⚠️رایج ترین مشکلات فارکس در ایران – ناگفته های بازار فارکس

10:28 17/01/2024 -

⚠️مشکلات فارکس در ایران – 4 مشکلات فارکس برای ایرانیان

از بازار فارکس همواره به عنوان فرصتی برای “کسب درآمد دلاری از فارکس” یاد میشود. اما در پشت پرده این سود بسیاری ناگفته های بازار فارکس قرار گرفته است. برخی از این موارد بصورت عمومی برای تمام معامله گران در فارکس وجود دارد.

برخی دیگر اما مربوط به مشکلات فارکس در ایران و تریدر های ایرانی است که در این مقاله مورد بررسی ما خواهد بود. اگر شما نیز در مراحل ابتدایی یادگیری و آموزش فارکس بوده و بهتر دانسته تا پیش از هرچیز از مشکلات بازار فارکس آگاه شوید، دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

مشکلات بازار فارکس، مشکلات بروکر، مشکلات فارکس، مشکلات فارکس در ایران، ناگفته های بازار فارکس

پیش از ان که به مشکلات فارکس در ایران بپردازیم؛ در جدول زیر به برخی از برترین بروکر های فارکس برای ایرانیان اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

معایب فارکس در ایران

مزایا و معایب بازار فارکس همواره جزئی جدا نشدنی از یکدیگر میباشد و در کنار هم فرصت سرمایه گذاری را در اختیار معامله گران قرار میدهند. اما به معایب بازار فارکس به مراتب کمتر اشاره شده است! در زیر بصورت خلاصه به برخی از مشکلات فارکس و در واقع خطرات بازار فارکس اشاره شده است:

 • سرمایه گذاری در فارکس بدون آموزش کافی
 • ریسک بالای از دست رفتن سرمایه
 • نوسانات نرخ ارز

 

مشکلات فارکس چیست؟

حال که بصورت خلاصه با معایب بازار فارکس آشنا شدیم، میبایست به مشکلات بازار فارکس بپردازیم. مشکلات اصلی این بازار عمدتا برای معامله گران یکسان بوده اما برای کاربران ایرانی این مقدار فراتر رفته تا سرمایه گذاران در فارکس علاوه بر مشکلات بروکرها با موارد قانونی نیز برای کسب سود و موفقت در فارکس مواجه باشند.

 

مشکلات فارکس در ایران

برای درک بهتر مشکلات فارکس بهتر است تا به مواردی که میتوان بعنوان اصلی ترین مشکلات فارکس در ایران از آن ها یاد نمود، بپردازیم. در ادامه مختصرا با ناگفته های بازار فارکس برای تریدر های ایرانی آشنا خواهیم شد:

 

مشکلات افتتاح حساب در فارکس

اولین مورد از مشکلات فارکس در ایران را میتوان مربوط به بروکر های فارکس در ایران دانست. این محدودیت که برای اغلب سرمایه گذارانی که بدنبال بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان بوده اشنا میباشد که به سبب محدودیت های مالی جهانی برای کاربران داخل کشور ایجاد شده است.

به موجب این مشکل کاربران اغلب تعداد محدودی از بروکر ها را برای ثبت نام و افتتاح حساب در فارکس در اختیار خواهند داشت که تعداد کمی از آن ها را میتوان بعنوان بروکر معتبر فارکس در ایران معرفی نمود.

افتتاح حساب فارکس در ایران ، آموزش افتتاح حساب فارکس و انواع آن ، آموزش ثبت نام در فارکس از ایران
چنانچه قصد دریافت راهنمایی و نحوه افتتاح حساب در فارکس برای انواع حساب بروکر فارکس را داشته میتوانید از طریق لینک زیر به این مقاله مراجعه نمایید.
اموزش افتتاح حساب در فارکس

 

مشکلات بروکرهای فارکس

از دیگر مشکلات فارکس در ایران که عمدتا پس از انتخاب یک بروکر برای فارکس از سوی معامله گران روی میدهد، مشکلات پیشبینی نشده در بروکر ها میباشد. این موارد اغلب به دلیل تغییر سیاست ناگهانی بروکر ها روی میدهد که در ادامه برای درک بهتر مشکلات بروکر فارکس به برخی از آن ها اشاره شده است:

 

مشکلات بروکر پی سی ام

اولین مثال برای مشکلات مربوط به بروکر ها را میتوان بروکر PCM دانست که نتیجه ی سرمایه گذاری در یک بروکر کلاهبردار فارکس است. این بروکر علاوه بر نداشتن پشتیبانی مشکلات متعددی را در زمان برداشت و حتی معامله برای کاربران ایجاد نموده و به سرعت نظر منفی تعداد زیادی را به خود اختصاص داد.

این بروکر همچنین به واسطه ی این نظرات منفی و تکرار عنوان “کلاهبرداری بروکر pcm” در منابع فارسی زبان از جمله بروکر هایی است که میتواند در آینده معامله گران را با رایج ترین نوع مشکلات بازار فارکس مواجه سازد.

 

مشکلات روبو فارکس

با بررسی و جستجو درباره بروکر روبو فارکس میتوان به یکی دیگر از خطرات و مشکلات فارکس در ایران پرداخت. قطع همکاری ناگهانی بروکر روبوفارکس در ایران به ضمن آن که همواره از آن بعنوان یکی از «بروکرهای معتبر فارکس در ایران» یاد میشد، به یک نمونه از مشکلات بازار فارکس برای ایرانیان تبدیل شد.

 

مشکل لایت فارکس

از دیگر مواردی که از آن ها میتوان بعنوان مشکلات بروکر فارکس البته از نوع رایج و به مراتب کم خطر آن اشاره کرد، مشکلات بروکر لایت فارکس است. بروکر های فارکس همواره مسئول ارائه خدمات با کیفت یکسان و حفظ سرمایه کاربران در یک بستر معاملاتی میباشند.

اما این مورد همیشه صادق نبوده و در برخی موارد گاها پشتیبانی ضعیف و حتی قطعی موقت سرور ها میتواند به عنوان مشکلات فارکس ذکر شود. این نمونه از مشکلات که به دلیل فعالیت دائمی بازار و موارد مربوط به شبکه اینترنت روی میدهد، به مراتب از کوچکترین مشکلات بازار فارکس یحساب می آیند.

 

مشکلات بروکر آلپاری

از دیگر موارد مربوط به مشکلات فارکس در ایران میتوان به محدودیت های اعمال شده از داخل کشور اشاره داشت. بهترین نمونه آن نیز تعداد بالای جستجو و مراجعه کاربران برای رفع مشکل ورود به آلپاری است.

فیلتر شدن سایت آلپاری و در پی آن بسیاری دیگر از بروکر های فارکس در ایران به دلیل سیاست های غیر شفاف در کشور بوده که دسترسی تمامی کاربران را تا زمان استفاده از فیلتر شکن محدود نمود که تا به امروز نیز ادامه داشته است.

 

مشکلات بروکر hycm

از دیگر مواردی که هر از چندی با عنوان مشکلات بروکر ها در کشور مطرح میشود، موضوع کلاهبرداری بروکر های فارکس در ایران میباشد که بروکر اچ وای سی ام بهترین مثال آن بحساب می آید. به دلیل محدود بودن خدمات رسانی به ایرانیان، بسیاری از معامله گران به سمت بروکر های نا معتبر سوق داده میشوند.

در نتیجه آن نیز تعداد زیادی از شکایات تحت عنوان کلاهبرداری بروکر hycm مطرح میشود که اغلب تریدر ها بجز معامله گران ایرانی با پیگیری و ثبت شکایت در رگولاتوری های جهانی موفق به بازپس گیری سرمایه خود میشوند.

 

مشکل بروکر USGFX

آخرین مورد از مشکلات بازار فارکس در ایران را میتوان قطع همکاری بروکر ها با معامله گران ایرانی دانست که در مورد بروکر روبوفارکس به آن اشاره داشتیم. اما مثال بروزتر این نوع مشکلات بروکر با کاربران ایرانی را میتوان قطع همکاری بروکر USGFX دانست که طبق اعلامیه ای از سال 2024 قطع همکاری خود و ترک ایران بعنوان یکی از بروکر های فارکس را اعلام نمود!

 

کلاهبرداری فارکس

همانطور که در بخش مربوط به مشکلات بروکرهای فارکس در ایران به ذکر مثال به آن اشاره شد،  کلاهبرداری در بازار فارکس از دیگر مشکلات بازار فارکس برای کاربران ایرانی بوده و هست که بسیاری را از سرمایه گذاری در این بازار باز میدارد.

اما همانطور که بارها در منابع و سایت های خبری فارکس فارسی نیز به آن اشاره شده ساده ترین راهکار پیشگیری از این نوع مشکلات فارکس سرمایه گذاری در بروکر های معتبر فارکس و یا اطلاع از روش های کلاهبرداری در بازار فارکس است که در مقاله ای مفصلا به آن پرداخته شده است.

کلاهبرداری فارکس در ایران ، فارکس کلاهبرداری یا واقعیت ، آیا فارکس کلاهبرداری است؟
برای مطالعه پیشگیری از کلاهبرداری بروکر های فارکس کافیست تا به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

واریز و برداشت در فارکس

از دیگر موارد مربوط به مشکلات فارکس در ایران را میتوان مربوط به واریز و برداشت فارکس دانست. این مشکل نیز ناشی از قوانین سختگیرانه نسبت به تراکنش های مالی کاربران ایرانی است که روش های شارژ حساب فارکس را برای سرمایه گذاری در فارکس برای ایرانیان محدود میسازد.

خوشبختانه برای رفع این دسته از مشکلات فارکس بسیاری از بروکر ها با ارائه روش های واریز ریالی به فارکس از طریق صرافی تاپ چنج یا دیگر صرافی های ارزدیجیتال به کمک معامله گران آمده اند.

 

آیا فارکس مشکل شرعی دارد؟

از آخرین موارد مربوط به مشکلات بازار فارکس که به بررسی آن خواهیم پرداخت میتوان به موارد مربوط به مشکل شرعی فارکس اشاره داشت. این سوال که “آیا فارکس مشکل شرعی دارد؟” بارها از کانال های مختلف مطرح شده و موارد مرتبط و نا مرتبط زیادی نیز در این باره مطرح شده است.

برای رفع این دسته از مشکلات فارکس در ایران بسیاری از بروکر ها با ارائه نوعی حساب بر اساس قوانین شریعت نسبت به رفع مشکل شرعی فارکس اقدام نموده اند. و همانطور که بسیاری از مراجع تایید نموده اند، میتوان گفت که حساب اسلامی فارکس حلال است و معامله گران میتوانند بدون مشکل در فارکس اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

نظر رهبر انقلاب در مورد فارکس ، حکم شرعی بازار فارکس چیست؟ ، حکم شرعی بازار فارکس
برای مطالعه بیشتر درباره ی آن که “آیا معاملات فارکس حلال است؟” میتوانید به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

تا به اینجای مقاله سعی داشتیم تا با بررسی و پرداختن به رایج ترین نوع مشکلات بازار فارکس این فرصت را در اختیار سرمایه گذاران فارکس قرار داده تا با نگاهی کلی تر و البته جامع اقدام به ورود به فارکس نمایند.

اما در قالب جمع بندی میتوان مشکلات فارکس در ایران را اغلب ناشی از سیاست و قوانینی دانست که نه تنها به حفظ سرمایه هموطنان کمکی نکرده بلکه با سوق دادن آن ها به سمت معامله غیر اصولی و بخصوص سرمایه گذاری در بروکر های غیر معتبر سبب مواجه ایشان با مشکلات فارکس شده است.

بصورت کلی با کسب اطلاعات کافی از بازار و ناگفته های بازار فارکس در کنار اعتماد به مراجع معتبر فارکس میتوان از بروز بسیاری از مشکلات فارکس در ایران پیشگیری نمود!

سوالات متداول

 • مشکلات فارکس در ایران چیست؟

  عمده مشکلات بازار فارکس مربوط به مواردی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت:

  • مشکلات افتتاح حساب در فارکس
  • مشکلات واریز و برداشت در فارکس
  • مشکل شرعی فارکس
  • فیلتر بودن سایت بروکر ها
 • آیا مشکلات فارکس باعث از دست رفتن سرمایه میشود؟

  بله، از جدی ترین موارد عنوان شده در قالب مشکلات فارکس در ایران، محدود بودن بروکر های معتبر در فارکس برای ایرانیان است. با سرمایه گذاری در بروکر های غیر معتبر نیز ریسک از دست رفتن سرمایه و کلاهبرداری فارکس افزایش می یابد.

 • مشکلات بروکرهای فارکس چیست؟

  از جمله مواردی که معامله گران تحت عنوان مشکلات بروکرها با آن مواجه بوده عبارتند از:

  • مشکلات واریز و برداشت در فارکس
  • مشکلات کلاهبرداری فارکس
  • محدود بودن بروکر های معتبر فارکس
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
جدیدترین مطالب
📉معرفی اندیکاتور باینری آپشن - بهترین اندیکاتور برای باینری آپشن
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال