📑بررسی قوانین حساب های آلپاری – قوانین الپاری

15:52 11/03/2024 -

📑مقررات و قوانین آلپاری – بررسی قوانین حساب های آلپاری

خدمات رسانی و البته همکاری در بروکر آلپاری همانند دیگر بروکر ها بر اساس ضوابط قوانین الپاری هموار شده است. اطلاع کامل از قوانین آلپاری از مواردی است که از مشکلات آتی پیشگیری کرده اما همچنان بسیاری از معامله گران از آن غافل میباشند.

در این مقاله قصد داریم تا در نگاهی کلی با قوانین آلپاری و بخصوص “قوانین حساب های آلپاری” بیشتر آشنا شویم. چنانچه شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که قصد آشنایی با قوانین الپاری را داشته با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آلپاری

قوانین الپاری، ضوابط قوانین الپاری، قوانین حساب های آلپاری

پیش از آن که به قوانین آلپاری بپردازیم، در جدول زیر بصورت مختصر اشاره ای به قوانین حساب های آلپاری شده است:

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی آلپاری ☎️تلگرام فارسی
🚀حداقل افتتاح حساب از 10$
⏰قوانین حساب های آلپاری ✅دارد
💫ضوابط قوانین الپاری
 • واریز و برداشت
 • کش بک آلپاری
 • حساب پم
 • توافقنامه مشتری

 

قوانین آلپاری چیست؟

قوانین الپاری بخصوص «قوانین حساب های آلپاری» دستور العمل هایی است که از سوی تیم حقوقی بروکر آلپاری برای معامله گران گردآوری شده است. رعایت ضوابط قوانین الپاری همانقدر که از سوی بروکر اهمیت داشته برای معامله گران نیز مهم خواهد بود زیرا تخطی از آن میتواند به منزله ی بسته شدن حساب باشد!

 

نکات مهم در مورد قوانین آلپاری

در مورد قوانین و مقررات بروکر آلپاری، چند نکته حائز اهمیت وجود دارد که معامله گران باید به آن ها توجه نمایند:

 • اول اینکه، قوانین آلپاری بطور مرتب به روزرسانی می شوند؛ بنابراین لازم است به صورت دوره ای به وب سایت مراجعه و آخرین نسخه را مطالعه کرد.
 • دوم اینکه، رعایت قوانین AML برای مقابله با پول شویی، از اصول مورد تأکید بروکر آلپاری است. پس همواره باید مدارک و مستندات لازم را ارائه نمود.
 • سوم اینکه، در صورت بروز هرگونه ابهام یا سوال، حتماً باید با پشتیبانی تماس گرفته شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

در مجموع پیشنهاد می شود معامله گران حتماً قبل از فعالیت، آخرین ضوابط قوانین الپاری را مطالعه کرده و در طول فعالیت نیز به روزرسانی آن ها را دنبال کنید.

 

اهمیت آشنایی با قوانین آلپاری

آشنایی و رعایت مقررات، ضوابط قوانین الپاری اعلام شده توسط بروکر آلپاری، اهمیت بسزایی برای معامله گران دارد. دلایل اصلی آن عبارتند از:

 1. اول اینکه رعایت قوانین الپاری، منجر به جلوگیری از بروز هرگونه اشتباه یا سوء تفاهم خواهد شد که می تواند منجر به ضررهای مالی شود.
 2. دوم اینکه، عدم آشنایی با قوانین می تواند باعث تعلیق یا حتی تعطیلی حساب شود. پس باید همیشه از آخرین الزامات و به روزرسانی ها مطلع بود.
 3. سوم اینکه، رعایت قوانین الپاری به معنای پیروی از یک چارچوب حرفه ای و استاندارد برای معامله است که منجر به موفقیت بیشتر خواهد شد.

در مجموع آشنایی و التزام به قوانین آلپاری نقش بسزایی در موفقیت و به دور ماندن از مشکلات احتمالی خواهد داشت.

افتتاح حساب در آلپاری

 

آشنایی با تمامی قوانین معاملاتی آلپاری

آشنایی با تمامی “قوانین و مقررات معاملاتی بروکر آلپاری” برای معامله گران حرفه ای و تازه کار بسیار حائز اهمیت است. در این متن به بررسی انواع معاملات مجاز از جمله ارز دیجیتال، فارکس و کالا، حداکثر اهرم مجاز، حداقل سپرده لازم برای افتتاح حساب و هزینه های معاملاتی از جمله اسپرد، کمیسیون و سوآپ و البته قوانین حساب های آلپاری خواهیم پرداخت.

 

انواع معاملاتی که مجاز هستند!

در ابتدا لازم است که معامله گران با انواع معاملات مجاز در بروکر آلپاری آشنا شوند. این بروکر امکانات زیادی را برای معامله گران فراهم کرده است.

از جمله معاملات مجاز در الپاری می توان به معاملات ارز دیجیتال، فارکس، کالا و شاخص های مالی اشاره کرد. برای مثال می توان معاملاتی را روی جفت ارزهای USD/EUR یا نفت خام برنت انجام داد.

البته برخی از این معاملات ممکن است محدودیت هایی برای معامله گران ایرانی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع به معامله، حتماً با پشتیبانی آلپاری در ارتباط باشید!

 

قوانین آلپاری درباره ی حداکثر اهرم مجاز

در بروکر آلپاری، حداکثر اهرم مجاز برای معامله گران ایرانی ۱:۵۰۰ می باشد. این یعنی با سپرده گذاری مثلا ۱۰۰۰ دلار، می توان معادل ۵۰۰۰۰۰ دلار معامله انجام داد.

البته استفاده از چنین اهرم بالایی خطر بسیار زیادی داشته و توصیه نمی شود! با افزایش اهرم، احتمال وقوع استاپ آوت نیز بسیار بالا می رود که منجر به ضرر قابل توجه خواهد شد.

پیشنهاد می شود از اهرم های پایین تر استفاده کنید. به عنوان مثال اهرم ۱:۱۰۰ یا حتی کمتر انتخاب خوبی برای معامله گران مبتدی و میانه رو محسوب می شود. البته معامله گران حرفه ای ممکن است بتوانند ریسک بالاتری را مدیریت کنند.

در مجموع، حد اهرم مجاز در آلپاری برای ایرانی ها ۱:۵۰۰ است اما استفاده از چنین اهرمی توصیه نمی شود. انتخاب اهرم مناسب بستگی به سطح مهارت و تحمل ریسک معامله گر دارد.

 

حداقل سپرده برای افتتاح حساب

برای افتتاح حساب معاملاتی در بروکر آلپاری، حداقل مبلغ سپرده گذاری ۱۰۰ دلار یا معادل آن به ارز های دیگر می باشد. البته این رقم برای باز کردن حساب های استاندارد فارکس و سهام مد نظر قرار گرفته است.

برای حساب های دیگر و یا حساب های سرمایه گذاری PAMM، ممکن است حداقل سپرده متفاوتی در نظر گرفته شده باشد. بنابراین هنگام افتتاح حساب حتما به این نکته توجه داشته باشید!

در مجموع، با سپرده ای معادل ۱۰۰ دلار می توان حساب استاندارد فارکس و سهام در آلپاری افتتاح کرد. البته پیشنهاد می شود مبلغ بیشتری سپرده گذاری شود تا امکان مدیریت بهتر ریسک وجود داشته باشد.

 

قوانین آلپاری در کمیسیون معاملاتی

در بروکر آلپاری، هزینه ها و کمیسیون های مختلفی بابت انجام معاملات اخذ می شود که عبارتند از:

 • اسپرد آلپاری (Spread) که تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک دارایی است و معمولا بر حسب پیپس بیان می شود. هرچقدر اسپرد پایین تر باشد، شرایط بهتر است.
 • کمیسیون آلپاری (Commission) که درصدی از ارزش هر معامله محسوب می شود و با توجه به حجم و نوع معامله متغیر است.
 • هزینه نگهداری موقعیت باز یا Swap که بابت نگهداری طولانی مدت یک موقعیت دریافت می شود.
 • مالیات های مربوط به سود، بسته به قوانین هر کشور.
 • طبق آخرین قوانین آلپاری کاربران از این پس به ازای هر ماه عدم فعالیت شامل 10 دلار کارمزد خواهند شد!

در مجموع، توصیه می شود قبل از معامله با جدول هزینه های آلپاری آشنا شد تا بتوان میزان سوددهی را بهتر محاسبه کرد.

 

بررسی قوانین حساب های آلپاری

حال که با قوانین الپاری در شرایط معاملاتی آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده تا به سراغ قوانین حساب های آلپاری برویم. ضوابط قوانین الپاری برای حساب ها شامل حداقل سفارش، اسپرد و موارد دیگر است که در ادامه مختصرا به آن اشاره خواهیم داشت:

 • سپرده گذاری اولیه:
  حداقل سپرده برای اکثر حساب ها ۱۰ دلار یا معادل آن به ارز های دیگر است. البته در بعضی حساب ها این مبلغ متفاوت است.
 • حداقل مبلغ سفارش:
  برای هر سفارش باید حداقل ۰.۰۱ لات ارز خریداری شود. البته در برخی از ابزار های معاملاتی این حداقل متفاوت است.
 • اسپرد:
  در هر تراکنش با توجه به ابزار معاملاتی، میزان اسپرد تعیین می شود که باید پرداخت شود.
 • کمیسیون:
  در هر معامله بسته به حجم و نوع آن، مبلغی به عنوان کمیسیون اخذ می شود.

در مجموع رعایت موارد قوانین حساب های آلپاری برای فعالیت در بروکر آلپاری ضروری است!

 

بررسی قوانین رفتاری در بروکر آلپاری

بروکر آلپاری همانند سایر کارگزاران معتبر، دارای مجموعه ای از مقررات، ضوابط قوانین الپاری برای مشتریان خود می باشد. رعایت این موارد برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و حفظ منافع طرفین بسیار حائز اهمیت است.

از جمله مهم ترین قوانین رفتاری الپاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خودداری از هرگونه رفتار توهین آمیز یا تهدید و فحاشی در تعامل با کارکنان بروکر؛
 • پرهیز از هرگونه درخواست غیر منطقی یا خارج از عرف تجاری؛
 • رعایت حریم خصوصی دیگر مشتریان و کاربران سامانه معاملاتی؛
 • پرهیز از تبلیغ یا ترویج محصولات یا خدمات غیرمرتبط.

البته تخطی از این قوانین می تواند منجر به اخطار، تعلیق یا حتی تعطیلی دائمی حساب شود. پس باید همواره مراقب رفتار خود در ارتباط با الپاری بود!

 

نحوه دانلود قوانین آلپاری

قوانین آلپاری به دلیل اهمیت بالا در سایت بروکر و در زمان ثبت نام در اختیار معامله گران قرار میگیرد. اما علاوه بر آن برای دسترسی به ضوابط قوانین الپاری میتوانید فایل مورد نظر را در ادامه دانلود و مطالعه نمایید.

فایل پی دی اف (PDF) باز شده را مطالعه کنید تا با قوانین و مقررات مورد نظرتان آشنا شوید. همچنین میتوانید با مراجعه به بخش “قراردادها و مقررات” در سایت آلپاری به مطالعه کامل قوانین آلپاری بپردازید.

 

روش های شکایت در صورت نقض قوانین آلپاری

برای شکایت در صورت نقض قوانین توسط بروکر آلپاری، چند روش وجود دارد:

ابتدا باید با بخش پشتیبانی آلپاری تماس بگیرید و موضوع را با جزئیات توضیح دهید. اگر پاسخ مناسبی دریافت نکردید، مرحله بعدی ارسال شکایت رسمی از طریق ایمیل یا فرم تماس سایت است.

حتماً شواهد و مستندات لازم را ارائه دهید. به عنوان مثال اسکرین شات از صفحه معاملاتتان، سابقه مکاتبات و غیره.

اگر باز هم پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردید، می توانید به مراجع قانونی و ناظر بر بازارهای مالی متوسل شوید. در اکثر کشورها سازمان هایی برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان خدمات مالی فعالیت می کنند که می توانید پرونده خود را به آنها ارجاع دهید.

در نهایت اگر هیچ کدام از روش های بالا مؤثر واقع نشد، راه آخر طرح شکایت در دادگاه و پیگیری قانونی موضوع است. البته این روش زمان بر و هزینه بر خواهد بود.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

آشنایی و رعایت دقیق قوانین و مقررات اعلام شده توسط بروکر آلپاری برای معامله گران حائز اهمیت فراوان است. از آنجا که قوانین آلپاری به صورت دوره ای به روزرسانی می شوند، معامله گران باید به طور مرتب به سایت آلپاری مراجعه و آخرین نسخه منتشر شده را مطالعه کنند.

عدم آگاهی از ضوابط قوانین الپاری می تواند منجر به بروز مشکلات و حتی تعلیق یا تعطیلی حساب شود. پس رعایت قوانین نقش مهمی در موفقیت و جلوگیری از بروز مشکل برای معامله گران خواهد داشت.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
✅بررسی مزایا و معایب بروکر آلپاری - مزایای بروکر آلپاری چیست؟
💲نماد dxy در آلپاری چیست؟ - آموزش نماد شاخص دلار در آلپاری
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز