✅بررسی اعتبار فارکس – آیا بازار فارکس معتبر است؟

11:24 27/01/2024 -

✅آیا بازار فارکس معتبر است؟ – آشنایی با اساس اعتبار فارکس

برای سرمایه گذارانی که به تازگی با بازار فارکس آشنا شده و در مراحل ابتدایی آموزش فارکس قرار دارند، این سوال مطرح شده که آیا بازار فارکس معتبر است؟ یا خیر! بررسی اعتبار بازار فارکس پیش از سرمایه گذاری از اولین گام های لازم برای یک سرمایه گذاری در فارکس خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی اعتبار بازار فارکس و مواردی که بر حفظ آن تلاش دارد بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که قصد بررسی آن که آیا فارکس معتبر است؟ را داشته، دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

لیست بروکرهای معتبر فارکس، اعتبار فارکس، فارکس معتبر است؟، آیا بازار فارکس معتبر است؟

پیش از آن که به “آیا بازار فارکس معتبر است؟” بپردازیم؛ در جدول زیر به لیست بروکرهای معتبر فارکس اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بازار فارکس چیست؟

 بازار مالی فارکس یا بازار جهانی فارکس همانطور که از نام آن بر می آید، یک بازار غیر متمرکز در عرصه جهانی برای معاملات ارزها میباشد. تاریخ آغاز بازار فارکس به سال 1880 برگشته و به مرور زبان و توسعه ی آن به آنچه امروز از بازار فارکس میدانیم تبدیل شده است.

 

آیا بازار فارکس معتبر است؟

اعتبار بازار فارکس بحثی پر دامنه است زیرا این سوال که “فارکس معتبر است؟” معیار ها و لایه های متعددی دارد. به طور خلاصه میبایست گفت بله بازار فارکس معتبر است! زیرا این بازار بصورت غیر متمرکز و در عرصه جهانی سال های زیادی است که در حال فعالیت بوده و زیر سوال بردن اعتبار آن دشوار است.

 

▶️ویدئو آیا فارکس معتبر است؟

 

کلاهبرداری فارکس

حال این سوال پیش آمده که اگر فارکس معتبر است، دلایل گزارشات مربوط به کلاهبرداری فارکس چیست؟ همانطور که اشاره داشتیم، فعالیت بازار فارکس در لایه های زیادی انجام میگیرد و تنها در یکی از آن ها امکان کلاهبرداری در فارکس وجود دارد.

آن نیز مربوط به بروکر های فارکس است. در واقع بروکر ها بستر ارتباط سرمایه گذاران با بازار را فراهم کرده و در برخی موارد به دلیل سرمایه گذاری در یک بروکر نا معتبر متاسفانه معامله گران درگیر با کلاهبرداری در بازار فارکس میشوند.

کلاهبرداری فارکس در ایران ، فارکس کلاهبرداری یا واقعیت ، آیا فارکس کلاهبرداری است؟
برای مطالعه بیشتر درباره روش های کلاهبرداری فارکس و پیشگیری از آن به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

اعتبار بازار فارکس

بازار ارز یا فارکس که در بالا مختصرا با آن آشنا شدیم، یک بازار آنلاین است بنابر این در آن کاربران به تبادل ارز با یکدیگر میپردازند. این تبادل سرمایه به واسطه نقدینگی و اعتبار مراجع بالاتری از جمله بانک های جهانی، بازار بورس و شرکت های مالی بین المللی انجام میشود که در کنار هم تشکیل دهنده بازار فارکس و اعتبار آن میباشند.

 

چه نهاد هایی بر اعتبار بازار فارکس نظارت دارند؟

برای سرمایه گذاری در فارکس بعنوان یک تریدر کاربران میبایست از طریق بروکر های فارکس و به اعتبار آن ها وارد بازار شوند. به دلیل حساسیت بالای این روش از سرمایه گذاری نهادهایی به جهت نظارت بر تراکنش های مالی بروکر های فارکس ایجاد شده که به آن ها به اختصار رگولاتور فارکس گفته میشود.

این سازمان نظارتی مالی بسته به سطح اعتبار خود از سرمایه معامله گران و حفظ اعتبار بازار فارکس پاسداری میکند. در واقع یکی از نهاد هایی که پاسخ به این سوال که آیا فارکس معتبر است؟ را مثبت نموده همین سازمان ها و رگوله های فارکس میباشند.

 

رگوله های معتبر فارکس

در مقاله ای مجزا مفصلا به انکه “رگوله در فارکس چیست؟” و اهمیت آن در حفظ اعتبار بازار فارکس پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم برای اطمینان خاطر بیشتر و پیشگیری از هر گونه کلاهبرداری در بازار فارکس به مطالعه ی آن بپردازید.

رگولاتوری فارکس، رگوله های فارکس، منظور از رگوله چیست؟، رگوله چیست
برای مطالعه بیشتر درباره ی رگوله های فارکس بروی مقاله زیر کلیک نمایید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا با نگاهی کلی به این سوال که “آیا بازار فارکس معتبر است؟ با خیر!” پاسخ دهیم. در قالب جمع بندی میتوان گفت که اعتبار بازار فارکس از مبانی است که نمیتوان آن را زیر سوال برد.

اما در صورتی که معامله گران سرمایه گذاری خود را در بروکری خارج از لیست بروکرهای معتبر فارکس انجام دهند به دلیل ساختار پله ای این بازار احتمال بروز مواردی از جمله کلاهبرداری در فارکس وجود خواهد داشت.

سوالات متداول

  • اعتبار بازار فارکس بر چه اساسی است؟

    حجم بالایی از تبادلات مالی و نقدینگی بازار فارکس توسط سازمان های مالی جهانی نظیر بانک ها و مراجع مالی جهانی تبادل میشود و به دلیل غیر متمرکز بودن این بازار و فعالیت بلند مدت آن همواره از آن بعنوان یک بازار مطمئن یاد میشود.

  • آیا بازار فارکس معتبر است؟

    بله، بازار فارکس به دلیل سابقه ی بلند مدت و ساختار مالی مطمئن خود همواره در دسته بستر های معتبر مالی در عرصه جهانی بحساب می آید.

  • آیا رگوله در فارکس معتبر است؟

    رگولاتوری در فارکس و رگوله فارکس که از سوی همین مراجعه صادر میشود از جمله اصولی است که بر اعتبار بازار فارکس می افزاید. رگوله های فارکس نیز بر اساس سطح اعتبار خود میتوانند در تسهیل روند سرمایه گذاری مطمئن در فارکس تاثیر گذار باشند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس
جدیدترین مطالب
📊استراتژی نوسان گیری با اندیکاتور atr - استراتژی atr در فارکس
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5