💳آموزش بای لیمیت در فارکس – بای لیمیت در فارکس

08:35 20/06/2024 -

💳معنی بای لیمیت در فارکس – buy limit در فارکس چیست؟

بای لیمیت در فارکس (Buy Limit)، بدون شک یکی از موارد مهم در آموزش فارکس بشمار می آید. “بای لیمیت در فارکس چیست؟” و سوالات مشابه آن از جمله مواردی می باشد که از سوی افرادی که قصد آموزش بای لیمیت در فارکس را داشته مطرح میگردد.

به همین دلیل لازم دانستیم به پاسخ این سوال که “معنی buy limit در فارکس چیست؟ به زبان ساده بپردازیم. اگر مایل به یادگیری آموزش بای لیمیت در فارکس و نحوه استفاده از آن هستید، در ادامه مطلب با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بای لیمیت در فارکس چیست، buy limit در فارکس، معنی بای لیمیت در فارکس

 

پیش از آن که به “buy limit در فارکس چیست؟” بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس، اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بای لیمیت در فارکس چیست؟

بای لیمیت در فارکس، یک نوع اجرای سفارش است که به سرعت و با دقت معاملات را انجام می دهد. در این روش، سفارش شما تنها در صورتی اجرا می شود که قیمت رسیدن به سطح مشخص شده توسط شما را تایید کند. این به شما کمک نموده تا معاملات خود را بهینه تر مدیریت کرده و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار شوید.

در بازار فارکس، بای لیمیت (Buy Limit) یکی از انواع دستورات معاملاتی است که توسط معامله گران برای خرید یک جفت ارز در قیمتی خاص و پایین تر از قیمت فعلی بازار استفاده می شود. این نوع دستور برای خرید در قیمت های “بهتر” یا پایین تر از قیمت لحظه ای استفاده می شود، به این امید که قیمت به سطح تعیین شده برسد و سپس افزایش یابد.

اصطلاحات فارکس به زبان ساده، اصطلاحات فارکس چیست، اصطلاحات رایج فارکس، اصطلاحات اولیه فارکس

برای آشنایی با اصطلاحات فارکس روی لینک زیر کلیک نمایید.

اصطلاحات فارکس به زبان ساده

 

آموزش بای لیمیت در فارکس

بای لیمیت در فارکس فراتر از یک دستور ساده خرید است. این ابزار می تواند به شما در مدیریت ریسک، کنترل قیمت خرید و حتی بهبود استراتژی های معاملاتی کمک کند. پیاده سازی موفق این دستور نیازمند درک عمیقی از دینامیک های بازار و تحلیل دقیق است. انجام دستور بای لیمیت در فارکس شامل مراحل زیر می باشد:

 

مرحله اول – تعیین قیمت لیمیت

در اولین مرحله آموزش بای لیمیت در فارکس، معامله گر باید قیمتی را که می خواهد در آن قیمت جفت ارز را خریداری نماید، تعیین کند. این قیمت باید پایین تر از قیمت فعلی بازار باشد.

 

مرحله دوم – تنظیم دستور بای لیمیت

در دومین مرحله فارکس بای لیمیت در پلتفرم معاملاتی، به بخش مربوط به ایجاد دستور جدید رفته و نوع دستور را روی “Buy Limit” تنظیم کنید. قیمت لیمیت که در مرحله اول تعیین کرده اید را وارد کنید.

 

مرحله سوم – تعیین حجم معامله

در این مرحله آموزش بای لیمیت در فارکس، حجم معامله (بر حسب لات) را تعیین نمایید. این گزینه نشان دهنده میزان جفت ارزی است که قصد خرید آن را دارید.

 

مرحله چهارم – تنظیم دستورات مربوط به مدیریت ریسک

اینجا توصیه می شود که دستورات توقف زیان (Stop Loss) و برداشت سود (Take Profit) را نیز تنظیم کنید، تا در صورت رسیدن به سود مورد نظر و یا کاهش قیمت به زیر سطح تحمل زیان شما؛ معامله به طور خودکار بسته شود.

 

مرحله پنجم – ارسال دستور buy limit

پس از تکمیل تمامی فیلدهای مورد نیاز و بررسی دقیق آن ها، دستور buy limit خود را ارسال نمایید. دستور بای لیمیت در سیستم ثبت می شود و منتظر می ماند تا قیمت بازار به قیمت تعیین شده برسد.

 

مرحله ششم – فعال شدن دستور buy limit

دستور buy limit شما فقط زمانی فعال می شود که قیمت بازار به قیمت لیمیت تعیین شده توسط شما برسد. در صورتی که قیمت به آن سطح نرسد، دستور فعال نمیگردد.

 

مرحله هفتم – نظارت و مدیریت معامله

پس از فعال شدن دستور buy limit، مهم است که معامله را نظارت و در صورت نیاز تنظیماتی را اعمال نمایید تا از سود خود محافظت کرده و ریسک را مدیریت کنید.

این مراحل به شما کمک می کنند تا به طور موثری از دستور buy limit برای خرید جفت ارز در قیمت پایین تر از قیمت فعلی بازار استفاده نمایید، به این امید که پس از خرید، قیمت افزایش یابد و سود کسب کنید.

 

مزایا و معایب استفاده از بای لیمیت در فارکس

بای لیمیت در فارکس یک ابزار قدرتمند در جعبه ابزار معامله گران است که به آن ها امکان می دهد تا جفت ارز مورد نظر را در قیمت دلخواه خود خریداری کنند. با این حال، دارای مزایا و معایبی بوده که بصورت مختصر در جدول زیر شرج داده ایم:

جدول مزایا و معایب بای لیمیت در فارکس
✅مزایا بای لیمیت در فارکس ❌معایب بای لیمیت در فارکس
✅کنترل بهتر بر قیمت خرید ❌امکان عدم فعال شدن دستور
✅جلوگیری از خرید در قیمت های بالا ❌نیاز به تحلیل دقیق بازار
✅مدیریت ریسک بهتر احتمال از دست دادن نوسانات مثبت سریع

 

کاربردهای بای لیمیت در فارکس

بای لیمیت یکی از اصطلاحات بازار فارکس می باشد که برای ورود به این بازار بزرگ مالی دنیا باید دانش کافی درباره این اصطلاحات را داشت و با کاربرد آن ها نیز آشنا بود. به بای لیمیت در فارکس، خرید محدودیت نیز می گویند که در مقابل و برابر با توقف فروش قرار گرفته است که در ادامه، به کاربردهای آن اشاره کرده ایم:

  1. خرید در رکود قیمتی:
    استفاده از دستور buy limit، برای خرید جفت ارز در زمانی که قیمت به نظر می رسد که به پایین ترین سطح خود رسیده و انتظار می رود که افزایش یابد.
  2. استراتژی های ورود به بازار:
    بای لیمیت در فارکس، می تواند بخشی از یک استراتژی معاملاتی باشد که در آن معامله گران به دنبال خرید در “پولبک ها” یا ریزش های کوچک در یک روند صعودی می باشند.
  3. ترکیب با تحلیل تکنیکال:
    معامله گران می توانند از تحلیل تکنیکال برای تعیین سطوح حمایتی استفاده کرده و دستور buy limit را در نزدیکی این سطوح تنظیم نمایند، با انتظار اینکه قیمت پس از رسیدن به این سطح دوباره افزایش یابد.

استفاده مؤثر از بای لیمیت در فارکس نیازمند درک خوبی از دینامیک های بازار و مدیریت دقیق ریسک است. این دستورات می توانند به عنوان بخشی از یک استراتژی معاملاتی جامع به کاهش ریسک و افزایش سودآوری کمک کنند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در پاسخ به این سوال که “buy limit در فارکس چیست؟” باید بگوییم که دستور بای لیمیت در فارکس یا حد خرید در فارکس، به معامله گران این امکان را می دهد تا جفت ارز را در قیمت دلخواه و پایین تر از قیمت فعلی بازار خریداری نمایند.

با تعیین حد خرید مورد نظر، دستور buy limit فقط زمانی اجرا می شود که قیمت بازار به سطح تعیین شده برسد. استفاده از بای لیمیت در فارکس می تواند به کنترل بهتر قیمت خرید، جلوگیری از خرید در قیمت های بالا و مدیریت ریسک بهتر کمک کند.

با این حال، امکان دارد که دستور buy limit فعال نشود یا فرصت های قیمتی سریع از دست برود. بنابراین، تحلیل دقیق بازار و تعیین قیمت لیمیت مناسب برای استفاده موفق از این دستور ضروری است.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس