💰سوآپ فارکس چیست؟ – آشنایی با سواپ در فارکس

11:11 21/07/2023 -

💰سواپ در معاملات فارکس چیست؟ – نرخ بهره شبانه چیست؟

نرخ بهره شبانه یا swap در فارکس از جمله هزینه هاییست که معامله گران در صورتی که یک معامله را بیش از 1 روز باز نگاه داشته ناچار به پرداخت آن میباشند، حساب‌ اسلامی یا بدون سوآپ به عنوان راهکاری برای حذف هزینه سواپ در فارکس در بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان ارائه شد.

در این مقاله قصد داریم تا بیشتر با معنی سوآپ در فارکس آشنا شده و به صفر تا صد سوآپ در فارکس بپردازیم. اگر شما نیز از جمله معامله گرانی میباشید که در ادامه آموزش فارکس به دنبال نحوه محاسبه سوآپ فارکس بوده و از اهمیت نرخ بهره برای اسکالپرها اطلاع دارید دعوت میکنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

سواپ فارکس، آموزش سواپ در فارکس، سوآپ فارکس چیست، سواپ در بازار فارکس چیست

پیش از شروع مقاله و آشنایی با آنکه سواپ در بازار فارکس چیست؟ در قالب جدول زیر به نام برخی از بهترین بروکر ها با کمترین سواپ در فارکس با حساب اسلامی اشاره داشتیم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بررسی بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بررسی بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بررسی بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بررسی بروکر آی سی ام
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بررسی بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

سواپ در فارکس چیست؟ – نرخ بهره شبانه فارکس

معنی سواپ در فارکس یکی از مباحثی است که به گوش برخی از معامله گران آشنا میباشد. سواپ فارکس در واقع نرخ بهره شبانه ای است که به ازای هر شب باز ماندن معاملات اعمال میگردد، معامله گرانی که اغلب از استراتژی های معاملات بلند مدت در فارکس استفاده مینمایند با این مقادیر اشنایی دارند.

نرخ سواپ در فارکس بسته به نماد های معاملاتی و حتی بروکر منتخب متغییر است که میتواند مقادیر سود معاملات را دستخوش تغییر قرار دهد. به همین منظور راهکار هایی برای حذف سواپ در فارکس نیز از سوی بروکر ها به همین منظور در نظر گرفته شده است.

 

🔖حساب اسلامی فارکس چیست؟

حذف سواپ در بروکرهای فارکس علاوه بر دلایلی که کمابیش به آن ها اشاره داشتیم، دلایل شرعی و اسلامی نیز دارد. زیرا پرداخت نرخ بهره شبانه فارکس از دید معامله گران مسلمان فارکس موضوعی غیر قابل قبول میباشد.

به همین منظور حساب اسلامی فارکس بعنوان یک راهکار قابل قبول ارائه شده که علاوه بر حذف سواپ فارکس، حکم شرعی معامله در فارکس را برای معامله گران حلال میکند، برای آشنایی بیشتر با حساب بدون سواپ یا حساب اسلامی فارکس کافیست تا به مقاله اختصاصی تاپ بروکر ایران مراجعه نمایید.

بهترین بروکرها با حساب بدون سوآپ ، حساب اسلامی در فارکس ، بهترین حساب بدون سوآپ در فارکس

برای مطالعه بیشتر و مشاهده پاسخ آن که حساب اسلامی چیست و چه بروکرهایی از آن پشتیبانی می کنند؟ بروی لینک کلیک کنید.

بهترین بروکرها با حساب بدون سوآپ

 

 

▶️ویدئو بررسی سواپ در فارکس چیست؟

 

مزایا و معایب تاثیر گذار سواپ فارکس

اگر معاملات خود را در کمتر از یک روز معاملاتی باز و بسته میکنید، جای نگرانی نیست و سواپ در فارکس تاثیری در معاملات شما نخواهد داشت. اما در غیر این صورت سواپ میتواند بسته به نماد معاملاتی مقدار قابل توجهی را بعنوان بهره شبانه فارکس از حساب شما کسر کند که از معایب اصلی آن بحساب می آید.

مزایا سواپ در واقع در حذف آن است، اما در بروکر های معتبر فارکس شرایطی نیز برای حذف سواپ یا تبدیل به حساب اسلامی فارکس در نظر گرفته شده است. برای مثال در حساب سواپ فری آلپاری شما تنها تا 1 هفته قادر به معامله بدون سواپ میباشید.

بنابر این مزایا و معایب معاملات سواپ فری به بروکری که برای معامله انتخاب مینمایید بستگی دارد که در ادامه به برخی از بهترین بروکر ها با حساب اسلامی یا حساب بدون سواپ در فارکس خواهیم پرداخت.

حساب سواپ فری لایت فارکس ، درخواست حساب اسلامی در لایت فارکس ،حساب بدون سواپ لایت فیننس

افتتاح حساب لایت فایننس

 

نحوه محاسبه سواپ در فارکس

میزان سواپ در فارکس اگر چه نسبت به نماد ها متغیر است اما نحوه ی محاسبه سوآپ فارکس از یک فرمول کلی تبعیت میکند. در این فرمول سواپ بر اساس نسبت لات معاملاتی در کارمزد بروکر، اختلاف بین نرخ بهره 2 نماد بر 100 در نسبت قیمت فعلی بر 365 محاسبه میشود.

یکی از موارد مهم در مورد سواپ فارکس، اهمیت بالای روز های چهارشنبه در بازار فارکس است، محاسبه سواپ بصورت 3 روزه انجام میشود بنابر این معاملاتی که در روز 4 شنبه باز باشند، به دلیل تداخل با روز های تعطیل بازار 3 روز یا 3 برابر در نظر گرفته میشوند.
محاسبه سوآپ فارکس ، نحوه محاسبه سواپ در فارکس ، نحوه محاسبه swap چیست
آموزش محاسبه سوآپ فارکس

همچنین میتوانید نرخ سواپ را در بخش نماد های معاملاتی بروکر ها و یا بخش Specification در متاتریدر پیش از آن که اقدام به معامله کرده و یا نیاز به انجام مجموعه ای از محاسبات ریاضی داشته باشید مشاهده نمایید.

نحوه محاسبه سواپ در فارکس، محاسبه سوآپ فارکس، محاسبه بهره شبانه فارکس
برای مطالعه بیشتر و آشنایی با نحوه محاسبه سواپ در فارکس کافیست به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.
نحوه محاسبه سواپ در فارکس

 

نمونه جدول سواپ در فارکس

همانطور که گفتیم مقادیر سواپ در فارکس عموما در لیست نماد های معاملاتی در هر بروکر آورده شده است. برای مثال در جدول سواپ آلپاری که در تصویر زیر به آن اشاره شده مربوط به مقادیر سواپ طلا در فارکس است، مشابه این جدول برای دیگر نماد های معاملاتی نیز در نظر گرفته شده است.

سواپ طلا در فارکس ، جدول سواپ در فارکس ، سواپ مثبت و منفی فارکس
نرخ بهره شبانه فارکس (نرخ سواپ آلپاری)

 

سواپ مثبت در فارکس – سواپ منفی در فارکس

همانطور که در جدول سواپ طلا در فارکس که بروکر آلپاری در نظر گرفته است مشاهده نمودیم، این مقادیر در قالب 2 ستون سواپ مثبت و منفی نمایش داده میشوند. یکی از معیار های نرخ بهره شبانه فارکس اختلاف نرخ بهره 2 نماد معاملاتی معامله شده میباشد، که به این تفاوت سواپ SWAP مثبت و منفی فارکس گفته میشود و بر همین اساس نیز بروی حساب معامله گران محاسبه میشود.

سواپ مثبت در فارکس زمانی اتفاق افتاده که اختلاف سواپ 2 ارز مثبت بوده و در مقابل نیز اگر این مقدار منفی باشد به طبع سواپ منفی در فارکس شامل حال حساب معامله گران میشوند.

سواپ فری در آلپاری ، سواپ فری آلپاری چیست؟‌ ، حساب اسلامی آلپاری

افتتاح حساب در آلپاری

 

لیست بهترین بروکر فارکس بدون سوآپ – حساب سواپ فری

در آخر این مقاله حال نوبت به بررسی حساب اسلامی یا حساب بدون سواپ در بروکر های فارکس میرسد، این نوع حساب ها اغلب در تمام بروکر ها در نظر گرفته شده اما شرایط هر یک بسته به سیاست های بروکر ها متفاوت است.

در جدول زیر نام بروکر های فارکس با حساب سواپ فری بهمراه لینک مربوط به مقاله اختصاصی بررسی هر یک و نحوه افتتاح حساب اسلامی آورده شده است:

نام بروکر لینک حساب اسلامی
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
سواپ در آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر LiteFinance
سواپ در لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر Amarkets
سواپ در آمارکتس

 

همچنین میتوانید از طریق لینک به مقاله ای در آن بطور خلاصه شرایط حساب اسلامی بروکر ها مورد بررسی قرار گرفته مراجعه کرده و با مقایسه حساب سواپ فری و شرایط در نظر گرفته شده برای معامله گران مسلمان و تریدر هایی که با استراتژی بلند مدت در فارکس به معامله میپردازند، بهترین گزینه را برای شروع معاملات انتخاب نمایید.

بهترین بروکرها با حساب بدون سوآپ ، حساب اسلامی در فارکس ، بهترین حساب بدون سوآپ در فارکس

برای مطالعه بیشتر و مقایسه بهترین بروکرها با حساب بدون سوآپ کافیست تا از طریق لینک زیر به مقاله مربوط مراجعه نمایید.

بروکر با حساب اسلامی

 

✅نظر تخصصی تاپ بروکر ایران

تا به اینجا با مفاهیم سواپ در فارکس و سواپ فری چیست؟ آشنا شدیم و میتوایند از این پس علاوه بر نحوه محاسبه سواپ در فارکس با دقت بیشتری از این قابلیت سواپ مثبت و منفی در فارکس به نفع خود در معاملات استفاده نمایید.

هزینه سواپ در فارکس میتواند بسته به بروکر انتخاب و نماد های معاملاتی متغییر باشد و اگر تمایلی به پرداخت سواپ نداشته و تنها قصد افزایش سود با اعمال سواپ مثبت در فارکس را دارید، پیشنهاد میکنیم تا در انتخاب بروکر مناسب خود دقت به خرج دهید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس