📈اسکالپ فارکس چیست؟ – آشنایی با معاملات اسکالپ در فارکس

12:27 24/09/2023 -

📈اسکالپینگ در فارکس چیست؟ – معامله اسکالپ در فارکس

اسكالپ فاركس که از جمله کلماتی است که به دفعات در موارد مربوط به فارکس شنیده میشود و در آموزش فارکس نیز از مباحث اصلی بحساب می آید، معامله اسکالپ در فارکس و مباحث مربوط به آن از جمله تاثیر گذار ترین موارد برای کاربران نیز میباشد.

در این مقاله بصورت اختصاصی قصد داریم تا به موضوع اسکالپ فارکس بپردازیم و در جهت تکمیل این مقاله نیز به مواردی از جمله آموزش اسکالپ فارکس، معاملات اسکالپینگ و بهترین روش معامله اسکالپ در ادامه خواهیم پرداخت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

 اسکالپ فارکس چیست؟، اسکالپ در فارکس چیست؟، اسکالپینگ در فارکس چیست

پیش از آنکه به آموزش اسکالپ در فارکس در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکر ها برای اسکالپ در فارکس برای ایرانیان را گردآوری نموده ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

اسکالپ فارکس چیست؟

معاملات اسکالپ در فارکس (Scalper) به معاملاتی گفته میشود که در آن هر معامله در کمترین زمان ممکن باز شده و پس از آن که به سود برسد بسته خواهد شد، معاملات اسکالپینگ عموما از 1 تا 15 دقیقه به طول می انجامد.

 

اسکالپر فارکس چیست؟

در واقع سوال درست آن است که “اسکالپر کیست؟” افرادی که با استراتژی اسکالپ در فارکس به معامله میپردازند به اصطلاح اسکالپر فارکس گفته میشود، اسکالپ در معامله در تمام بازار های معاملاتی امکان پذیر است که از شناخته شده ترین آن ها اسکالپ ارز دیجیتال بحساب می آید.

 

▶️ویدئو آموزش اسکالپ در فارکس

 

چگونه یک اسکالپر موفق در فارکس شویم؟

موفقیت با اسکالپ در معامله فارکس بستگی به نحوه معامله و استراتژی های بکار برده شده در آن ها دارد، با استفاده از استراتژی اسکالپ فارکس میتوان با مدیریت ریسک به ضرر به موفق رسید. اما عموما معاملات اسکالپ در فارکس بیشتر به معامله گران با تجربه و حرفه پیشنهاد میشود.

دلیل آن که اغلب معامله گران اسکالپ، تریدر های حرفه ای بوده آن است که این معاملات به دلیل سرعت بالا نیازمند دقت بالای تجزیه و تحلیل بازار چه از نظر فاندامنتال و چه تکنیکال میباشید. از سوی دیگر تریدر هایی که از اسکالپ در معامله فارکس استفاده مینمایند، تنها 1 یا چند نماد محدود را که در آن ها تسلط بیشتری داشته هدف قرار میدهند.

معرفی حساب ecn آمارکتس ، حساب ECN آمارکتس ، حساب ecn آمارکتس افتتاح حساب در آمارکتس

 

استراتژی اسکالپ در فارکس

همانطور که در بالا نیز اشاره داشتیم، یکی از راه های موفقیت با روش اسکالپ در فارکس، استفاده از استراتژی های مناسب با این روش معاملاتی است، اما هر استراتژی که با عنوان بهترین استراتژی های اسکالپینگ در اینترنت یافت میشود، الزاما شما را به یک اسکالپر فارکس موفق تبدیل نمیکند.

برخلاف آنکه برای معامله، بهترین ارز برای اسکالپ محدود میباشد، در مقابل تریدر هایی که به دنبال استراتژی های اسکالپینگ در فارکس میباشند، با تعداد بی شماری از مقالات و ویدیو های معرفی و آموزش استراتژی اسکالپینگ مواجه خواهند شد که در ادامه تنها از برخی از کاربردی ترین آنها نام برده ایم.

 • استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن
 • استراتژی اسکالپ با فیبوناچی
 • استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج

 

آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

همانطور که اشاره داشتیم به دلیل تنوع بالا استراتژی های اسکالپ در فارکس بر آن شدیم تا مقاله ای را بطور مجزا به بهترین استراتژی اسکالپ فارکس اختصاص دهیم تا هر سطح از مخاطبین قادر باشند تا بر اساس شرایط معاملاتی و سطح تجربه از معامله به روش اسکالپ کسب درامد نمایند.

در این مقاله علاوه بر آن که به استراتژی اسکالپ با وین ریت بالا پرداخته ایم، بر اساس سطح تجربه و دانش معامله گران نیز نحوه ی ساخت استراتژی های ساده با بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس را نیز که میتوان از آن در معاملات جفت ارز ها و البته اسکالپ طلا در فارکس استفاده نمود،آموزش خواهیم داد.

استراتژی های اسکالپ در فارکس، استراتژی اسکالپ چیست؟، آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

جهت آشنایی باآنکه “استراتژی اسکالپ چیست؟” و انتخاب بهترین استراتژی اسکالپ فارکس به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

بهترین استراتژی اسکالپ فارکس

 

نکات مهم در معاملات اسکالپ در فارکس

همانطور که تا به اینجای مقاله نیز دریافتیم اسکالپ فارکس یکی از حساس ترین استراتژی های بکار برده شده در بازار های مالی بحساب می آید. اما اگر همچنان تمایل به معامله به روش اسکالپ در فارکس دارید پیشنهاد میکنیم تا نکات زیر را پیش از معامله در نظر داشته باشید:

حساب pro ecn الپاری ،حساب Pro ECN mt4 در بروکر آلپاری ، کمترین اسپرد آلپاریافتتاح حساب ECN در آلپاری

 

دقت در انتخاب استراتژی اسکالپ

برای اجرای هر گونه از معاملات در بازار های مالی، بکاربردن استراتژی های مناسب آن از الزامی ترین موارد بحساب می اید. در معاملات اسکالپ در فارکس این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار میباشد.

در ایجاد استراتژی ها برای معامله اسکالپ فارکس چند فاکتور نقش اساسی خواهید داشت که از پر اهمیت ترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • دقت در بکار بردن بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس
 • ایجاد استراتژی بصورت اختصاصی برای هر نماد
 • تست استراتژی ترید اسکالپ پیش از اجرای آن ها در محیط ریل

 

بهترین تایم فریم برای اسکالپ

زمان از دیگر ملاک های مهم در اسکالپینگ در فارکس بحساب می آید، به دلیل کوتاه بودن مدت زمان معاملات انتخاب بهترین زمان برای اسکالپ برای مثال زمان هایی که اخبار منتظر شده و یا چند بازار مهم بطور همزمان در حال فعالیت میباشند. حجم بازار را افزایش داده در نتیجه میتوان آن ها را بهترین تایم فریم اسکالپ در نظر داشت.

 

بهترین جفت ارز برای اسکالپ

معامله گران حرفه ای همواره چند نماد محدود که بر آن ها تسلط بالاتری داشته برای معامله اسکالپ در فارکس انتخاب مینمایند. بهترین جفت ارزها برای اسکالپ اغلب آن هایی بوده که حجم بالا و نقدینگی بیشتری را به عنوان پشتوانه در بازار دارند.

از بهترین جفت ارزها برای اسکالپ میتوان از نماد های زیر نام برد:

 • معاملات اسکالپ طلا در فارکس
 • جفت ارز یورو به دلار آمریکا (EURUSD)
 • جفت ارز دلار آمریکا به پوند (USDGBP)
 • جفت ارز دلار آمریکا به ین ژاپن (USDJPY)

 

بهترین بروکر برای اسکالپ در فارکس

تمام مواردی که در بالا به عنوان نکات مهم در معامله اسکالپ در فارکس به آن ها اشاره شد تنها از طریق یک بستر معاملاتی امکان پذیر میباشد. بنابر این انتخاب بهترین بروکر اسکالپ در فارکس پیش از آن که اقدام به سرمایه گذاری نمایید، امری پر اهمیت و بعضا حیاتی بحساب می آید.

بهترین بروکر های اسکالپ در فارکس ، اسکالپ چیست ، بهترین بروکر برای اسکالپ

برای مطالعه بیشتر و بررسی ویژگی های ارائه شده در بهترین بروکر ها برای اسکالپ در فارکس میتوانید از طریق لینک زیر به مقاله ی اختصاصی در این باره مراجعه نمایید.

بهترین بروکر برای اسکالپ

 

روش اسکالپ در فارکس

حال که با تمام موارد ابتدایی پیش از معامله اسکالپ در فارکس آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده تا به موضوع اصلی یعنی آموزش اسکالپ فارکس بپردازیم.

اما مبحث آموزش معامله اسکالپ در فارکس به دلیل گستردگی بالا در این مقاله نمیگنجد به همین دلیل در اینجا تنها به مراحل اسکالپ فارکس اشاره خواهیم داشت. برای مطالعه بیشتر در درباره ی نحوه معامله اسکالپ در فارکس دعوت میکنیم تا به مقاله ی اختصاصی تاپ بروکر ایران در این باره مراجعه نمایید.

 1. انتخاب 1 نماد برای اجرای معامله
 2. تحلیل فاندامنتال نماد بر اساس اخبار و رویداد های پیش رو
 3. تحلیل تکنیکال بازار و اجرای استراتژی های اسکالپ در فارکس
 4. مدیریت سرمایه گذاری با ایجاد نقاط قیمتی کسب سود و توقف ضرر
 5. اجرای معامله اسکالپ در فارکس

 

آموزش معامله اسکالپ در فارکس

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم، پیشنهاد میکنیم تا برای آموزش اسکالپ در فارکس به مقاله ی زیر مراجعه نمایید تا علاوه بر آشنایی با نحوه اجرای معامله اسکالپ در فارکس، با نحوه ی مدیریت ریسک و ضرر نیز در این معاملات آشنا شوید.

مطالب درج شده در مقاله ی مربوط به آموزش اسکالپ در فارکس تاپ بروکر ایران همه بر اساس منابع معتبر و چکیده ی چندین دوره اسکالپ فارکس مدرسین معتبر در این حوضه گردآوری شده است تا مخاطبین بتوانند به کمک بهترین آموزش ها به اسکالپینگ در فارکس مشغول گردند.

آموزش اسکالپ در فارکس، اموزش اسکالپ تریدینگ، معامله اسکالپ در فارکس، معامله با اسکالپ فارکس
برای یادگیری بهترین روش معامله اسکالپ و اموزش اسکالپ تریدینگ به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

✅اسکالپ فارکس مناسب کیست؟

در انتها و در قالب جمع بندی آنچه در این مقاله از اسکالپ در فارکس (Scalp) آموختیم، میتوان معامله اسکالپ فارکس را یکی از استراتژی های پرسود و همانقدر پر خطر برای افرادی که به قدر کافی بر بازار های معاملاتی فارکس و آموزش های فارکس مسلط نیستند دانست.

بنابر این پیشنهاد تاپ بروکر ایران همانطور که در این زمینه نیز تلاش داشته آن است که پیش از اینکه به معامله به روش اسکالپ در فارکس و یا دیگر بازار های مالی اقدام نمایید. سعی داشته تا علاوه بر مطالعه آموزش های اسکالپینگ فارکس، حتما استراتژی های مد نظر خود را به دفعات در محیط دمو فارکس آزموده و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

سوالات متداول

 • اسکالپینگ در فارکس چیست؟

  معنی اسکالپ در ترید به زبان ساده، اجرای معاملات با حجم بالا در بازه زمانی کوتاه از 1 تا 15 دقیقه است، معامله گران اسکالپ در فارکس (اسکالپر فارکس) پس از آن که معامله در جهت مثبت و کسب سود قرار گیرد اقدام به بستن معامله مینمایند.

  به معامله به روش اسکالپ، اسکالپ فارکس گفته میشود و این عمل را نیز اسکالپینگ در فارکس مینامند.

 • بهترین تایم فریم برای اسکالپ چقدر است؟

  بر اساس تجربیات تریدر های اسکالپ فارکس حرفه ای بهترین تایم فریم اسکالپ را میتواند از 1 دقیقه تا 15 دقیقه در نظر گرفت که در زمان هایی که بازار حجم بالایی داشته فرصت های مناسبی برای کسب درامد با اسکالپینگ در فارکس است.

 • بهترین جفت ارز برای اسکالپ کدام است؟

  علاوه بر معاملات اسکالپ طلا که با اختلاف از بهترین نماد ها برای معامله به روش اسکالپ بحساب می آید میتواند به نماد های زیر که حجم و نقدینگی بالایی در این بازار داشته اشاره کرد:

  • جفت ارز یورو به دلار آمریکا (EURUSD)
  • جفت ارز دلار آمریکا به پوند (USDGBP)
  • جفت ارز دلار آمریکا به ین ژاپن (USDJPY)
 • ربات اسکالپ فارکس چیست؟

  با پیشرفت تکنولوژی و ورود ربات های معامله گر در فارکس، برخی از معامله گران بدنبال ربات اسکالپ در فارکس بوده که به دلیل دقت بالای معاملات اسکالپ در فارکس استفاده از آن ها پیشنهاد نمیشود.

 • بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس کدام است؟

  بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس نقش اساسی در ایجاد بهترین استراتژی فارکس دارد. اما اندیکاتور اسکالپینگ نیز همانند استراتژی ها به روش معامله اسکالپ تریدر ها بستگی دارد. از جمله بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • اندیکاتور پارابولیک [Parabolic SAR]
  • اندیکاتور استوکاستیک [Stochastic]
  • اندیکاتور میانگین متحرک [Moving Average]
  • اندیکاتور میانگین قدرت نسبی [RSI]
  • اندیکاتور حمایت و مقاومت [Support and Resistance]
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بهترین استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای - بهترین استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای
📊استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن - بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن
📊استراتژی اسکالپ با فیبوناچی در فارکس - اسکالپ با استراتژی ترید با فیبوناچی
📊بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس - بررسی بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس
جدیدترین مطالب
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
📊استراتژی با وین ریت 100 درصد - استراتژی وین ریت 100% فارکس