📊استراتژی بولینگر باند در فارکس – استراتژی بولینگر باند و کندل استیک

10:46 19/03/2024 -

📊آموزش استراتژی بولینگر باند در فارکس – استراتژی بولینگر باند و کندل استیک

استراتژی معامله با بولینگر باند یکی از محبوب ترین اندیکاتور ها در استراتژی فارکس برای تشخیص روند بازار است. استراتژی بولینگر باند در فارکس و باینری آپشن قابل استفاده است به همین دلیل نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این مقاله قصد داریم تا بطور مفصل به آموزش استراتژی بولینگر باند بپردازیم. چنانچه شما نیز بدنبال استراتژی معاملاتی بوده پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران برای ساخت استراتژی بولینگر باند و کندل استیک همراه باشید.

استراتژی معامله با بولینگر باند، استراتژی بولینگر باند و کندل استیک، استراتژی بولینگر باند در فارکس، آموزش استراتژی بولینگر باند

پیش از آنکه به آموزش استراتژی بولینگر باند در فارکس بپردازیم، در جدول به مشخصات کلی استراتژی بولینگر باند و کندل استیک بصورت مختصر اشاره داشته ایم:

جدول مشخصات استراتژی بولینگر باند در فارکس
نام استراتژی استراتژی بولینگر باند در فارکس
تایم فرم استراتژی معامله با بولینگر باند از 5 دقیقه به بالا
تعداد اندیکاتور ها 4 اندیکاتور
مناسب برای
 • استراتژی فارکس
 • استراتژی باینری آپشن
استراتژی اسکالپ در فارکس ✅دارد
سطح استراتژی فارکس ⭐⭐⭐⭐
سخت

 

استراتژی بولینگر باند در فارکس

استراتژی بولینگر باند در فارکس [Reversal Extreme] یک سیستم معاملاتی پرایس اکشن خالص است که بر اساس این اصل استوار است: هنگامی که قیمت یک مقاومت یا حمایت داینامیک را لمس می کند، دو الی سه کندل درجا می زند و سپس در جهت روند و یا معکوس آن پیش می رود.

استراتژی بولینگر باند و کندل استیک اگر چه از تاثیر گذار ترین استراتژی های بولینگر باند بحساب می آید، اما به دلیل نیاز به تجربه و تسلط بر بازار بیشتر برای معامله گران حرفه ای پیشنهاد میشود.

 

اندیکاتور استراتژی بولینگر باند و کندل استیک

استراتژی بولینگر باند و کندل استیک با تمرکز بر اندیکاتور های بولینگر باند (Bollinger Band) ساخته شده است. بنابر این استراتژی معامله با بولینگر باند نیز از 3 دوره متفاوت از باند بولینگر و اندیکاتور شیب روند بهره میبرد:

 • اندیکاتور بولینگر باند (Bollinger Band)
 • اندیکاتور شیب روند (Slope direction)

 

شرایط استراتژی معامله با بولینگر باند

استراتژی معامله با بولینگر باند به دلیل دقت بالا همانطور که اشاره شد مناسب برای معامله در بازه ی 5 دقیقه به بالا است. این ویژگی استراتژی بولینگر باند و کندل استیک را مناسب برای اغلب بازار های مالی از جمله فارکس، باینری آپشن و ارزهای دیجیتال مناسب می سازد.

 • تایم فریم: 5 دقیقه و بالاتر
 • بازارهای مورد استفاده: تمامی بازارهای مالی
 • درصد سود احتمالی استراتژی: 65 تا 75%

 

تنظیمات استراتژی بولینگر باند

استراتژی بولینگر باند در فارکس بر اساس 3 دوره ساخته میشود. با استفاده از تنظیمات زیر کاربران میتوانند دقت مناسبی برای کسب درامد از طریق استراتژی معامله با بولینگر باند ایجاد نمایند:

 • اندیکاتور بولینگر بند (Bands 50 deviations 4)
 • اندیکاتور بولینگر بند (Bands 50 deviations 3)
 • اندیکاتور بولینگر بند (Bands 50 deviations 2)
 • اندیکاتور شیب روند 10

 

آموزش استراتژی بولینگر باند

در آخر نوبت به آموزش استراتژی بولینگر باند برای استفاده از استراتژی بولینگر باند و کندل استیک رسیده است. در ادامه نمونه ای از استراتژی بولینگر باند در فارکس بسته به شرایط خرید و فروش مورد بررسی قرار داده ایم:

 

سیگنال خرید استراتژی بولینگر باند در فارکس

هنگامی که قیمت یک نوار پایین تر را می شکند یا لمس می کند در زمانی که اولین نوار سبز رنگ ظاهر می شود در شروع کندل بعدی وارد معامله شوید.

استراتژی معامله با بولینگر باند، استراتژی بولینگر باند و کندل استیک، استراتژی بولینگر باند در فارکس، آموزش استراتژی بولینگر باند
سیگنال خرید استراتژی بولینگر باند در فارکس

 

سیگنال فروش استراتژی بولینگر باند در فارکس

هنگامی که قیمت یک نوار بالاتر را می شکند یا لمس می کند در زمانی که اولین نوار قرمز رنگ ظاهر می شود در شروع کندل بعدی وارد معامله شوید.

استراتژی معامله با بولینگر باند، استراتژی بولینگر باند و کندل استیک، استراتژی بولینگر باند در فارکس، آموزش استراتژی بولینگر باند
سیگنال فروش استراتژی بولینگر باند در فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا بطور مفصل به آموزش استراتژی بولینگر باند پرداختیم. استراتژی بولینگر باند و کندل استیک یکی از استراتژی های کاربردی است که بیشتر برای معامله گران حرفه ای پیشنهاد میشود.

جهت معامله با استراتژی بولینگر باند در فارکس بهتر است تا ابتدا در حساب دمو و در نماد های اصلی فارکس و طلا به معامله بپردازید و پس از تسلط لازم نسبت به اجرای آن اقدام نمایید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📊استراتژی اسکالپ با وین ریت بالا + کانال داینامیک
📊استراتژی اسکالپ با CCI - استراتژی اسکالپ با اندیکاتور CCI Stochastic
📊استراتژی سود ده در فارکس با اندیکاتور های اختصاصی
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز