📊بررسی شاخص نرخ بهره آمریکا در فارکس – شاخص نرخ بهره فارکس چیست؟

13:06 26/06/2024 -

📊بررسی شاخص نرخ بهره در فارکس – شاخص نرخ بهره فارکس

شاخص نرخ بهره در فارکس، از جمله موارد پر اهمیت در آموزش فارکس می باشد. آشنایی با شاخص نرخ بهره در فارکس از جمله موارد بسیار مهم برای مدیریت ریسک و حفظ سرمایه در معاملات فارکس به شمار می رود؛ بنابراین بررسی شاخص نرخ بهره آمریکا در فارکس یکی از موارد اصولی قبل از شروع فارکس بشمار می آید.

شاخص نرخ بهره در فارکس مهم ترین عاملی است که جهت حرکت پول های بزرگ را مشخص می کند. معمولا افزایش نرخ بهره باعث خروج پول از فارکس به سمت بانک ها و کاهش نرخ بهره باعث ورود پول به بازار های مالی می شود. در ادامه با تاپ بروکر ایران همراه باشید تا شاخصی را بررسی کنیم که بیشترین تأثیر را در بازار فارکس دارد و موجب ایجاد هیجانات بسیاری در بازار می شود.

نرخ بهره در فارکس, نرخ بهره در فارکس چیست, خبر نرخ بهره در فارکس, شاخص نرخ بهره در فارکس

پیش از آن که به “شاخص نرخ بهره در فارکس چیست؟” بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

شاخص نرخ بهره در فارکس چیست؟

شاخص نرخ بهره در فارکس، معامله گران را راهنمایی می کند که با پول های خود چه کار کنند. بسیاری از معامله گران بزرگ با سرمایه های سنگین خود تنها به دنبال سود های اندک هستند و فرقی نمی کند که این سود از کدام محل به دست بیاید.

برای این افراد عموما ریسک گریز تمامی بازار های مالی از طلا، مسکن، فارکس و ارز دیجیتال گرفته تا سود بانکی تماما یک معنی دارد و آن سود های اندک در ازای نگهداری پول است.

شاخص در فارکس چیست، نماد شاخص ها در فارکس، شاخص نماد در فارکس

برای مطالعه بیشتر درباره نماد شاخص ها فارکس و مقایسه نماد دکس در فارکس با دیگر نماد های این دسته به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

نماد شاخص ها در فارکس

 

بررسی مفهوم شاخص نرخ بهره در فارکس

شاخص نرخ بهره در فارکس، برای افراد عادی شاید مفهوم ساده ای به نظر برسد. بانک مرکزی هر سال نرخ مشخصی را برای سود سپرده های خوابیده در بانک ها مشخص می کند و پس از آن در پایان سال سود به حساب سرمایه گذاران واریز می شود؛ اما معامله گران حرفه ای و سرمایه گذاران بزرگ این گونه به ماجرا نگاه نمی کنند.

آنان بازار های مالی را تعقیب می نمایند و پول خود را به سرعت بین بازار ها جا به جا می کنند. این جا به جایی با توجه به بازدهی هر کدام از بازار ها اتفاق می افتد. وقتی بازار های مالی وارد رکود می شوند و شاخص نرخ بهره ر فارکس بالا می رود؛ پول ها به سمت بانک باز می گردند تا سود خود را از آن دریافت کنند.

 • شاخص نرخ بهره در فارکس سرعت رشد اقتصادی یک کشور را نشان می دهد.
 • انتظارات تورمی با توجه به نرخ بهره مشخص می شود.
 • رکود و صعود بازار های مالی در مقاطع مختلف با شاخص نرخ بهره در فارکس سنجیده می شود.
 • سلامت اقتصاد و صنعت یک کشور با توجه به میزان پول در گردش مشخص می شود که یکی از عوامل مؤثر بر آن شاخص نرخ بهره در فارکس است.

 

نرخ بهره چگونه محاسبه می شود؟

هیئت رئیسه بانک مرکزی هر کشوری با توجه به شرایط اقتصادی سیاست های پولی کشور را تنظیم می کند و به منظور جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی نرخ بهره را تعیین می نماید. شاخص نرخ بهره در فارکس با توجه به توانایی بانک های زیر مجموعه در وام گرفتن از یکدیگر و پس دادن آن ها مشخص می شود.

پس از مدتی برای تزریق پول به اقتصاد کشور یا تشویق سرمایه گذاران به وام دهی این نرخ بهره در فارکس افزایش یا کاهش پیدا می کند. شاخص های اقتصادی بسیاری در امر تعیین و افزایش یا کاهش نرخ بهره در فاکس درگیر هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE)
 • شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)
 • هزینه های مصرف کننده
 • شاخص نرخ بیکاری
 • وضعیت بازار های مالی مانند بورس، طلا و ارز دیجیتال
 • وضعیت بازار مسکن

 

تاثیر شاخص نرخ بهره در فارکس

شاخص نرخ بهره در فارکس، تاثیرات عمیقی را بر بازار فارکس می گذارد؛ چرا که این مسئله به صورت مستقیم با ارزش پول در ارتباط است. وقتی نرخ بهره در فارکس اعلام می شود، معامله گران فارکس باید بدانند که بازار به کدام جهت حرکت می کند.

افزایش شاخص نرخ بهره در فارکس موجب تقویت ارزش پول می شود؛ به این دلیل که پول ها به سمت بانک ها می آیند و گردش مالی در بازار کاهش پیدا می کند. در صورت کاهش نرخ بهره بانکی، معامله گران پول های خود را از بانک ها در می آورند و ارز هایی را خریداری می کنند که نرخ بهره بالاتری داشته باشند. به این شکل است که معامله گران فارکس از بازار کسب سود می نمایند.

نرخ بهره در فارکس, نرخ بهره در فارکس چیست, خبر نرخ بهره در فارکس, شاخص نرخ بهره در فارکس

برای آشنایی بیشتر با تاثیر شاخص نرخ بهره در فارکس روی لینک زیر کلیک نمایید.

تاثیر شاخص نرخ بهره در فارکس

 

چگونه از شاخص نرخ بهره آمریکا در فارکس استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین شاخص های نرخ بهره در فارکس مربوط به کشور ایالات متحده آمریکا است. نرخ بهره این کشور را فدرال رزرو اعلام می کند. نرخ بهره آمریکا به علت مشخص کردن وضعیت ارزشی دلار بسیار پر اهمیت است؛ چرا که بیشتر بازار های مالی دنیا بر پایه دلار پایه ریزی شده اند و بزرگ ترین گردش مالی در فارکس نیز به جفت ارز یورو / دلار تعلق دارد.

معامله گران قبل از اعلام نرخ بهره در فارکس می توانند با دنبال کردن تحلیل های مختلف به اطلاعاتی دست پیدا کنند که تا حدودی نرخ بهره را پیش بینی نماید. پیش بینی شاخص نرخ بهره در فارکس موجب می شود تا معامله گران انتظارات تورمی را پیدا کنند و به جای غرق شدن در هیجانات، سوار بر آن ها شوند و از بازار کسب سود کنند.

 

نکات کلیدی استفاده از شاخص نرخ بهره در فارکس

استفاده از شاخص نرخ بهره در فارکس نیاز به حفظ یک سری نکات کلیدی دارد که هر کدام از آن ها می تواند سرنوشت معاملات را مشخص کند. در ادامه این نکات کلیدی را برای شما آوردیم تا از آن ها آگاه باشید:

 1. جفت ارز های حساس به نرخ بهره را شناسایی کنید و بر اساس تقویم اقتصادی نرخ بهره فارکس زمان اعلام هر کدام را برای خود علامت گذاری کنید. اطلاع از زمان اعلام نرخ بهره کار شما را برای معامله آسان تر می کند.
 2. معاملات با شاخص نرخ بهره در فارکس بازدهی بالایی دارند، هیچ گاه میزان تاثیر آن را دست کم نگیرید. اگر معامله گر حرفه ای نیستید، سعی کنید که در زمان انتشار داده های اقتصادی مانند نرخ بهره معامله باز نداشته باشید؛ چرا که بازار با نوسانات زیادی رو به رو می شود و امکان سود گرفتن از در آن لحظه کاهش پیدا می کند.
 3. نرخ بهره فدرال رزرو را حتما دنبال کنید. نرخ بهره کشور آمریکا تأثیر بسیار زیادی بر روی ارزش دلار می گذارد و ارزش دلار به صورت مستقیم در تمامی بازار ها دخالت دارد.
 4. ریسک های معاملات با شاخص نرخ بهره در فارکس را اندازه بگیرید. سعی کنید با حداقل سرمایه خود وارد معاملات شوید تا در صورت زیان ده بودن معامله با مشکل مالی مواجه نشوید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

شاخص نرخ بهره در فارکس، یکی از شاخص های مهم اقتصادی است که پول های بزرگ را از بازار های مالی خارج می کند یا به آن ها پول تزریق می کند. سیاست های مالی بانک های مرکزی با توجه به شرایط اقتصادی موجب کاهش یا افزایش نرخ بهره می شوند.

اعلام نرخ بهره آمریکا همواره یکی از عوامل ایجاد نوسان در بازار های مالی بوده که بسیاری از معامله گران از آن جهت کسب سود استفاده می کنند.

سوالات متداول

 • تاثیر نرخ بهره بر فارکس چیست؟

  با افزایش نرخ بهره پول های بزرگ به سمت بانک ها می آیند و از بازار های مالی خارج می شوند و هنگامی که نرخ بهره کاهش پیدا می کند، پول ها به سمت بازار های مالی باز می گردند تا در اقتصاد سرمایه گذاری شوند.

 • نرخ بهره چگونه محاسبه می شود؟

  نرخ بهره در فارکس، با توجه به شاخص های اقتصادی مهم مانند PCE، CPI و نرخ بیکاری مشخص می شود. نرخ بهره هر سال با توجه به شرایط اقتصادی تغییر می کند تا میزان تورم را کنترل کند.

 • آیا می توان با توجه به نرخ بهره در فارکس معامله انجام داد؟

  در زمان انتشار داده های اقتصادی مانند نرخ بهره نوسانات بسیار زیاد است، اما معامله در این زمان ها منطقی به نظر نمی رسد؛ به جای آن می توانید بر اساس شاخص نرخ بهره در فارکس استراتژی های معاملاتی خود را بچینید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس