📊تشخیص بروکر مارکت میکر – بروکرهای مارکت میکر کدام است؟

12:16 08/12/2023 -

📊معنی بروکر مارکت میکر فارکس – لیست بروکرهای مارکت میکر

بدون شک هر معامله گر که قصد افتتاح حساب در فارکس را داشته حداقل یک بار با واژه ی بروکر مارکت میکر فارکس برخورده است. معنی مارکت میکر درواقع میتواند یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب بروکر فارکس برای معامله گران بحساب آید.

در این مقاله قصد داریم تا در ادامه آموزش فارکس بطور مفصل به آنکه “بروکر مارکت میکر چیست؟” راه های تشخیص آن بپردازیم. اگر شما نیز از جمله تریدر های فارکس بوده که قصد آشنایی با آن که “مارکت میکر یعنی چه؟”و اطلاع از لیست بروکرهای مارکت میکر فارکس داشته، تا انتهای با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

مارکت میکر یعنی چه،مارکت میکر بروکر، مارکت میکر فارکس، بروکر مارکت میکر چیست،

پیش از آنکه به ویژگی های بروکر های مارکت میکر بپردازیم، در قالب جدول زیر به برخی از بهترین بروکر های فارکس اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، آلپاری فارسی، لوگو بروکر آلپاری
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بروکر مارکت میکر چیست؟

برای آن که بفهمیم “مارکت میکر کیست؟ یا چیست!” میبایست ابتدا به ابعاد گسترده تر از بازار فارکس (که در مقاله انواع بروکر های فارکس به پرداخته شد!) بپردازیم. بروکر مارکت میکر فارکس در واقع نوعی از فعالیت بروکر هاست.

بروکر های مارکت میکر و یا بروکر با میز معاملاتی (Dealing Desk) در واقع بروکر هایی هستند که خود در مقابل تریدر ها معامله می نمایند. در واقع زمانی که یک تریدر در بروکر مارکت میکر دستور را اجرا می کند، این بروکر است که در مقابل تریدر معامله می نماید.

 

▶️ویدئو آشنایی با بروکر های مارکت میکر

 

انواع بروکر های فارکس

برای درک بهتر معنی مارکت میکر پیشنهاد میکنیم تا به مقاله ی اختصاصی در رابطه با انواع بروکر های فارکس مراجعه نمایید. در این مقاله علاوه بر معرفی بروکر های فارکس به انواع بازار [بازارساز، ECN و STP فارکس] بطور کامل پرداخته شده است.

بروکر آلپاری فارسی ، افتتاح حساب بروکر آلپاری ، بهترین بروکر فارکس برای ایرانیانافتتاح حساب در آلپاری

 

ویژگی بروکرهای مارکت میکر

همانطور که بالاتر نیز به به آن پرداختیم، بروکر مارکت میکر در فارکس به بروکر هایی گفته میشود که خود در مقابل تریدر ها معامله را انجام میدهند. در واقع ترید در فارکس در بازار اصلی و بصورت مستقیم اجرا نمیشود.

معامله در بروکرهای مارکت میکر فارکس ویژگی هایی را در اختیار کاربران قرار میدهد که شرایط معاملاتی ایشان را تحت تاثیر قرار میدهد:

 • تضمین نقاط توقف ضرر (SL) و کسب سود (TP)
 • معامله با اسپرد ثابت در فارکس
 • پیشگیری از ضرر در زمان نوسانات فارکس
 • معامله در فارکس بدون کارمزد
 • عدم اتصال مستقیم به بازار فارکس
 • امکان معاملات OTC در فارکس
امروزه اغلب بروکرهای مارکت میکر بصورت ترکیبی در بازار بعنوان یک بروکر NDD و DD (هایبرید) فعالیت میکنند!

✅مزایا بروکر مارکت میکر

 • ✅معامله در فارکس بدون کارمزد
 • ✅معامله بدون نوسان در فارکس
 • ✅امکان معامله با اسپرد ثابت در فارکس
 • ✅مناسب ترین بروکر فارکس برای مبتدیان
 • ✅امکان اجرای معامله در روزهای تعطیل (OTC)

 

❌معایب بروکر مارکت میکر

 • ❌عدم امکان نوسان گیری در فارکس
 • ❌عدم دسترسی مستقیم به بازار فارکس
 • ❌اسپرد بالا نسبت به بروکر های NDD
 • ❌نظریه های منفی نسبت به بروکر مارکت میکر فارکس

 

روش تشخیص بروکر مارکت میکر

حال که مقداری با ویژگی بروکرهای مارکت میکر در فارکس آشنا شدیم، شاید بهتر بتوان نسب به بروکرهای مارکت میکر اقدام نمود. طبق آخرین تغییرات در میان بروکر های فارکس، امروزه بسیاری از بروکر ها نحوه فعالیت خود را تغییر داده و ویژگی های مارکت میکر را در برخی از حساب های معاملاتی خود ارائه میکنند.

 

اسپرد ثابت در فارکس

از اولین معیار هایی که میتوان عموما از طریق آن بروکر های مارکت میکر را تشخصی داد، اسپرد در فارکس است. مبنای اسپرد عموما اختلاف قیمت خرید و فروش است که بر اساس نوسانات فارکس متغیر است.

زمانی که اسپرد در فارکس ثابت باشد بنابر این نوسانات نیز تاثیری بر این مقدار نداشته. به عبارتی دیگر حساب شما دیگر ارتباط مستقیمی با بازار ندارد و دستورات از طریق میز معاملاتی یا مارکت میکر فارکس اجرا میگردد.

 

معاملات OTC

معاملات OTC یا خارج از میز معاملاتی قابلیتی است که این امکان را به تریدر ها داده تا در روزهایی که بازار تعطیل است، به معامله بپردازند. درواقع معاملات خارج از بازار و در بستر میز معاملاتی بروکر ها اجرا میگردد، که این بروکر را به یکی از بروکر های مارکت میکر تبدیل می نماید.

 

لوریج معاملاتی بالا

امکان معامله با اهرم یا لوریج در فارکس یکی از قابلیت های محبوب در میان تریدر های فارکس است. اما همین امکان میتواند یکی از روش های تشخیص بروکر مارکت میکر باشد. معامله با لوریج بالاتر از 1:30 و تغییر این مقادیر بسته به شرایط بازار یکی از علائم مربوط به بروکر های مارکت میکر یا بازار ساز است.

 

امکان اسکالپ در فارکس

قابلیت محبوب اسکالپ یا اسکالپینگ در فارکس از دیگر استراتژی های محبوب است که در بسیاری از بروکر ها با محدودیت مواجه است. دلیل آن نیز نحوه اجرای این استراتژی هاست، حجم بالا در زمان کوتاه میتواند تاثیرات و نوسانات زیادی را بر بازار اعمال نماید.

بروکر با اسپرد صفر ، بهترین بروکر با کمترین اسپرد ، بروکر آمارکتس برای اسکالپافتتاح حساب در آمارکتس

 

محافظت از موجودی منفی در فارکس

اسلیپیج یا لغزش قیمت یکی از مواردی است که در بروکر های ECN/STP به وفور مشاهده میشود. این لغزش ها (Slippage) در پی نوسانات بازار روی داده و باعث میشود تا حد توقف ضرر یا سود که از سوی کاربران تعیین شده به درستی عمل ننماید.

بنابر این عنوان “تضمین استاپ لاس و تیک پرافیت” یکی از دیگر ویژگی های بروکر های مارکت میکر است. البته این ویژگی یکی از مواردی است که بروکر های معتبر فارکس نیز برای بهبود حفظ سرمایه تریدر های خود به پلتفرم اضافه نموده اند!

 

لیست بروکرهای مارکت میکر

یکی از نکات مهم در باره ی بروکرهای مارکت میکر آن است که امروزه به سختی میتوان آن ها را (حداقل در بروکر معتبر فارکس در ایران) تشخیص داد.

با تغییر جهت بازار و محبوبیت روز افزون این بازار، بروکر ها نیز بر آن شدند تا با ترکیب ویژگی های یک بروکر مارکت میکر با یک بروکر ECN/STP [بدون میز معاملاتی] یک بستر جدید و البته کاربردی تر را برای معامله گران فارکس با هر سطح از تجربه فراهم آورند.

به همین دلیل نیز تنها میتوان در بروکر های معتبر فارکس تنها حساب هایی با ویژگی هایی مشابه آن چه در بروکرهای مارکت میکر دیده میشد، مشاهده کرد.

 

✅جمع بندی – بروکر مارکت میکر خوب یا بد!؟

تا به اینجای مقاله بطور مفصل با معنی مارکت میکر فارکس بیشتر آشنا شدیم. بروکرهای مارکت میکر دیگر امروزه مشابه آن چه در گذشته از آن سراغ داشته فعالیت نمی نمایند. بلکه تمامی ویژگی ها و قابلیت های مثبت خود را به بروکر های فارکس ترکیبی انتقال داده اند.

بنابر این در پاسخ به آن که “بروکرهای مارکت میکر خوب است یا خیر!” میتوان گفت که بسته به استراتژی های کاربران تنها ویژگی های مثبت آن است که باقی مانده و امروزه در بروکر هایی مانند بروکر آلپاری و بروکر لایت فارکس میتوان به آن ها دسترسی داشت.

سوالات متداول

 • بروکر مارکت میکر خوب است؟

  بروکر های مارکت میکر در فارکس بستری با ریسک پایین برای افرادی است که به تازگی ثبت نام در فارکس را تکمیل و وارد بازار معاملاتی شده اند.

  📝افتتاح حساب در فارکس

 • بروکرهای مارکت میکر کلاهبردار اند؟

  با توجه به شرایط محتاطانه ای که در یک بروکر مارکت میکر فارکس ایجاد شده در صورتی که از استراتژی مارکت میکر استفاده نمایید ممکن است نسبت به بروکر های NDD فارکس با موارد کلاهبرداری کمتری مواجه شوید.

  اما بصورت کلی در هر بروکر فارکس امکان کلاهبرداری وجود دارد و این موضوع محدود به بروکر مارکت میکر یا STP نیست!

  ⚠️کلاهبرداری فارکس

 • کدام بروکر مارکت میکر است؟

  در حال حاضر در میان بروکر های معتبر فارکس در ایران، فعالیت و نحوه اجرای دستورات بصورت ترکیبی از بروکر های مارکت میکر و STP/ECN است که به آن ها بروکر های ترکیبی فارکس گفته میشود.

 • در فارکس مارکت میکر یعنی چه؟

  بروکر های مارکت میکر، بروکر هایی هستند که بعنوان میز معاملاتی میان سرمایه گذاران و بازار فارکس قرار میگیرند. دستورات معاملاتی یا اردر ها در مقابل بروکر و براساس نقدینگی آن ها اجرا شده و کاربران بصورت غیر مستقیم اقدام به معامله در فارکس می نمایند.

 • کدام بروکر بهتر است؟ مارکت میکر یا NDD؟

  بروکر های مارکت میکر گزینه ی مناسب برای سرمایه گذارانی است که سرمایه و تجربه ی پایینی برای معامله در فارکس دارند. در سوی دیگر اما بروکر های STP/ECN را به دلیل ارتباط مستقیم با بازار و مواجه با نوسانات فارکس میتوان بیشتر برای تریدر های حرفه ای مد نظر قرار داد.

 • آیا آلپاری مارکت میکر است؟

  خیر، بروکر آلپاری از جمله بروکر های معتبر فارکس است که به آن ها “بروکر های ترکیبی” گفته میشود. در این بروکر ها حساب های معاملاتی با ویژگی های بروکر مارکت میکر نیز برای بهبود معامله فارکس برای مبتدیان در نظر گرفته شده است.

  🖥️آیا آلپاری مارکت میکر است؟

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
☎️تماس با پشتیبانی آلپاری فارسی - ارتباط با پشتیبانی آلپاری در ایران
💼کپی ترید ارانته چیست؟ - آموزش افتتاح pamm در ارانته
🗣️نظرات در مورد بروکر فیبوگروپ - بررسی نظرات فیبوگروپ
💻لینک دانلود اپلیکیشن ارانته - آموزش دانلود متاتریدر ارانته [متاتریدر 4 و 5]
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس