📊معرفی سیگنالهای فارکس – سیگنال در فارکس چیست؟

15:53 12/10/2023 -

 • صفحه اصلی
 • 📊معرفی سیگنالهای فارکس – سیگنال در فارکس چیست؟

📊سیگنال فارکس چیست؟ – انواع سیگنال های فارکس

سیگنال در فارکس یکی از پر تکرار ترین و البته پرطرفدار ترین ابزار های آموزش فارکس است که میتواند بعنوان یکی از تاثیر گذار ترین عوامل موفقیت در فارکس در معاملات به یاری معامله گران آید. با کمک سیگنال روزانه فارکس معامله گران میتوانند از طریق بروکر های فارکس با تمرکز بیشتر و بدون نیاز به انجام تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در فارکس به معامله بپردازند.

در این مقاله قصد داریم تا بصورت کلی با مفهوم آنکه “سیگنال در فارکس چیست؟” و انواع آن بیشتر آشنا شویم. اگر شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که علاقه به سیگنال گیری در فارکس داشته دعوت میکنیم تا انتهای این مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

سیگنال در فارکس چیست، سیگنالهای فارکس، سیگنال فارکس

 

سیگنال در فارکس چیست؟

سیگنال در فارکس راه کاری برای تریدر های است که یا تجربه کافی یا زمان کافی برای بررسی تحلیل نماد ها ندارند. با استفاده از سیگنالهای فارکس، کاربران میتوانند نقطه ی ورود و نقطه ی خروج را بر اساس تحلیلات از پیش انجام شده دریافت کرده و تنها بر اساس آن ها معامله خود را باز نمایند.

برای درک بهتر آن که «سیگنال فارکس چگونه کار می کند؟» به یک مثال از معامله سیگنال طلا فارکس خواهیم پرداخت؛ تصور داشته باشید که شما قصد معامله با طلا در فارکس را داشته و از کانال سیگنال فارکس یک سیگنال مربوط به معامله را دریافت نموده اید.

بر اساس این سیگنال به شما نقطه ی دقیق برای ورود و خروج به بازار بهمراه نقاط توقف ضرر و کسب سود نیز مشخص شده و پس از اضافه نمودن این اطلاعات معامله شما بدون نیاز به انجام تجزیه و تحلیل های طولانی مدت اجرا خواهد شد.

 

▶️ویدئو بررسی سیگنال فارکس چیست؟

 

مزایا و معایب معامله با سیگنال در فارکس

سیگنال گیری در فارکس یا به اصلاح رایج تر «معامله با سیگنالهای فارکس» از مواردی است که در فارکس به منظور بهبود تجربه معاملاتی طراحی و  عرضه شده است. بنابر این معامله با سیگنالهای روزانه فارکس میتواند در مدیریت سرمایه فارکس تاثیر گذار باشد.

اما از سوی دیگر در معامله با سیگنال فارکس تضمینی در سود 100% وجود ندارد. روند بازار همواره متغیر است و هیچ سیگنال یا معامله گری نمیتواند همواره در بازار موفق باشد؛ این موضوع بر اساس کیفیت سیگنال ها و آن که از بهترین سیگنال های فارکس استفاده نمایید، میتواند در ابعاد بزرگتر به عنوان معایب در نظر گرفته شده و باعث از دست رفتن سرمایه شود.

در ادامه بصورت خلاصه به برخی از مزایا و معایب استفاده از سیگنال فارکس در معاملات اشاره شده است:

✅مزایای سیگنال فارکس

 • ✅سرعت بخشیدن به معاملات فارکس
 • ✅معامله بدون نیاز به انجام تجزیه و تحلیلات
 • ✅بهبود دقت معامله در فارکس
 • ✅کسب تجربه و درامد

 

❌معایب سیگنال فارکس

 • ❌امکان از دست رفتن سرمایه در صورت معامله با سیگنال اشتباه
 • ❌تعدد کانال سیگنال فارکس
 • ❌ایجاد سیگنال بر اساس ربات در بعضی کانال ها

 

انواع سیگنال در فارکس

سیگنالهای فارکس در انواع متفاوتی ارائه میشوند. در واقع سیگنال ها میتواند از سوی ربات ها، تحلیل گران متخصص و حتی بروکر های فارکس ارائه شوند. بسته به نوع آن ها کیفیت، نحوه ی ارائه و البته دقت هر یک نیز با تغییراتی مواجه خواهند شد.

 

سایت های سیگنال دهی فارکس

در سیگنالهای رایگان فارکس که عموما در سایت های سیگنال دهی فارکس چه از سوی بروکر ها و چه از طریق دیگر توسعه دهندگان ارائه میشود، سیگنال ها بصورت خودکار منتشر میشوند. به این شکل که جهت بازار بر اساس حجم معاملات در بازه زمانی های پیشین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای مثال در تصویر زیر برنامه سیگنال لایت فارکس را مشاهده مینمایید که بصورت خودکار و بر اساس تعدادی از اندیکاتور ها جریان بازار را پیشبینی کرده و بدون جزئیات سیگنال خرید یا فروش را تایید مینماید.

دانلود اپلیکیشن سیگنال لایت فارکس، برنامه signal لایت فارکس، دانلود برنامه فارکس "سیگنال های معاملاتی" برای اندروید
سیگنالهای معاملاتی در برنامه سیگنال لایت فارکس
سیگنال فارکس لایت فارکس، سیگنال اپلیکشین لایت فارکس، برنامه سیگنال های فارکس از LiteFinance، برنامه سیگنال فارکس در لایت فارکس

برای مطالعه بیشتر درباره ی برنامه سیگنال لایت فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

برنامه سیگنال فارکس در لایت فارکس

 

برنامه سیگنال فارکس – کانال سیگنال فارکس

برنامه و کانال سیگنال فارکس اما عموما از سوی اشخاص مدیریت میشوند. این گروه ها با گردآوری تحلیل گران با تجربه سیگنال ها را بصورت رایگان و یا در ازای خرید اشتراک [سیگنال vip فارکس] از طریق کانال تلگرام و یا برنامه های تلفن همراه در اختیار معامله گران قرار می دهند.

سیگنالهای رایگان فارکس، کانال سیگنال فارکس، سیگنال روزانه فارکس
سیگنال های فارکس در تلگرام

 

بهترین سیگنال های فارکس

حال که مقداری با انواع سیگنال در فارکس آشنا شدیم نوبت به آن رسیده که بهترین آن ها را مورد بررسی قرار دهیم:

 

کانال سیگنال فارکس

در حال حاضر بسیاری از مراجعی که در بازار فارکس فعالیت مینمایند از اهمیت کانال های سیگنال فارکس مطلع شده اند. به همین دلیل تنها با  جستجو “کانال سیگنال فارکس” در گوگل بیش از 1000 کانال در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

هر یک از این کانال ها چه در قالب کانال سیگنال رایگان تلگرام و چه کانال vip سیگنال فارکس موارد مورد نظر کاربران را به صورت جزئیات مربوط به نقاط خرید، فروش ، توقف خرید (SL) و دریافت سود (TP) مشابه آن چه بالا تر بررسی نمودیم در اختیار معامله گران قرار میدهند.

کانال سیگنال فارکس، سیگنالهای روزانه فارکس، سیگنال vip فارکس
کانال سیگنال فارکس در تلگرام با تحلیل تکنیکال

در برخی موارد دیگر نیز بسته به کیفیت سیگنال ها، در کانال تصاویری مربوط به تحلیل تکنیکال انجام شده برای ایجاد سیگنال نیز ارسال شده که فرصت مناسبی برای معامله گران کم تجربه برای درک بهتر بازار فراهم میکند.

 

سیگنالهای رایگان فارکس

سیگنالهای رایگان در فارکس در تمام موارد در اختیار معامله گران قرار میگیرد که عموما دقت پایین تری داشته و تنها به عنوان نمونه برای جذب مشتریان ارائه میشود. عموما استفاده از سیگنال رایگان روزانه فارکس برای افرادی که دانشی در رابطه با تحلیل تکنیکال دارند بسیار کاربردی خواهد بود.

اگر تصمیم به خرید سیگنال فارکس داشته پیشنهاد میشود که پیش از خرید حتما از سیگنال های رایگان استفاده کرده و در صورت موفقیت در آنها سپس اقدام به خرید سیگنال vip فارکس نمایید.

 

برنامه سیگنال فارکس

از دیگر مواردی که در مورد سیگنال فارکس مخصوصا در چند سال اخیر با افزایش چشمگیری مواجه شده مربوط به برنامه سیگنال فارکس است. در برنامه ها عموما سیگنال ها در قالب پیشبینی روند بازار ارائه میشود؛ بهترین برنامه سیگنال فارکس را میتوان سیگنال متاتریدر دانست.

 

سیگنال متاتریدر – اتوچارتیست

سیگنال در متاتریدر عموما نوعی متفاوت با آنچه در دیگر روش های سیگنال دهی در فارکس دیده ایم ارائه میشود. این سیگنال ها در واقع از طریق اندیکاتور سیگنال دهی متاتریدر 4 [Autochartist] در اختیار معامله گران قرار گرفته شده و تریدر ها میتوانند پس از مشاهده ی آنها در همان چارت اقدام به معامله نمایند.

از جمله بروکر هایی که قابلیت دریافت سیگنال رایگان فارکس از طریق اتوچارتیست در متاتریدر را در نظر گرفته است، بروکر آمارکتس بوده که در مقاله ای بصورت مجزا به آموزش دریافت سیگنال متاتریدر در آن پرداخته شده است.

سیگنال طلا فارکس در آمارکتس ، سیگنال طلا amarkets ، سیگنالهای معاملاتی طلا در آمارکتس

اتصال اتوچارتیست به حساب آمارکتس ، سیگنال فارکس آمارکتس ، نحوه فعالسازی سیگنال فارکس آمارکتس در متاتریدر

برای مطالعه بیشتر درباره ی سیگنال های متاتریدر و اتوچارتیست در بروکر آمارکتس کافیست تا بروی لینک زیر کلیک نمایید.

سیگنال فارکس در آمارکتس

 

سیگنال باینری آپشن

آخرین گزینه در میان سیگنال های بازار های مالی و فارکس، مربوط به سیگنال باینری آپشن است که بسیاری از معامله گران فارکس نیز از آن برای معاملات باینری آپشن استفاده مینمایند. به همین دلیل لازم دانسته تا در این مقاله که در رابطه با سیگنال در فارکس است به آن نیز مختصر اشاره ای داشته باشیم.

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی سیگنال باینری آپشن کافیست تا به مقاله ی مربوط به آن مراجعه نمایید.

 

نکات مهم انتخاب بهترین کانال سیگنال فارکس

در بررسی انواع سیگنال در فارکس، به جزئیات هر یک اشاره شد. اما از اصلی ترین مواردی که پیش از استفاده از سیگنال های فارکس میبایست در نظر داشت آن است که تریدر ها نمیبایست انتظار سود 100% در فارکس باشند.

ترید با سیگنال فارکس تنها راهی برای صرفه جویی در زمان و تسهیل روند معامله است. بنابر این در صورتی که حتی از بهترین سیگنال های فارکس نیز استفاده مینمایید میبایست با آگاهی نسبت به اجرای سیگنال ها اقدام نمایید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در انتهای این مقاله و در قالب جمع بندی میبایست گفت که معامله با سیگنال فارکس همانطور که بار ها در طول مقاله نیز اشاره شد، از بهترین روش ها برای بهبود روند معاملات بحساب می آید. با استفاده از سیگنال در فارکس علاوه بر صرفه جویی در زمان مدیریت ریسک در فارکس نیز بهبود خواهند یافت.

سوالات متداول

 • مزایای استفاده از سیگنال فارکس چیست؟

  اصلی ترین مزایای استفاده از سیگنال در فارکس، بهبود معاملات فارکس است که معامله گران با هر سطح از تجربه و دانش معاملاتی میتوانند به این وسیله کسب سود مطمئن تری را تجربه نمایند.

 • بهترین سیگنال فارکس چیست؟

  در سیگنال تریدینگ نیز انتخاب بهترین سیگنال های فارکس اهمیت بسیاری دارد. از این میان میتوان کانال سیگنال تاپ بروکر ایران را مناسب ترین گزینه برای دریافت سیگنال روزانه فارکس و معاملات سودمند در نظر داشت.

 • سیگنال در فارکس چسیت؟

  سیگنال های فارکس از جمله ابزارهای معاملاتی است که نقاط ورود و خروج از بازار را در اختیار معامله گران قرار میدهد. معامله با سیگنال در فارکس در جهت افزایش دقت معاملات و تسریع آن کاربردی است.

 • مزایای استفاده از سیگنال در فارکس چیست؟

  همانطور که اشاره داشتیم، سیگنال های فارکس در جهت کمک به معامله گران طراحی شده است. از جمله مزایای سیگنال فارکس میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • سرعت بخشیدن به معاملات فارکس
  • معامله بدون نیاز به انجام تجزیه و تحلیلات
  • بهبود دقت معامله در فارکس
  • کسب تجربه و درامد
 • معایب معامله با سیگنال فارکس چیست؟

  از معایب استفاده از سیگنال در فارکس میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • امکان از دست رفتن سرمایه در صورت معامله با سیگنال اشتباه
  • تعدد کانال سیگنال فارکس
  • ایجاد سیگنال بر اساس ربات در بعضی کانال ها
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
جدیدترین مطالب
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
📊استراتژی با وین ریت 100 درصد - استراتژی وین ریت 100% فارکس