💸مفهوم اسلیپیج در فارکس – slippage در فارکس چیست؟

11:28 22/02/2024 -

💸آشنایی با اسلیپیج فارکس – اسلیپیج در فارکس چیست؟

در مجموعه مقالات آموزش فارکس به بسیاری از اصطلاحات فارکس پرداختیم. از جمله این موارد تاثیر گذار در معاملات فارکس، “مفهوم اسلیپیج در فارکس است. slippage در فارکس میتواند با کوچکترین لغرش کسب سود یا ضرر معامله گران را تحت الشعاع قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم تا مفصلا به “اسلیپیج در فارکس چیست؟” پرداخته و تاثیرات آن و البته روش های کاهش اسلیپیج در معاملات فارکس را مورد بررسی قرار دهیم. با تاپ بروکر ایران همراه باشید!

اسلیپیج در فارکس چیست؟، مفهوم اسلیپیج در فارکس، اسلیپیج فارکس، در فارکس چیست؟

پیش از آنکه به مفهوم اسلیپیج در فارکس بپردازیم، در جدول زیر تعدادی از بروکر های فارکس که “کمترین اسلیپیج در معاملات فارکس” را در اختیار معامله گران قرار داده آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

مفهوم اسلیپیج در فارکس چیست؟

پیش از پرداختن به اسلیپیج فارکس میبایست به این سوال که “اسلیپیج در فارکس چیست؟” بپردازیم. گاهی ساعت ها پای مانیتور و رصد یک جفت ارز هستید، وارد اردری نمی شوید و منتظر شکار قیمت مد نظر خود می مانید.

قیمت بعد از ساعت ها نوسان در حال نزدیک شدن به سطح قیمتی مورد نظر شماست و با وارد شدن به آن سطح، شکار خود را در سریع ترین زمان ممکن می گیرید؛ اما در جایی که مورد انتظار شما بوده، قیمت ثبت نمی شود و با کمی اختلاف اردر شما فعال می شود به این امر اسلیپیج [Slippage] می گویند!

به زبان ساده تر اسلیپیج در معاملات فارکس همان اختلاف بین قیمتی است که در مارکت می ‌بینید و قیمتی که بروکر معامله شما را فعال می ‌کند. اگر هم چنان در ذهن خود سوال می کنید که اسلیپیج فارکس چیست؟ برای درک بهتر آن به مثال زیر توجه کنید:

به عنوان نمونه فرض کنید که شما در حال رصد قیمت طلا (XAU/USD) هستید؛ زمانی که روی آیکون سفارش مورد نظر خود (خرید/فروش) کلیک می ‌کنید، قیمت در نقطه 2012.7 است؛
با این ‌حال متوجه می ‌شوید که معامله شما در نقطه 2013.7 انجام شده است. به این اختلاف 10 پیپ اسلیپیج می گویند!

 

دلایل اسلیپیج در معاملات فارکس

اسلیپیج فارکس، در واقع به دلیل عدم ثبات قیمتی و حجم کم نقدینگی اتفاق می افتد و ممکن است هزینه بیش تری بر روی معاملات برای معامله گر داشته باشد.

به زبان ساده، اسلیپیج در فارکس می تواند به سود بروکر ها و به ضرر معامله گر باشد. باید بپذیریم این لغزش قیمتی بخشی از معاملات است، اما با استراتژی و برنامه‌ریزی، می ‌توانید آن را به نفع خود کنید!

 

کاهش هزینه های مربوط به اسلیپیج

برای کم کردن میزان اسپرد و اسلیپیج در فارکس ترفند هایی وجود دارد که در ادامه به برخی از این ترفند ها می پردازیم:

 • کم کردن حجم سفارشات
  وقتی معامله گر یک سفارش با حجم بالا ثبت می کند، کارگزاری اسلیپیج بالاتری را در نظر می گیرد؛ اما اگر یک سفارش بزرگ را به چند سفارش با حجم کمتر جایگزین کنیم ممکن است در دام اسلیپیج نمی افتید.
 • ورود به پوزیشن ها
  سعی کنید در معاملات نقاط عرضه مهم را پیدا کنید و از اردرهای”Selllimit” و” Buylimit” استفاده کنید.
 • خروج از پوزیشن ها
  در معاملات از TP یا همان حد سود استفاده کنید تا هزینه کمتری بابت اسلیپیج دهید.
 • مدیریت ریسک در هنگام اخبار
  معامله گران حرفه ای می دانند که گرفتن پوزیشن بعد از اخبار عاقلانه تر خواهد بود، زیرا لغزش قیمت را کمتر می کند و در نتیجه ضرر شما را کاهش می دهد. حتی با این وجود، ممکن است نتوانید بعد از خبر هم با نوسانات شدید از لغزش جلوگیری کنید.
 • تنظیم دستی لغزش
  در برخی از کارگزاری ها امکان تنظیم دستی لغزش قیمتی وجود دارد. با استفاده از این گزینه می ‌توانید مشخص کنید که اگر مقدار لغزش از مثلا 30 پیپ بیش تر شود، پوزیشن ما اجرا نشود.

 

آشنایی با انواع اسلیپیج

زمانی که شما در معاملات خود با اسلیپیج مواجه می شوید، این امر لزوماً تخلف نیست و جزوی از همه معاملات شما است. اسلیپیج در فارکس انواعی دارد که در این قسمت از مقاله به آن می پردازیم:

اسلیپیج مثبت فارکس

زمانی که قیمت مارکت بهتر از قیمتی باشد که شما ثبت کرده اید، در این هنگام لغزش مثبت اتفاق می افتد؛ زیرا به معامله ‌گران قیمتی بهتر از آن چه می ‌خواسته داده شده است.

به عنوان مثال در جفت ارز EUR/USD، قیمت در نقطه 1.1267 است که اردر فروش خود را ثبت می کنید با این ‌حال متوجه می ‌شوید که معامله شما در نقطه 1.1269 ثبت شده و 20 پیپ به سود شما اتفاق افتاده است.

 

اسلیپیج منفی فارکس

زمانی که در یک سفارش، بالاتر از قیمت واقعی مارکت و بالاتر از نوسان تحلیل های شما باشد، لغزش منفی اتفاق می افتد؛ زیرا قیمت بالاتر از قیمت مورد انتظار معامله گر است. این موارد هم در سفارشات خرید و هم در فروش وجود دارند.

 

معرفی راهکار های کاهش اسلیپیج فارکس

برای کاهش اسلیپیج در معاملات فارکس می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • حد الامکان معاملات خود را دستی (Market order) باز نکنید؛
 • حد ضرر (Sl) معامله خود را دستی نبندید؛
 • از پندینگ های Buystop و sellstop کمتر استفاده کنید؛
 • از حساب های دارای اسپرد کمتر استفاده کنید.(حساب ECN، PRO ECN عموما اسپرد کمتری دارند.)؛
 • همیشه در معاملات از اردرهای Selllimit و Buylimit استفاده کنید.(این اردرها اسلیپیچ ندارند)؛
 • استفاده از کارگذاری های قانون مندتر مانند فیبو گروپ.

در معاملات عادی (غیر از اخبار)، لغزش قیمتی کم‌تر رخ می‌دهد، زیرا بازار فارکس یکی از پر حجم ترین بازارهای موجود در جهان است.

جفت ارزهای ضعیف با نوسان قیمتی کم بیشتر از دیگر ارز ها اسلیپیج در فارکس را تجربه می نمایند. به عنوان مثال، در معامله بر روی جفت ارزی مانند ZAR/JPY حجم معاملات آن بسیار کمتر از جفت‌ ارز های اصلی مانند EUR/USD خواهد بود. (دقیقاً به همین علت، اسپرد جفت ارزهای ضعیف ‌تر بیشتر است!)

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

«اسلیپیج در فارکس چیست؟» درک مفهوم اسلیپیج فارکس بسیار ضروری است به دلیل آن که slippage در فارکس یکی از عوامل مهم در میزان سود معامله گر است. قبل از ثبت نام در بروکر حتما در مورد میزان اسلیپیچ آن تحقیق کنید، زیرا مستقیماً بر نتایج معاملات شما اثر می‌ گذارد.

با ثبت نام در بروکر های معتبر و اجرای استراتژی هایی برای کاهش آن، می‌ توانید یک قدم به موفقیت در معامله گری نزدیک تر شوید. تجربه ترید شما هرچه که بیشتر باشد، بهتر متوجه می شوید تا در شرایط خبری مختلف در بازار ترید نکنید؛ شاید ترید خبری هیجان خاص خود را داشته باشد، اما با اسلیپیچ های زیاد باعث ضرر بیشتر شما در معامله می شود.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز