⚠️ورشکستگی آلپاری حقیقت دارد؟ – ورشکست شدن الپاری

17:10 02/12/2023 -

⚠️دلایل ورشکستگی آلپاری – آیا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

بروکر آلپاری برای ایرانیان بدون شک یکی از نام های پر تکرار و البته با سابقه در میان بروکر های معتبر آلپاری بحساب می آید. اما در این 25 سال یک مورد بعنوان نکته ی تاریکی در کارنامه ی این بروکر فارکس با عنوان «ورشکست شدن الپاری» به ثبت رسیده است.

به سبب این خبر معامله گرانی که قصد افتتاح حساب در آلپاری را داشته در اعتبار بروکر آلپاری دچار تردید می گردند. در این مقاله قصد داریم تا به جزئیات ورشکستگی آلپاری و احتمال تکرار آن بپردازیم، دعوت میکنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آلپاری

ورشکستگی آلپاری، بروکر آلپاری ورشکست شد، ورشکست شدن الپاری

پیش آنکه به ورشکستگی بروکر آلپاری بپردازیم، در جدول زیر بطور خلاصه به اطلاعات کلی در این باره پرداخته شده است:

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی آلپاری ☎️تلگرام فارسی
🚀حداقل افتتاح حساب $1
📜رگولاتوری ✅ دارد (CySec ,FSA)
⚠️سابقه کلاهبرداری ❌ ندارد
⏰سابقه فعالیت بیش از 25 سال (از 1998)

 

ماجرای ورشکستگی آلپاری چیست؟

بروکر آلپاری در سال 2015 بخصوص در کشور انگلستان به دلیل اسپانسر تیم فوتبال وستهام (WestHam) و نمایش لوگوی این کمپانی بروی پیراهن این تیم مورد توجه قرار گرفت. اما در همان سال یک اتفاق غیر منتظره باعث افت شدید و نهایت به مطرح شدن این خبر که “بروکر آلپاری ورشکست شد!” منجر شد.

ورشکستگی آلپاری، بروکر آلپاری ورشکست شد، ورشکست شدن الپاری
اسپانسر تیم وست هام پیش از ورشکست شدن الپاری

در ادامه به 2 سوال که در پی مطرح شدن موضوع «ورشکست شدن الپاری» پیش می آید، خواهیم پرداخت:

آیا بروکر آلپاری معتبر است؟

عموما پس از انتشار اخباری نظیر ورشکستگی آلپاری بسیاری از سرمایه گذاران نیز نسبت به سرمایه خود احساس خطر می نمایند. اما نکته ای که در این زمینه به آن توجه نمی شود، ورشکستگی شعبه انگلستان آلپاری (Alpari UK) است.

بنابر این علاوه بر این نکته، جبران ضرر های وارد شده به کاربران آلپاری انگلستان پس از اعلام ورشکستگی و ادامه فعالیت این بروکر پس از حادثه ی “پنجشنبه ی سیاه” [قوی تر از گذشته] میتواند به خودی خود بر اعتبار بروکر آلپاری بیافزاید، که در مقاله ای نیز به آن بطور مفصل پرداخته شده است.

آیا آلپاری کلاهبرداری است؟، کلاهبرداری بروکر آلپاری، بروکر آلپاری فارکس کلاهبرداری

برای مطالعه بیشتر در رابطه با اعتبار آلپاری و این موضوع که “آیا آلپاری کلاهبرداری است؟” کافیست تا به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

کلاهبرداری بروکر آلپاری

 

دلایل ورشکست شدن الپاری

موضوع دیگر در رابطه با این که «بروکر آلپاری ورشکست شد!» دلایل این اتفاق است. به نقل از بی بی سی (BBC) در روز پنجشنبه 15 ژانویه 2015 بانک ملی سویس [SNB] بطور ناگهانی اعلام به برداشتن پشتوانه مالی فرانک سویس مینماید.

ورشکستگی آلپاری، بروکر آلپاری ورشکست شد، ورشکست شدن الپاری
نمودار ریزش فرانک سوییس در سال 2015 که منجر به ورشکستگی آلپاری شد

به همین واسطه نیز این ارز به دلیل این شک با افت ناگهانی 13% تا 15% در مقابل ارز های پوند، دلار و یورو مواجه شد. پس از این ریزش حساب اکثر معامله گران بسته و علاوه بر آن موجودی حساب ایشان نیز صفر شده و با ضرر های زیادی مواجه شدند.

 

چرا آلپاری ورشکست شد!

پس از آنکه بسیاری از معامله گران به دلیل این ریزش ناگهانی با ضرر مواجه شده و به دلایلی استاپ لاس (Stop Loss) حساب نیز فعال نشده به بروکر های خود مراجعه نمودند که شعبه آلپاری انگلستان یکی از آن ها بود.

افتتاح حساب در آلپاری

در پی شکایات و پیگیری های کاربران بسیاری از بروکر ها ورشکست و یا تا مرز ورشکستگی پیش رفتند. بروکر آلپاری انگستان (Alpari UK) نیز به دلیل استقلال مالی از شعبه اصلی کارگزاری آلپاری نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد و در نتیجه پس از 29 ماه و پرداخت 17.3 میلیون دلار غرامت ورشکستگی خود را اعلام داشت.

 

ورشکستگی آلپاری تکرار میشود؟

پاسخ به این سوال که آیا ورشکستگی آلپاری مجددا تکرار خواهد شد، سخت و تقریبا غیر ممکن است. اما با توجه به این که بروکر 1 بار تجربه مواجه با این اتفاق را داشته میتوان اعمال روش های پیشگیری تکرار آن در آینده را محتمل دانست.

از سوی دیگر شعبه ی ورشکست شده از آلپاری در واقع یکی از زیر مجموعه های این شرکت بوده و در صورتی که خود بروکر آلپاری در این شرایط درگیر میبود میتوانست مشابه بروکر هایی نظیر بروکر FXTM از ورشکستگی فرار کند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در آخر و بصورت جمع بندی سعی شد تا موارد مربوط به ورشکست شدن الپاری را البته بطور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم. ورشکستگی آلپاری در واقع اخباری غیر مستقیم با بروکر اصلی است که اغلب برای کاهش اعتبار آلپاری مورد استفاده قرار میگیرد.

زیرا سابقه ی فعالیت بروکر معتبر آلپاری بخصوص در ایران، این بروکر را به یکی از قابل اعتماد ترین گزینه های حال حاضر برای معامله در فارکس برای ایرانیان تبدیل نموده است.

سوالات متداول

 • آیا بروکر آلپاری در مرز ورشکستگی است؟

  خیر، ورشکست شدن الپاری مربوط به شعبه ی مستقل این بروکر در کشور انگلستان با نام “Alpari UK” است. این رخداد در سال 2015 نیز به دلیل تغییرات ناگهانی ارز فرانک سویس تمام بازار مالی جهان، از جمله بروکر های فارکس را تحت الشعاع قرار داد.

  🔥ثبت نام در بروکر الپاری

 • آیا کلاهبرداری بروکر آلپاری حقیقت دارد؟

  خیر، تا کنون درباره ی اعتبار برکر آلپاری جزء موضوع مربوط به ورشکست شدن الپاری در انگلستان گزارش و یا به ثبت نرسیده است، بنابر این پاسخ این سوال منفی است!

  ⚠️کلاهبرداری بروکر آلپاری

 • شعبه انگلستان آلپاری چه شد؟

  پس از اتفاقات مربوط به پنجشنبه سیاه در سال 2015 و افت ناگهانی ارزش فرانک سوییس بسیاری از سرمایه گذاران و بروکر های فارکس با ضرر های هنگفت و در نهایت ورشکستگی مواجه شدند. در پی آن نیز اخبار “بروکر آلپاری ورشکست شد!” منتشر شد.

 • چرا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

  ورشکستگی بروکر آلپاری در شعبه ی انگلستان به دلیل ریزش فرانک سوییس در پی پرداخت ضرر های تحمیل شده به کاربران خود ناچار اعلام ورشکستگی نمود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟