📊بهترین استراتژی ترید طلا – آموزش استراتژی طلا در فارکس

09:07 28/08/2023 -

📊بهترین استراتژی طلا در فارکس – تحلیل تکنیکال نماد طلا

همانطور که بار ها به آن اشاره داشتیم، معاملات نماد طلا در فارکس در میان تریدر ها خواهان بسیار دارد. اما هر سرمایه گذار متاسفانه به درستی در مسیر کسب درآمد از بازار طلا قرار نمیگیرد، دلیل آن نیز ضعف در تحلیل تکنیکال نماد طلا معامله غیر اصولی در این بازار است.

در این مقاله قصد داریم تا بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس را بر اساس استراتژی ها و سطح تجربه معامله گران بطور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم، تا با هر سطح دانش از تحلیل طلا فارکس قادر به کسب درامد باشید. اگر شما نیز بدنبال استراتژی طلا در فارکس میباشید، دعوت میکنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس

در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکر برای ترید طلا در فارکس برای اجرای معامله با استراتژی طلا در فارکس اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

چگونه از سرمایه گذاری در طلا سود کنیم؟

هر کاری یک اصول مخصوص به خود را دارد، معامله در فارکس و بخصوص معاملات طلا در فارکس علاوه بر آن که باید یک استراتژی ترید طلا را برای خود در نظر بگیرید، میبایست دانش نسبی و تجربه ی کافی برای معامله در این نماد را داشته باشید.

اصول موفقیت در بازار فارکس نیز تا حد زیادی وابسته به استفاده از بهترین استراتژی معاملاتی طلا در فارکس است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اما پیشنهاد میکنیم پیش از هرچیز تمام استراتژی ها را در محیط حساب دمو آزمایش کرده و پس از اطمینان از مناسب بودن آن ها سپس به معامله بپردازید.

 

🔖نماد طلا در فارکس چیست؟

در صورتی که با نماد انس جهانی طلا در فارکس آشنایی ندارید، میتوانید از طریق لینک زیر به مقاله ی اختصاصی درباره ی معاملات طلا در فارکس مراجعه کرده تا پیش از شروع معاملات، از اصول ابتدایی خرید و فروش طلا در فارکس مطلع شوید.

معرفی نماد طلا در بازار فارکس، معاملات طلا در فارکس، راهنمای جامع سرمایه گذاری طلا در فارکس

برای آشنایی با مزایا و ویژگی های طلا در فارکس کافیست تا بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد طلا در فارکس

 

▶️ویدئو بهترین استراتژی طلا در فارکس

 

نکات کلیدی برای ترید طلا در بازار فارکس

همانقدر که حجم بالا و سود های کلان ترید طلا در فارکس میتواند وسوسه بر انگیز باشد، باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر حتی با بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس نیز به معامله بپردازید. ممکن است به دلیل تحلیل اشتباه یا عدم تجربه در تشخیص روند بازار طلا در فارکس با مشکل روبه رو شوید!

در زیر به تعدادی از نکات مهم که پیش از معامله باید در نظر داشته باشید، پرداخته شده است:

  1. انتخاب بهترین بروکر برای معاملات طلا
  2. کسب دانش تحلیل تکنیکال نماد طلا
  3. انتخاب بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس
  4. کسب تجربه در حساب دمو
  5. شروع با سرمایه کم برای آشنایی با رفتار بازار
  6. انجام تحلیل فاندامنتال بصورت روزانه

 

بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟

نوبت آن رسیده تا با برخی از بهترین استراتژی طلا در فارکس بپردازیم. در این مقاله تنها بطور خلاصه با هر یک آشنا خواهیم شد و میتوانید برای مطالعه بیشتر به مقاله ی مربوط به استراتژی معاملاتی طلا انتخابی خود مراجعه نمایید.

در آموزش استراتژی طلا در فارکس از پلتفرم معاملاتی تحت وب در بروکر لایت فایننس استفاده شده است!

 

استراتژی طلا با مووینگ اوریج

ساده ترین استراتژی طلا در فارکس مربوط به تحلیل بازار بر اساس اندیکاتور مووینگ اوریج (Moving Average) است. اندیکاتور MA یا میانگین متحرک روند حرکتی قیمت را در بازه های کوتاه مدت و بلند مدت بررسی و نمایش میدهد.

در این اندیکاتور ها در زمان هایی که مووینگ اوریج 200، خط مووینگ اوریج 50 را قطع نماید، رویدادی به نام تقاطع طلایی رخ میدهد روند بازار بسته به شرایط آن برعکس خواهد شد که سیگنالی برای ورود به بازار در جهت مخالف روند است .

استراتژی طلا با مووینگ اوریج، استراتژی معاملاتی طلا در فارکس، استراتژی طلا در فارکس، بهترین مووینگ اوریج برای طلا
آموزش استراتژی طلا با مووینگ اوریج

در تصویر بالا تحلیل تکنیکال نماد طلا با مووینگ اوریج نمایش داده شده است؛ در 3 نقطه تقاطع طلایی در بازار رخ داده و اندیکاتور مکدی نیز با مقداری تاخیر، تغییر روند را تایید نمود.

معامله طلا در آلپاری، نماد طلا در آلپاری، اسپرد طلا در آلپاری

افتتاح حساب در آلپاری

 

استراتژی اسکالپ طلا – اسکالپینگ طلا

معاملات اسکالپ طلا در فارکس یکی از پرطرفدار ترین روش های کسب درامد در فارکس بحساب می آید. معاملات اسکالپ به معاملاتی گفته میشود که در کوتاه مدت اما با حجم بالا اجرا شده و با کمترین تغییرات بازار با سود معاملات بسته خواهد شد.

بهترین استراتژی اسکالپ برای طلا بسته به مدت زمان معامله عموما ترکیبی از اندیکاتور های ترند (Trend Indicators) است که با کمترین تاخیر سیگنال ها را به تریدر ها منتقل مینمایند.

بهترین استراتژی اسکالپ برای طلا، معاملات اسکالپ طلا در فارکس، استراتژی اسکالپ طلا
آموزش استراتژی اسکالپ طلا

در تصویر بالا 3 تا از پرکاربردترین اندیکاتور ها در تحلیل تکنیکال نماد طلا برای معاملات اسکالپ در تایم فریم 5 دقیقه آورده شده که به شرح زیر است:

  • اندیکاتور مکدی؛
  • اندیکاتور RSI؛
  • اندیکاتور باند های بولینگر.

به کمک اندیکاتور های بالا در استراتژی اسکالپ طلا میتوان سیگنال های خرید یا فروش را هر زمان که کندل قیمت به محدوده ی بالا یا پایین باند های بولینگر نزدیک شد تحت نظر داشت و در صورتی که اندیکاتور مکدی تقاطع طلایی و اندیکاتور RSI اشباع خرید با اشباع فروش را تایید نمود با سیگنال قوی خرید یا فروش وارد بازار شوید.

 

معاملات روزانه طلا در فارکس

حجم معاملات روزانه طلا در فارکس یکی از عواملی است که معامله را در بازه کوتاه مدت و بلند مدت امکان پذیر میکند. در این بخش نیز هر دو استراتژی را مختصرا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یک نکته ی مهم که در ترید روزانه طلا چه در بازه بلند مدت و چه کوتاه مدت حائز اهمیت است. توجه به اخبار و تحلیل فاندامنتال طلا است که میتواند در روند بازار و سود و زیان شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

ترید روزانه طلا، حجم معاملات روزانه طلا در فارکس، استراتژی معامله طلا در فارکس
استراتژی معاملات روزانه طلا در فارکس

 

استراتژی کوتاه مدت طلا در فارکس

ترید روزانه طلا در بازه های کمتر از یک روز را معاملات کوتاه مدت میگویند. اغلب «بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس» با این روش به کمک استراتژی های اسکالپ اما با تنظیمات بلند مدت تر برای سیگنال های دقیق تر است .

 

استراتژی بلند مدت طلا در فارکس

معامله بلند مدت طلا در فارکس یکی دیگر از روش های معاملات روزانه بحساب می آید که حداقل بیش از 1 روز تا 1 هفته (به دلیل ریسک بالا) به طول می انجامد. برای این دسته از معاملات تحلیل فاندامنتال و  تحلیل تکنیکال نماد طلا ارزش بیشتری پیدا میکند و به فاکتور هایی نظیر سواپ طلا در فارکس نیز میبایست توجه داشت.

نماد طلا در لایت فارکس، کمیسیون طلا در لایت فارکس، اسپرد طلا در لایت فارکس

افتتاح حساب لایت فایننس

 

استراتژی نوسان گیری طلا

نوسان گیری طلا یکی از سخت ترین استراتژی طلا در فارکس است که معامله گران میبایست بطور دقیق نقاط بازگشت، محدوده ی اصلاح بازار، واکنش روند به اخبار و تغییرات ناگهانی بازار را پیشبینی کرده و بر اساس آن ها در زمان مناسب اقدام به معامله نمایند.

در این استراتژی که به موج سواری در بازارهای مالی نیز معروف است. تریدر ها میبایست به کمک الگوها کانال های حرکتی بازار را پیشبینی نموده و بر اساس آن به حرکت بر اساس روند ها اقدام نمایند.

استراتژی ترید طلا، استراتژی طلا در فارکس، استراتژی نوسان گیری طلا
آموزش استراتژی نوسان گیری طلا

در تصویر بالا یکی از ساده ترین استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس را برای درک بهتر آن بررسی نموده ایم، همانطور که مشاهده می نمایید. با اولین روند صعودی بازار طلا وارد یک کانال زیگ زاگ 5 مرحله ای میشود که نقاط سبز رنگ نشانگر نقاط حمایت و مقاومت است.

بر اساس این حرکت 5 مرحله ای میتوانید معاملات خود را همسان با روند بازار باز کرده و اصطلاحا موج سواری نمایید و در آخرین موج (5) نیز منتظر واکنش بازار به شکست روند برای ایجاد چنل جدید باشید.

 

استراتژی مخصوص طلا در فارکس

یکی دیگر از گزینه های قابل انتخاب بعنوان بهترین استراتژی فارکس مخصوص طلا استفاده از سیگنال طلا فارکس است تا به کمک آن کاربران بدون نیاز به انجام تحلیلات زمان بر با دریافت نقاط کلیدی بازار اقدام به اجرای معاملات نمایند.

بهترین روش برای بکارگیری این استراتژی، استفاده ترکیبی از کانال سیگنال طلا فارکس و تجزیه تحلیل های همزمان پیش از اجرای معاملات است. با این روش میتوان دقت اجرای معاملات را افزایش دهید.

بروکر آمارکتس اسپرد طلا خود را کاهش می‌دهد! ، کاهش اسپرد طلا در آمارکتس ، چرا آمارکتس بهترین بروکر معامله طلا است؟

افتتاح حساب در آمارکتس

 

استراتژی معامله با ربات تریدر طلا

ربات یا اکسپرت معاملاتی در طلا یکی دیگر از روش های پر طرفدار برای کاربرانی است که تسلط بالایی در این معاملات ندارند، ربات برای ترید طلا و دیگر نماد های فارکس بسته به الگوریتم های از پیش طراحی شده معاملات را اجرای میکنند.

الگوریتم های ربات تریدر طلا بر اساس پیشینه ی رفتاری نماد ها بررسی شده اند و در مواردی که نوسانات پیشبینی نشده روی دهد. ربات فارکس طلا نیز میتواند به اشتباه روند را تشخیص داده و در نهایت منجر به ضرر شود.

همانطور که در مقاله بررسی نکات مهم پیش از خرید ربات فارکس طلا نیز به آن اشاره داشتیم. پیش از سرمایه گذاری حتما در نظر داشته باشید که 100% اعتماد و سرمایه خود را بروی ربات برای تریدر طلا سرمایه گذاری نکنید.

 

استراتژی نقطه زنی طلا

استراتژی نقطه زن فارکس برای طلا یکی از استراتژی های پیشنهادی برای تریدر هاییست که تجربه قابل قبولی در معامله طلا در فارکس دارند، بحساب می آید.

در استراتژی نقطه زنی در طلا علاوه بر تنظیم اندیکاتور ها بر اساس کمترین میزان تاخیر میبایست، از شرایط بروکر خود برای نماد طلا نیز اطلاع داشته باشید، زیرا در این نوع استراتژی طلا دقت در انتخاب نقاط مهم برای کسب سود (TP) و توقف ضرر (SL) اهمیت بالایی دارد و کوچکترین نوسانات (واید شدن اسپرد ) و اسلیپیج در فارکس میتواند به ضرر شما تمام شود.

استراتژی نقطه زن فارکس برای طلا، استراتژی نقطه زنی طلا، استراتژی معاملاتی طلا در فارکس
استراتژی نقطه زنی طلا در فارکس

مشابه تصویر بالا میتوانید نحوه استفاده از ترکیب اندیکاتور ها و الگو های حرکتی را برای یافتن نقاط حمایت و مقاومت نماد طلا را مشاهده میکنید، به کمک این موارد میتوانید بهترین نقاط برای اجرای دقیق مقادیر TP و استاپ لاس را مشخص نمایید.

بروکر آی سی ام بروکرز ICMBROKERS ، معاملات طلا در icm brokers ، معامله طلا در بازار فارکس

افتتاح حساب در بروکر ICM

 

✅نظر تخصصی تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا 9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس را بطور خلاصه بررسی کرده تا کاربران بتوانند گزینه ی مناسب خود را با توجه به شرایط هر یک انتخاب کرده و  نحوه اجرای آن را در مقاله ی مخصوص به خود دنبال نمایند.

بطور کلی استراتژی معاملاتی طلا در فارکس تنوع بالایی دارد و اجرای دقیق آن ها به میزان تجربه و دانش معاملاتی در این نماد و البته تحلیل طلا فارکس بستگی دارد. اگر از معامله گران تازه کاربوده و یا سرمایه کمی را برای معامله در فارکس در نظر دارید، پیشنهاد میکنیم از چند استراتژی بطور همزمان استفاده کرده و در همین حین نیز به یادگیری استراتژی طلا در فارکس بپردازید.

اگر هم از تریدر های حرفه ای طلا میباشید، میتوانید به کمک مطالب بالا با اضافه نمودن و یا ترکیب موارد بررسی شده بهترین استراتژی طلا در فارکس را مخصوص به خود ایجاد نمایید و از کسب درآمد از بازار طلا لذت ببرید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊نحوه معامله با استراتژی پرایس اکشن طلا فارکس
🪙عوامل موثر در شاخص طلا در فارکس - عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا
🪙نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟ - نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو
📶سیگنال طلا در فارکس چیست؟ - انواع سیگنال طلا فارکس
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس