📊آشنایی با هج در فارکس – هجینگ در فارکس

10:33 26/12/2023 -

📊هجینگ در فارکس چیست؟ – معرفی هج در فارکس

هج در فارکس یا پوشش ریسک در فارکس از جمله استراتژی های فارکس برای کاهش ریسک معاملاتی میباشد. هجینگ فارکس به معنای معامله همزمان در یک جفت ارز در هر دو جهت است که در آموزش فارکس به آن اشاره داشتیم.

در این مقاله قصد داریم تا با نگاهی کلی علاوه بر آن که “هجینگ در فارکس چیست؟” به آنچه استراتژی هجینگ برای معامله گران فراهم می آورد بپردازیم. اگر شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که به معاملات هجینگ علاقه مند بوده دعوت میکنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

معاملات هجینگ چیست، هجینگ در فارکس چیست، هجینگ در فارکس، هج در فارکس

پیش از آن که به هدجینگ در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس با امکان هدج اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

هجینگ در فارکس چیست؟

هجینگ کنندگان معامله گرانی میباشند که برای کاهش ریسک فارکس از روش هجینگ در فارکس یا پوشش ریسک در فارکس در معاملات بهره میبرند. برای درک بهتر آنکه “هجینگ چیست؟” بهتر است با یک مثال بپردازیم.

استراتژی هجینگ در فارکس به معاملاتی گفته میشود که در هردو جهت یک ارز اجرا شود. برای مثال قصد معامله فروش پوند به دلار (GBP/USD) را دارید. اگر از جمله هجینگ کنندگان فارکس میباشید میبایست همزمان با همان حجم یک معامله خرید پوند به دلار را نیز برای پوشش ریسک اجرا نمایید.

با استراتژی معاملاتی هجینگ کاربران با ریسک بسیار پایین و البته سود پایین میتوانند یک سرمایه گذاری کم ریسک را تجربه نمایند.

 

▶️ویدئو آشنایی با مفهوم هج در فارکس

 

ویژگی های هج در فارکس

ویژگی اصلی معاملات هجینگ در فارکس بدون شک کاهش ریسک فارکس است. اما علاوه بر آن هدج فارکس (Hedge) این امکان را فراهم میکند تا کاربران بتوانند سود خود را (البته با کاهش آن!) به مطمئن ترین روش بخصوص در زمان رویداد های خبری که نوسانات بازار تحلیل را دشوار میسازد، کسب نمایند.

اگر چه هج در فارکس یکی از استراتژی های شناخته شده بحساب می آید، اما همچنان معاملات هجینگ در برخی از بروکر های فارکس غیر قابل دسترس میباشد.

مزایا هدج فارکس

 • ✅کاهش ریسک فارکس
 • ✅مدیریت سرمایه گذاری
 • ✅زمان بر بودن تحلیل بازار برای هدج

 

معایب هدج فارکس

 • ❌کاهش سود در فارکس
 • ❌پیچیدگی اجرای هدج در فارکس
 • ❌نیاز به سرمایه اولیه بیشتر
 • ❌عدم امکان هجینگ در فارکس در تمام بروکر ها

 

هجینگ در فارکس برای چه کسانی است؟

روش هجینگ در فارکس یا یعبارتی دیگر استراتژی معاملاتی هجینگ برای معامله گرانی در نظر گرفته شده که تجربه معاملاتی بالایی داشته و قصد دارند تا با سرمایه بالا اما ریسک کم در فارکس به سرمایه گذاری بپردازند.

از سوی دیگر اما پیچیدگی نسبی هج در فارکس این استراتژی معاملاتی را برای تریدر های کم تجربه غیر ممکن، نه! اما با ریسک همراه میسازد. زیرا در صورت اشتباه در تحلیل و اجرای استراتژی هجینگ در فارکس این معامله میتواند به اصطلاح «دو سر ضرر» باشد.

 

استراتژی هجینگ در فارکس

معاملات هجینگ در فارکس مانند هر نوع دیگری در این بازار مستلزم استراتژی است. استراتژی معاملاتی هجینگ نیز دارای تنوع قابل قبولی برای معامله گران بوده اما تمام این استراتژی ها تنها بر مبنای تحلیل صحیح و اجرای استراتژی در زمان مناسب است.

استراتژی هجینگ در فارکس، استراتژی معاملاتی هجینگ، استراتژی هجینگ فارکس، استراتژی هج در فارکس

برای مطالعه بیشتر و انتخاب بهترین استراتژی هجینگ فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

استراتژی هج در فارکس

 

هدج مستقیم

اولین و رایج ترین استراتژی هجینگ را میتوان «هدج مستقیم» دانست. در این روش هجینگ کنندگان در زمان نوسانات بازار با اجرای استراتژی پوشش ریسک در فارکس در هر دو جهت سود و ریسک خود را تا حد حاشیه امن کاهش میدهند.

علاوه بر استراتژی هجینگ ذکر شده تعداد دیگری از استراتژی ها برای بازار های مختلف ایجاد شده که مقداری تخصصی خواهد شد. به همین دلیل نیز  بررسی استراتژی هجینگ در فارکس را به مقاله ی دیگری موکول خواهیم نمود.

 

آموزش هجینگ در فارکس

تا به اینجای مقاله با معنی هجینگ و نحوه هج در فارکس آشنا شدیم. حال نوبت به آن رسیده تا به آموزش هجینگ در فارکس اگرچه بصورت مختصر بپردازیم.

آموزش هجینگ در فارکس، آموزش هج در فارکس، نحوه آموزش هج در فارکس

برای آشنایی با نحوه هج در فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش هجینگ در فارکس

 

گام اول – افتتاح حساب در فارکس

همانطور که اشاره داشتیم هجینگ در فارکس در تمام بروکر های فارکس امکان پذیر نمیباشد بنابر این گام اول را میبایست به انتخاب بروکر با امکان اجرای معاملات هج در فارکس اختصاص داد.

 

گام دوم – تحلیل فاندامنتال

هدف اصلی از هجینگ در فارکس کاهش ریسک معاملات در زمان نوسانات بازار است. بهترین روش برای این کار نیز تحلیل فاندامنتال یا بنیادی به منظور یافت زمان رویداد های خبری مهم است که از طریق تقویم اقتصادی امکان پذیر میباشد.

 

گام سوم – تحلیل تکنیکال

قدم سوم که از مهمترین مراحل هدج فارکس بحساب می آید تحلیل بازار و ایجاد استراتژی هجینگ در فارکس است. پس از انتخاب نماد مورد نظر معامله گران میبایست بر اساس تحلیل خود نقطه ی مشخصی را برای اجرای پوشش ریسک در فارکس انتخاب نمایند.

 

گام چهارم – هجینگ در فارکس

در گام آخر هجینگ کنندگان کافیست تا با هدج (Hedge) یا اجرای همزمان خرید و فروش با حجم یکسان بپردازند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله همانطور که وعده داده شده بود سعی داشتیم تا ابتدا به پاسخ آنکه “هجینگ در فارکس چیست؟” و پس از آن موارد کلی درباره ی هج در فارکس بپردازیم. بصورت کلی هجینگ در فارکس یکی از استراتژی های فارکس برای حفظ سرمایه و کاهش ریسک در زمان نوسان بحساب می آید.

سوالات متداول

 • هجینگ یعنی چه؟

  هج در فارکس (Hedge) از جمله استراتژی های فارکس برای کاهش ریسک است. هدج یا پوشش ریسک در فارکس به معنی معامله همزمان در 2 جهت مخالف ارز معاملاتی است و معامله با استراتژی معاملاتی هج را اصطلاحا هدجینگ می نامند.

 • هج در فارکس چه زمانی کاربرد دارد؟

  هجینگ در فارکس عموما در زمان نوسانات شدید به واسطه ی انتشار اخبار کاربرد پیدا می نماید.

 • پوشش ریسک در فارکس یا هدجینگ چیست؟

  هجینگ در فارکس به معامله ی همزمان در بازار معاملاتی گفته میشود که در صورتی که بازار در هر جهت اقدام به حرکت نمایند معامله دیگر از ضرر پیشگیری کرده و سود مطمئنی را نصیب سرمایه گذاران نماید.

 • چرا هجینگ در فارکس محبوب است؟

  استراتژی هجینگ در فارکس به دلیل کاهش ریسک در میان معامله گران حرفه ای که تمایلی به از دست دادن فرصت ها و البته به خطر انداختن سرمایه خود ندارند، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 • هج در فارکس قانونی است؟

  بله، هدج فارکس یا دیگر بازار های معاملاتی نظیر بورس قانونی است اما در برخی از بروکر ها امکان معاملات هجینگ در فارکس به دلیل پیچیدگی اجرای آن میسر نیست.

 • چگونه هج در فارکس را انجام دهیم؟

  برای هجینگ در فارکس کافیست تا با تحلیل بازار و ایجاد استراتژی هجینگ در فارکس در فرصت مناسب اقدام به معامله با پوشش ریسک در فارکس (خرید و فروش همزمان در نماد معاملاتی) نمایید.

 • هجینگ کنندگان چه کسانی هستند؟

  استراتژی هج فارکس یا روش هجینگ در فارکس نوعی از معاملات فارکس است و افرادی که به انجام آن میپردازند را هجینگ کننده می نامند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس