📉آموزش سل لیمیت در فارکس – Sell limit در فارکس

09:30 20/06/2024 -

📉معنی سل لیمیت در فارکس – Sell limit در فارکس چیست؟

سل لیمیت در فارکس (Buy Limit)، یکی از موارد مهم در آموزش فارکس بحساب می آید. “سل لیمیت در فارکس چیست؟” و سوالات مشابه آن از سوی افرادی که قصد آموزش سل لیمیت در فارکس را دارند مطرح میگردد.

به همین دلیل لازم دانستیم به پاسخ این سوال که “معنی sell limit در فارکس چیست؟ به زبان ساده بپردازیم. اگر مایل به یادگیری آموزش سل لیمیت در فارکس و نحوه استفاده از آن هستید، همراه تاپ بروکر ایران باشید.

سل لیمیت در فارکس, سل لیمیت در فارکس چیست, sell limit در فارکس

 

پیش از آن که به “sell limit در فارکس چیست؟” بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس، اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

سل لیمیت در فارکس چیست؟

سل لیمیت در بازار فارکس، به نقطه ای اشاره دارد که اگر قیمت یک جفت ارز به آن نقطه برسد، یک سفارش فروش (سل) به صورت خودکار اجرا می شود. این نقطه به عنوان یک سطح محدود کننده تعیین می شود تا از افت نامطلوب در معاملات جلوگیری شود و به معامله گر امکان مدیریت ریسک بیشتری بدهد. این ابزار برای کنترل و مدیریت معاملات در بازار فارکس بسیار مهم است.

در بازار فارکس، “Sell Limit” یا “سل لیمیت” یک نوع دستور معاملاتی است که به معامله گر این امکان را می دهد تا یک جفت ارز را در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار به فروش برساند. این نوع دستور زمانی استفاده می شود که معامله گر انتظار دارد قیمت جفت ارز پس از رسیدن به یک سطح مشخص افزایش یابد و سپس دوباره کاهش پیدا کند.

اصطلاحات فارکس به زبان ساده، اصطلاحات فارکس چیست، اصطلاحات رایج فارکس، اصطلاحات اولیه فارکس

برای آشنایی با اصطلاحات فارکس روی لینک زیر کلیک نمایید.

اصطلاحات فارکس به زبان ساده

 

آموزش سل لیمیت در فارکس

سل لیمیت در فارکس یک ابزار فروش بشمار می آید که این ابزار می تواند در مدیریت ریسک، کنترل قیمت خرید و حتی بهبود استراتژی های معاملاتی به شما کمک نماید. پیاده سازی موفق دستور sell limit نیازمند درک عمیقی از دینامیک های بازار و تحلیل دقیق می باشد. برای انجام دستور سل لیمیت در فارکس مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله اول – انتخاب جفت ارز

در اولین مرحله آموزش سل لیمیت در فارکس، معامله گر باید جفت ارزی را که می خواهد روی آن معاملات انجام دهد را انتخاب نماید.

 

مرحل دوم – تعیین سطح قیمت

در دومین مرحله آموزش سل لیمیت در فارکس، معامله گر باید قیمتی را که می خواهد دستور فروش از آن اجرا شود را تعیین نماید. این قیمت باید بالاتر از قیمت فعلی بازار باشد.

 

مرحله سوم – تعیین حجم معامله

در این مرحله sell limit در فارکس، شما باید حجم معاملاتی خود (بر حسب لات) را تعیین نمایید. این گزینه میزان جفت ارزی که قصد فروش آن را دارید، نمایش می دهد.

 

مرحله چهارم – تنظیم دستور سل لیمیت

در پلتفرم معاملاتی خود به بخش مربوط به ایجاد دستور جدید بروید و گزینه “Sell Limit” را انتخاب کنید. سپس، جزئیات دستور Sell limit مانند قیمت و مقدار را وارد نمایید.

 

مرحله پنجم – تنظیم دستورات توقف ضرر و برداشت سود

برای مدیریت ریسک، دستورات “Stop-Loss” و “Take-Profit” را نیز تنظیم نمایید. دستور توقف ضرر برای محدود کردن ضرر های احتمالی و دستور برداشت سود برای قفل کردن سود در سطح قیمتی مشخص استفاده می شود.

 

مرحله ششم – ارسال دستور sell limit

پس از اطمینان از صحت تمام جزئیات دستور sell limit، آن را ارسال کنید. دستور “سل لیمیت” در سیستم ثبت می شود و منتظر فعال شدن خواهد بود.

 

مرحله هفتم – فعال شدن دستور buy limit

دستور sell limit شما فقط زمانی فعال می شود که قیمت بازار به قیمت لیمیت تعیین شده توسط شما برسد. در صورتی که قیمت به آن سطح نرسد، دستور فعال نمیگردد.

 

مرحله هشتم – نظارت و مدیریت دستور

پس از قرار دادن دستور، باید وضعیت بازار و دستور خود را به صورت منظم بررسی کنید تا در صورت نیاز تغییراتی را اعمال کنید یا دستور را لغو نمایید. این مراحل به شما کمک می کنند تا با استفاده از استراتژی سل لیمیت در فارکس، به صورت موثر تری در بازار فارکس معامله کرده و از تغییرات قیمتی به نفع خود بهره مند شوید.

 

مزیت ها و معایب استفاده از سل لیمیت در فارکس

سل لیمیت در فارکس یک ابزار قدرتمند در جعبه ابزار معامله گران می باشد که به آن ها امکان می دهد تا جفت ارز مورد نظر را در قیمت دلخواه خود بفروشند. با این حال، سل لیمیت در فارکس دارای مزایا و معایبی بوده که بصورت مختصر در جدول زیر شرج داده ایم:

جدول مزایا و معایب سل لیمیت در فارکس
✅مزایای سل لیمیت در فارکس ❌معایب سل لیمیت در فارکس
✅کنترل بیشتر بر قیمت فروش ❌عدم تضمین اجرا
✅مدیریت ریسک ❌بازارهای بسیار نوسانی
✅اجرای خودکار کارمزد و هزینه های معاملاتی

 

کاربردهای سل لیمیت در فارکس

سل لیمیت [sell limit] یکی از اصطلاحات بازار فارکس می باشد، برای ورود به این بازار بزرگ مالی باید دانش کافی درباره این اصطلاحات را داشته و با کاربرد آن ها نیز آشنا باشید. به سل لیمیت در فارکس، محدودیت فروش هم می گویند که در مقابل و برابر با توقف خرید قرار گرفته است. در ادامه، به کاربردهای سل لیمیت در فارکس اشاره کرده ایم:

 • فروش در قیمت هدف:
  معامله گران می توانند از دستور sell limit برای تعیین قیمت هدف فروش استفاده کنند، که این امر به آن ها کمک می کند تا در اوج قیمت به فروش برسانند.
 • معاملات برنامه ریزی شده:
  برای معامله گرانی که نمی توانند به طور مداوم بازار را زیر نظر داشته باشند، سل لیمیت این امکان را فراهم می آورد که معاملات را برنامه ریزی کنند.
 • استفاده در استراتژی های معاملاتی:
  معامله گران می توانند در ترکیب با دیگر ابزار ها مانند تحلیل تکنیکال، سل لیمیت در فارکس را نیز به کار ببرند تا بهترین نقاط خروج از معامله را تعیین نمایند.

 

مهم ترین نکات استفاده از sell limit در فارکس

برای معاملات در بازار فارکس و استفاده از ابزارهایی مانند دستور sell limit، باید نکاتی را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید با استفاده از استراتژی های معاملاتی، بیشترین سود را به همراه مدیریت ریسک داشته باشید. برخی از این نکات عبارت اند از:

 • تعیین سطح قیمت مناسب:
  انتخاب دقیق سطح قیمت برای فعال سازی دستور سل لیمیت در فارکس اهمیت زیادی دارد. باید تحلیل های بازار و تحلیل تکنیکال را برای تعیین بهترین قیمت مورد استفاده قرار دهید.
 • نظارت بر بازار:
  برخلاف اینکه sell limit در فارکس، اجازه می دهد بدون نظارت دائمی بازار معامله کنید، همچنان باید نسبت به تغییرات بازار آگاه باشید و در صورت نیاز دستورات خود را تنظیم نمایید.
 • تنظیم دستورات توقف ضرر و برداشت سود:
  برای محافظت از سرمایه و قفل کردن سودها، باید همراه با دستور سل لیمیت در فارکس، دستورات توقف ضرر و برداشت سود را نیز تنظیم نمایید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

دستور sell limit، یکی از انواع دستورات معاملاتی در بازار فارکس می باشد که به معامله گران این امکان را می دهد تا جفت ارزی را در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار به فروش برسانند و کسب سود نمایند.

استفاده از سل لیمیت در فارکس، به معامله گران کمک می کند تا بتوانند معاملات خود را برنامه ریزی کرده، ریسک را مدیریت نمایند و از فرصت های بازاری که پیش بینی می کنند با تعیین سطوح قیمتی مناسب بهره مند شوند.

البته باید توجه داشت که اجرای دستور sell limit، وابسته به رسیدن قیمت به سطح تعیین شده می باشد و در بازار های بسیار نوسانی ممکن است فرصت هایی از دست برود. بنابراین، کارگیری صحیح این ابزار مستلزم آن است که معامله گر همچنان بر تحولات بازار نظارت داشته باشد و ترکیب مناسبی از مدیریت ریسک و تحلیل بازار را به کار گیرد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس