🔥آشنایی با نماد گاز در فارکس [نماد Gas] – نماد گاز طبیعی در فارکس

09:39 20/03/2024 -

🔥نماد گاز در فارکس – نماد گاز طبیعی در فارکس [نماد NG]

نماد گاز طبیعی در فارکس (natural gas) یک سوخت فسیلی مهم در سراسر جهان است که در بخش آموزش فارکس نیز بسیار طرفدار دارد. قیمت گاز در فارکس به دلیل مبادله ی گسترده توسط کشورهای سبب شده تا “نماد ng در فارکس” جزء برترین شاخص های انرژی برای معامله تبدیل گردد.

در این مقاله قصد داریم تا مفصلا با نماد گاز در فارکس آشنا شویم. چنانچه شما نیز با از جمله معامله گرانی بوده که به معامله «نماد gas در فارکس» علاقه مند بوده دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نماد گاز در فارکس، نماد گاز طبیعی در فارکس، نماد gas، نماد ng در فارکس

پیش از آن که به بررسی نماد گاز طبیعی در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بهترین بروکر بروکر نفت و گاز اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نماد گاز در فارکس چیست؟

گاز طبیعی که یکی از ارزشمند ترین سوخت های جهانی است با 3 نماد [NGAS، NG و GASUSD] در بروکرهای مختلف نشان داده می شود. در بازار فارکس نمادهای معاملاتی گران بهایی همچون طلا (XAU)، نفت (USOIL) و … به صورت مجازی معامله می شوند که نماد گاز در فارکس نیز یکی از این کالاهای قابل معامله ارزشمند محسوب می شود.

نماد گاز طبیعی در فارکس، اغلب در برابر دلار آمریکا [$] معامله می شود. از همین روی، معمولا نماد گاز را به شکل های NGAS/USD ،NG/USD و GAS/USD معامله می شود.

همچنین، نماد گاز کانادا، روسیه و سایر کشورها نیز قابل معامله هستند که ممکن است تعداد محدودی از کارگزاری ها این نمادها را نیز ارائه دهند. معامله گران فارکس می توانند با تحلیل نوسانات قیمت گاز در فارکس، سفارشات مختلف در بازار تعیین کرده و از این طریق به کسب درآمد دلاری بپردازند.

 

شاخص در فارکس چیست، نماد شاخص ها در فارکس، شاخص نماد در فارکس

شاخص در فارکس چیست؟

برای مطالعه بیشتر با شاخص های فارکس و مقایسه نماد ng در فارکس با دیگر نماد های این دسته به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

نماد شاخص ها در فارکس

 

شرایط معاملاتی گاز در فارکس

نماد گاز طبیعی در فارکس، به شکل قراردادهای سی اف دی [CFD] و فیوچرز/آتی [Futures] معامله می شود. این نوعی قرارداد محبوب در بازار فارکس است که با نام «معامله مشتقه» نیز شناخته می شود.

این نوع قراردادها از ما به التفاوت قیمت نماد گاز فارکس به معامله گران خود سود می دهند. در نتیجه در بازار فارکس شما مالک حقیقی مقدار مشخصی گاز نیستید، بلکه تنها بر روی نماد گاز و ما به التفاوت قیمت آن معامله می کنید.

این کار با استفاده از دانش معامله گری و تحلیل تکنیکال/فاندامنتال انجام می شود. برای معامله موفق نماد گاز در فارکس [نماد gas]، 2 فاکتور مهم وجود دارد؛ به “زمان ترید” و “عوامل تاثیر گذار بر قیمت گاز در فارکس” توجه ویژه ای داشته باشید. چراکه بهترین زمان ترید نماد گاز در بازار فارکس، برابر است با 90% موفقیت در این بازار.

 

بهترین زمان برای معامله گاز در فارکس

بدیهی است که بازار فارکس به صورت 24 ساعته فعال است و معامله گران می توانند هر زمان که تمایل به ترید با نماد گاز در فارکس دارند، وارد معامله شوند. با این حال نکته مهمی که در باره ی نماد ng در فارکس وجود دارد، این است که شما باید بهترین زمان/سشن معاملاتی برای ترید هر نماد معاملاتی موجود در فارکس را بیابید تا بتوانید هر نماد را به بهترین شکل معامله کنید.

نماد گاز طبیعی در فارکس نیز از سشن های معاملاتی محبوب و ارزشمندی برخوردار است که به عنوان “بهترین زمان معامله نماد گاز در فارکس” شناخته می شوند. بهترین زمان معامله گاز فارکس را می توان 3 سشن نیویورک، آمریکا و ساعت قراردادهای آتی (NG) دانست.

در این زمان ها حجم نقدینگی افزایش میابد و اخبار مهمی رد و بدل می شود که بر قیمت گاز در فارکس تاثیر بسزایی دارند. همچنین قراردادهای آتی (NG) توسط گروه CME [گروه بورس کالای شیکاگو] معامله می شود که معیار اصلی صنعت گاز است. در نتیجه، قراردادهای آتی نماد ng در فارکس بهترین نوع قرارداد گاز محسوب می شوند.

در ادامه، جدول زمان باز شدن بهترین سشن های معاملاتی نماد گاز طبیعی در فارکس به وقت تهران را قرار داده ایم:

جدول ساعت نماد گاز در فارکس

بهترین سشن های معاملاتی نماد گاز فارکس

⏱️سشن نیویورک – New York Session از 16:30-00:30 بامداد
⏱️سشن آمریکا از 16:30-00:30 بامداد
⏱️قرارداد آتی NG از ساعت 1:30 بامداد دوشنبه-2:30 بامداد روز بعد

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت گاز در فارکس

اگر می خواهید در بازار فارکس به عنوان یک تریدر موفق عمل کنید، باید با عوامل تاثیر گذار بر روی نماد مورد نظر (نماد gas) آشنا باشید. چراکه هر نماد معاملاتی با توجه به شرایط متفاوت، تغییر پذیر است و شما می توانید با تحلیل فاکتورهای تاثیرگذار روند نماد را در آینده پیش بینی کنید.

در ادامه تمامی فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت گاز در فارکس را نام برده ایم.

 

میزان عرضه و تقاضا گاز فارکس

عرضه و تقاضا یکی از عامل های اصلی و مهم تاثیرگذار بر قیمت گاز در فارکس است. چراکه نماد gas به طور مستقیم با نماد گاز طبیعی در فارکس در ارتباط است و قیمت این سوخت مهم معمولا بر حسب عرضه و تقاضا تغییر می کند.

هر چه در شرایط خاص تقاضا برای معامله نماد گاز در فارکس بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. همچنین اگر در بازه زمانی مشخصی تقاضا برای معامله گاز کمتر شود، قیمت آن کاهش میابد. این تغییرات قیمتی بر روی نماد ng در فارکس نیز تاثیر می گذارد!

 

قیمت نفت!

درست است که نفت یک نماد مجزا در بازار فارکس می باشد و به خودی خود دارای ارزش است، اما معمولا تریدرهای نماد gas نیز به این نماد توجه ویژه ای دارند.

چراکه معمولا در 90% مواقع، تغییرات روند نفت بر روی نماد گاز در فارکس نیز تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر نماد نفت در فارکس در یک روند نزولی شدید قرار بگیرد، معمولا قیمت گاز در فارکس را نیز کاهش می دهد. از همین روی، اگر می خواهید نماد گاز را معامله کنید باید به روند قیمت نفت نیز توجه داشته باشید.

 

قانون گذاری کشور ها و تاثیر اخبار

یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نماد گاز فارکس، قانون گذاری کشور ها است که می تواند ارتباط مستقیمی با این نماد داشته باشد. برای مثال، اگر دولت امریکا در رابطه با گرانی قیمت گاز در فارکس صحبت کند، قیمت به طور تصاعدی رشد می کند.

در مقابل، اگر کشور ها اعلام کنند که قصد جایگزینی سوخت های دیگر به جای نفت و گاز را دارند، ممکن است قیمت این نماد کاهش یابد. به همین ترتیب، برای ترید نماد گاز در فارکس باید اخبار مربوط به دولت های قدرتمند را دنبال کنید.

 

مهم ترین نکات معامله نماد گاز در فارکس

برای معامله نماد گاز طبیعی در فارکس، ابتدا باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که می توانند در نحوه عملکرد قرارداد شما تاثیر بسزایی داشته باشند. برخی از این نکات که می توانند برای شما مفید واقع شوند را در ادامه لیست کرده ایم:

  • اخبار سیاسی، اقتصادی، جنگ و … را دنبال کنید؛
  • تحلیل تکنیکال [چارت های قیمتی، نوسانات بازار، ابزارهای ترید و …] و فاندامنتال [اخبار/اتفاقات مهم] را از قلم نیندازید؛
  • حتما از ابزارهای کنترل ریسک حد سود/حد ضرر استفاده کنید؛
  • در بهترین زمان های معامله نماد گاز فارکس، برای معامله این نماد اقدام کنید؛
  • فراموش نکنید به دلیل نوسانات بالا، ترید بلندمدت و روزانه نماد گاز فارکس بسیار ریسکی است.

 

بهترین بروکر نماد گاز در فارکس

یقینا برای شروع ترید نماد گاز طبیعی در فارکس، نیاز به یک بروکر فارکس خواهید داشت که به عنوان یک واسط میان شما و بازار فارکس عمل کند. انتخاب بهترین بروکر نماد GAS در موفقیت معاملات بسیار تاثیر گذار است؛ شما باید کارگزاری را برای این کار انتخاب کنید که از سرعت بالا، اسپرد مناسب، حساب های معاملاتی متنوع و … برخوردار باشد.

در پی همین موضوع، ما در ادامه به برخی از بهترین بروکرهای معامله نماد گاز فارکس و صفحه ی اختصاصی درباره ی نماد گاز در فارکس مختص به هر یک اشاره داشته ایم:

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

نماد گاز در فارکس (natural gas) جزو یکی از پرطرفدار ترین نمادهای معاملاتی است که در لیست سومین معاملات پرحجم در بازار قراردادهای آتی قرار دارد.

نماد گاز طبیعی در فارکس را می توان به جای سوخت فسیلی مهم گاز، در تجارت آنلاین جهانی معامله کرد و از این طریق به سودهای هنگفت دست یافت! نماد ng در فارکس به شکل قراردادهای آتی معامله می شود و بسیاری از تریدرها را به خود جذب می کند.

شما نیز می توانید با معامله نماد gas فارکس، از نوسانات قیمتی این نماد به سود برسید؛ اما فراموش نکنید که دانش معامله گری در این زمینه را کسب کنید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز