⚖️بهترین لوریج برای فارکس چیست؟ – انتخاب بهترین لوریج فارکس

10:11 13/03/2024 -

⚖️انتخاب بهترین لوریج برای فارکس – بهترین اهرم معاملاتی در فارکس

همانطور که در آموزش فارکس به آن اشاره داشتیم انتخاب بهترین لوریج در فارکس نقش اساسی در حفظ سرمایه و کسب درامد فارکس ایفا می نماید. بهترین اهرم معاملاتی در فارکس میتواند سود سود سرمایه گذاری را افزایش داده یا تمام سرمایه کاربران را بر باد دهد!

به همین دلیل نیز لازم دانستیم تا مقاله ای را تنها به بررسی اهمیت و نحوه انتخاب بهترین لوریج برای فارکس اختصاص دهیم. چنانچه شما نیز به معامله با لوریج در فارکس علاقه مند بوده و بدنبال انتخاب «بهترین لوریج فارکس» بوده با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بهترین لوریج برای فارکس، بهترین اهرم معاملاتی در فارکس، بهترین لوریج در فارکس، بهترین اهرم در فارکس

پیش از آن که به بهترین اهرم معاملاتی در فارکس بپردازیم، در قالب جدول زیر به تعدادی از بروکر ها با بهترین لوریج در فارکس اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

اهمیت انتخاب بهترین اهرم معاملاتی در فارکس

انتخاب نسبت لوریج درست، یکی از تصمیم‌گیری‌های محوری در مسیر فعالیت در فارکس است. بهترین اهرم در فارکس باید با تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذتری شما هماهنگ باشد.

انتخاب بیشترین لوریج در فارکس، پتانسیل بیشتری برای سودآوری ارائه می‌دهند اما در عین حال میزان ضرر را نیز افزایش میدهد. اگر در فارکس تازه‌کار هستید، برای کسب تجربه بدون ریسک بیش از حد، با لوریج پایین مانند 10:1 یا 20:1 شروع کنید.

عواملی که هنگام انتخاب بهترین لوریج برای فارکس باید در نظر گرفت:

 • تحمل ریسک:
  معامله‌گران محافظه‌کار ممکن است لوریج پایین‌تری را انتخاب کنند، در حالی که معامله‌گران تهاجمی ممکن است به نسبت‌های بالاتر روی آورند.
 • استراتژی معاملاتی:
  استراتژی معاملاتی انتخابی شما نیز بر انتخاب لوریج شما تأثیر می‌گذارد. اسکالپرها و معامله‌گران روزانه ممکن است برای معاملات کوتاه‌مدت از لوریج بالاتر استفاده کنند، در حالی که ممکن است معامله‌گران دیگر برای موقعیت‌های بلندمدت، نسبت‌های پایین‌تر را ترجیح دهند
 • نوسانات بازار:
  در دوره‌هایی با نوسان بالا، استفاده از لوریج پایین‌تر می‌تواند به عنوان یک سپر در برابر نوسانات ناگهانی قیمت عمل کند.
لوریج در فارکس چیست، اهرم در فارکس چیست، آموزش لوریج در فارکس

لوریج در فارکس چیست؟

پبش از مطالعه بهترین لوریج فارکس بهتر است تا از طریق لینک زیر به مقاله ی آموزش لوریج در فارکس مراجعه نمایید.

آموزش لوریج در فارکس

 

مزایا و معایب بهترین لوریج فارکس

بهترین لوریج برای فارکس به منظور بهبود روند معاملات در نظر گرفته شده است. اما همانند دیگر قابلیت های این بازار استفاده از لوریج همواره با مزایا و معایبی نیز همراه است که در ادامه مختصرا به آن اشاره خواهیم داشت:

✅مزایای لوریج در فارکس

 • ✅افزایش سود: بهترین لوریج در فارکس می‌تواند سود شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. با استفاده از لوریج، شما می‌توانید با سرمایه بیشتری، موقعیت‌های بزرگ‌تری بگیرید و حتی از تغییرات کوچک قیمت سود کنید.
 • ✅تنوع‌بخشی: افزایش سرمایه و انتخاب بهترین لوریج فارکس به شما امکان می‌دهد تا سرمایه‌گذاری‌های خود را در جفت ارزهای مختلف تقسیم کنید.
 • ✅انعطاف‌پذیری در معامله: استفاده از بهترین لوریج فارکس به بسیاری از معامله‌گران اجازه می‌دهد تا در بازارهایی که به سرمایه اولیه زبادی نیاز دارندو دسترسی داشته باشند. این فرصت برای کسانی که بودجه محدودی دارند، ایده‌آل است.

 

❌معایب لوریج در فارکس

 • ❌افزایش ضرر: همانطور که لوریج احتمالا سود شما از معامله را افزایش میدهد، ممکن است میزان ضرر شما از یک معامله را نیز افزایش دهد.
 • ❌کال مارجین: ریسک کال مارجین با استفاده از لوریج بسیار بالاست، و ناتوانی در پاسخگویی به آن می‌تواند منجر به بسته شدن موقعیت‌های شما و زیان‌ قابل توجهی شود.
 • ❌فشار روانی: فشار مدیریت معاملات با لوریج می‌تواند از نظر روانی فرساینده باشد. حفظ انضباط و داشتن استراتژی معاملاتی مدبرانه هنگام استفده اذ لوریج در فارکس ضروری است.

 

نکات مهم بهترین لوریج برای فارکس

بهترین لوریج فارکس همانطور که می‌تواند به افزایش سود شما منجر شود، به همان اندازه خطر از دست دادن سرمایه را نیز تشدید می‌کند. به همین دلیل، داشتن یک استراتژی مدیریت ریسک موثر برای استفاده از بهترین اهرم معاملاتی در فارکس ضروری است.

کارگزاران فارکس با ارائه بیشترین لوریج در فارکس معمولاً ابزارهای کلیدی مدیریت ریسک را که شامل موارد زیر است و می‌تواند به معامله‌گران در مدیریت بهتر ریسک کمک کند را در اختیار تریدر ها قرار میدهند:

 

دستورات توقف ضرر (Stop-loss)

دستور توقف ضرر به منظور محدود کردن زیان شما در یک بازار نامطلوب با بستن معامله‌ در قیمتی که توسط معامله‌گر مشخص شده است، انجام می‌شود. در واقع شما میزان ریسکی که برای آن معامله آماده هستید را مشخص می‌کنید. با این حال، حتی اگر دستور توقف ضرر در جای خود قرار داشته باشد، قیمت بسته شدن معامله به دلیل لغزش قیمت قابل تضمین نیست.

 

توقف ضرر متحرک (Trailing stop-loss)

توقف ضرر متحرک مشابه با توقف ضرر عادی عمل می‌کند. با این حال، وقتی بازار به نفع شما حرکت می‌کند، توقف ضرر متحرک نیز با آن حرکت کرده و به دنبال هرگونه حرکت مطلوب در قیمت به منظور جلوگیری از ضرر است.

 

دستور توقف ضرر تضمینی (Guaranteed Stop-Loss Order)

دستور توقف ضرر تضمینی دقیقاً در همان قیمتی که شما می‌خواهید، بدون توجه به نوسانات بازار یا جهش قیمتی، اجرا می‌شود. برای بهره‌مندی از این مزیت، هنگام اجرای دستور، یک حق بیمه پرداخت می‌شود که در صورت عدم فعال شدن دستور توقف ضرر تضمینی، بازپرداخت می‌شود.

 

دستور برداشت سود (Take-profit)

دستور برداشت سود به همان شکل سفارش محدود (Limit Order) عمل می‌کند زیرا همیشه در قیمت هدفی که شما تعیین کرده‌اید اجرا می‌شود. در صورتی که بازار برای هر محصولی با قیمتی مطلوب‌تر از قیمت هدف شما باز شود، سفارش شما در سطح بالاتری اجرا خواهد شد.

 

نحوه محاسبه لوریج در فارکس

یکی از روش های انتخاب بهترین لوریج برای فارکس، محاسبه این میزان پیش از ورود به معامله است. برای درک نحوه محاسبه لوریج در فارکس، باید عدد سمت چپ نسبت را به عنوان ضریب در نظر بگیرید. عدد “ضریب” نشان‌دهنده تعداد دفعاتی است که شما می‌توانید هر واحد ارز را با اهرم استفاده کنید.

به عنوان مثال فرض کنید که تراز حساب شما ۱۰,۰۰۰ دلار است. با استفاده از نسبت اهرم ۲۰:۱، شما می‌توانید یک موقعیت به ارزش ۲۰۰,۰۰۰ دلار (۲۰ × ۱۰,۰۰۰ = ۲۰۰,۰۰۰) باز کنید.

در ادامه چند نمونه از نسبت‌های بهترین اهرم برای ترید و الزامات مارجین مربوط به آن‌ها آورده شده است:

میزان مارجین به نسبت بهترین لوریج برای فارکس
نسبت اهرم الزام مارجین توضیحات
۱:۱ ۱۰۰٪ مارجین بدون اهرم، کاملاً تضمین شده
۲:۱ ۵۰٪ مارجین بیشترین اهرم در اتحادیه اروپا برای CFDهای رمزارز
۳:۱ ۳۳٪ مارجین
۴:۱ ۲۵٪ مارجین
۵:۱ ۲۰٪ مارجین بیشترین اهرم در ایالات متحده برای سهام و CFDها
۱۰:۱ ۱۰٪ مارجین
۲۰:۱ ۵٪ مارجین
۳۰:۱ ۳.۳۳٪ مارجین بیشترین اهرم مجاز در اتحادیه اروپا برای جفت‌های اصلی فارکس است
۵۰:۱ ۲٪ مارجین بیشترین اهرم مجاز در ایالات متحده برای فارکس است
۱۰۰:۱ ۱٪ مارجین
۱۰۰۰:۱ ۰.۱۰٪ مارجین این سطح بسیار بالای اهرم معمولاً توسط کارگزاران کلاهبردار ارائه می‌شود و برای هیچ استراتژی معاملاتی توصیه نمی‌شود.

 

راهنمای استفاده از لوریج در معاملات فارکس

به طور کلی، معامله‌گران فارکس از بهترین لوریج برای فارکس برای باز کردن موقعیت‌های معاملاتی بزرگتری نسبت به آنچه که تنها با تکیه بر تراز حساب خودشان ممکن بود، استفاده می‌کنند.

برخی از معامله‌گران ممکن است بهترین اهرم برای ترید را به منظور برای کاهش میزان مارجین در یک معامله خاص از اهرم استفاده کنند. سایر معامله‌گران فارکس ممکن است تمام موجودی مارجین خود را برای بیشترین کردن اندازه معامله‌شان استفاده کنند و به این ترتیب سود بالقوه خود را (حتی با انتخاب بهترین لوریج فارکس!) افزایش دهند.

به عنوان یک قاعده کلی، استفاده از اهرم کمتر (بعنوان بهترین بهترین اهرم در فارکس) می‌تواند به شما کنترل بیشتری بر مدیریت ریسک و پتانسیل سود احتمالی خود بدهد. (گرچه استفاده از اهرم کمتر نیز می‌تواند منجر به زیان شود!)

 

بهترین لوریج فارکس برای انواع بودجه ها

حال که با تمامی موارد مرتبط در انتخاب بهترین لوریج در فارکس آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده تا نسبت های رایج را برای انتخاب بهترین اهرم برای ترید مورد بررسی قرار دهیم.

برای انتخاب بهترین اهرم معاملاتی در فارکس، باید ابتدا با أنواع نسبتها آشنا شده و بر أساس معنی و مفهوم هریک از آنها و بودجه خودتان، یکی را انتخاب کنید.

 

نسبت اهرم ۱:۱

به گفته کارشناسان، استفاده از اهرم پایین به شما اجازه می‌دهد تا با کاهش ریسک، از میزان سرمایه گذاری خود، بازگشت معقولی انتظار داشته باشید. این موضوع، نسبت اهرم ۱:۱ را به بهترین اهرم برای ترید تبدیل می‌کند، به‌ویژه برای مبتدیانی که می‌خواهند با سرمایه بزرگ شروع کنند.

با این حال، اگر از این نسبت بعنوان بهترین اهرم برای ترید استفاده کنید، در هر موقعیت معاملاتی که باز می‌کنید، ۱% ریسک خواهید کرد.

 

نسبت اهرم ۱:۵۰

در فارکس بسیاری از معامله‌گران نسبت اهرم ۱ به ۵۰ را پرریسک می‌دانند، اما در واقع این نسبت، نسبت به سایر نسبت‌های لوریج، محافظه‌کارانه و در میان بهترین لوریج در فارکس قرار میگیرد.

زمانی که شما نسبت اهرم ۱:۵۰ را بعنوان بهترین اهرم برای ترید در نظر می‌گیرید، می‌توانید ۵۰ موقعیت مختلف را باز کرده و برای هر موقعیتی که باز می‌کنید، ۰.۰۲% ریسک کنید. بنابراین اگر ۵۰۰ دلار در حساب خود سپرده‌گذاری و این اهرم را انتخاب کنید، می‌توانید تا سقف ۲۵,۰۰۰ دلار معامله کنید.

 

نسبت اهرم ۱:۱۰۰

با این نسبت اهرم در فارکس، می‌توانید با سپرده‌گذاری ۱۰۰۰ دلار تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار، سرمایه گذاری و معامله. این نسبت لوریج فرصت باز کردن حداکثر ۱۰۰ موقعیت معاملاتی را با ریسک قابل قبول در اختیار شما قرار میدهد، به همین دلیل نیز بعنوان بهترین لوریج برای فارکس در نظر گرفته میشود!

 

نسبت اهرم ۱:۴۰۰

اهرم ۱:۴۰۰ در فارکس یکی از بهترین اهرم معاملاتی در فارکس است که به شما امکان می‌دهد برای هر ۱ دلاری که سپرده‌گذاری می‌کنید، تا ۴۰۰ دلار معامله کنید.

حساب‌های معاملاتی زیادی این اهرم را بعنوان بهترین اهرم برای ترید ارائه می‌دهند که البته اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، با مهارت‌های خوب مدیریت ریسک، می‌توانید سود هنگفتی کسب کنید.

با این حال، باید با حساب‌های کارگزاری که این اهرم بزرگ را در حساب‌های کوچک ارائه می‌دهند، بسیار محتاط باشید. اهرم ۱:۴۰۰ با ریسک بالایی همراه است و حساب شما می‌تواند به‌طور خودکار به ویژه اگر مبلغ کمی مانند ۵۰۰ دلار سپرده‌گذاری کنید، پاک شود.

 

بهترین لوریج برای ۱۰۰ دلار

بسیاری از معامله‌گران جدید معمولاً ترجیح می‌دهند با ۱۰۰ دلار شروع کرده و توانایی های خود را محک زنند. متأسفانه، حدود ۹۰% از معامله‌گران فارکس ظرف چند روز اول معامله، پول خود را از دست می‌دهند. این به دلیل مهارت‌های ضعیف مدیریت ریسک و گاهی اوقات به دلیل عدم انتخاب بهترین لوریج در فارکس رخ میدهد.

بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای می‌گویند که بهترین لوریج در فارکس برای ۱۰۰ دلار، ۱:۱۰۰ است. این به این معنا است که کارگزار شما برای هر ۱۰۰ دلار، ۱۰۰ دلار دیگر ارائه می‌دهد، به این معنی که شما می‌توانید تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار معامله کنید.

با این حال، این به این معنا نیست که با نسبت اهرم ۱:۱۰۰، شما در معرض ریسک زیادی قرار نخواهید گرفت. شما باید بهترین مهارت‌های مدیریت ریسک را به کار ببرید تا از از بین رفتن حساب خود جلوگیری کنید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

لوریج یا اهرم در بازار فارکس، ابزاری پیشرفته و کلیدی برای معامله‌گران به منظور کسب نتایج مطلوب است. بزرگترین مزیت استفاده از لوریج (در صورت انتخاب بهترین لوریج در فارکس) این است که شما می‌توانید با سرمایه محدود، سود قابل توجهی کسب کنید. با این حال، انتخاب «بهترین لوریج برای فارکس» هم برای مبتدیان و هم برای حرفه‌ای‌ها، چالش برانگیز است.

انتخاب بهترین اهرم برای ترید بستگی زیادی به موجودی اولیه، استراتژی معاملاتی و مدل مدیریت ریسک انتخابی دارد. لوریج ۱:۱۰۰ به عنوان بهترین اهرم معاملاتی در فارکس شناخته می‌شود. این نسبت لوریج هم توسط معامله‌گران مبتدی و هم توسط بازرگانان با تجربه ترجیح داده می‌شود.

سوالات متداول

 • آیا استفاده از لوریج در معاملات ضروری است؟

  استفاده از لوریج در فارکس ضروری نیست! شما می‌توانید با استفاده از سرمایه خود برای باز کردن موقعیت‌های معاملاتی اقدام کرده و سود کسب کنید.

 • آیا لوریج به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سود بیشتری کسب کنند؟

  بله، انتخاب بهترین اهرم معاملاتی در فارکس باعث افزایش احتمالی سود حساب شما می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا در کوتاه‌ترین زمان سود خوبی کسب کنید.

 • چگونه می‌توانم از دست دادن پول هنگام استفاده از لوریج جلوگیری کنم؟

  تنها راه برای جلوگیری از از دست دادن سپرده خود، استفاده از مهارت‌های مدیریت ریسک و انتخاب بهترین لوریج فارکس مناسب سرمایه خود میباشد.

 • بهترین لوریج در فارکس برای معامله با حساب فارکس 500 دلاری چیست؟

  اگر 500 دلار در حساب خود دارید، نسبت لوریج 1:100 بهترین اهرم برای ترید است. با انتخاب این لوریج شما 50,000 دلار در اختیار خواهید داشت.

  ⚖️بالاترین لوریج در فارکس

 • دلیل انتخاب بهترین اهرم در فارکس چیست؟

  وقتی مبتدیان شروع به معامله می‌کنند، یک اشتباه رایجی که مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند انتخاب بیشترین لوریج در فارکس، بهتر است.

  در حقیقت، این یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید در مورد بازار فارکس بدانید: در حالی که استفاده از لوریج بالا و قرض گرفتن پول از کارگزارتان برای افزایش حداکثر سودهای بالقوه وسوسه‌انگیز است، در واقعیت، دقیقاً برعکس است.

   

   

 • لوریج در فارکس چیست؟

  لوریج فارکس ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد تا با مقدار کمی سرمایه در بازار معاملات خارجی معامله یا سرمایه‌گذاری کنید. این بدان معناست که شما می‌توانید با مقدار پول کم هم، سود یا زیان زیادی کسب کنید.

  متاسفانه، برای تازه‌کاران، انتخاب بهترین لوریج برای فارکس همیشه یک کار دشوار است!

  ⚖️آموزش لوریج در فارکس

 • بهترین اهرم معاملاتی در فارکس چیست؟

  بهترین لوریج برای فارکس بسته به سرمایه و استراتژی معامله گران متفاوت است. اما بطور کلی بسیاری از معامله گران حرفه ای بهترین اهرم در فارکس را بین 1:100 تا 1:500 در نظر میگیرند.

 • چه لوریجی انتخاب کنیم؟

  انتخاب لوریج در فارکس و در واقع بهترین لوریج برای فارکس به معیار های متفاوتی بستگی دارد. برخی از ملاک های تاثیر گذار در انتخاب بهترین اهرم معاملاتی در فارکس به شرح زیر است:

  • میزان سرمایه معامله گر
  • نماد معاملاتی در فارکس
  • حداقل و حداکثر لوریج در بروکر فارکس
  • استراتژی معاملاتی در فارکس
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز