🔶بررسی بروکر آی اف سی مارکتس – ifc markets فارسی

11:10 29/11/2022 -

🔶آموزش بروکر آی اف سی مارکتس – بررسی بروکر ifc

بروکر IFCMarkets سابقه ی حضور 16 ساله در بازار های فارکس تحت نظارت چندین رگوله دارد و بیش از 600 نماد معاملاتی را از طریق 3 پلتفرم در اختیار کاربران خود قرار داده است. این معاملات عمدتا در بازار های فارکس و CFD صورت میگیرد اما نظرات منفی متعددی نیز از تجربه ی بد کاربران از جمله بلوکه شدن بی دلیل پول و تخلفات مختلف از سوی بروکر گزارش شده است.
به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا بطور مفصل به بررسی بروکر ifc از لحاظ انواع حساب معاملاتی، ویژگی های ifc markets فارسی و البته مشکلات IFC Markets با جزئیات بیشتری بپردازیم. در صورتی قصد ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتس را داشته، دعوت میکنیم تا انتهای این مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در بروکر ifc

روکر آی اف سی مارکت، سایت بروکر ای اف سی مارکت، ifc markets فارسی، بررسی بروکر ifc

پیش از شروع مقاله و بررسی بروکر ifc در جدول زیر به طور خلاصه به برخی از اطلاعات کلی در باره ی این بروکر فارکس گردآوری شده است:

بررسی بروکر ifc markets، ifc markets فارسی
بروکر IFC Markets
🔥ثبت نام در بروکر IFC
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی IFC Markets ☎️تلگرام فارسی
🌟 رگولاتوری BVI FSC,CYSEC,LFSC
🖥 پلتفرم MT4 ,MT5 ,NetTradeX
🚀حداقل مبلغ افتتاح حساب 💲1 دلار
📊امکان افتتاح اکانت دمو ✅ دارد
💰 حداقل معامله از 0.4 پیپ شناور
🔱 حداکثر بازگشت سرمایه 1:400 حداکثر
💱معاملات فارکس ✅ دارد
📈معاملات در روز های تعطیل (OTC) ✅ دارد
🤖 کپی تریدینگ ✅ دارد
🕋حساب اسلامی ✅ دارد
🥇 امتیاز 3/5

 

بروکر آی اف سی مارکت چیست؟

بروکر ای اف سی مارکتس از سال 2006 در حال خدمت رسانی به سرمایه گذاران در بازار های مالی است و در حال حاضر بیش از 210 هزار کاربر در سیستم خود دارد که امکان معامله از طریق 4 نوع حساب کاربری برای معاملات فارکس، CFDها و معاملات OTC را دارند.

از دلایل محبوبیت بروکر ای اف سی در ایران، امکان دسترسی به سایت ای اف سی مارکت فارسی با پشتیبانی فارسی زبان و امکان انجام واریز و برداشت ریالی از طریق صرافی تاپ چنج علاوه بر ثبت نام در بروکر ifc market برای ایرانیان است.

اما از سوی دیگر نیز بروکر ای اف سی مارکت با توجه به سابقه ی درخشان خود نتوانسته تا نظرات کاربران ایرانی رادر مقایسه با دیگر بروکر های فارکس در ایران به خود جلب نماید که به دلایل آن در ادامه بررسی بروکر ifc پرداخته خواهد شد.

 

مزایا و معایب بروکر آی اف سی مارکتس

در ای اف سی مارکتز معاملات CFD،OTC، حساب های مدیریتی یا PAMM، مطالب آموزشی عالی بروی پلتفرم MT4 و MT5 و نرم افزار اختصاصی بهمراه افتتاح سریع حساب و حساب دمو برای رفاه کاربران در نظر گرفته شده است.
اما در کنار همه ی این ها کارمزد های متفاوت برای واریز و برداشت و مواردی از تخلفات نیز از سوی کاربران گزارش شده است که در بخش مشکلات آی اف سی مارکتس به آن ها خواهیم پرداخت.

مزایا بروکر IFC Markets

 • واریز و برداشت ریالی
 • واریز اولیه پایین (1 دلار)
 • پلتفرم های متاتریدر به همراه NetTradeX
 • وبسایت و پشتیبانی فارسی زبان

معایب بروکر IFC Markets

 • تفاوت هزینه های واریز و برداشت از گزینه های پرداخت
 • رگولاتوری های نچندان معتبر
 • حداکثر لوریج تا 1 به 400

 

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در میان برترین بروکر های معتبر فارکس برای ایرانیان دارید، پیشنهاد میشود تا به بررسی بروکر های معتبر آلپاری و لایت فایننس بپردازید.

آموزش کامل بروکر آلپاری ، بررسی بروکر آلپاری ، کارگزاری آلپاری فارکس ، ثبت نام Alpari

بروکر آلپاری

بررسی بروکر LITEFOREX ، مشخصات بروکر لایت فارکس ، بررسی لایت فارکس

بروکر لایت فایننس

 

 

انواع حساب های معاملاتی بروکر آی اف سی مارکتس

بروکر آی اف سی مارکت از لحاظ حساب های معاملاتی برای رفاه کاربران و انتخاب مناسب ترین گزینه برای معامله سه نوع حساب استاندارد، مبتدی و حساب آزمایشی را درنظر گرفته است. حساب های بروکر ifc با ارز پایه USD، EUR، JPY چه با اسپرد ثابت یا شناور برای هر یک از پلتفرم‌های معاملاتی، از سوی کاربران قابل انتخاب است.

ifc market بروکر انواع حساب ، ifc market بروکر حساب ، حساب ای اف سی مارکت
مقایسه حساب های بروکر ifc

 

حساب استاندارد آی اف سی مارکتس

حساب های استاندارد جزء دسته بندی حساب های حرفه ای قرار میگیرند که اسپرد های شناور ارائه میدهند و مبلغ افتتاح حساب آن نیز 100 دلار مقرر شده است.

خلاصه مشخصات حساب های استاندارد:

 • لوریج: از 1:1 به 1:200
 • حداقل واریز اولیه: 100 دلار/100 یورو/10000 ین
 • اسپرد MT5: شروع از 0.4 پیپ
 • اسپرد MT4: شروع از 1.8 پیپ

افتتاح حساب در بروکر ifc

 

حساب میکرو آی اف سی مارکتس

حساب های میکرو برای مبتدیانی است که به تازگی قصد شروع معاملات در بازار های مالی را دارند و قصد ریسک سرمایه زیاد را ندارند.

 • لوریج: از 1:1 به 1:400
 • حداقل واریز اولیه: 1 دلار/1 یورو/100 ین
 • اسپرد MT5: شروع از 0.4 پیپ
 • اسپرد MT4: شروع از 1.8 پیپ

در IFC Markets هر دو حساب قابلیت تبدیل به حساب های اسلامی را بدون هزینه دارند اما کاربران برای این کار میبایست مدارک شناسایی برای تایید مسلمان بودن خود ارائه کنند!

 

حساب دمو آی اف سی مارکتس

علاوه بر حساب‌های معاملاتی ریل، پیش از سرمایه گذاری امکان بهره مندی از حساب آزمایشی یا دمو در اختیار کاربران قرار داده شده تا بتوانند بروکر و استراتژی های معاملاتی خود را محک بزنند.

افتتاح حساب در بروکر ifc

 

حساب بروکر IFC | کپی ترید در بروکر آی اف سی مارکتس

یکی از خدماتی که به تازگی به آی اف سی مارکتس اضافه شده امکان انجام معاملات با حساب های مدیریتی یا حساب پم است. کپی ترید در بروکر آی اف سی مارکتس میتواند سرمایه گذاران را با مدیران حساب متصل کند تا بتوانند با سپردن سرمایه ی خود به تریدر های با تجربه بدون دخالت یا صرف زمانی برای معامله، درآمد کسب کنند.

مدیران حساب با دریافت درصدی از سود با سرمایه کاربران معامله میکنند برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش نحوه انتخاب مدیران حساب میتوانید به مقاله ی حساب های پم مراجعه کنید.

در کنار آن سیستم کپی تریدینگ آی اف سی مارکتس نیز برای معامله گران در نظر گرفته شده است که بوسیله ی آن میتوان مدیر مورد نظر را انتخاب کرد و بخشی یا تمام معاملات آن ها را بصورت خودکار بروی حساب اعمال کرد. در این روش تنها کافیست مبلغ مورد نظر خود را تعیین کنید تا خودکار معاملات شما شروع شود.

 

لوریج بروکر آی اف سی مارکتس

لوریج یا اهرم همانطور که میدانید ابزاری است که به وسیله آن می‌توانید مقدار بیشتر از سرمایه واقعی خود معامله کنید تا سود بیشتری نیز کسب کنید. مقدار اهرم در دسترس در IFC بسته به کشور محل سکونت کاربران متفاوت است؛
برای کاربران بین المللی و کاربران ایرانی این مقدار تا 1 به 400 در نظر گرفته شده و در مقابل برای کاربران حوضه اتحادیه اروپا مقدار قابل انتخاب تنها 1 به 30 میباشد.

دلیل آن محدودیت و نظارت های رگولاتوری ها برای پیشگیری از ضرر کاربران و هرگونه سوءاستفاده است. پس پیش از ثبت نام حتما از محدودیت های معاملاتی بر اساس محل سکونت خود اطلاع کسب کنید.

 

مقادیر اسپرد بروکر ifc

اسپرد های معاملاتی بسته به نوع حساب و پلتفرم انتخابی کاربران متفاوت است حساب های اسپرد ثابت تنها بروی متاتریدر 4 قابل دسترس است و میتوانید آن را به NetTradeX نیز متصل کنید. برای حساب های اسپرد شناور نیز میتوان تنها از متاتریدر 5 و NetTradeX استفاده کرد.

جدول مقایسه اسپرد بروکر ifc
🌟 انواع حساب حساب استاندارد Standard حساب میکرو Micro حساب دمو  Demo حساب مستر Master
💻 Meta Trader 4 ثابت شروع از 1.8 پیپ ثابت شروع از 1.8 پیپ ثابت شروع از 1.8 پیپ ثابت شروع از 1.8 پیپ
💻 Meta Trader 5 شناور شروع از 0.4 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ
💻 NetTradeX شناور شروع از 0.4 پیپ، ثابت شروع از 1.8 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ، ثابت شروع از 1.8 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ، ثابت شروع از 1.8 پیپ شناور شروع از 0.4 پیپ، ثابت شروع از 1.8 پیپ
📋 لینک ثبت نام افتتاح حساب در بروکر ifc

 

نماد های معاملاتی آی اف سی مارکتس

بروکر IFC Markets به کاربران امکان دسترسی به بیش از 600 نماد معاملاتی مختلف از جمله جفت ارز فارکس، ETF، فلزات، سهام، شاخص ها و کالاها را می دهد. در زیر تمام نماد های معاملاتی IFC با جزئیات دسته بندی شده است:

 

 • جفت ارز فارکس

 امکان معامله با 49 جفت ارز اصلی و فرعی با اسپرد معاملاتی شناور و ثابت وجود دارد که اسپرد ها  بسته به نوع حساب معاملاتی انتخاب شده توسط کاربر متفاوت است. کمترین اسپرد از 0.4 پیپ برای جفت ارز EUR/USD در پلتفرم MetaTrader 4 و 5 شروع می شود.

 

 • CFD های فلزات

معامله گران می توانید طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم را در برابر دلار آمریکا و یورو را در قالب معاملات CFD معامله کنند. همچنین قابلیت ایجاد معاملات در برابر ارز های غیر رایج نیز در اختیار کاربران قرار داده شده تا برای مثال نقره را در برابر دلار استرالیا، ین ژاپن یا پزو مکزیک و طلا را در برابر دلار استرالیا، فرانک سوئیس، ین ژاپن یا روبل روسیه معامله کنند.

 

 • CFD های سهام

 IFC Markets معاملات CFD سهام را در صرافی های زیر ارائه می دهد:

– بورس نزدک و نیویورک (NYSE)

– بورس اوراق بهادار لندن (LSE)

– بورس اوراق بهادار هنگ کنگ (HKEx)

– بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)

– بورس ژاپن توکیو (TSE)

– بورس اوراق بهادار تورنتو کانادا (TSX)

– رسیدهای سپرده گذاری سهام روسیه (ADR)

– رسیدهای سپرده گذاری جهانی (GDRs)

 

 • CFD های کالا ها

 CFDهای کالا بدون محدودیت زمانی ارائه میشوند که طیف گسترده ای از CFD های آتی کالا را از طریق بازارهای IFC از جمله انرژی، فلزات، غلات و کالاهای دیگر را معامله کنید.

 

 • معاملات ETF

امکان معامله ی ETF های (ETF-GLD)، iIShares U.S. ETF Real Estate، SPDR S&P 500 ETF Trust و اوراق خزانه داری 20 ساله

 

 • ارزهای دیجیتال

ارز های دیجیتال نیز قابلیتی است که برای سهولت معامله و کسب درآمد کاربران به بروکر ای اف سی مارکتز اضافه شده است. در حال حاضر کوین های اصلی از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین و تعدادی دیگر در مقابل دلار آمریکا قابل معامله هستند.

همچنین میتوان بصورت CFD نیز از اسپرد پایین معاملات و اهرم 1:8 و حداقل پایین حجم معامله بهره مند شوید.

 

 • CFD های شاخص

شاخص های قابل معامله در IFC Markets در جدول زیر گردآوری شده اند:

Australian ASX 200 شاخص DAX آلمان (DE30)
شاخص داو جونز (DJI) فهرست 100 GB بریتانیا
شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ (HK50) شاخص Topix ژاپن در مقابل JPY (JP2000)
شاخص نزدک (Nd100) شاخص نیکی ژاپن (NIKKEI)
(RUT2000) Russell 2000 در مقابل USD شاخص S&P 500 (SP500)
شاخص S&P 500 (SP500) نمایه VIX ایالات متحده (USVIX

 

پلتفرم های معاملاتی آی اف سی مارکتس

IFC مارکتز علاوه بر متاتریدر 4 و متاتریدر 5 یک پلتفرم اختصاصی نیز با امکانات بیشتر برای کاربران ایجاد کرده است. در این بستر های معاملاتی امکان دسترسی به بازار از طریق برنامه های نسخه ی دسکتاپ، تلفن همراه و تحت وب با طراحی کاربرپسند در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.

افتتاح حساب در بروکر ifc

به جزئیات هر یک از برنامه های بروکر ای اف سی مارکتس ifcmarkets با لینک های دانلود مستقیم در زیر پرداخته شده است:

متاتریدر 4 آی اف سی مارکتس | MetaTrader 4

این پلتفرم از محبوب ترین و آسان ترین برنامه ها برای دسترسی به محیط معاملاتیست که مورد اطمینان تعداد بیشماری از تریدر ها در سراسر دنیا میباشد و به روی تمام پلتفرم ها قابل اجرا است.

تمام قابلیت های متاتریدر 4 از جمله:

 • دریافت سیگنال های معاملاتی
 • اندیکاتور های متنوع
 • دسترسی بروی نسخه دسکتاپ، تحت وب و تلفن همراه
 • سیستم معاملات خودکار
 • سرعت بالای معاملات

در دسترس کاربران قرار دارد.

دانلود متاتریدر 4 آی اف سی ، ifc markets MT4 ، دانلود متاتریدر 4 آی اف سی مارکتز

💻دانلود متاتریدر 4 IFC Markets

برای دانلود متاتریدر 4 IFC Markets میتوانید بروی لینک سیستم عامل خود کلیک کنید.

صرافی کوکوین ورود ، صرافي كوكوين ثبت نام ، صرافی کوکوین در موبایل لینک صرافی کوکوین ، صرافی کوکوین با گوشی ، صرافی کوکوین متمرکز است یا غیر متمرکز https://download.mql5.com/cdn/web/metaquotes.software.corp/mt4/mt4setup.exe?utm_source=www.metatrader4.com&utm_campaign=download

 

 متاتریدر 5 آی اف سی مارکتس | MetaTrader 5

متاتریدر 5 نسخه بهبود یافته با برنامه نویسی جدیدتر متاتریدر 4 است که علاوه بر تمام  قابلیت های MT4 قابلیت های کاربردی دیگری را نیز دارا میباشد:

 • قابلیت هجینگ (Hedging) و نتینگ (Netting)
 • گسترش اندیکاتور ها برای تحلیل تکنیکال
 • گسترش بازه ی زمانی نمایش حرکت بازار
 • افزایش گزینه های اجرای دستورات

 

دانلود متاتریدر 5 آی اف سی ، ifc markets MT5 ، دانلود متاتریدر 5 آی اف سی مارکتز

💻دانلود متاتریدر 5 IFC Markets

برای دانلود متاتریدر 5 IFC Markets میتوانید بروی لینک سیستم عامل خود کلیک کنید.

صرافی کوکوین ورود ، صرافي كوكوين ثبت نام ، صرافی کوکوین در موبایل لینک صرافی کوکوین ، صرافی کوکوین با گوشی ، صرافی کوکوین متمرکز است یا غیر متمرکز آی اف سی مارکتس 4

 

نت ترید ایکس آی اف ایکس بروکر | NetTradeX

این پلتفرم یک نسخه شخصی سازی شده برای بروکر IFC است. NeTradeX یک نرم افزار پیشرفته متناسب با نیاز های معامله گران حرفه ای است که تمام قابلیت های هر 2 نسخه متاتریدر را با امکاناتی مانند افزایش تنوع اجرای دستورات، مدیر حساب شخصی، معاملات خودکار، رابط گرافیکی زیبا برای مدیریت معاملات و بسیاری موارد دیگر که در زیر برخی از آن ها نام برده شده است را ارائه میکند.

همچنین هر دو حساب IFC بروی این پلتفرم قابل معامله میباشند:

 • معامله خودکار
 • تکنولوژی PCI (ابزارهای ترکیبی شخصی)
 • ابزار تحلیل تکنیکال
 • محیط کاربر پسند
 • مدیریت ریسک و سرمایه

 

نت ترید ایکس آی اف ایکس بروکر ، دانلود NetTradeX ، IFC Markets

💻دانلود نت ترید ایکس آی اف ایکس بروکر

برای دانلود NetTradeX در بروکر IFC میتوانید بروی لینک سیستم عامل خود کلیک کنید.
دانلود متاتریدر ویندزور دانلود متاتریدر ویندزور آی اف سی مارکتس 4

 

ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتس | ثبت نام بروکر ifc

برای ثبت نام در بروکر  ifc market ابتدا میبایست وارد سایت اصلی بروکرIFCMarket شوید. زمانی که با آدرس های ایران وارد سایت بروکر ای اف سی مارکتس شوید، زبان سایت بصورت خودکار به فارسی تغییر میکند.

در غیر این صورت میتوانید پس از وارد شدن به صفحه ی بروکر بروی عکس پرچم در بالای صفحه کلیک کنید تا زبان وبسایت به فارسی تغییر کند. سپس بروی گزینه ی سبز رنگ افتتاح حساب کلیک کنید تا فرم ثبت نام برای شما نمایان شود.

افتتاح حساب در بروکر ifc

 

قدم اول – ورود به بروکر آی اف سی مارکتز

مطابق عکس زیر موارد لازم را وارد کنید و پس از تکمیل فرم میتوانید تیک گزینه های دریافت خبرنامه ی IFC و دریافت اشتراک AutoChartist را پرکرده و بروی ثبت نام کلیک کنید.

 

ای اف سی مارکتس ثبت نام ، ثبت نام در بروکر ifc market ، ای اف سی مارکتس فارسی

 

قدم دوم – افتتاح حساب معاملاتی IFC Markets

پس از افتتاح حساب معاملاتی یک ایمیل دریافت خواهید کرد که از طریق آن میتوانید آدرس ایمیل خود را تایید کنید که مستقیما شما را به صفحه ی افتتاح حساب هدایت میکند. در این قسمت باید پلتفرم خود بهمراه نوع حساب، میزان لوریج و ارز پایه حساب خود را انتخاب کنید و در صورتی که قصد افتتاح حساب دمو را دارید کافیست گزینه ی حساب مجازی را انتخاب کنید [در غیر این صورت گزینه افتتاح حساب را انتخاب کنید.]

ای اف سی مارکتس ثبت نام ، ثبت نام در بروکر ifc market ، ای اف سی مارکتس فارسی

 

آموزش ثبت نام در بروکر ifc market

برای تسهیل روند ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتز در مقاله ای بصورت اختصاصی به نحوه تکمیل مراحل از طریق فرم ثبت نام در بروکر IFC و همچنین راهنمای تصویری گام به گام بهمراه ویدئو پرداخته شده است. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در باره ی ثبت نام بروکر ifc داشته کافیست از طریق لینک زیر به مقاله مربوط هدایت شوید.

ثبت نام در بروکر ifc market، ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتس، ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکت

برای مراجعه به مقاله ی آموزش ثبت نام در بروکر IFC بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش ثبت نام در بروکر IFC

 

احراز هویت ای اف سی بروکر

برای احراز هویت و ارائه مدارک میتوانید از صفحه ی کاربری خود گزینه ی  تایید کابین شخصی را انتخاب کنید. در این قسمت میبایست اطلاعات خود از جمله نام و نام خوانوادگی، تاریخ تولد، آدرس محل سکونت و یک مدرک شناسایی را وارد کنید.

مدارک احراز هویت بروکر IFC میتواند یک مدرک شناسایی مانند تصویر گذرنامه یا کارت شناسایی باشد و برای تایید محل سکونت نیز یک قبض [آب/برق/گاز] و یا یک صورتحساب بانکی باشد که کمتر از 6 ماه از اعتبار آن گذشته باشد. [البته برای ساکنین ایران الزامی نمیباشد!]

ای اف سی مارکتس ثبت نام ، ثبت نام در بروکر ifc market ، احراز هویت حساب ای اف سی مارکت

 

واریز و برداشت بروکر آی اف سی مارکتس

روش های پرداخت آی اف سی مارکتس از تنوعی قابل قبولی برخوردار است که شامل طیف وسیعی از ارائه دهندگان این سرویس در جهان است. انتقال بین بانکی، پرداخت از طریق کارت های بانکی،WebMoney،Skrill،Neteller،OKPAY Unistream و پرداخت ریالی از طریق صرافی TCPAY (برای واریز به آی اف سی مارکتس با ریال) پشتیبانی می کند.

شارژ حساب ای اف سی مارکت ، ای اف سی مارکت فارسی ، ای اف سی مارکتس ایرانیان

حداقل مبلغ مورد نیاز برای شارژ حساب ای اف سی مارکت 1 دلار در حساب های میکرو با اسپرد ثابت است و برای حساب استاندارد که مناسب تریدر های حرفه ای با اشپرد شناور است این مبلغ 100 دلار تعیین شده است. برای شارژ حساب IFC مارکتس روش های متنوعی در نظر گرفته شده که برای کاربران ایرانی علاوه بر صرافی تی سی پی، گزینه ای به اسم پاسارگاد نوین نیز برای واریز ریالی جزء گزینه ها دیده میشود.

ای اف سی مارکتس ثبت نام ، ثبت نام در بروکر ifc market ، شارژ حساب ای اف سی مارکت

پس از واریز مبلغ میتوانید پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب و به معامله مشغول شوید.

 

واریز به آی اف سی مارکتس با ریال (تاپ چنج)

محبوب ترین روش شارژ حساب در بروکر IFC Markets برای ایرانیان صرافی تی سی پی است در ان شما از هر ارزی به کیف پول مجازی حساب این صرافی واریز میکنید و سپس از طریق ان به حساب بروکر خود انتقال میدهید. از مزایای تی سی پی میتوان به سرعت تراکنش، کار با ایرانیان، کارمزد پایین و پشتیبانی، شارژ ریالی آی اف سی مارکتس اشاره کرد.

ورود به تاپ چنج ، آموزش تاپ چنج ، تاپ چنج ارز دیجیتال ، تاپ چنج ایران

برای آشنایی بیشتر و آموزش ثبت نام و شارژ حساب با تاپ چنج چنج برای ایرانیان از طریق لینک زیر به مقاله ی مربوط مراجعه نمایید.

صرافی تاپ چنج

 

بونوس های بروکر ای اف سی مارکتس

کارگزاری IFC Markets علاوه بر شرایط معاملاتی مناسب مقالات آموزشی و سمینار های مختلفی را نیز برای کاربرانی که قصد یادگیری این بازار را دارند در نظر گرفته است. همچنین سیستم AutoChartist نیز برای کمک در معاملات و سرعت بخشیدن به تحلیل تکنیکال در دسترس است.

افتتاح حساب در بروکر ifc

علاوه بر همه ی این ها یک بونس 30 درصدی به عنوان هدیه خوش آمدگویی بروی سپرده های بیش از 250 دلار در کنار بونس 30 % فعالیت در این بروکر برای معامله گران در نظر گرفته شده است.

بونس ای اف سی مارکتس ، پروموشن بروکر IFC Markets ، جوایز مسابقه بروکر آی اف سی مارکتز
بونوس های بروکر ای اف سی مارکتس

همچنین با واریز و شروع معامله در بروکر IFC معامله گران در قرعه کشی:

 • یک فورد موستانگ Mach-E
 • ساعت طلایی Hublot
 • 3 سفر رویایی بروی دریا
 • 5 پرو مک بوک اپل
 • 10 آیفون 12
 • 10 آیپد
 • 80 پاداش 100 دلاری قابل برداشت

شرکت داده شوید. شما همچنین می توانید تا 7 درصد سود سالیانه بروی سپرده در حساب معاملاتی خود کسب کنید. برای مشتریان فعلی IFC Markets نیز جوایز ماهانه براساس حجم معاملات آن ها و شرکت در قرعه کشی یک خودرو تسلا و 30 درصد پاداش فعالیت در نظر گرفته شده است.

 

بخش آموزشی بروکر آی اف سی مارکتس

بروکر IFC Markets  اهمیت زیادی را برای آموزش کاربران خود قائل بوده و به همین دلیل مطالب آموزشی متنوع در سطوح مختلف از طریق آکادمی معاملات آنلاین، آموزش های تصویری، کتاب ها و واژه نامه ها به همراه تحلیل های تکنیکال روزانه و فیلم های تحلیلی که توسط کارشناسان ایجاد میشود را در اختیار کاربران قرار میدهد.

ویدئوهای آموزشی فارکس و CFD ، آکادمی ای سی اف مارکت ، بروکر IFC Markets
آموزش فارکس در بروکر ای اف سی مارکت

 

مشکلات بروکر آی اف سی مارکتس

همانطور که همیشه میگوییم داشتن رگولاتوری های متعدد مزیت به حساب می آید اما سابقه ی یک بروکر و تجربه ی آن در شرایط مختلف تاثیر بیشتری در انتخاب آن دارد. درباره ی بروکر IFC نیز در طول 16 سال فعالیت آن علاوه بر امکاناتی که برای کاربران ایرانی در نظر گرفته به مراتب پشتیبانی آن بدین شکل نبوده و موارد متعددی از تخلفات این بروکر گزارش شده.

از جمله ی آن ها بلوکه کردن پول کاربران به دلایل غیر واقعی و پاسخگو نبودن به دلایل تاخیر برداشت ها از طریق پشیتیبانی مواردی این چنین در مورد کاربران خارجی نیز گزارش شده است.

 

رگوله ی بروکر آی اف سی مارکتس

بروکر IFC مارکتز توانسته رگوله های متعددی را کسب کند اگر چه نمیتوان همه ی آن ها را جز رگوله های درجه 1 بازار در نظر گرفت اما بهر صورت تحت چارچوبی نظارت شده به فعالیت خود ادامه میدهد. بروکر آی اف سی مارکتس تحت عنوان IFC Markets Corp توسط رگولاتوری BVI FSC و در قبرس و با نام IFC Markets در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت و موفق به کسب مجوز کمیسیون خدمات مالی جزایر ویرجین بریتانیا (BVI FSC) شده است.

در آخر نیز نوبت به معتبر ترین رگوله ی آی اف سی مارکتز میرسد که کمتر بروکر آفشور ی توانسته آن را کسب کند. اگر چه که این رگولاتوری تنها برای کاربران داخل حوزه ی کشور های اتحادیه اروپا است و به کاربران دیگر کشور ها از جمله ایران خدماتی نمیدهد.

با این حال، این بروکر با نام تجاری IFCM CYPRUS LIMITED به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری در قبرس تحت مقررات CySec،BVI FSC،LFSA به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است که این بروکر عضو ICF یا صندوق جبران خسارات مالی سرمایه گذاران اتحادیه اروپا  است و وجوه آن ها در مقابل خطراتی از جمله ورشکستگی بروکر بیمه میکند.

 

ساعت بروکر آی اف سی مارکتس | IFC Markets

ساعت بروکر IFC Markets بر اساس منطقه ی زمانی CET و به ساعت محلی بریتانیا تنظیم شده است. ساعت فعالیت بازار نیز مطابق روند استاندارد دوشنبه تا جمعه بصورت 24 ساعته است. در جدول زیر مختصر زمان فعالیت بازار به ساعت تهران ذکر شده است.

دارایی های معاملاتی ساعت باز و بسته شدن بازار
💱بازار فارکس 00:00 الی 24:00

شنبه  00:00 الی 00:30

📈️سهام نزدک (آمریکا) 00:00 الی 24:00

شنبه  00:00 الی 00:30

₿ارزهای دیجیتال 00:00 الی 24:00

شنبه  00:00 الی 00:30

1:45 الی 23:30

🪙فلزات گرانبها ( طلا و نقره ) شنبه  00:00 الی 00:30

1:45 الی 23:30

 

مقایسه بروکر آی اف سی مارکتس، لایت فارکس و آلپاری

بروکر لایت فارکس و ifc market در کنار آلپاری بروکرهای معتبر حاضر در بازار فارکس ایران هستند. با توجه به مقایسه IFC Markets با رقبای خود، از لحاظ موارد آموزشی هر 3 بروکر مقالات قابل قبولی در سطوح مختلف بویژه برای مبتدیان ارائه میکنند.

یکی از مزایای اصلی بروکر IFC امکان ایجاد سبد های معاملاتی و شخصی سازی آن ها است؛ برای مثال بر خلاف دارایی های ارائه شده براحتی میتوانید یک سبد برای معامله ی چندین دارایی فارکس در مقابل فلزات و دیگر دارایی ها ایجاد کنید. البته که این قابلیت بیشتر برای تریدر های حرفه ایست اما لازم به ذکر بود!

از معدود نقاط ضعف آن نیز میتوان به درجه 1 نبودن رگولاتوری IFC و موارد منفی گزارش شده از سوی کاربران آن اشاره کرد. در جدول زیر بصورت خلاصه به مقایسه این 3 بروکر خواهیم پرداخت:

 نام بروکر ها آی اف سی مارکتس Ifc markets company logo

IFC Markets

 

آی اف سی مارکتس Alpari logo.svg

Alpari

آی اف سی مارکتس Liteforex logo 1

LiteFinance

⭐ رگولاتوری BVI FSC ,CYSEC ,FSC SVG FSC, FSC/FSA CySEC (subsidiary)
💻 پلتفرم معاملاتی MT4 ,MT5 ,NetTradeX MT4,MT5, اپلیکیشن آلپاری MT4,MT5, اپلیکیشن لایت فارکس
💲 حداقل واریز اولیه از 1 دلار از 1 دلار 50 دلار
💱 نماد های معاملاتی فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال، CFD فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال، CFD، باینری آپشن فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال، CFD
🚀 اسپرد از 0.4 پیپ از 0.3 پیپ از 0 پیپ
⚖️ لوریج 1 به 400 1 به 3000 1 به 500
💰بونس واریز اولیه %30 %50 %30
🌟 اعتبار 16 سال فعالیت 20 سال فعالیت 15 سال فعالیت
 💸 واریز ریالی تاپ چنج تاپ چنج تاپ چنج
💼 کپی تریدینگ / PAMM ✅دارد ✅دارد  ✅دارد
📝لینک ثبت نام
افتتاح حساب در بروکر ifc افتتاح حساب آلپاری افتتاح حساب لایت فایننس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

به طور کلی، بروکر IFC Markets یکی از بروکر های با سابقه ی بازار فارکس است که خدمات خود را به ایرانیان نیز ارائه میکند و سعی داشته تا با پشتیبانی و وبسایت فارسی زبان و قابلیت واریز و برداشت ریالی سپرده گذاری و معامله را تا حد امکان برای کاربران آسان کند. اما از طرفی نیز هیچ بروکری 100 % بی عیب نیست و همواره مواردی از قبیل ای اف سی مارکتس کلاهبرداری و مشکلات آن شنیده میشود.

اگر چه نمیتوان گفت که بروکر ای اف سی مارکتس کلاهبردار است. اما مواردی دال بر تخلف و برخی رفتار های عجیب در قبال برخی از کاربران باعث شده تا نام این بروکر با سابقه از لیست بروکر های پیشنهادی فارکس برای ایرانیان از سوی تاپ بروکر ایران حذف شود.

پیشنهاد ما استفاده از بروکر های فارکس که ریسک کمتری در سرمایه گذاری در کنار امکانات متنوع تر به کاربران ایرانی ارائه میکنند.

سوالات متداول

نظرات (3)
احمد
02/04/2024 19:15

با سلام
این بروکر دزد به تمام معناست من 500 دلار واریز کردم به هر دلیلی میخوام پولم برگردونم این بروکر 60 دلار کارمزد نمیدونم چی. وچه کم کرد واقا دزد به تمام معنا من هم بروکر الپاری بودم وچند تا بروکر دیگه هم بررسی کردم هیچ موقع دنبال این بروکر نیان خیلی کثیف هستن آقا من به هر دلیلی پولم میخوام برگردونم این چه کاریه واقعا کسی که این مطلب میخونه تو هر برداشت در برکر های دیگه اینقدر مستقیم دخالت نمیکنن که این پوفیوز ها میکنن.

پاسخ
fateme
19/11/2023 14:25

سلام
من مدتیه با بروکر آی اف سی مارکتس فعالیت میکنم و با پشتیبانی فارسی زبان هم در ارتباط بودم و مشکلی نداشتم. بنظرم بروکر IFCMarkets میتونه جزء بهترین کارگزاری‌های فارکس باشه

پاسخ
محمد حسین حسینی
26/11/2023 10:20

با تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربه ی معاملاتی خود در بروکر IFC Markets با مخاطبین تاپ بروکر ایران.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
🏦بررسی رگوله آرون گروپس - آرون گروپس رگوله شده است؟
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
📜رگوله بروکر لایت فارکس برای ایرانیان – رگوله لایت فارکس چیست؟
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز