☪️آیا باینری آپشن حلال است؟ – حکم شرعی باینری آپشن

11:35 28/10/2023 -

☪️ایا درآمد باینری اپشن حلال است؟ – حکم شرعی آپشن

حکم شرعی باینری آپشن و بازار های مالی از جمله مواردی بحساب می آید که برای معامله گران بخصوص افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در بهترین بروکر های باینری آپشن بوده، از اهمیت بالایی برخوردار است. “ آیا باینری آپشن حلال است؟” و امثال آن از جمله سوالات پر تکراری است که در رابطه با حکم شرعی باینری آپشن مطرح میشود.

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی اجمالی به حکم شرعی معاملات باینری آپشن و پاسخ سوالات کاربران مسلمان خواهیم پرداخت. در آخر نیز در قالب جمع بندی 1 بار برای همیشه به این سوال که “باینری آپشن حلال یا حرام!” خواهیم پرداخت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

آیا معاملات باینری آپشن حرام است، آیا باینری آپشن حلال است، حکم شرعی معاملات آپشن، حکم شرعی باینری آپشن

در جدول زیر تعدادی از بهترین بروکر های باینری آپشن آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
باینری آپشن حلال irtfxb pocketoption icon png
بروکر PocketOption
🚀بروکر پاکت آپشن
quotex چیست ، quotex بروکر ، بروکر کوتکس
بروکر Quotex
🚀بروکر کوتکس
باینری آپشن حلال irtfxb olymptrade icon png
بروکر OlympTrade
🚀بروکر الیمپ ترید
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

باینری آپشن چیست؟

پیش از آن که به حکم شرعی باینری آپشن بپردازیم، لازم است تا مقداری با معاملات باینری آپشن بیشتر اشنا شویم. معامله باینری اپشن به دلیل ساختار متفاوت آن و عدم ارائه حساب اسلامی [به دلیل کوتاه بودن مدت معاملات] برای برخی از کاربران این سوال را ایجاد کرده که باینری آپشن حلال یا حرام!

دلایل حلال بودن باینری آپشن حکم شرعی وبرخی مسائل دیگر را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد. اما در همین ابتدا اشاره به آنکه معاملات آپشن عموما کمتر از 1 روز باز مانده و شامل بهره شبانه (Swap) نمیشوند ضروری است.

آموزش باینری آپشن، معاملات باینری آپشن چیست، آموزش ترید باینری آپشن، آموزش کامل باینری آپشن

برای مطالعه بیشتر با آنکه معاملات باینری آپشن چیست؟ و آموزش باینری آپشن کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش باینری اپشن

 

باینری آپشن در ایران قانونی است؟

از جمله سوالاتی که در پی حکم باینری اپشن مطرح میشود، آن است که آیا باینری آپشن در ایران قانونی است یا خیر! بازار های مالی فارکس، باینری آپشن و ارزدیجیتال هیچ گاه بصورت رسمی در ایران پذیرفته نشده است.

از سوی دیگر نیز فعالیت در آن ها نیز ممنوع نشده و تنها به دلیل ریسک معاملات و خروج ارز دلار ($) و یورو (€) سایت های مربوط به بروکر های باینری آپشن فیلتر شده اند. بنابر این حکم باینری اپشن در ایران را میتوان مجاز برای فعالیت معامله گران دانست.

کد بونوس پاکت آپشن ، همه چیز درباره بونوس پاکت آپشن ، دریافت دلار مجانی از بروکر پاکت آپشن

ثبت نام در پاکت آپشن

 

آیا باینری آپشن قمار است؟

خیر! اگر چه سرعت بالا و تنها 2 گزینه برای اجرای معامله باینری آپشن [بالا یا پایین] برخی از کاربران و البته مراجع تقلید را به دلیل شباهت آن با قمار در حکم شرعی باینری آپشن مردد میسازد اما باینری آپشن قمار نیست!

کسب درآمد از باینری آپشن تنها از طریق استراتژی باینری آپشن امکان پذیر است. حتی به دلیل نوسانات بازار استراتژی 100 درصد باینری آپشن نیز نمیتواند روند را پیشبینی نماید. به همین دلیل نیز معامله گران دائما میبایست در حال تجزیه تحلیل بوده و سپس اقدام به اجرای معامله در باینری اپشن نمایند.

بنابر این شک شرط بندی و قمار از معاملات خارج شده و حکم شرعی معاملات باینری آپشن را به سمت حلال برای معامله گران مسلمان سوق میدهد.

 

حکم شرعی معاملات باینری آپشن

حال نوبت به آن رسیده تا به موضوع اصلی یعنی « باینری آپشن حلال یا حرام!» بپردازیم. همانطور که در مقاله بررسی آن که “آیا پاکت آپشن حلال است؟” نیز به آن اشاره شد، به دلیل پیچیدگی صدور حکم شرعی باینری آپشن بسیاری از مراجع به این موضوع ورود ننموده اند.

به همین دلیل در این بخش علاوه بر موارد بالا درباره ی حکم باینری اپشن میتوان به چند مرجع معتبر استناد نمود که در ادامه به هر یک با ذکر دقیق سوال و پاسخ مراجع در رابطه با حکم شرعی معاملات باینری آپشن خواهیم پرداخت:

 

حکم شرعی باینری آپشن خامنه ای (مد ظله العالی)

حکم رهبر انقلاب درباره باینری آپشن بسیار خلاصه مطرح شده و در جواب نیز ایشان فرمودند که سود حاصله از این معاملات قابل مالکیت نمیباشد. در جای دیگر نیز ایشان در پاسخ به حکم شرعی باینری آپشن آن را حلال و بلا مانع دانستند.

آیا باینری آپشن قمار است؟، ایا درامد باینری اپشن حلال است، باینری آپشن حلال یا حرام،=
حکم شرعی باینری آپشن خامنه ای
کسب درآمد از طریق باینری آپشن چه حکمی دارد؟
معامله گران سود حاصل را مالک نمی‌شود.

 

فتوای آیت الله مکارم شیرازی درباره ی باینری آپشن

حکم شرعی باینری آپشن از دیدگاه مراجع تقلید آیت الله مکارم شیرازی نیز به دلیل عدم تبادل کالای فیزیکی و عدم تبعیت آن از شرایط معامله در اسلام آن را جایز ندانسته اند.

آیا باینری آپشن قمار است؟، ایا درامد باینری اپشن حلال است، باینری آپشن حلال یا حرام،=
حکم شرعی باینری آپشن مکارم شیرازی
اخیرا روشی برای کسب درآمد اینترنتی به وجود آمده که به باینری آپشن (Binary option) معروف است، شخص باید با تحلیل و طبق سابقه‌ای که در مورد قیمت و ارزش ارز می‌داند اقدام به تحلیل ارزش ارز در زمان‌هایی خاص کند، اگر تحلیل و پیش بینی او درست باشد، حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد پولی که گذاشته، سود خواهد کرد و بر عکس؛ از آنجایی که این کار بر خلاف قمار نیاز به تحلیل و تجربه قبلی دارد، آیا کسب درآمد از این طریق مشروع است؟
با توجه به اینکه ارز یا کالای معامله شده در این بازار قابل تحویل به مشتری نیست، معامله صورت شرعی ندارد و جایز نیست.

 

فتوای آیت الله صافی گلپایگانی در رابطه با حکم شرعی آپشن

حکم شرعی معاملات باینری آپشن از سوی آیت الله صافی گلپایگانی نیز به دلیل عدم تبعیت معامله باینری آپشن از معاملات شرعی و اسلامی آن را مجاز نداسته اند.

آیا باینری آپشن قمار است؟، ایا درامد باینری اپشن حلال است، باینری آپشن حلال یا حرام
حکم شرعی باینری آپشن صافی گلپایگانی
حکم شرعی کسب درآمد اینترنتی با تجارت در بازار باینری آپشن چیست؟
بطور کلی کسب درآمد باید تحت معامله‌ای از معاملات شرعی باشد و چون در مورد سؤال معامله‌ای واقع نمی‌شود کسب درآمد مبنی بر صرف پیش بینی مصداق اکل مال بباطل خواهد بود والله العالم. موفق باشید. ۸ ربیع الاول ۱۴۴۱

 

فتوای آیت الله شبیری زنجانی و حکم شرعی باینری آپشن

حضرت آیت الله شبیری زنجانی در پاسخ به سوال درباره ی آنکه “آیا معاملات باینری آپشن جایز است؟” فتوای خود را د راین باره صادر نموده و حکم معاملات باینری آپشن را جایز دانسته اند.

آیا باینری آپشن قمار است؟، ایا درامد باینری اپشن حلال است، باینری آپشن حلال یا حرام
حکم شرعی باینری آپشن شبیری زنجانی
معاملات باینری آپشن و درآمد حاصل آنها چه حکمی دارد؟
این معامله باطل است ولی تصرف در وجه دریافتی، با فرض اینکه مالک پایگاه اینترنتی که پول را پرداخت می‌کند، مسلمان یا کافر ذمی نیست، مانعی ندارد.

 

فتوای آیت الله سیستانی با حکم شرعی معاملات آپشن

آیت الله سیستانی به عنوان یکی از مراجع تقلید شیعه در پاسخ به حکم باینری آپشن و مشروعیت آن نظری نداده و به این موضوع ورود ننمونده اند.

آیا باینری آپشن قمار است؟، ایا درامد باینری اپشن حلال است، باینری آپشن حلال یا حرام
حکم شرعی باینری آپشن سیستانی
اخیرا روشی برای کسب درآمد اینترنتی به وجود آمده که به باینری آپشن (Binary option) معروف است، شخص باید با تحلیل و طبق سابقه‌ای که در مورد قیمت و ارزش ارز می‌داند اقدام به تحلیل ارزش ارز در زمان‌هایی خاص کند، اگر تحلیل و پیش بینی او درست باشد، حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد پولی که گذاشته، سود خواهد کرد و بر عکس؛ از آنجایی که این کار بر خلاف قمار نیاز به تحلیل و تجربه قبلی دارد، آیا کسب درآمد از این طریق مشروع است؟
آقا (مد ظله) در مورد چنین شرکت‌هایی و کار در آنها اظهار نظر نمی‌فرمایند.

 

حکم شرعی باینری آپشن از نظر اهل سنت

بر خلاف مراجع تقلید شیعه، مراجع اهل سنت بر حکم شرعی باینری آپشن متفق القول بوده و از دید ایشان انجام معاملات در پی آن کسب درامد باینری اپشن حلال است!

انواع بونوس بروکر کوتکس ، بونوس 30 % خوش آمدگویی کوتکس ، دریافت بونوس 30 دلاری کوتکس

ثبت نام در کوتکس

 

▶️ویدئو بررسی آیا باینری آپشن حلال است؟

به منظور بررسی بیشتر و پاسخ این سوال که “آیا باینری آپشن حلال است یا حرام!؟” در فایل ویدئویی به جزئیات بیشتر در این باره پرداخته شده است.

برای مشاهده ی ویدئو بررسی حکم شرعی معاملات آپشن بروی تصویر کلیک نمایید.

 

✅جمع بندی – آیا معاملات باینری آپشن حرام است؟

در انتها و در قالب جمع بندی میتوان حکم شرعی معاملات باینری آپشن را با استناد به مراجع  تقلید کاربران  دانست. از آنجایی که مراجع زیادی به این موضوع که “آیا معاملات باینری آپشن حرام است؟ یا خیر!” ورود ننموده اند و حکم شرعی باینری آپشن نیز بنا به آن چه بررسی نمودیم حلال بوده؛ میتوان گفت که «باینری اپشن حلال است»

سوالات متداول

  • آیا باینری آپشن قمار است؟

    خیر، معاملات باینری آپشن به دلیل نیاز مستمر به استفاده از استراتژی باینری آپشن برای تحلیل بازار به هیچ عنوان قمار یا شرطبندی نبوده و شک حرام بودن باینری آپشن بر آن وارد نمی باشد.

  • ایا درامد باینری اپشن حلال است؟

    بله، با استناد به فتوای مراجع تقلید درباره ی حکم شرعی باینری آپشن میتوان معامله در این بازار مالی را حلال دانست. بنابر این درامد باینری اپشن حلال است!

  • آیا حکم باینری آپشن حلال است؟

    “باینری آپشن حلال یا حرام” سوال قدیمی معامله گران مسلمان در بازار های مالی است. بنابر بر موارد بررسی شده و با استناد به حکم شرعی معاملات آپشن از سوی مراجع تقلید میتوان گفت که «بله، باینری آپشن حلال است!»

نظرات (1)
غلام
02/03/2024 18:19

عجب نتیجه گیری کردی،مراجع تقلید شیعه کی گفتن حلاله،از خودت نتیجه گیری میکنی!!!

پاسخ
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊استراتژی بالا پایین باینری آپشن با الگوی 3 کندل
📊آموزش استراتژی هیکن اشی باینری آپشن با بولینگر باند
📊استراتژی یک دقیقه ای باینری آپشن - استراتژی یک دقیقه ای باینری آپشن
📊معامله روش مارتینگل در باینری آپشن - استراتژی مارتینگل در باینری آپشن
جدیدترین مطالب
📊استراتژی نوسان گیری با اندیکاتور atr - استراتژی atr در فارکس
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5