💰ریبیت در فارکس چیست؟ – آشنایی با مفهوم ریبیت فارکس

14:23 18/01/2024 -

💰آشنایی با ریبیت در فارکس – ریبیت فارکس چیست؟

ریبیت در فارکس از دیگر مواردی است که معامله گران در مراحل ابتدایی آموزش فارکس با آن مواجه میشوند. برنامه ریبیت فارکس حرفه ای ها در این بازار را به کاهش هزینه ها و افزایش سود معاملات فارکس ترغیب مینماید.

در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به این سوال که “ریبیت در فارکس چیست؟” و در پی آن به مزایای دریافت ریبیت فارکس بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که در فارکس ریبیت را مد نظر داشته، پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ریبیت در فارکس چیست، ریبیت فارکس چیست، فارکس ریبیت

پیش از ان که به پاسخ “ریبیت فارکس چیست؟” بپردازیم؛ در جدول زیر به برخی از بروکر هایی که در فارکس ریبیت پرداخت کرده، اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

ریبیت در فارکس چیست؟

«ریبیت فارکس» یکی از محبوب ترین ویژگی هایی است که در بروکر های فارکس برای افزایش سود فارکس در نظر گرفته شده است.

برای پاسخ به این سوال که «ریبیت در فارکس چیست؟» باید بگوییم، ریبیت مقداری از مبالغی است که به ازای هزینه های معاملاتی (اسپرد) کسر شده و سپس از سوی بروکر به معامله گران بازپرداخت میشود.

به‌عبارت دیگر، در این سیستم، بخشی از هزینه‌های معاملاتی که یک تریدر‌ به‌عنوان اسپرد (spread) یا کمیسیون برای دارایی‌های معامله‌ پشده پرداخت می‌کند، به‌صورت rebate فارکس به حساب ایشان برمی‌گردد.

 

مثالی برای درک بهتر ریبیت فارکس

در ادامه با ذکر یک مثال سعی خواهیم کرد تا ریبیت در فارکس به زبان ساده عنوان نماییم؛ فرض کنید شما یک تریدر در بازار فارکس هستید و معامله‌ای را انجام داده‌اید. برای این معامله، شما اسپرد (spread) را به بروکر خود پرداخت می‌کنید. (اسپرد به تفاوت قیمت خرید و قیمت فروش یک دارایی یا جفت‌ارز گفته می‌شود.)

حالا، اگر بروکر شما امکان دریافت ریبیت فارکس را ارائه دهد، ممکن است قراردادی برای بازگشت این اسپرد به حساب شما داشته باشد. به‌عبارت ساده‌تر، بخشی از هزینه‌هایی که شما برای اجرای معامله پرداخت کرده‌اید، به‌صورت بازگشتی به حساب شما منتقل می‌شود.

برای مثال، اگر اسپرد برابر با ۲ پیپ باشد و شما یک معامله با حجمی قابل توجه انجام داده باشید، بروکر متعهد می‌شود که به ازای هر لات معاملاتی شما با پرداخت ریبیت در فارکس بخشی از این اسپرد را به حساب شما بازگرداند.

 

▶️ویدئو ریبیت در فارکس چیست؟

 

مزایای ریبیت فارکس چیست؟

همانطور که تا به اینجا از مفهوم ریبیت در فارکس دریافتیم، در فارکس ریبیت فارغ از سود یا ضرر به ازای هر لات در اختیار معامله گران قرار خواهد گرفت.

بنابر این در صورت موفقت در بازار فارکس، دریافت ریبیت فارکس سود را افزایش خواهد داد! و در صورت ضرر ریبیت در فارکس به جبران بخشی از ضرر معامله گران کمک خواهد نمود.

برخی از مزایای دریافت ریبیت در فارکس را میتوان به شرح زیر دانست:

 • کاهش هزینه های معاملاتی
 • افزایش سود معاملاتی
 • پرداخت ریبیت فارکس به صورت دوره ای
 • کاهش بخشی از میزان ضرر

 

چرا بر‌وکرهای فارکس ریبیت پرداخت میکنند؟

حالا که متوجه شدید ریبیت فارکس چیست، ممکن است بپرسید که علت ارائه ریبیت در فارکس چه چیزی است؟ بروکرها به‌منظور جذب و حفظ مشتریان، این سیستم را اجرا می‌کنند.

این سیاست به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی و تشویقی در بازار فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلایل اصلی این عمل شامل موارد زیر خواهد بود:

 • جذب مشتریان جدید: ارائه سرویس ریبیت فارکس به‌ معنای بازگشت مقداری از هزینه‌های معاملاتی به مشتریان است. این اقدام می‌تواند برای جذب مشتریان جدید جذاب باشد و آن‌ها را به انتخاب همان بروکر برای معاملات بیشتر ترغیب کند.
 • حفظ مشتریان فعلی: ارائه ریبیت در فارکس به مشتریان قدیمی، یک ابزار برای نگه‌داشتن آن‌ها و جلب اطمینان خاطر آن‌ها به بروکر است.
 • افزایش حجم معاملات: برای بروکرها، افزایش حجم معاملات توسط مشتریان نقش مهمی در کسب درآمدشان دارد. با ارائه ریبیت فارکس، مشتریان بیشتری ترجیح می‌دهند در همان بروکر معامله کنند. بنابراین حجم معاملات افزایش پیدا می‌کند.
 • متمایزشدن از رقبا: در بازار رقابتی فارکس، متمایزشدن از رقبا و ارائه خدمات جذاب می‌تواند به بروکرها کمک کند تا در نظر مشتریان قابل اعتمادتر به نظر برسند.

 

شرایط دریافت ریبیت در فارکس

دریافت ریبیت در فارکس به شرایط مختلفی وابسته است و این شرایط بین بروکرها متغیر خواهند بود. در ادامه، ۳ نمونه از مهم‌ترین عوامل مهم را برای بررسی اینکه شرایط دریافت ریبیت فارکس چیست، بررسی می‌کنیم:

 1. نوع حساب: بسیاری از بروکرها، به‌ویژه نمونه‌هایی که با حساب‌های STP (Straight Through Processing) یا ECN (Electronic Communication Network) کار می‌کنند، اغلب سرویس ریبیت فارکس را ارائه می‌کنند. حساب‌های ECN به تریدرها اجازه می‌دهند که به‌صورت مستقیم با دیگر تریدرها همکاری و از این راه ریبیت در فارکس دریافت کنند.
 2. حجم معاملات: برخی از بروکرها ممکن است محدودیت‌هایی را درخصوص حجم معاملات در نظر بگیرند.
 3. درخواست مشتری: بعضی از بروکرها، براساس درخواست مشتریان، این امکان را فراهم می‌کنند. اگر تریدر به بروکر خود درخواست دریافت ریبیت فارکس دهد، ممکن است بروکر شرایط خاصی را اعمال و نهایتاً سرویس ریبیت را برای همان تریدر فعال کند.

 

بهترین ریبیت در فارکس کدام است؟

سرویس ریبیت فارکس از جمله قابلیت های ویژه بروکر های فارکس برای معامله گران بحساب می آید. بنابر این در میان بروکر های فارکس ریبیت به یکی از مواردی تبدیل شده که میزان آن میتواند در جذب مشتری تاثیرگذار باشد.

در ادامه به برخی از بهترین بروکرهایی که بیشترین مقدار ریبیت در فارکس را پرداخت مینمایند، اشاره خواهیم داشت:

 

ریبیت آلپاری

اولین گزینه از بروکر هایی که در فارکس ریبیت پرداخت مینمایند، سیستم ریبیت آلپاری است که به ازای هر لات معامله 11 دلار به معامله گران پرداخت خواهد نمود.

تغییر کد معرف در آلپاری ، ریبیت در آلپاری ، نحوه فعال سازی و دریافت کش بک آلپاری

برای دریافت ریبیت در الپاری و یا شرکت در برنامه کش بک آلپاری کاربران میبایست نسبت به تغییر کد معرف در آلپاری به نماینده این بروکر در ایران (تاپ بروکر ایران) نسبت به دریافت ریبیت فارکس در این بروکر معتبر اقدام نمایند.

آموزش تغییر کد معرف در آلپاری ، ریبیت در بروکر آلپاری، زیرمجموعه شدن در بروکر آلپاری ، دریافت ریبیت آلپاری

برای مطالعه بیشتر درباره ی نحوه دریافت ریبیت آلپاری کافیست به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

ریبیت در بروکر آلپاری

 

ریبیت لایت فارکس

پرداخت ریبیت در فارکس بسته به سیاست های معاملاتی بروکر ها متفاوت خواهد بود. ریبیت لایت فایننس نیز بر همین اساس برای هر حساب معاملاتی متفاوت است.

برای دریافت ریبیت لایت فارکس کاربران میتوانند تا 7.5 دلار به ازای هر لات معامله و یا 30% از میزان اسپرد لایت فارکس پس از تغییر کد معرف در لایت فارکس اقدام نمایند.

ریبیت و کش بک لایت فارکس، ریبیت لایت فارکس چیست؟، ریبیت حساب های لایت فارکس
برای دریافت کش بک و ریبیت لایت فارکس میتوانید به مقاله اختصاصی در این باره مراجعه نمایید.

 

ریبیت آمارکتس

در حال حاضر از میان بروکرهایی که در فارکس ریبیت پرداخت مینمایند، ریبیت آمارکتس از محبوب ترین گزینه ها بحساب می آید. میزان ریبیت آمارکتس تا 17 دلار در نظر گرفته شده و در کنار آن امکان شرکت در کش بک آمارکتس نیز در اختیار معامله گران قرار گرفته شده است.

آموزش دریافت ریبیت در آمارکتس ، تغییر IB در بروکر آمارکتس ، روش های کاهش اسپرد آمارکتس
برای مطالعه بیشتر و آموزش دریافت ریبیت در آمارکتس کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.
ریبیت در آمارکتس

 

ریبیت آی سی ام بروکرز

از آخرین بروکر های مورد بررسی در فارکس که امکان امکان دریافت ریبیت در فارکس را برای معامله گران در نظر گرفته اند به ریبیت بروکر ICM خواهیم پرداخت.

در این بروکر کاربران میتوانند تا 5$ به ازای هر لات از امکان دریافت ریبیت فارکس خود برای افزایش سود استفاده نمایند. برای دریافت ریبیت فارکس در آی سی ام بروکرز میتوانید به مقاله ی زیر مراجعه نماییدد.

نحوه دریافت ریبیت آی سی ام بروکرز ، دریافت ریبیت 5 دلاری در بروکر آی سی ام ICM Brokers ، چطور از آی سی ام بروکرز ریبیت دریافت کنیم؟

برای مطالعه آنکه چطور از آی سی ام بروکرز ریبیت دریافت کنیم؟ کافیست به مقاله زیر مراجعه نمایید.

ریبیت آی سی ام بروکرز

 

نحوه دریافت ریبیت در فارکس

در تکمیل این مقاله درباره ی کلیات مربوط به آنکه ریبیت در فارکس چیست؟ میبایست اشاره کوتاهی به نحوه دریافت ریبیت فارکس داشته باشیم.

نحوه دریافت ریبیت در فارکس مستلزم رعایت شرایط مشخصی است که در هر بروکر در نظر گرفته شده است. همچنین محاسبه ریبیت فارکس تنها بر اساس هر لات معاملاتی صورت میگیرد چنانچه پس از بررسی شرایط دریافت این مبلغ را داشته میتوانید از طریق مقاله ی زیر نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

نحوه دریافت ریبیت بروکرهای فارکس ، بالاترین نرخ کشبک در بروکرهای فارکس ، کش‌ بک یا ریبیت در فارکس چیست؟
جهت مطالعه بیشتر درباره ی شرایط انتقال حساب و دریافت ریبیت فارکس در تاپ بروکر ایران کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله به بررسی اینکه “ریبیت در فارکس چیست؟” پرداختیم. ریبیت به‌عنوان یک سیستم پاداش مالی در بازار فارکس مطرح می‌شود و برای مشتریان این امتیاز را ایجاد می‌کند تا بخشی از هزینه‌های معاملاتی خود را به‌صورت بازگشتی دریافت کنند.

شرایط مختلفی برای دریافت ریبیت از بروکرها وجود دارد. این شرایط شامل نوع حساب، حجم معاملات، زمان معامله و درخواست مشتری خواهند بود. با درک روش‌ها و شرایط مرتبط با ریبیت فارکس، تریدرها می‌توانند تصمیمات هوشمندانه‌تری برای انتخاب بروکر بگیرند.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس
جدیدترین مطالب
💰حساب پراپ لایت فارکس چیست؟ - بررسی حساب پراپ بروکر لایت فارکس
📈بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس - لیست بهترین اندیکاتور نوسانگیری
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
💻آموزش متاتریدر ۵ فارکس - آموزش کامل متاتریدر 5
📊استراتژی با وین ریت 100 درصد - استراتژی وین ریت 100% فارکس