📑آموزش معامله در فارکس – چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟

11:08 14/06/2024 -

📑چگونه در فارکس معامله کنیم؟ – آموزش معامله در فارکس برای ایرانیان

نحوه معامله در بازار فارکس بدون شک یکی از موارد ابتدایی در آموزش فارکس بحساب می آید. “چگونه در فارکس معامله کنیم؟” و سوالات مشابه آن از جمله مواردی است که از سوی افرادی که قصد شروع فارکس از صفر را داشته مطرح میگردد.

به همین دلیل لازم دانستیم تا در پاسخ به این سوال که “چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم؟” در قالب یک مقاله به آموزش شروع معامله در فارکس به زبان ساده بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله افرادی بوده که بدنبال آموزش معامله فارکس میباشید، تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نحوه انجام معامله در فارکس، آموزش معامله فارکس، آموزش شروع معامله در فارکس، چگونه در فارکس معامله کنیم؟

پیش از آن که به “معامله در فارکس چگونه است؟” بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر ها فارکس که شرایط شروع فارکس در ایران را فراهم نموده، اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

چگونه در فارکس معامله کنیم؟

آموزش معامله گری در فارکس مستلزم طی نمودن مراحلی است که هر یک از آن ها نیاز به آموزش مخصوص به خود را دارند. اما بصورت خلاصه اگر بخواهیم به چگونه در بازار فارکس معامله کنیم؟، پاسخ دهیم، مراحل زیر مراحلی است که از صفر تا صد معامله در فارکس میبایست دنبال گردد:

 1. ثبت نام در بروکر فارکس
 2. احراز هویت در فارکس
 3. واریز وجه یا شارژ حساب فارکس
 4. انتخاب بهترین نماد معاملاتی
 5. بهترین نماد های فارکس برای ترید
 6. تعیین حد سود و ضرر
 7. مدیریت حساب در فارکس
 8. بستن معامله در فارکس

 

آموزش شروع معامله در فارکس

حال که بصورت خلاصه دانستیم چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم، نوبت به آن رسیده تا نحوه انجام معامله در فارکس را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهیم. برای آموزش معامله فارکس گام به گام مراحل زیر را دنبال نمایید:

 

گام اول – تکمیل مراحل ثبت نام در فارکس

بدون شک اولین قدم در آموزش معامله گری در فارکس، انتخاب بهترین بروکرهای فارکس برای ایران است. نحوه معامله در بازار فارکس نیاز مند دسترسی به بستری است که در قالب «بروکر فارکس» فعالیت می نماید.

برای کسب اطلاع از “چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم؟” کافیست یک بروکر مناسب شرایط معاملاتی خود انتخاب کرده سپس مراحل ثبت نام در آن را تکمیل نمایید.

افتتاح حساب فارکس در ایران ، آموزش افتتاح حساب فارکس و انواع آن ، آموزش ثبت نام در فارکس از ایران

برای اطلاع از آن که “ثبت نام در فارکس چگونه است؟” کافیست به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

آموزش ثبت نام در فارکس

 

گام دوم – بارگذاری مدارک احراز هویت در فارکس

احراز هویت فارکس یا وریفای حساب فارکس از دیگر مراحلی است که در آموزش شروع معامله در فارکس نقشی اساسی دارد. به دلیل قوانین مالی بروکر ها میبایست از صحت هویت سرمایه گذاران خود کسب اطلاع نمایند.

در ادامه نحوه معامله در بازار فارکس تریدر ها برای انجام احراز هویت میبایست تا تصویر و مدارک شناسایی خود مانند پاسپورت را در سایت بروکر بارگزاری کنید. در بعضی از بروکر ها قبل از احراز هویت اجازه واریز وجه نخواهید داشت!

احراز هویت فارکس، احراز هویت در فارکس، نحوه احراز هویت در فارکس، وریفای فارکس
برای آموزش احراز هویت در فارکس و نحوه وریفای فارکس برای ایرانیان به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

گام سوم – شارژ حساب فارکس

شارژ یا واریز به حساب فارکس از پر چالش ترین مباحث آموزش معامله فارکس برای ایرانیان میباشد. سرمایه گذاری رکن اصلی چگونگی معامله در فارکس است و روش های شارژ حساب فارکس نیز محدود ترین موارد برای کاربران ایرانی است.

نحوه واریز پول در فارکس برای ایرانیان اغلب از طریق شارژ ریالی از طریق صرافی هایی نظیر تاپ چنج و یا ارز های دیجیتال در بروکر های فارکس در نظر گرفته میشود.

 

گام چهارم – بهترین نماد های فارکس برای ترید

گام بعد از آموزش معامله در فارکس انتخاب «نماد های معاملاتی در فارکس» مناسب تجربه و سرمایه کاربران است. هر یک از انواع نمادها در فارکس شرایط مخصوص به خود را داشته که نیاز به تجربه و بررسی های متستمر خواهد داشت.

 

گام پنجم – اجرای معامله در فارکس

بخش پنجم از “چگونه در بازار فارکس معامله کنیم؟” مربوط به اصل موضوع یعنی “نحوه انجام معامله در فارکس” است. آموزش شروع معامله در فارکس شامل مواردی نظیر انجام تحلیل تکنیکال و در نهایت ایجاد بهترین استراتژی فارکس برای پیشبینی روند بازار و یافتن نقاط مناسب است.

نحوه ترید در فارکس از طریق پلتفرم های معاملاتی انجام میشود. در هر پلتفرم (برای مثال متاتریدر فارکس) پس از انتخاب نماد معاملاتی و ایجاد استراتژی ترید فارکس کافیست گزینه ی اجرای دستور یا Trade را انتخاب کرده و نسبت به اجرای معامله در فارکس اقدام نمایید.

 

گام ششم – تعیین حد سود و ضرر فارکس

تعیین نقاط حد ضرر (Stop Loss) و حد سود (Target Point) مواردی است که بر اساس استراتژی های ترید در فارکس برای مدیریت معامله انجام میگیرد. نحوه تعیین استاپ لاس و تارگت پوینت برای این که معاملات بهتر و کم ریسک تری داشته باشید انجام میگیرد.

 

گام هفتم – مدیریت معامله در فارکس

در این بخش از آموزش معامله فارکس نوبت به بررسی مداوم و نظارت بازار میرد. زمانی که معامله ای انجام می دهید و جفت ارزی را خریداری می کنید باید حواستان به آن باشد و بازار را نیز رصد کنید. ممکن است قیمت ارز به حد سود یا ضرر شما برسد؛ پس باید از قیمت آن اطلاع داشته باشید تا در زمان مناسب بتوانید ارز های خود را بفروشید.

 

گام هشتم – بستن معامله در فارکس

آخرین مرحله از معامله در فارکس چگونه است؟مربوط به خروج از بازار فارکس است. بستن معامله در فارکس بر اساس میزان سود ضرری است که پیش از ورود تعیین نمودید. اگر قیمت دارایی هایتان به نقاط کسب سود رسیده و یا در شرایطی است که بیش از حد ضرر نموده اید کافیست گزینه ی بستن و حروج از معامله را انجام دهید.

 

3 راز موفقیت در فارکس

حال که “چگونه در بازار فارکس معامله کنیم؟” آشنا شدیم. میبایست به 3 مورد از نکاتی که در نظر گرفتن آن ها به موفقیت در بازار فارکس کمک نموده، اشاره داشته باشیم:

 

راز اول – انتخاب بهترین پلتفرم معاملاتی فارکس

کدام پلتفرم معاملاتی را برای ترید در فارکس انتخاب کنیم؟“، سوالی است که به دفعات از سوی معامله گران مطرح میشود. بهترین پلتفرم ترید فارکس آن هایی هستند که رابط کاربری ساده تری دارند و در عین حال امکانات بیشتری را ارائه می دهند. در ادامه به تعدادی از بهترین پلتفرم های معاملاتی فارکس اشاره خواهیم داشت:

 • متاتریدر ۴ (MetaTrader 4)
 • متاتریدر ۵ (MetaTrader 5)
 • سی تریدر (cTrader)
 • نینجا تریدر (Ninja Trader)
 • ای سیگنال (eSignal)
 • پلتفرم Mirror Trader

 

راز دوم – انجام تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

تحلیل بازار فارکس برای افرادی که بدنبال نحوه انجام معامله در فارکس بوده، بسیار کاربردی است. تحلیل بازار فارکس به دو روش تحلیل تکنیکال (فنی) و تحلیل فاندامنتال (بنیادی) بعنوان روش های بسیار رایج و کارآمد در تمام بازار ها به ویژه بازار فارکس شناخته میشوند.

تحلیل تکنیکال در فارکس به مطالعه حرکت قیمت ارز در نمودار ها می پردازد، در حالی که تحلیل فاندامنتال نگاهی به وضعیت اقتصاد کشور دارد و آن را از پایه بررسی می کند.

تحلیل فاندامنتال در فارکس نیز باعث شکل گرفتن احساسات در بازار می شود، اما تحلیل تکنیکال به ما کمک می کند آن احساسات را تجسم کنیم و چارچوبی ایجاد کنیم که بتواند بر احساسات غلبه کند و ما را به درک منطقی تر از وضعیت بازار برساند.

 

راز سوم – انتخاب بهترین استراتژی معامله در فارکس

تا این جا تا حدودی با مبانی اصولی “چگونه در بازار فارکس معامله کنیم؟” آشنا شدیم. اما باید توجه داشته باشید که در معاملات خود حتما از استراتژی های مختلف کمک بگیرید. در ادامه بهترین استراتژی های معاملاتی فارکس را برای شما آورده ایم:

 • استراتژی ترند تریدینگ (Trend trading)
 • استراتژی رنج تریدینگ (Range trading)
 • استراتژی نیوز تریدینگ (News trading)
 • ریتریسمنت تریدینگ (Retracement trading)
 • استراتژی گرید تریدینگ (Grid trading)

 

نکات مهم آموزش معامله فارکس

در تکمیل آموزش معامله در فارکس نیز لازم به یادآوری مجدد نکاتی است که تاثیر قابل توجهی در روند معاملات ایجاد می نمایند. قبل شروع معامله در فارکس و فعالیت در این بازار باید چند نکته مهم زیر را در نظر داشته باشید:

 • انتخاب کمترین کارمزد بروکر فارکس
 • در نظر گرفتن حداقل سرمایه برای ورود به فارکس
 • آموزش تحلیل بازار فارکس
 • انتخاب بهترین بروکر فارکس
 • آموزش مدیریت سرمایه در فارکس
 • استفاده از حساب دمو فارکس

 

بررسی کارمزد بروکر های فارکس

اولین نکته مهم قبل از ورود به بازار فارکس این است که کمیسیون و اسپرد فارکس را بررسی کنید. شما باید در ابتدا بر اساس کارمزد های معاملاتی نسبت به انتخاب بروکر مناسب برای فارکس بپردازید. این مقادیر چه در قالب اسپرد و چه در قالب کمیسیون فارکس تاثیر قابل توجهی در روند معاملات ایجاد خواهد نمود.

 

حداقل سرمایه لازم برای افتتاح حساب

افتتاح حساب در فارکس بعنوان یکی از موارد ابتدایی در آموزش شروع معامله در فارکس بحساب می آید. حداقل سرمایه برای شروع فارکس بسته به نوع حساب و البته قوانین بروکر متفاوت است.

اگر در حال بررسی “چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم؟” میباشید، بهتر است تا بروکری که کمترین سرمایه برای افتتاح حساب را ارائه نمود در نظر داشته باشید.

 

آموزش تحلیل بازار فارکس

یکی از نکات مهم شروع معاملات در فارکس داشتین دانش کافی و آموزش تحلیل بازار فارکس است. شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی نسبت به یادگیری انواع تحلیل تکنیکال و فاندامنتال اقدام کنید.

 

انتخاب بهترین بروکر فارکس

همانطور که در پاسخ به چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم؟ اشاره داشتیم، بروکر تنها بستری است که با توجه به شرایط خود امکان معامله در فارکس را فراهم می نماید.

بنابر این پیش از نحوه انجام معامله در فارکس میبایست از میان بروکر ها، معتبر ترین و واجد شرایط ترین گزینه را بسته به نیاز های معاملاتی خود انتخاب نمایید. معیار های انتخاب بروکر فارکس برای ایرانیان متفاوت است، به همین دلیل حتما پیش از ثبت نام ویژگی حساب ها و نظرات دیگر کاربران را مورد بررسی قرار دهید!

 

آموزش مدیریت سرمایه در فارکس

برای معامله در بازار فارکس از تمام سرمایه خود استفاده نکنید. بخشی از سرمایه که به آن نیاز ندارید را برای این کار در نظر بگیرید. هیچوقت برای معامله دارایی های خود مانند خانه و ماشین را نفروشید.

 

استفاده از حساب دمو فارکس

یکی از قابلیت هایی که در آموزش معامله در فارکس پیشنهاد میشود، افتتاح حساب دمو در فارکس و یادگیری مراحل از طریق آن است. حساب دمو شرایط واقعی بازار را برای شما شبیه سازی می کند و می توانید با سرمایه غیر واقعی به انجام معامله بپردازید تا تجربه خود را افزایش دهید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

تمامی معامله گران در ابتدایی راه با این سوال که “چگونه در فارکس معامله کنیم؟” مواجه شده اند. در این مقاله سعی داشتیم تا در قالب آموزش شروع معامله در فارکس به صورت گام به گام مواردی نظیر نحوه انجام معامله در فارکس و نکات مهم در موفقیت در بازار فارکس را مورد بررسی قرار دهیم.

بازار فارکس یکی از محبوب ترین و قابل توجه ترین بازار های مالی است. اما داشتن تجربه و تکمیل مراحل آموزش معامله فارکس برای شروع امری حیاتی بحساب می آید. چنانچه شما نیز به نحوه معامله در بازار فارکس علاقه دارید در ابتدا باید روش های تحلیل و استراتژی ها را یاد بگیرید تا در آینده بتوانید معاملات موفقی داشته باشید!

سوالات متداول

 • معامله در فارکس چگونه است؟

  نحوه انجام معامله در فارکس بطور کلی شامل 8 مرحله است که کاربران میبایست گام به گام آن را دنبال نمایند. اگر بدنبال آموزش شروع معامله در فارکس میباشید، میتوانید با بررسی موارد زیر آن را دنبال نمایید:

  1. ثبت نام در بروکر فارکس
  2. احراز هویت در فارکس
  3. واریز وجه یا شارژ حساب فارکس
  4. انتخاب بهترین نماد معاملاتی
  5. بهترین نماد های فارکس برای ترید
  6. تعیین حد سود و ضرر
  7. مدیریت حساب در فارکس
  8. بستن معامله در فارکس
 • چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟

  نحوه معامله فارکس در ایران با اصول کلی این بازار مغایرت ندارد. تنها نکته ی قابل توجه انتخاب بهترین بروکر برای فارکس در ایران بسته شرایط معاملاتی و اعتبار کلی آن است. پس از آن میتوانید مراحل بررسی شده در بخش آموزش معامله فارکس را دنبال نمایید.

 • چگونه معامله در فارکس را شروع کنیم؟

  همانطور که در آموزش معامله گری در فارکس اشاره داشتیم، برای برای معامله در بازار فارکس باید ابتدا در یک بروکر فارکس معتبر عضو شوید و سپس حساب خود را شارژ کنید و به خرید و فروش ارز بپردازید.

 • مدیریت ریسک در فارکس چگونه است؟

  مدیریت ریسک و سرمایه بخشی اساسی در نحوه انجام معامله در فارکس بحساب می آید. برای این که ریسک را در این بازار مدیریت کنید باید از استراتژی ها استفاده کنید و تحلیل هم بلد باشید.

 • بهترین بروکر برای شروع معامله در فارکس کدام اند؟

  اولین گام در شروع بازار فارکس انتخاب بروکر مناسب و البته معتبر است. در حال حاضر برای معامله گرانی که بدنبال آموزش شروع معامله در فارکس میباشند، میتوان بهترین بروکر فارکس را از میان گزینه های زیر در نظر داشت:

نظرات (2)
خاطره دهقان
14/06/2024 12:56

من به دنبال اموزش های جزیی تر و دقیق تری هستم شما چنین خدماتی دارید؟

پاسخ
محمد حسین حسینی
14/06/2024 16:13

با سلام، بله آموزش فارکس حرفه ای در قالب ویدئو و فایل های آموزشی برای کاربران در نظر گرفته شده که میتوانید از طریق تماس با تیم پشتیبانی تاپ بروکر ایران نسبت به دریافت آن ها اقدام نمایید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس