • حرکت نزولی استوکاستیک
  • حرکت مکدی پایین تر از خط مرکزی

در این زمان یک سیگنال شورت یا فروش صادر شده است که به نشانه ی فروش دارائیست و میتوانید پیرو روند فعلی کسب سود کنید زمانی که موارد بالا در جهت مخالف شروع به حرکت کردند زمان خروج از بازار رسیده است ، تمام این اندیکاتور ها قابلیت شخصی سازی بر اساس بازه های زمانی مد نظر معامله گران را دارند و همینطور میتوان بعنوان استراتژی های اسکالپ در فارکس نیز از آن ها استفاده کرد .

 

بهترین استراتژی کوتاه مدت فارکس

معاملات کوتاه مدت فارکس از دوره های میانگین متحرک 10 و 20 استفاده می کند ، در مثال زیر، از 10 و 20 SMA برای تولید سیگنال های فارکس استفاده شده که میتواند سیگنال ها را در سریع ترین زمان تشخیص دهد ، از محبوب ترین استراتژی کوتاه مدت فارکس بدون شک میتوان به اسکالپ اشاره کرد .

 

استراتژی های اسکالپ در فارکس | اسکالپینگ در فارکس

اسکالپینگ فارکس از بهترین استراتژی های کوتاه مدت فارکس بشمار میرود که بر اساس معاملات 1 تا 5 دقیقه انجام میشود سود کم در زمان کم از اصلی ترین مشخصه های این نوع معامله است که یکی از پرطرفدار ترین روش های معامله بحساب می آید اگر چه که برخی از بروکر ها آن را جایز نمیدانند و برخی دیگر نیز به دلیل اسپرد های بالا عملا آن را غیر ممکن میکنند .

سرعت پیشبینی و دقت از اصلی ترین نیازمندی های این معامله است معمولا استاپ لاس 3 پیپ و کسب سود بروی 5 پیپ در نظرگرفته میشود ، بهترین اندیکاتور اسکالپ بدون شک میتواند میانگین متحرک باشد که تجزیه و تحلیل فنی روندهای فارکس را در بازار ممکن می کند دیگر اندیکاتور اسکالپینگ پر کاربرد استوکاستیک است که میتواند واگرایی و اشباع خرید یا فروش را در بازار مشخص کند که در اسکالپینگ نقش مهمی را ایفا میکند .

برای وصول نتیجه بهتر میتوان از RSI نیز بعنوان مکمل بهره برد شاخص قدرت نسبی میتواند دقت سیگنال ها را افزایش دهد .

بهترین بروکر اسکالپ ، اموزش اسکالپ تریدینگ ، اسکالپ در فارکس چیست
برای انتخاب بهترین بروکر ها برای اسکالپ در فارکس به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

🐊اندیکاتور Alligator | تمساح

اندیکاتور تمساح یکی دیگر از اندیکاتور های بیل ویلیامز است که از نام آشنایی در بین معامله گران بحساب می آید ، این شاخص ترکیبی از سه خط میانگین متحرک است که از هندسه فراکتال و محاسبه غیرخطی تبعیت میکنند .

 • خط سبز (لب) میانگین متحرک 5 دوره ای ، با تغییر 3 میله در آینده
 • خط قرمز (دندان) میانگین متحرک 8 دوره ای، با تغییر 5 میله در آینده
 • خط آبی (فک) میانگین متحرک 13 دوره ای، با تغییر 8 میله در آینده

اندیکاتور Alligator ، اندیکاتور الیگیتور ، بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری در فارکس

 

لب ها، دندان ها و فک هر کدام بر اساس بازه های زمانی مختلف اندازه گیری میشوند

در تجزیه و تحلیل فنی فارکس و تولید سیگنال های معاملاتی فارکس زمانی که این 3 معیار بسته یا در هم تنیده می شوند، به این معنی است که تمساح می خواهد بخوابد یا قبلاً خوابیده است، یعنی بازار روند نزولی به خود میگیرد، سپس پس از آن بیدار و گرسنه است پس به شکار مشغول میشود و قیمت افزایش پیدا میکند ، در این حالت 3 خط با تلاقی پیدا میکنند و قیمت دچار نوسان میشود که بهترین زمان برای سود گیری بحساب می آید .

بهترین اندیکاتور فارکس مکمل rsi ، اندیکاتور Alligator ، اندیکاتور الیگیتور

 

اندیکاتور الیگیتور یکی از پیچیده ترین اما در عین حال کاربردی در فارکس بحساب می آید، که در مقاله ای جدا به آموزش کامل آن خواهیم پرداخت .

 

بهترین استراتژی میان مدت فارکس

بهترین استراتژی در میان مدت برای فارکس استفاده از میانگین متحرک در دوره ی 50 MA است که به عنوان سطح حمایت و مقاومت عمل میکند ، در روند های صعودی فارکس ، 50 MA به عنوان سطح حمایت در نظر گرفته میشود و انتظار میرود پس از آن که دارایی با این سطح برخورد داشت شکل صعودی به خود بگیرد و درصورت شکستن این سطح یک سیگنال خروج صادر میشود ، پرایس اکشن معامله بر اساس حرکت قیمت یک دارایی در یک بازه زمانی معین است .استراتژی های معروف فارکس ، استراتژی های فارکس پرسود ، معروف ترین استراتژی های فارکس

در روند نزولی نیز اندیکاتور مووینگ اوریج در دوره 50 MA به عنوان سطح مقاومتی عمل می کند و انتظار میرود، پس از برخورد با این نقطه روند نزولی را طی کند و اگر دارایی بالاتر از خط اندیکاتور بسته شود، یک سیگنال خروج طلقی میشود .

معروف ترین استراتژی های فارکس ،استراتژی های فارکس و ارز دیجیتال ، استراتژی های قدرتمند فارکس

 

استراتژی معامله روزانه فارکس | Daily Trade

معاملات روزانه فارکس بسیار ساده است همه معاملات در طول روز معاملاتی باز و بسته می شوند ، این استراتژی در همه بازارها قابل اجرا است اما بیشتر در استراتژی های فارکس و کریپتو دسته بندی میشود ، برای این کار معامله گران اندیکاتور های معاملاتی را در بازه های 4 ساعت تا 6 ساعت تنظیم میکنند.

با استفاده از این نوع معاملات شامل هزینه سواپ یا کارمزد شبانه نمیشود و اغلب مبتنی بر اخبار و رویدادهای خبری از جمله اخبار اقتصادی، نرخ بهره و از این دست است .

ثبت نام در بروکر لایت فارکس ، اموزش لایت فارکس ، بروکر لایت فاینانس

افتتاح حساب لایت فایننس

 

بهترین استراتژی بلند مدت فارکس

استراتژی معاملات بلند مدت فارکس نیاز به تعیین دوره های طولانی مانند 100 MA و 200 MA برای پیدا کردن سطوح حمایت و مقاومت بلند مدت دارد . از آنجایی که بسیاری از معامله گران فارکس از همین مقدار برای مووینگ اوریج در فارکس استفاده می کنند، قیمت اغلب به این سطوح واکنش نشان می دهد.

استراتژی معاملات بلند مدت فارکس ، اندیکاتور میانگین حرکتی ، میانگین حرکتی 100 و 200

 

معامله بر اساس مووینگ اوریج به این صورت است که اگر MA 200  جهت نزولی داشته باشد میتواند منتظر پیروی بازار از آن بود ، پس بایست به دنبال یک نقطه ورود  برای فروش یا معامله شورت بود و اگر این جهت مثبت بود میتوان به دنبال نقطه ورود برای خرید در حرکت صعودی بازار بود .

 

استراتژی سووینگ ترید | Swing

Swing Trading در دسته استراتژی معاملاتی بلند مدت قرارمیگیرد . این معاملات از چند روز تا چند هفته باز نگه داشته می شود، پایه این معاملات تحلیل تکنیکال بلند مدت است و سود گرفتن از نوسانات بزرگ در بازار است .

برای یافتن نقاط ورود و خروج در این استراتژی نیاز به استفاده از تحلیل فاندامنتال بعنوان مکمل برای آگاهی از حرکت های جهت دار ناشی از اخبار و رویداد های دوره ای دارایی ها است ، اگرچه معاملات نوسانی بیشتر یک استراتژی بلند مدت است، اما می توان از آن بعنوان استراتژی های روزانه فارکس نیز استفاده کرد.

مزایای معاملات نوسانی

  • نسبت به معاملات روزانه به زمان کمتری برای معامله نیاز است
  • با انجام تحلیل تکنیکال ریسک معامله کاهش پیدا میکند

معایب معاملات نوسانی

  • برگشت های شدید بازار می تواند منجر به زیان های قابل توجهی شود

 

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور

برای درک بهتر حرکت دارایی ها علاوه بر تحلیل تکنیکال الگوهایی نیز طراحی شده اند که با رسم آن ها میتوانید به سادگی حرکت بعدی یک دارایی را شناسایی کنید .

 

 • تقاطع میانگین متحرک

یکی از رایج ترین این الگو ها زمانیست که  میانگین متحرک کوتاه مدت ، میانگین متحرک بلند مدت را قطع میکند، در این زمان یک سیگنال خرید صادر میشود و به معنی تغییر روند فعلی تلقی میشود ، بعضا از آن به عنوان “صلیب طلایی” نیز یاد میکنند .

 

 • الگوی فنجان و دسته

دلیل نامگذاری این الگو شباهت شکل گیری آن به یک فنجان است شکل کلی این الگو مشابه به حرف “u” در زبان انگلیسی است، زمانی که نیم دایره ی اولیه مشابه تصویر زیر تشکیل میشود پیشبینی تشکیل یک نیم دایره ی کوچک تر بعنوان دسته ی فنجان داده میشودبرای معامله گران نوسانی 4 نقطه ی ورود و خروج برای نوسان گیری وجود دارد و برای دیگر معامله گران پس از اتمام الگو روند صعودی بعنوان فرصت معاملاتی بوجود می آید .

 

 • الگوهای سر و شانه

الگوی سر و شانه یکی از پرکاربرد ترین الگوهای فنی فارکس است ، کلیات تشکیل این الگو وجود 3 قله است که قله ی وصف از ارتفاع بیشتری در مقایسه با 2 قله ی کناری برخوردار است .

بنا به جهت تشکیل این قله یا الگوی سر و شانه، میتوان انتظار معکوس شدن روند صعودی به نزولی یا مخالف آن را انتظار داشت

 

 • الگوی پرچم

الگوی پرچم از استراتژی های قدرتمند فارکس بحساب می آید که بلافاصله پس از یک حرکت جهت دار با شدت بالا در نمودار تشکیل میشود دلیل نام گذاری آن حرکت نوسانی و زیگزاگ گونه ی دارایی در یک مثلث مشابه تصویر زیر است ، این الگو معمولاً از پنج تا بیست نوار قیمتی تشکیل شده است که میتواند زمان شروع روند صعودی (پرچم صعودی) یا روند نزولی (پرچم نزولی) را نمایش دهد .

 

 • مثلث ها

الگوی مثلث که یکی از رایج ترین الگو های بازار های مالی است با رسم 2 خط در امتداد بالاترین و پایین نقاط کندل قیمتی نشان داده میشود که عموما دارایی در آن محدوده متمرکز میشود، الگوی مثلث  3 حالت نزولی ، صعودی و متقارن دارد که حرکت قیمت در هر کدام از آن ها متفاوت است

الگوی مثلث صعودی ، الگوی مثلث در فارکس ، الگوی مثلث نزولی

 

✅ استراتژی های معاملاتی باینری آپشن

گزینه های باینری یا باینری آپشن از ساده ترین سبک معامله در بازار های مالی هستند ، در این نوع معامله کافیست تا جهت حرکت بازار را درست پیشبینی کنید و اگر پیش بینی درستی انجام دهید سود می کنید و در غیر این صورت سرمایه معامله شده خود را از دست می دهید.

همین سادگی باعث افزایش محبوبیت معاملات باینری در بین تریدر ها شده اما در مقابل به دلیل سرعت انجام معاملات تحلیل بازار و استراتژی های معاملاتی در کسب سود یا ضرر تاثیر بسزایی دارد به همین دلیل قصد داریم بهترین استراتژی های باینری آپشن را در زیر بررسی کنیم .

استراتژی های باینری آپشن ساده ، بهترین استراتژی های باینری آپشن ، استراتژی های باینری آپشن شصت ثانیه

 

بهترین استراتژی باینری آپشن چیست؟

همانطور که مختصر با معاملات باینری آپشن آشنا شدیم ، کل معامله بر پایه ی 2 حالت است که شما یا درست پیشبینی میکنید یا غلط به همین دلیل به آن معاملات دودویی نیز گفته میشود.

استفاده از استراتژی های باینری آپشن درصد موفقیت را بطور چشمگیری افزایش میدهد اما قبل از انتخاب یک استراتژی گزینه های باینری، باید نکات اساسی این نوع معاملات را بدانید، اول از همه، بر خلاف معاملات فارکس شما در گزینه های باینری شما دارایی را خرید و فروش نمیکنید تنها روند آن را پیشبینی میکنید .

کد بونوس پاکت آپشن ، همه چیز درباره بونوس پاکت آپشن ، دریافت دلار مجانی از بروکر پاکت آپشن

افتتاح حساب پاکت آپشن

 

استراتژی معامله با خط روند باینری آپشن

یکی از متداول ترین استراتژی های باینری آپشن مورد استفاده، هم برای گزینه های باینری و هم برای فارکس پیروی و معامله در جهت روند بازار است پیروی از روندها یک تاکتیک کاملاً منطقی و مطمئن برای معامله است که در عین حال بسیار ساده است کاربران روند قیمت فعلی هر دارایی را بررسی میکنند و پس از شناسایی آن شروع به معامله در جهت بازار میکنند .

برای مثال، اگر قیمت طلا در یک روند صعودی قرار داشته باشد نمودار نیز گاوی بودن روند را تایید کند شما میتوانید در نقاط برخورد بازار با خط روند وارد بازار شوید .

استراتژی معامله با خط روند، معاملات خط روند ، انواع خط روند

 

اغلب حرکت دارایی ها بصورت نوسانی یا زیگزاگ در 3 جهت صعودی ، نزولی یا جانبی است که مهمترین بخش آن تشخیص این روند ها است برای تشخیص روند نزولی نیز کافیست خط روند را تشخیص داده و در زمان برخورد دارایی موقعیت خود را باز کنید .

خط روند صعودی و نزولی ، استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور

این ساده‌ترین استراتژی گزینه‌های باینری است که کاربران با ترکیب نمودار های شمعی ریسک بازگشت ناگهانی دارایی را کاهش میدهند .

 

تشخیص روند جدید باینری آپشن

استراتژی های فارکس خط روند همانطور که از نام آن مشخص است نشان دهنده تغییر روند یک دارایی است در حالی که روند حرکت دارایی ها بیشتر وابسته به تحلیل های تکنیکال است اما رویداد های خبری میتواند آن ها را تغییر دهد، پس حتما پیش از شروع معامله رویداد های خبری و تحلیل فاندامنتال را نیز در کنار تحلیل تکنیکال برای موفقیت بیشتر بکار ببرید .

برای آشنایی بیشتر با بررسی رویداد های خبری و انتخاب بهترین تقویم اقتصادی برای رصد بازار به مقاله ی ما در باره ی این موضوع مراجعه کنید .

تقویم معاملاتی فارکس ها ، تقویم اقتصادی فارکس ، آشنایی با تقویم فارکس

برای بررسی بیشتر میتوانید از طریق لینک زیر به مقاله ی تقویم اقتصادی فارکس هدایت شوید .

آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس

 

استراتژی 1 دقیقه ای باینری آپشن

استراتژی های باینری آپشن در تایم شصت ثانیه یکی از محبوبترین استراتژی ها است زیرا امکان کسب سود و معاملات را در روز افزایش میدهد . این استراتژی به چند دلیل محبوب است. اولین آن افزایش تعداد معاملات در طول روز و افزایش موفقیت کسب درامد است همچنین در صورت ضرر نیز میتوانید به سرعت آن را جبران کنید .

دومین آن سهولت نسبی کار برای هر سطح از معامله گران است که به جذابیت آن می افزاید ، نکته کلیدی در اینجا، انتخاب بهترین و سریع ترین اندیکاتور ها برای پیشبینی حرکت دارایی است که از بهترین آن ها میتوان تشخیص سطوح حمایت و مقاومت و استفاده از اندیکاتور مکدی به عنوان مکمل است .

حتی ابتدایی ترین اندیکاتور و شاخص های فنی نیز می تواند به شما در افزایش درصد پیشبینی صحیح روند بازار کمک کند ، برای آن دسته از معامله‌گران که تجربه بیشتری دارند می‌توانند از میانگین‌ متحرک و پارابولیک سار برای پیشبینی بهتر استفاده کنند .

همانطور که گفتیم در این نوع معامله رسیک از دست دادن سریع پول همانقدریست که فرصت جبران سریع آن وجود دارد و در صورتی که از ابزار های مناسب تحلیل تکنیکال به درستی استفاده کنید میتوانید این ریسک را کاهش دهید .

 

استراتژی 5 دقیقه ای باینری آپشن

یکی دیگر از تاکتیک‌های بسیار محبوب در میان معامله گران گزینه‌های باینری، معاملات 5 دقیقه‌ای است، معاملات در بازه ی زمانی 5 دقیقه نوسانات معاملات 60 ثانیه ای را با یک دید کلی تر برای پیشبینی دقیق و مطمئن تر فراهم میکند.

معامله‌گران باید تحلیلات تکنیکال خود را در بازه های 1 دقیقه پیشبینی کنند و حرکت کندل ها را با دقت تحت نظر داشته باشند بهترین اندیکاتور ها برای این سبک معامله استفاده ترکیبی از اندیکاتور های پارابولیک سار بهمراه مکدی و EMA است .

آلپاری فیکس کانترکت ، fix contract alpari چیست ، بروکر آلپاری باینری آپشن

افتتاح حساب در آلپاری

 

 استراتژی هجینگ در باینری آپشن | Hedging

استراتژی هجینگ (Hedge) یا پوشش ریسک به معامله همزمان در دو جهت بروی یک دارایی گفته میشود .

با این کار ضرر کاهش پیدا میکند اما سود نیز کاهش میابد اما به هر صورت سود بروی هر معامله نصیب معامله گران میشوند ، امکان استفاده از این استراتژی همیشه امکان پذیر نیست و نیاز به تجربه ی زیاد برای اجرای دقیق دارد آنچه در این رویکرد مهم است محاسبه مقدار سود و نقطه خروج هر معامله پیش از ورود دارد که به مقدار بازپرداخت هر کارگزاری نیز بستگی دارد .

 

استراتژی استرادل باینری آپشن | Straddle

استراتژی استرادل نوعی از معاملات برای پوشش ریسک است بهترین زمان استفاده از آن در بازار های پر نوسان است ، در این صورت که نمیتوانید جهت بازار را پیشبینی کنید میتوانید در هر جهت از حرکت دارایی کسب دارایی کنید .

استراتژی معاملاتی Straddle ، استراتژی استرادل

در این استراتژی تمام تمرکز معامله گران به نوسانات خبر است 2 نقطه خرید در پایین ترین نقطه و فروش در بالاترین نقطه محدوده دارایی تعیین میشود و سپس تریدر ها منتظر انتشار خبر می مانند .

زمانی که نوسانات شروع میشود و دارایی به هر کدام از نقاط از پیش تعیین شده شما برخورد میکند معامله باز میشود و اگر تحلیل شما درست باشد دارایی به سمت نقطه ی شروع دیگر معامله پیش خواهد رفت و همزمان با بسته شدن معامله ی اول ، معامله ی دوم فعال میشود اگر چه پیشبینی آن دشوار است و هر رویدادی نمیتوان چنین تاثیری در بازار بگذارد اما تحلیل درست میتواند فرصت های مناسبی را برای کسب درآمد فارق از جهت بازار ایجاد کند .

پیش از شروع معامله با این استراتژی ، در حساب های دمو یا بروی کاغد به دفعات آن را تمرین کنید تا دچار ضرر دوچندان نشوید .

 

استراتژی پینوکیو برای باینری آپشن | Pinocchio

در استراتژی پینوکیو کندل ها یک بدنه و یک سایه بلند دارند و هر زمان کندل ها به این صورت شکل بگیرند بازار به خلاف جهت حرکت میکند که دلیل نامگذاری این استراتژی به پینوکیو شده است زمانی که کندل پینوکیو شکل میگیرد سایه ی بلند آن باعث شکست سطوح مقاومت و حمایت به نشانه ی شکست روند میشود در حالی که برخلاف آن روند بازار برعکس میشود که معامله گران را به اشتباه می اندازد.

در زمان معامله با این استراتژی بایت توجه داشته باشید که روند ها به همین سادگی تغییر نمیکنند پس حتما پیش از سرمایه گذاری این تغییر روند را به اندیکاتور های دیگر نیز بررسی کنید .

استراتژی پینوکیو برای باینری آپشن ، استراتژی پینوکیو برای باینری آپشن ، استراتژی پینوکیو در معاملات باینری آپشن

 

✅ جمع بندی

معامله در بازار های مالی فارق از شاخه ی آن نیاز به دانش و استراتژی دارد، معامله بدون استراتژی نهایتا به ضرر و از دست رفتن سرمایه شما ختم میشود بهترین راه ابتدا کسب دانش و تمرین بدون سرمایه واقعی است به ویژه در معاملات باینری آپشن و ارز های دیجیتال که کوچکترین نوسانات بازار میتواند بروی معامله شما تاثیر گذار باشد .

در این مقاله با هم با محبوب ترین استراتژی های معاملاتی گزینه های باینری و فارکس آشنا شدیم که برای هر سطح معامله گران از مبتدی تا حرفه ای کاربردیست .

در آخر هیچگاه قانون طلایی معامله را فراموش نکنید هرگز با پولی که نمی‌توانید از دست بدهید، معامله نکنید ، به استراتژی‌های مناسب با سطح تخصص خود پایبند باشید و با دارایی‌هایی که به حرکت آن آشنا هستید معامله کنید .

 

سوالات متداول

 • بهترین کتاب استراتژی های معاملاتی فارکس چیست ؟

  کتاب ها و مقالات متععدی در این باره از سوی اساتید فارکس نوشته شده است که ما بهترین آنها را در قالب فایل های PDF گردآوری کردیم برای دانلود استراتژی های فارکس رایگان میتوانید از طریق پیام رسان های تلگرام و واتساپ فارسی با ما در ارتباط باشید .

  ☎️پشتیبانی فارکس در تلگرام ❇️پشتیبانی فارکس در واتساپ
 • استراتژی های فارکس پرایس اکشن چیست ؟

  پرایس اکشن بررسی روند دارایی ها با استفاده از الگوهای متفاوت برای پیشبینی حرکت بعدی آنها است ، از بهترین الگوهای پرایس اکشن میتوان به :

  • الگوهای ادامه دهنده
  • الگوهای ریورسال

  بهمراه اندیکاتور دنباله ی فیبوناچی و شاخص قدرت نسبی است .

 • استراتژی های کاربردی فارکس کدامند ؟

  بهترین استراتژی فارکس و ارز دیجیتال بسیار متنوع هستند و بر اساس نوع معامله میتواند متفاوت باشد و میتواند از ترکیب چندین اندیکاتور باشد اما بهترین آنها را میتوان ترکیب

  • اندیکاتور مکدی
  • اندیکاتور مووینگ اوریج
  • اندیکاتور RSI

  معرفی کرد .

 • بهترین استراتژی باینری آپشن کدامند ؟

  از دقیق ترین استراتژی باینری آپشن میتوان به :

  • استراتژی 60 ثانیه ای
  • استراتژی 5 دقیقه ای
  • استراتژی هدجینگ

  اشاره کرد که همچنین میتوان از آن ها در بهترین بروکر باینری آپشن ایرانیان نیز بهره جست.

  🔥افتتاح حساب پاکت آپشن

 • آیا می توان با گزینه های باینری درآمد کسب کنید؟

  بله، مطمئناً می توان با استفاده صحیح از استراتژی باینری آپشن از معاملات باینری آپشن درآمد کسب کنید، با این حال، باید توجه داشته باشید که این یک شرط بندی مطمئن نیست، زیرا اکثر معامله گران در دراز مدت با ضرر مواجه می شوند.

  🔥افتتاح حساب پاکت آپشن

 • کسب درآمد از استراتژی های باینری آپشن یک دقیقه ای

  بهترین ابزار برای معاملات 60 ثانیه ای تحلیل تکنیکال است ، تحلیل بر اساس سطوح حمایت و مقاوت و مینگین متحرک میتواند تا حد زیادی درصد پیشبینی صحیح روند را برای شما ممکن کند .

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊استراتژی نوسان گیری با اندیکاتور atr - استراتژی atr در فارکس
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
جدیدترین مطالب
📊استراتژی نوسان گیری با اندیکاتور atr - استراتژی atr در فارکس
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5