🥈آشنایی با نماد نقره در بازار فارکس – آموزش معاملات نقره در فارکس

09:25 02/03/2024 -

🥈نماد نقره در بازار فارکس چیست؟ – آشنایی با نماد نقره در فارکس

نماد طلا و نقره در فارکس همانطور که در آموزش فارکس اشاره داشتیم، همواره از محبوب ترین نماد فلزات گرانبها در فارکس بحساب می آیند. نماد نقره در بازار فارکس پس از طلا به دلیل ارزش بالا گزینه ی مناسبی برای معامله گران بحساب می آید.

در این مقاله قصد داریم تا ابتدا با نماد نقره در فارکس آشنا شویم. پس از آن نیز به سراغ ویژگی های معامله نقره در فارکس که بسیاری از معامله گران را برای خرید نقره در فارکس به خود جلب نموده بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد آشنایی با شاخص نقره در فارکس را داشته با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نماد نقره در فارکس، نماد نقره در بازار فارکس، معامله نقره در فارکس، شاخص نقره در فارکس، معاملات نقره در فارکس

پیش از آن که به “نماد نقره در فارکس چیست؟” بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر ها که امکان معامله نقره در فارکس را فراهم نموده، اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نماد نقره در بازار فارکس چیست؟

نماد نقره در بازار فارکس با نماد XAG شناخته می‌شود. این نماد، نشان‌دهنده قیمت یک اونس نقره در برابر دلار آمریکا است. شاخص نقره در فارکس یکی از فلزات گران‌بها است که در صنایع مختلفی از جمله تولید جواهرات، الکترونیک و پزشکی کاربرد دارد.

این فلز همچنین به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود و در زمان‌های نوسانات بازار، موردتوجه سرمایه‌گذاران و تریدرها قرار می‌گیرد.

 

تاریخچه نماد نقره در فارکس

نماد نقره در فارکس [نماد XAG] اولین بار در سال ۱۹۷۸ توسط ISO 4217، سازمان بین‌المللی استانداردسازی، به‌عنوان نماد نقره در فارکس معرفی شد. این نماد از دو حرف تشکیل شده است:

 • X نشان‌دهنده یک فلز گران‌بها است.
 • AG مخفف کلمه لاتین argentum که به‌معنای نقره است.

قبل‌از معرفی نماد “XAG“، نقره با نمادهای مختلفی در بازار فارکس معامله می‌شد. یکی از رایج‌ترین نمادهای قبلی نقره، “S” بود که از کلمه لاتین “silver” گرفته شده است.

XAG” امروزه به‌طور گسترده‌ای در بازار فارکس برای نشان‌دادن قیمت یک اونس نقره در برابر دلار آمریکا استفاده می‌شود. این نماد توسط تریدرها، تحلیلگرها و رسانه‌های مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شاخص در فارکس چیست، نماد شاخص ها در فارکس، شاخص نماد در فارکس

شاخص در فارکس چیست؟

برای مطالعه بیشتر با شاخص های فارکس و مقایسه نماد شاخص داوجونز در فارکس با دیگر نماد های این دسته به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

نماد شاخص ها در فارکس

 

ویژگی‌های نماد نقره در فارکس

نماد نقره یا xag فارکس، همانطور که اشاره داشتیم از بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس است. در ادامه به تعدادی از ویژگی های شاخص نقره در فارکس اشاره داشته ایم:

 • این نماد از دو حرف تشکیل شده است.
 • این نماد به‌طور گسترده‌ای در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • اگر قیمت XAG برابر با 2000/1 باشد، بدان معناست که یک اونس نقره معادل 2000 دلار آمریکا است.
 • این نماد توسط سازمان‌های معتبری مانند ISO 4217 و CFTC به رسمیت شناخته شده است.

 

چرا نماد نقره در فارکس مهم است؟

اگر خودتان یک تریدر حرفه‌ای باشید؛ قطعاً متوجه اهمیت نماد طلا و نقره در فارکس شده‌اید. این دو نماد از دسته نمادهای مهم هستند که توجه افراد را به خود جلب کرده‌اند.

انجام معامله بر روی این دو نماد کمی پیچیده است، اما همچنان می‌توانیم آن‌ دو را به‌عنوان دو instrument معاملاتی جذاب درنظر بگیریم.

 • نقره یک فلز گران‌بها است!
  ارزش هر پیپ نقره در فارکس به دلیل ارزش آن، نفره را در بازار فیزیکی و دیجیتال به یکی از فلزات گرانبها تبدیل کرده است که ارزش زیادی دارد. فلز نقره در فارکس به‌عنوان یک دارایی ارزشمند در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری در برابر تورم استفاده شود.
 • نقره در صنایع مختلفی کاربرد دارد!
  نقره در صنایع مختلفی از جمله تولید جواهرات، الکترونیک و پزشکی کاربرد دارد. این امر تقاضای زیادی برای نقره ایجاد می‌کند و می‌تواند به افزایش قیمت آن کمک کند.
 • نقره به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود!
  معامله نقره در فارکس به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود و در زمان‌های نوسانات بازار، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد. این امر می‌تواند به افزایش تقاضا برای نقره و افزایش قیمت آن کمک کند.
 • نقره یکی از ابزارهای تحلیل‌پذیر در فارکس است!
  نقره در فارکس یکی از ابزارهای معاملاتی است که تحلیل‌های تکنیکال بر روی آن به‌خوبی جواب می‌دهد. هرچند که نمی‌توانیم ترید بر روی این نماد را ساده معرفی کنیم؛

اما باید بدانید که شما قادر خواهید بود تمام نکات جزئی تحلیل تکنیکال را بر روی چارت به جهت تحلیل نقره در فارکس پیاده‌سازی کنید و نهایتاً تصمیم‌های درستی برای معامله بر روی این نماد بگیرید.

 

عوامل تاثیرگذار بر نماد نقره در فارکس

عوامل مختلفی بر نقره در فارکس، که با [نماد XAG] نشان داده می‌شود، تأثیر می‌گذارند. این عوامل عبارت‌اند از:

 • عرضه و تقاضا؛
 • عوامل اقتصادی؛
 • رویدادهای ژئوپلیتیک.

 

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت نقره است. هر چه تقاضا برای نقره بیشتر باشد، قیمت آن افزایش و هر چه عرضه نقره بیشتر باشد، قیمت برای معاملات نقره در فارکس کاهش می‌یابد.

 

عوامل اقتصادی

عوامل اقتصادی یکی از اساس ترین موارد در تحلیل نقره در فارکس و معامله بحساب می آید. به‌عنوان مثال، در زمان تورم، قیمت نقره افزایش می‌یابد زیرا نقره به‌عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود.

 

رویدادهای ژئوپلیتیک

رویدادهای ژئوپلیتیک نیز می‌توانند بر قیمت نماد نقره در فارکس تأثیر بگذارند. به‌عنوان مثال، در زمان جنگ یا ناآرامی سیاسی، قیمت نقره افزایش می‌یابد زیرا مردم برای حفظ ارزش دارایی‌های خود، به خرید نقره روی می‌آورند.

 

بهترین ساعت معامله نقره در فارکس

بهترین ساعت معاملات نقره در فارکس، زمانی است که حجم معاملات بیشترین مقدار باشد. حجم معاملات نماد نقره در فارکس، نشان‌دهنده میزان فعالیت تریدرها در یک بازار است.

هر چه حجم معاملات بیشتر باشد، نوسانات قیمت نیز بیشتر است و فرصت‌های معاملاتی بیشتری برای تریدرها فراهم می‌شود. بازار فارکس، ۲۴ ساعته باز است؛ اما بیشترین حجم معاملات، در ساعات همپوشانی بازارهای بزرگ دنیا است. در بازار فارکس، چهار بازار بزرگ وجود دارد:

 • بازار سیدنی (Sydney)؛
 • بازار توکیو (Tokyo)؛
 • بازار لندن (London)؛
 • بازار نیویورک (New York).

در ساعات همپوشانی این چهار بازار، حجم معاملات بیشترین مقدار است. بنابراین، بهترین ساعت معاملات نماد نقره در فارکس، زمانی است که بازارهای لندن و نیویورک با هم باز باشند. این ساعات، از ساعت [10:30 صبح به وقت ایران] تا ساعت [18:30 به وقت ایران] است.

البته، عوامل دیگری نیز می‌توانند بر بهترین ساعت معاملات نقره در فارکس تأثیر بگذارند. به‌عنوان مثال، اگر یک رویداد اقتصادی یا ژئوپلیتیک مهم در حال وقوع باشد، ممکن است نوسانات قیمت در تمام ساعات روز زیاد باشد. در این صورت، معامله گران می‌توانند در هر ساعتی از روز، نسبت به ترید نقره در فارکس اقدام نمایند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

نماد نقره در فارکس XAG است. این نماد دارای اصول و تکنیک‌های خاص خود است و جهت انجام معامله بر روی آن باید تجربه زیادی در حوزه معاملات فارکس داشته باشید. مهم‌ترین اصل در انجام معامله بر روی نماد طلا و نقره در فارکس انتخاب بهترین تایم معاملاتی خواهد بود.

در این مقاله، به بررسی جزئیات و ابعاد مختلف شاخص نقره در فارکس پرداختیم. از اهمیت این فلز گران‌بها در معاملات گرفته تا تأثیرات مختلف اقتصادی، سیاسی، و تکنیکال بر روی عملکرد آن، مفاهیم کلیدی این بازار پویا مورد بررسی قرار گرفت.

اصلی‌ترین نکته درباره معاملات آنلاین در فارکس، رعایت اصول و قواعد تحلیل تکنیکال است. توجه کنید که ترید بر روی نماد نقره تجربه و تحمل روانی بالایی را می‌طلبد. به‌همین‌دلیل می‌توانیم این نماد را یکی از سخت‌ترین نمادهای معاملاتی و درعین‌حال، تحلیل‌پذیر نمونه معرفی کنیم.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس