🗓️تقویم اقتصادی آلپاری چیست؟ – آموزش تقویم اقتصادی فارکس الپاری

11:22 12/02/2024 -

🗓️آشنایی با تقویم اقتصادی فارکس الپاری – تقویم اقتصادی الپاری

موفقت در فارکس نیازمند رعایت اصول اولیه ای برای تحلیل بازار است. تقویم اقتصادی آلپاری از جمله این ابزار است که در تحلیل فاندامنتال بازار به کمک معامله گران آمده و فرصت پیشبینی صحیح بازار بر اساس اخبار و رویداد های پر اهمیت پیش از باز نمودن معامله را در اختیار ایشان قرار میدهد.

تقویم اقتصادی فارکس در بروکر آلپاری با همکاری یکی از بهترین وبسایت ها ارائه شده که قابلیت های متعددی را برای تحلیل دقیق تر در خود جای داده است. در این مقاله قصد داریم مفصلا به تقویم اقتصادی فارکس الپاری بپردازیم، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آلپاری

تقویم اقتصادی آلپاری، تقویم اقتصادی الپاری، تقویم اقتصادی فارکس الپاری

پیش آنکه به تقویم اقتصادی آلپاری بپردازیم، در جدول زیر بطور خلاصه به اطلاعات کلی درباره تقویم اقتصادی فارکس آلپاری پرداخته شده است:

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی آلپاری ☎️تلگرام فارسی
🚀حداقل افتتاح حساب از 1$
⏰تقویم اقتصادی آلپاری ✅دارد
💫 سایت تقویم تقویم اقتصادی FXStreet

 

تقویم اقتصادی آلپاری چیست؟

یک تقویم اقتصادی فارکس، رویدادهای مهم مالی و بین المللی را برجسته می کند که بر قیمت و محبوبیت اقتصاد جهانی و بازارهای مالی و دارایی ها در زمان واقعی تأثیر می گذارد. برنامه رویدادهای اقتصادی آتی نشان داده شده در تقویم به طور بالقوه می تواند بر همه بازارهای مالی از جمله فارکس، سهام، شاخص ها، کالاها و اوراق قرضه تاثیر گذار باشد.

مهم نیست که در چه تایم فریمی معامله می کنید یا چقدر فعال هستید، توجه به تقویم اقتصادی فارکس الپاری همیشه مهم است. حتی اگر یک سرمایه‌گذار بلندمدت فارکس هستید به نفع شماست که در جریان اخبار مهم اقتصادی، انتظارات و داده های نهایی باشید. تقویم اقتصادی آلپاری در این مسیر می تواند به شما کمک می کند.

 

ویژگی های تقویم اقتصادی آلپاری

با انتشار داده های جدید، تقویم اقتصادی آلپاری fxstreet به طور خودکار به روز می شود. رویدادها را به ترتیب زمانی نمایش می‌دهد و زمان و تاریخی که قرار است هر رویداد رخ دهد را فهرست می‌کند. تاریخ ها را می توانید بر اساس روز، هفته یا ماه فیلتر کنید تا ببینید دقیقا چه اتفاقی می افتد و چه تاثیری بر بازار می گذارد.

مزایا تقویم اقتصادی آلپاری

 • ✅توانایی مدیریت ریسک به طور موثر
 • ✅امکان برنامه ریزی معاملاتی از قبل
 • ✅دسترسی به ویژگی های اضافی و مفید برای سفارشی سازی
 • ✅اجتناب از حرکات غافلگیر کننده
 • ✅استراتژی های معاملاتی پیشرفته

 

معایب تقویم اقتصادی آلپاری

 • ❌عدم پشتیبانی از زبان فارسی در پوشش اخبار
 • ❌خدمات بیشتر در سایت تقویم اقتصادی FXStreet

 

آموزش تقویم اقتصادی آلپاری

زمانی که ساختار و قالب آن را درک کنید، خواندن تقویم اقتصادی آلپاری آسان است. تقویم های اقتصادی معمولا دارای یک ستون تاریخ و زمان، یک ستون رویداد، یک ستون تاثیر و یک ستون قیمت قبلی و قیمت پیش بینی هستند. ستون تاریخ و زمان به شما تاریخ و زمانی را نشان می دهد که انتظار می رود، رویداد رخ دهد.

تقویم اقتصادی آلپاری، تقویم اقتصادی الپاری، تقویم اقتصادی فارکس الپاری
محیط تقویم اقتصادی آلپاری

ستون رویداد، نام رویداد اقتصادی یا انتشار خبری را نشان می دهد. این ستون می تواند شامل رویدادهایی مانند گزارش های تولید ناخالص داخلی، گزارش های اشتغال و اطلاعیه های بانک مرکزی باشد. ستون تاثیر، نشان دهنده تاثیر مورد انتظار رویداد بر بازار است. رویدادها بسته به اهمیتشان می‌توانند به‌عنوان تأثیر زیاد، متوسط یا کم توسط رنگ ها طبقه‌ بندی شوند.

ستون قبلی و پیش‌بینی، داده‌های قبلی و پیش‌بینی انتشار آینده را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. ستون داده های قبلی مقدار قبلی شاخص اقتصادی را نشان می دهد در حالی که ستون پیش بینی مقدار مورد انتظار شاخص را نشان می دهد. تفاوت بین مقادیر قبلی و پیش بینی شده می تواند به معامله گران کمک کند تا احساسات بازار را درک کنند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه ای اتخاذ کنند.

 

نحوه کار با تقویم اقتصادی الپاری

حال که بخش های مختلف تقویم اقتصادی فارکس الپاری آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده که با ذکر یک مثال بصورت گام به گام نحوه کار با تقویم اقتصادی آلپاری را بررسی کنیم:

آموزش ثبت نام در آلپاری

گام اول – ورود به سایت آلپاری

برای دسترسی به تقویم اقتصادی آلپاری میبایست به سایت بروکر آلپاری وارد شوید. پس از ورود از نوار ابزار بالا و سربرگ تجزیه و تحلیل، بروی گزینه ی “تقویم FXStreet” برای ورود به تقویم اقتصادی فارکس الپاری انتخاب نمایید.

تقویم اقتصادی آلپاری، تقویم اقتصادی الپاری، تقویم اقتصادی فارکس الپاری
ورود به تقویم اقتصادی فارکس الپاری

گام دوم – فیلتر اخبار نماد ها

در بخش بعدی میبایست بر اساس نماد مورد نظر تقویم اقتصادی الپاری را فیلتر نمایید. در این مثال قصد داریم تا اخبار مربوط به نماد های «یورو و دلار» را برای معامله انتخاب نماییم. با انتخاب گزینه ی مشخص شده در تصویر و انتخاب نماد ارز مورد نظر اخبار را دسته بندی نمایید.

تقویم اقتصادی آلپاری، تقویم اقتصادی الپاری، تقویم اقتصادی فارکس الپاری
تنظیمات تقویم اقتصادی الپاری

 

گام سوم – بررسی اخبار فارکس

پس از فیلتر یا دسته بندی اخبار مورد نظر در تقویم اقتصادی آلپاری میتوانید زمان رویداد ها و اهمیت هر یک را برای ایجاد استراتژی بر اساس تحلیل تکنیکال انتخاب نمایید.

تقویم اقتصادی آلپاری، تقویم اقتصادی الپاری، تقویم اقتصادی فارکس الپاری
بررسی اخبار در تقویم اقتصادی آلپاری

 

تقویم اقتصادی بروکر آلپاری چه کاربردی دارد؟!

از طریق تقویم اقتصادی فارکس الپاری قادر خواهید بود تا اطلاعات مهمی را کسب کنید و از آن در استراتژی معاملاتی خود استفاده کنید:

 • نظرسنجی احساسات تجاری
  نظرسنجی های احساسات تجاری، رویدادهای مهمی در تقویم اقتصادی جهانی هستند، زیرا بینشی از چشم انداز کلی اقتصاد ارائه می دهند. این نظرسنجی ها بین صاحبان مشاغل و مدیران اجرایی انجام می شود و احساسات آن ها را در مورد آینده کسب و کارشان می سنجد. آن ها می توانند نگاهی اجمالی به روندهای اقتصادی آینده داشته باشند و سرمایه گذاران و معامله گران را از نزدیک زیر نظر دارند.
 • نظرسنجی های اعتماد مصرف کننده
  نظرسنجی های اعتماد مصرف کننده یکی دیگر از رویدادهای کلیدی در تقویم اقتصادی فارکس است. این نظرسنجی ها، اطلاعاتی در مورد چشم انداز مصرف کنندگان در مورد امور مالی خود و اقتصاد کلی ارائه می دهد. سطح بالای اعتماد مصرف کننده می تواند، نشان دهنده رشد اقتصادی و چشم انداز مثبت باشد در حالی که اعتماد پایین نشان دهنده انقباض اقتصادی است.
 • رشد اقتصادی | GDP
  تولید ناخالص داخلی (GDP) معیاری است که برای تعیین کمیت ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در مرزهای سرزمینی یک کشور استفاده می شود. تولید ناخالص داخلی یک شاخص مهم برای رشد اقتصادی است و تغییرات در آن می تواند، تاثیر قابل توجهی بر ارزش پول داشته باشد. گزارش تولید ناخالص داخلی مثبت، نشان دهنده رشد اقتصادی است و می تواند منجر به افزایش ارزش پول شود در حالی که گزارش تولید ناخالص داخلی منفی می تواند، باعث کاهش ارزش ارز شود.
 • داده های اشتغال
  داده های اشتغال از جمله نرخ بیکاری و رشد دستمزد، یک رویداد ضروری در تقویم اقتصادی بروکر آلپاری است. داده های مثبت اشتغال می تواند نشان دهنده اقتصاد قوی باشد و منجر به افزایش ارزش آن ارز شود. در حالی که داده های منفی اشتغال می تواند باعث کاهش ارز شود.
 • تورم
  تورم به حرکت صعودی سطح کلی قیمت کالاها و خدمات در یک اقتصاد اشاره دارد. داده های تورم، مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، هزینه مصرف شخصی (PCE) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI)، بینش های ارزشمندی را در مورد میزان تورم در یک کشور خاص ارائه می دهند. سطوح بالا از تورم ممکن است منجر به کاهش ارزش پول شود در حالی که سطوح پایین تورم می تواند به افزایش ارزش پول آن کمک کند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

تقویم اقتصادی آلپاری، ابزاری حیاتی برای معامله‌گرانی است که می‌خواهند در مورد رویدادهای اقتصادی مهم و اخبار منتشر شده که می‌تواند بر موقعیت‌های تجاری آنها تأثیر بگذارد، مطلع شوند. در دنیای تجارت فارکس، پیگیری تقویم اقتصادی برای به روز ماندن از رویدادهای متحرک بازار، ضروری است.

برای افزایش درک خود، از تقویم اقتصادی آلپاری fxstreet استفاده کنید. این ابزار قابل اعتماد و کاربر پسند، بینش جامعی در مورد رویدادهای اقتصادی و تأثیر بالقوه آن ها بر بازار فارکس ارائه می دهد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
☎️تماس با پشتیبانی آلپاری فارسی - ارتباط با پشتیبانی آلپاری در ایران
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس