💰ورشکستگی در فارکس چیست؟ – دلایل ورشکستگی فارکس

10:00 29/01/2024 -

💰عوامل موثر در ورشکستگی فارکس – نحوه ورشکستگی در فارکس

برای سرمایه گذاران در فارکس یکی از موارد مهم حتی در مراحل ابتدایی آموزش فارکس بررسی اعتبار فارکس و احتمالاتی نظیر ورشکستگی فارکس است. احتمال ورشکستگی در فارکس موضوعی است که بصورت کلی محتمل نبوده اما در جزئیات نیاز به بررسی بیشتر خواهد داشت.

در این مقاله نیز قصد داریم تا به آنکه آیا ورشکستگی فارکس امکان پذیر است؟ و بررسی بیشتر چگونگی  ورشکستگی در فارکس برای اجزای لایه های پایین تر این بازار بپردازیم. اگر شما نیز بدنبال سرمایه گذاری دلاری مطمئن در فارکس بوده، دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ورشکستگی در فارکس، ورشکستگی فارکس، ورشکست شدن فارکس، ورشکست شدن در فارکس

پیش از آن که به ورشکستگی در فارکس بپردازیم؛ در جدول زیر به لیست بروکرهای فارکس معتبر اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

ورشکستگی در فارکس چیست؟

کلمه “ورشکستگی” به معنای عدم تمکن مالی یک شخص یا مجموعه است که در پرداخت بدهی های خود نا توان باشد. حال با تعمید آن به بازار فارکس میتوان گفت که احتمال آنکه ورشکستگی فارکس بعنوان یک خبر در آینده مطرح شود، بسیار کم است.

دلیل آن نیز ساختار غیر متمرکز و پشتوانه ی مالی عظیم آن در عرصه جهانی است. همین علت سبب شده تا سرمایه همواره در حال گردش بوده و از ورشکست شدن در فارکس پیشگیری شود.

 

▶️ویدئو بررسی ورشکستگی در فارکس

 

ورشکستگی فارکس چگونه رخ میدهد؟

با توجه به توضیح بالا میتوان گفت که ورشکستگی فارکس غیر محتمل است اما همچنان مواردی در این باره مطرح میشود! پاسخ این سوال در رابطه با لایه های زیرین این بازار نظیر معامله گران و بروکر ها است، که کوچکترین عضو بازار فارکس بحساب می آیند.

در ادامه بطور مختصر به موارد ورشکستگی در فارکس خواهیم پرداخت:

 

ورشکستگی بروکرهای فارکس

بروکر فارکس، مجموعه ای است که به واسطه منابع مالی و نقدینگی خود ارتباط معامله گران با بازار مالی را برقرار مینمایند. بروکر ها در فارکس میبایست مدارک و موارد متعددی را پیش از آغاز فعالیت خود طی نمایند.

چنانچه مستعد دریافت رگوله در فارکس باشند این موارد دشوار تر و عمدتا به جهت پیشگیری از ضرر های بیشتر سرمایه گذاران در صورت ورشکستگی در فارکس مبالغی نیز برای پرداخت ضرر کاربران بصورت جداگانه در بانک ذخیره خواهد شد.

چنانچه یک بروکر فارکس نتواند حجم نقدینگی لازم برای معامله در بازار را فراهم کند و یا در زمانی بنا به دلایلی از جمله تغییرات ناگهانی بازار پشتوانه ی مالی خود را از دست دهد ناچار به اعلام ورشکستگی در فارکس خواهد بود. از آشنا ترین این موارد میتوان به ورشکستگی بروکر آلپاری اشاره داشت!

 

ضرر در بازار فارکس

نوع دیگر از ورشکستگی فارکس که به دیگر سرمایه گذاران جزء فارکس مربوط بوده از دست رفتن سرمایه تریدر فارکس و در نهایت اتمام کار شخص و ورشکستگی در فارکس است. این اتفاق ممکن است برای رده های بالای سرمایه گذار در فارکس از جمله شرکت های سرمایه گذاری و صندوق پوشش (هدج فاند) نیز رخ دهد.

 

عوامل موثر در ورشکستگی فارکس

همانطور که تا به اینجای مقاله از ورشکستگی در فارکس دانستیم، این گونه اتفاقات عمدتا به واسطه ی عدم مدیریت سرمایه برای سرمایه گذاران و یا بروکر های فارکس رخ میدهد که در نهایت منجر به ورشکستگی فارکس خواهد شد.

مدیریت سرمایه در فارکس علاوه بر پیشگیری از ورشکست شدن در فارکس به موارد متعدد دیگری تقسیم خواهد شد که از این مقاله خارج خواهد شد.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا بصورت مختصر اشاره ای آنکه ورشکستگی در فارکس حقیقت داشته و یا امکان پذیر است بپردازیم. عنوان ورشکستگی فارکس تنها به اعضا و سرمایه گذارانی نسبت داده میشود که در قالب مجموعه، شخص و بروکر فعالیت کرده و در جریان آن سرمایه خود را از دست داده اند.

سوالات متداول

  • ورشکستگی در فارکس حقیقت دارد؟

    پاسخ این سوال را میتوان هم مثبت و هم منفی دانست، زیرا باید گفت که بله ورشکستگی در فارکس امکان پذیر است اما تنها برای اجزای آن یعنی سرمایه گذاران و عمدتا بروکر ها. اما پاسخ خیر برای آن است که ورشکستگی فارکس هیچگاه به دلیل ساختار غیر متمرکز آن رخ نخواهد داد.

  • دلایل ورشکستگی فارکس چیست؟

    ورشکستگی در فارکس همانند دیگر موارد ورشکستگی مالی در جهان به دلیل مدیریت غلط سرمایه و تغییرات ناگهانی بازار و ارزش ارز ها رخ میدهد.

  • چگونه از ورشکستگی در فارکس پیشگیری کنیم؟

    تنها راه جهت پیشگیری ورشکستگی فارکس در مرحله ی اول، انتخاب بروکر معتبر فارکس برای سرمایه گذاری و در پی آن مدیریت سرمایه در فارکس است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟