🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری – مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری

11:43 12/04/2024 -

🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری – مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری

یکی از موارد رایج در زمان افتتاح حساب در بروکر آلپاری انتخاب از بین حساب های آلپاری است. این موضوع اغلب معامله گران را با سوالاتی نظیر؛ «فرق حساب استاندارد با ecn» یا «تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری چیست؟» مواجه میسازد.

ویژگی های این 2 حساب سبب شده تا انتخاب از میان حساب ECN آلپاری و حساب استاندارد آلپاری دشوار شود. به همین دلیل در این مقاله با بررسی فرق حساب استاندارد با ecn معامله گران را در انتخاب بهترین حساب در الپاری راهنمایی نماییم، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آلپاری

تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری، مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری، فرق حساب ecn و standard در آلپاری

پیش از آن که به تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری بپردازیم، در قالب جدول زیر به برخی ویژگی های بهترین نوع حساب در آلپاری اشاره داشته ایم:

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpar
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان آلپاری ☎️تلگرام فارسی
🌟امکان افتتاح اکانت دمو ✅ دارد
📜شروع اسپرد آلپاری از 0 پیپ
🎧حساب اسپرد صفر ✅ دارد
✴️حساب سواپ فری آلپاری ✅ دارد
حداقل سرمایه افتتاح حساب 1 دلار

 

مقایسه حساب استاندارد و ecn آلپاری

برای درک بهتر تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری ابتدا نیاز است تا ماهیت حساب استاندارد و ecn آلپاری را بررسی کنیم. سپس می توانیم به مقایسه فرق حساب ecn و standard آلپاری بپردازیم.

 

حساب ECN آلپاری چیست؟

در حساب ecn آلپاری معاملات شما مستقیما به بازار می رود و در لحظه با نرخ واقعی به اجرا در می آیند. حساب ecn آلپاری با از بین بردن به اصطلاح “واسطه” دیگر نیازی به ارسال معاملات به بروکر و سپس توسط بروکر به بازار ندارد.

این مورد باعث کاهش یافتن کارمزد هر معامله در حساب ecn آلپاری می شود. با وجود اینکه تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری در اسپرد حساب استاندارد آلپاری با حساب ecn آلپاری حدود 1 پیپ بیشتر نیست، در طولانی مدت برای افرادی که حجم معاملات زیادی دارند مانند اسکالپر ها می تواند حائز اهمیت باشد.

حساب pro ecn آلپاری ، حساب ecn آلپاری چیست؟ ، ویژگی های حساب ECN و پرو ecn آلپاری

برای مطالعه بیشتر “حساب ecn آلپاری چیست؟” کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

حساب ecn آلپاری

 

ویژگی های حساب ecn بروکر الپاری

با ورود تکنولوژی جدید ECN به بازار فارکس، حساب های حرفه ای ecn آلپاری این قابلیت را به شما می دهند تا همانند بانک ها و موسسه های بزرگ بین المللی به صورت مستقیم به بازار فارکس متصل شوید.

از فرق حساب استاندارد با ecn آلپاری به تعداد نماد های معاملاتی ارائه شده در حساب ECN آلپاری باید اشاره کنیم که بیش از 100 نماد معاملاتی را شامل می شود. در ادامه مقاله تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری به برخی از این نماد های اختصاصی حساب ecn آلپاری اشاره می کنیم.

 

مزایا و معایب حساب ecn الپاری

برای مقایسه ساده تر تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری در جدول زیر به برخی از مزایا و معایب حساب ای سی ان آلپاری اشاره نموده ایم:

مزایا و معایب حساب ECN آلپاری
مزایای حساب ECN آلپاری معایب حساب ECN آلپاری
ارائه اهرم بالا 1:3000 نیاز به حداقل سرمایه بالا
شفافیت بالا نقدینگی پایین در زمان نوسان بالا
اسپرد و کمیسیون آلپاری استاپ اوت 60%
امکان معامله ارز دیجیتال در آلپاری

 

حساب استاندارد آلپاری چیست؟

حساب‌های استاندارد آلپاری مناسب معامله گران تازه کار در بازارهای مالی است. این نوع حساب از اسپردهای ثابت استفاده می کند به این معنی که کارگزار بجای دریافت کمیسیون از شما با افزایش اسپرد حساب استاندارد آلپاری در حدود 1 پیپ بالاتر از اسپرد حساب ECN آلپاری سود می کند.

محاسبه کارمزد در حساب استاندارد آلپاری ساده و قابل پیش بینی بوده که برای یک معامله گر جدید یک مزیت مهم است. این مورد یکی از تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری است.

برخی از سوئینگ تریدر ها این نوع حساب را به علت سادگی در محاسبه هزینه ها به حساب ای سی ان آلپاری ترجیح می دهند و حساب اسلامی آلپاری را به علت نداشتن سواپ بهترین نوع حساب در آلپاری می دانند.

حساب استاندارد آلپاری ، حساب استاندارد در بروکر آلپاری ، حساب Standard متاتریدر 4 یا 5 در آلپاری

برای آشنایی با آنکه “حساب استاندارد آلپاری چیست؟” کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

حساب استاندارد آلپاری

 

ویژگی های حساب استاندارد الپاری

یکی از ویژگی های حساب استاندار آلپاری این است که در زمان نوسان بازار یا مواقعی که مقدار نقدینگی در بازار وجود دارد، احتمال اینکه معاملات باز شده به اجرا در نیایند و معامله کننده با خطا مواجه شود، کم است.

همچنین یکی از تفاوت حساب های استاندارد و ecn آلپاری امکان افتتاح حساب تنها با 20 دلار است که بسیار از شرایط حساب ecn آلپاری پایین تر است. این مورد حساب کلاسیک آلپاری را به گزینه ای قابل دسترس تبدیل می کند.

 

مزایا و معایب حساب استاندارد آلپاری

پیش از آنکه به ادامه مقاله «تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری» چند مورد از مزایا و معایب حساب استاندارد آلپاری را در جدول زیر آورده ایم:

مزایا و معایب حساب استاندارد آلپاری
مزایای حساب استاندارد آلپاری معایب حساب استاندارد آلپاری
ارائه اهرم بالا 1:1000 آلپاری اسپرد بالا نسبت به حساب ECN آلپاری
حداقل واریزی از 20 دلار
مناسب برای سوینگ تریدر ها
ارائه حساب دمو

 

تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری در چیست؟

با وجود اینکه بروکر آلپاری هر دو نوع حساب را در پلتفرم متاتریدر 4 و 5 ارائه می دهد، بین اکانت ecn و استاندارد آلپاری تفاوت‌ های قابل توجهی وجود دارد. تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری را می توان در نماد های ارائه شده، اسپرد حساب استاندارد و ecn آلپاری، کمیسیون حساب ecn آلپاری، نحوه اجرای معاملات و سرعت اجرای معاملات خلاصه کرد.

در ادامه به فرق حساب استاندارد با ecn آلپاری خواهیم پرداخت:

 

نماد های معاملاتی در آلپاری

یکی از تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری در تعداد نماد های ارائه شده در حساب کلاسیک و ecn الپاری است. حساب ای سی ان آلپاری امکان معامله با تمامی نماد های قابل معامله درآلپاری را در اختیار معامله گران قرار میدهد!

همچنین نماد های CFD ارائه شده در حساب ecn آلپاری 2 برابر حساب استاندار آلپاری است. این نماد ها شامل 11 ارز دیجیتال مانند بیتکوین، اتریوم و لایت کوین می شود که یکی از مزایای حساب ecn الپاری نسبت به حساب استاندار آلپاری محسوب می شود.

 

حداقل موجودی افتتاح حساب در آلپاری

حداقل واریزی اولیه یکی از نکات پر اهمیت در آموزش افتتاح حساب در بروکر آلپاری بحساب می آید. همچنین بعنوان یکی از اصلی ترین تفاوت حساب استاندارد با ecn آلپاری نیز به حساب می آید.

حداقل سرمایه اولیه برای افتتاح حساب استاندارد آلپاری در پلتفرم متاتریدر 4، 20 دلار است. این مبلغ در صورت انتخاب متاتریدر 5 در حساب استاندارد آلپاری به مبلغ 100 دلار افزایش خواهد یافت.

اما شرایط حساب ecn آلپاری متفاوت است. حساب ای سی ان آلپاری به مقدار سرمایه بالاتری نیاز دارند که یکی از تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری به شمار می رود که می تواند خیلی از تریدر ها را از افتتاح حساب این نوع حساب ها باز دارد.

  • حداقل واریزی حساب ECN آلپاری در متاتریدر 4 300دلار؛
  • حداقل واریزی حساب ECN آلپاری در متاتریدر 5 500 دلار؛
  • و حداقل واریزی حساب ECN پرو آلپاری در متاتریدر 4، 500 است.

 

نوع اجرای معاملات حساب استاندارد و ecn آلپاری

از دیگر تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری می توان به نوع اجرای ترید در حساب ecn آلپاری اشاره کرد که بصورت مستقیم معاملات به بازار فرستاده شده و به اجرا در می آیند.

در مقابل در حساب های استاندارد معاملات ابتدا به سرور بروکر فرستاده می شوند و بروکر با تطابق قیمت بین شریک های تجاری که با آن ها فعالیت دارد معاملات خرید و فروش را تطبیق داده و به اجرا در می آورد.

به همین دلیل در حساب ecn آلپاری با دسترسی به نقدینگی بالا تر تفاوت قیمت bid/ask پایین آمده و اسپرد بسیار کمتری از اسپرد حساب استاندارد آلپاری دریافت می کنید.

 

اسپرد حساب استاندارد با ecn آلپاری

در حساب ecn پرو آلپاری اسپرد به صورت شناور از 0 پیپ شروع می شود. در صورتی که در حساب استاندار آلپاری به صورت میانگین اسپرد 1 پیپ بیشتر از حساب های ECN آلپاری است. این مورد یکی از بزرگترین تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری به حساب می آید که برای تریدر ها اهمیت بالایی دارد.

 

کمیسیون آلپاری در حساب ecn و استاندارد

در حساب ecn آلپاری، بروکر در مقابل خدماتی که به شما ارائه می دهد مقدار کمی کارمزد بصورت مستقیم در هر ترید از شما می گیرد. فرق حساب استاندارد با ecn این است که در حساب های استاندارد سود بروکر از روی اسپرد گرفته می شود و دیگر نیازی به پرداخت کمیسیون نیست!

 

جدول مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری

یکی از روش های کاربردی برای آن که بدانیم “کدام حساب آلپاری بهتر است؟مقایسه حساب های آلپاری است. به همین دلیل در قالب جدول زیر به تمامی تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری پرداخته شده است:

جدول مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
🌠نوع حساب 🥇حساب استاندارد  mt4 ✨حساب استاندارد mt5 🌟حساب ECN mt4 ⭐حساب ECN mt5
💲حداقل واریز حساب 20 دلار 100 دلار 300 دلار 500 دلار
🚀حداقل اسپرد از 1.2 پیپ از 1.2 پیپ از 0.4 پیپ
⚖️حداکثر لوریج 1:1000 1:3000 1:1000 1:3000
💰کارمزد ❌ندارد ❌ندارد 1.6 دلار به ازای هر لات
🪙حساب سواپ فری ✅دارد ❌ندارد ✅دارد ❌ندارد
🚩لینک ثبت نام آموزش ثبت نام در آلپاری

 

تفاوت اکانت ecn و استاندارد آلپاری؛ کدام بهتر است؟

مهم ترین تفاوت حساب ecn و استاندارد آلپاری اسپرد پایین حساب ecn آلپاری است که این حساب را به بهترین حساب آلپاری برای معامله گران حرفه ای تبدیل می کند.

گرچه حداقل واریزی 300 دلاری حساب ecn آلپاری برای برخی از تریدر های تازه کار بالا بوده، برای این افراد حساب استاندارد آلپاری را توسیه می کنیم.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

تفاوت اکانت ecn و استاندارد آلپاری این است که حساب ای سی ان  به شما این امکان را می دهد تا معاملات را با کارمزدهای کمتری انجام دهید.

این حساب همچنین برای کسانی که به دنبال یک مزیت هستند، سریعتر و به تجارت حرفه ای نزدیکتر است. وجود حساب تجاری استاندارد به معامله‌گرانی که هنوز از استراتژی های خود مطمئن نیستند، آرامش می‌دهد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
✅بررسی مزایا و معایب بروکر آلپاری - مزایای بروکر آلپاری چیست؟
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس