📊لیست بروکر های stp در فارکس – بروکر stp چیست؟

16:16 07/03/2024 -

📊بروکر stp چیست؟ – بهترین بروکر های stp

یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین بروکر های فارکس ساختار این بروکر ها میباشد. پیش از کاربران باید از میان انواع بروکر های فارکس [بروکر های stp و بروکر مارکت میکر فارکس] انتخاب نمایند.

در این مقاله اما قصد داریم تا با آنکه “بروکر stp چیست؟” بیشتر آشنا شویم. چنانچه شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که بدنبال افتتاح حساب در فارکس در بهترین بروکر های stp در فارکس بوده، پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بروکر stp چیست؟، بروکر های stp، بروکر stp در فارکس

پیش از آن که “بروکر stp چیست؟” بپردازیم، در جدول زیر به برخی از بهترین بروکر های stp پرداخته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، آلپاری فارسی، لوگو بروکر آلپاری
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بروکر stp چیست؟ – بروکر های اس تی پی

روش دیگری از انواع معاملات در فارکس، انجام معامله از طریق بروکر های stp است. این حروف، مخفف Straight-Through Processing به معنای تحت الفظی پردازش مستقیم هستند.

در این روش معامله در فارکس، بروکر سفارش شما را به طور مستقیم، به بانک نقدینگی بازار ارسال می کند و پس از دریافت تایید آن، معامله ی شما را به انجام می رساند. به عبارت بهتر، بروکر stp در حقیقت یک واسطه میان تریدرها و بانک های نقدینگی طرف قرارداد است.

به این ترتیب نیازی به یافتن معامله ی متناظر در میز معاملاتی وجود ندارد و تعللی در انجام معامله وجود نخواهد داشت و قیمت درخواستی شما، عیناً در معامله لحاظ خواهد شد.

 

مزایا و معایب بروکر های STP

هر یک از سیستم های معاملاتی که بروکر ها برای معامله در بازار فارکس اجرا می کنند، مزایا و معایب ویژه خود را دارند. معامله با بروکر های stp نیز می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

در حقیقت این استراتژی معاملاتی شما است که می تواند یک سیستم معاملاتی را برای شما مناسب یا غیر مناسب گرداند. معامله در بروکر های stp معمولاً برای افرادی که به سبک اسکالپینگ در فارکس علاقه دارند، گزینه ی محبوبی به شمار می رود؛ اما بد نیست که در یک قالب کلی، نگاهی به مزایا و معایب آن داشته باشیم:

مزایا بروکر های STP

 • ✅انجام معامله بدون تعلل زمانی
 • ✅دقت در اجرای سفارش به قیمت درخواستی
 • ✅دسترسی مستقیم به منابع تامین نقدینگی بازار
 • ✅نوسانات احتمالی بیشتر به دلیل دقیق تر بودن
 • ✅دسترسی به واقعی ترین قیمت های بازار
 • ✅اسپرد شناور و اندک

 

معایب بروکر های STP

 • ❌عدم شفافیت در عملکرد بروکر و بانک
 • ❌نبود اسپرد ثابت
 • ❌دروغ پراکنی برخی بروکرها در انجام stp

 

نکات کلیدی و مهم در مورد بروکر های STP

برخی از بروکر های فارکس ممکن است از روش STP/ECN استفاده کنند. در این صورت معاملات بروکرها به صورت بی واسطه به بازار بین بانکی هدایت می شود. طبیعتاً چنین بروکرهایی به دلیل استفاده از ECN شفافیت بیشتری خواهند داشت.

اما در هر حال، به خاطر داشته باشید که اعتبار یک بروکر در انجام معاملات به روش ادعا شده، باید توسط نهادهای نظارتی تایید شود. بنابراین در این راه هر چه رگولاتوری بروکرها معتبر تر باشد، قابل اعتماد تر خواهد بود.

همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که STP هم یک سیستم معاملاتی است، هم نام یک بروکر در استانبول! ممکن است در صفحه نتایج جستجو، مطالبی درباره ی بررسی بروکر stp به چشم شما بخورد که مربوط به آن بروکر است. بنابراین این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید.

بروکر STP در سال 2019 در استانبول ترکیه ایجاد شد و بنا به اطلاعات سایت الکسا، بیش از 70% ترافیک سایت این بروکر، مربوط به کاربران ایرانی است.  این بروکر رگوله معتبری ندارد و از نظر سابقه نیز، آنقدرها خدمات ویژه نداشته که ارزش پرداختن داشته باشد. بنابراین ما در اینجا، درباره ی بروکرهای stp صحبت می کنیم، نه بررسی بروکر stp!

 

لیست بهترین بروکر های اس تی پی

بسیاری از بروکر های stp، درباره ی ارائه “معاملات اس تی پی” شفاف عمل نمی کنند و نمی توان با قطعیت تشخیص داد که کدام یک از بروکرها، واقعاً در حال انجام معامله به این روش است.

علت این امر، آن است که ضمانت های مالی محدود بروکرها در بانک های نقدینگی بازار، برای آن ها محدودیت هایی فراهم می کند. به همین خاطر بروکرها برای آن که از ظرفیت های اعتباری خود به درستی استفاده کنند، معاملات خرد را پای میز معاملاتی می گذارند و اعتبار بانک های نقدینگی را برای انجام تراکنش های بزرگ نگاه می داند.

با این حال می توان برخی بروکرهای STP معتبر را شناسایی کرد؛ چرا که جوایز بین المللی این حوزه را دریافت نموده اند و یا حُسن شهرت خود را مدیون انجام معامله با این سیستم هستند. یکی دیگر از راه های اطمینان از این امر، اعتبار رگولاتوری بروکر ها است که می تواند تضمینی بر عملکرد شفاف آن ها باشد. در اینجا به برخی بروکر های STP اشاره می کنیم:

 • بروکر Alpari
 • بروکر FBS
 • بروکر Amarkets
 • بروکر LiteFinance
 • بروکر BDSwiss
 • بروکر FP Markets
 • بروکر FXChoice
 • بروکر Pepperstone
 • بروکر Avatrade

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

سرعت در معامله مهم است. دقت در انجام سفارشات نیز حائز اهمیت است. همه می خواهند با بروکری کار کنند که در این دو عامل موفق عمل کند. بروکرهای STP این امکان را برای کاربران فراهم می آورند.

اما در نهایت، به خاطر داشته باشید که پیش از هر چیز، اعتبار رگولاتوری بروکر و سابقه درخشان آن اهمیت دارد. اعتبار بروکر، پشتیبانی فارسی با کیفیت و خدمات متنوع، می توانند به مراتب بیش از روش انجام معامله اهمیت داشته باشند. بنابراین در انتخاب بروکر، مراقب باشید که برخی ویژگی های مهم تر را قربانی برخی ویژگی های کم اهمیت تر نکنید.

سوالات متداول

 • بروکر های stp در فارکس چیست؟

  از تفاوت انواع بروکر های فارکس ساختار معاملاتی آن ها میباشد. بروکر stp از جمله بروکر های بدون میز معاملاتی است. به این معنا که بروکرها به عنوان یک واسطه، برای هر سفارش خرید، یک سفارش فروش متناظر می یابند و آن ها را به یکدیگر وصل می کنند تا معامله ی دو طرف انجام گیرد.

 • بروکرهای NDD و STP در چیست؟

  حساب های NDD سفارشات کاربران را به طور مستقیم برای بانک های تامین نقدینگی ارسال نمی کنند. بلکه خود معامله را با تریدر به انجام می رسانند و سپس به صورت تجمیعی با بانک های طرف حساب خود، تسویه انجام می دهند.

  📊بروکر مارکت میکر فارکس

 • استفاده از بروکر STP برای چه افرادی مناسب است؟

  کسانی که دغدغه انجام سریع معامله و یا دغدغه انجام معامله با رقم دقیق درخواستی را دارند، این روش مناسب است.

 • بهترین بروکر STP برای ایرانیان کدام است؟

  از آنجایی که تعداد بروکر های STP که خدمات به ایرانیان را نیز دارند محدود است، نمی توان به طور دقیق به این سوال جواب داد؛ اما بروکر آلپاری از جمله بروکرهای محبوب ایرانی است که این روش معاملاتی را به کار می گیرد.

درج نظر