⏱️ساعت بازار طلا در فارکس برای ایرانیان – بهترین ساعت طلا در فارکس

12:58 18/02/2024 -

⏱️بهترین ساعت ترید طلا در فارکس – ساعت کار طلا در فارکس

ساعت کار نماد طلا در فارکس از جمله مواردی است که تاثیر قابل توجهی در معامله نماد طلا در بازار فارکس دارد. انتخاب «بهترین ساعت ترید طلا در فارکس» بهمراه مناسب ترین استراتژی معاملاتی طلا در فارکس میتواند به کسب سود در این نماد معاملاتی ختم شود.

به همین دلیل نیز بسیاری از معامله گران بدنبال “ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس” به منظور انتخاب مناسب ترین زمان برای ترید طلا در فارکس میباشند. چنانچه شما نیز از دسته معامله گرانی بوده که بدنبال ساعت کاری معاملات طلا در فارکس بوده دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس، بهترین ساعت ترید طلا در فارکس، ساعت طلا در فارکس

پیش از آن که به ساعت کاری معاملات طلا در فارکس بپردازیم، در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکر برای ترید طلا در فارکس آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس چیست؟

ساعت معامله طلا در فارکس همانند ساعت بازار فارکس در 5 روز هفته امکان پذیر است. از ساعت بازگشایی بازار طلا در فارکس تا زمان ساعت بسته شدن طلا در فارکس کاربران قادر به کسب درامد از طریق معامله طلا در فارکس خواهند بود.

ساعت کار نماد طلا در فارکس اما در ساعاتی از شبانه روز (در زمان تلاقی سشن های فارکس) و یا رویداد های خبری به اوج فعالیت خود رسیده که از آن بعنوان “بهترین ساعت ترید طلا در فارکس یاد میشود و در ادامه نیز بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

🔖نماد طلا در فارکس چیست؟

چنانچه قصد معامله طلا در فارکس را داشته پیشنهاد میکنیم تا پیش از آن که به ادامه مقاله درباره ی ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس بپردازید، به مقاله ی آموزش نماد طلا در فارکس مراجعه نمایید.

معرفی نماد طلا در بازار فارکس، معاملات طلا در فارکس، راهنمای جامع سرمایه گذاری طلا در فارکس

برای آشنایی با مزایا و ویژگی های طلا در فارکس کافیست تا بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد طلا در بازار فارکس

 

▶️ویدئو ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس به وقت ایران

 

چرا ساعت طلا در فارکس اهمیت دارد؟

ساعت بازار طلا در فارکس دغدغه ی همه ی کسانی است که می خواهند از این بازار جذاب، بیشترین سود را کسب کنند. کسب سود از بازار انس جهانی طلا در فارکس، می تواند بسیار جذاب تر از خرید و فروش طلای فیزیکی باشد. مشروط به آن که باید ها و نباید های انجام معامله ی طلا در فارکس را به خوبی بدانید.

یکی از دلایل اهمیت ساعت طلا در فارکس ایجاد استراتژی معاملاتی طلا در فارکس بسته به شرایط به منظور اجتناب از نوسانات احتمالی و بالا رفتن ریسک است که اصلی ترین این موارد به حساب می آید.

9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس

برای مطالعه بیشتر درباره ی بهترین استراتژی ترید طلا در فارکس بسته به ساعت بازار طلا در فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

بهترین استراتژی طلا در فارکس

 

ساعت بازار طلا در فارکس

احتمالاً اغلب شما می دانید که بازار فارکس، در مجموع یک بازار 24 ساعته است. این به آن معناست که اگر ساعات فعالیت بازارهای مختلف جهانی را در کنار یکدیگر بچینیم، این بازار به طور مداوم باز خواهد بود و تنها دو روز آخر هفته، زمان استراحت آن است.

ساعت باز شدن نماد طلا در فارکس از زمان آغاز به کار شرقی ترین بازار یعنی سیدنی در ساعت 23 به وقت گرینویچ شروع به کار می کند و از آن سو، پایان ساعت کاری غربی ترین بازار یعنی نیویورک در ساعت 23 روز بعد، ساعت بسته شدن طلا در فارکس در نظر گرفته میشود.

بنابراین ساعت کاری معاملات طلا در فارکس را می توان یک بازار 24 ساعته با همپوشانی های مختلف بازارها دانست. البته درباره ی بازار انس جهانی طلا، یک استثنای کوچک وجود دارد.

 

ساعت کاری معاملات طلا در فارکس

ساعت شروع بازار طلا در فارکس هم زمان با ساعت شروع بازار سیدنی است. بنابراین اگر بخواهیم درباره ی ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس به وقت ایران صحبت کنیم، ساعت کار بازار طلا در فارکس همه روزه از ساعت 2:30 بامداد آغاز می شود.

یک ساعت بعد، بازار توکیو نیز شروع به کار می کند و حجم معاملات در بازار انس جهانی بیشتر می شود. ساعاتی بعد بازارهای خاور میانه و آسیای غربی نیز فعال می شوند که البته، تاثیر چندانی در حجم معاملات ندارند. حداقل نه به اندازه ی زمانی که بازارهای غربی یعنی لندن و نیویورک شروع به کار می کنند!

 

ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس به وقت ایران

اوج ساعت بازار طلا در فارکس فعالیت این بازار، با شروع کار بازار لندن در ساعت 11:30 صبح به وقت تهران آغاز می شود و با آغاز کار بازار نیویورک در ساعت 16:30 به وقت تهران، همپوشانی این دو بازار بیشترین حجم را رقم می زند.

بازار بورس کالای شیکاگو، یکی از بازارهای مهم و تاثیرگذار در انس جهانی است. این بازار یک ساعت زودتر از دیگر بازارهای یعنی در ساعت 1:30 به وقت تهران بسته می شود.

به همین خاطر است که بازار طلا را در عمل می توان یک بازار 23 ساعته دانست که از ساعت 2:30 تا ساعت 1:30 روز بعد، باز است و بین ساعات 1:30 تا 2:30 (بازگشایی مجدد بازار در سیدنی)، انس جهانی را می توان تعطیل دانست.

در جدول زیر می توانید ساعت بازار طلا در فارکس را مشاهده کنید:

ساعت بازار طلا در فارکس به وقت تهران

نام بازار جهانی ساعت آغاز کار (به وقت تهران) ساعت پایان کار (به وقت تهران)
🌎سیدنی 2:30 11:30
🌏توکیو 3:30 12:30
🌍اروپا 10:30 20:30
🌏لندن 11:30 20:30
🌍نیویورک 16:30 1:30 (استثناء در بازار شیکاگو)

 

بهترین ساعت ترید طلا در فارکس

اغلب تریدرهای حرفه ای، معاملات خود را به زمانی موکول می کنند که بیشترین حجم معاملات و کمترین نوسانات غیر منطقی در بازار وجود داشته باشد. [بهترین ساعت ترید طلا در فارکس!]

افزایش حجم معاملات، به معنای حضور حداکثری معامله گران است و این به آن معناست که بازارسازان و نهنگ ها توانایی کمتری در ایجاد نوسانات غیر منطقی دارند. به همین خاطر، برای یافتن بهترین ساعت معامله طلا در فارکس، باید به جستجوی ساعات اوج فعالیت بازارها باشیم.

ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس، ساعت شروع بازار طلا در فارکس، ساعت کاری معاملات طلا در فارکس
ساعت بازگشایی بازار طلا در فارکس

بر اساس نموداری که در تصویر بالا از “ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکسآمده، زمان هم پوشانی بازارها، بهترین زمان برای انجام معامله است. در تصویر زیر، شدت خطوط آبی رنگی که به صورت قائم در زمینه ی ساعت کاری بازارها کشیده شده، حجم یا ولوم معاملاتی بازار انس جهانی است.

بر اساس این تصویر، می توان به سادگی دریافت که ساعات 16:30 تا 20:30 یعنی زمانی که بازارهای لندن و نیویورک هم زمان مشغول فعالیت هستند، بیشترین حجم معاملاتی در حال وقوع است. بنابراین همین ساعت را نیز می توان بهترین ساعت ترید طلا در فارکس در نظر گرفت.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

معامله در بازار انس جهانی طلا، می تواند به مراتب جذاب تر و سود آور تر از خرید و فروش طلای فیزیکی باشد. عدم نیاز به پرداخت مالیات، خرید و فروش به صورت CFD و انجام لحظه ای معامله با اهرم های مختلف، از جمله عوامل جذابیت این بازار به شمار می روند.

تریدرهای حرفه ای، در جستجوی ساعت کار بازار طلا در فارکس هستند تا بتوانند بهترین سود ها را از این بازار به دست بیاورند. اگر به عنوان یک معامله گر، از معاملات کم ریسک در زمان اوج حجم معاملات طرفداری می کنید.

در این مقاله بصورت مفصل به ساعت معامله طلا در فارکس و بهترین ساعت ترید طلا در فارکس برای انجام معامله ی طلا در فارکس پرداختیم.

بصورت خلاصه بهترین ساعت بازار طلا در فارکس به وقت ایران، ساعت 16:30 الی 20:30 است. اگر به هر دلیلی در آن زمان امکان ترید برای شما فراهم نیست، زمان مناسب دیگر، بین ساعات [11:30 تا 12:30] پیش از ظهر است که هم پوشانی بازارهای لندن، اروپا و توکیو است.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈معرفی اندیکاتور طلا در فارکس - بهترین اندیکاتور برای معامله طلا در فارکس
📉معرفی اندیکاتور اسکالپ طلا - بهترین اندیکاتور در اسکالپ طلا
🏅تاثیر افزایش نرخ بهره آمریکا بر قیمت طلا - افزایش نرخ بهره آمریکا بر طلا چه تاثیری دارد؟
🥇بررسی عوامل تعیین کننده قیمت طلا - عوامل موثر در قیمت گذاری طلا
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس