🏦بررسی مارجین در آلپاری – محاسبه مارجین آلپاری

12:34 26/01/2024 -

🏦مارجین در آلپاری چیست؟ – نحوه محاسبه مارجین آلپاری

مفهوم مارجین در فارکس از جمله مواردی است که رابطه مستقیم با میزان لوریج دارد. مقدار لوریج در آلپاری نیز به دلیل نسبت بالای آن، محاسبه مارجین آلپاری پیش از ورود به معاملات را الزامی می نماید.

به دلیل اهمیت بالای مارجین در آلپاری در این مقاله قصد داریم تا با نگاهی کلی ابتدا به مارجین آلپاری و سپس به تاثیر آن در معاملات بپردازیم. چنانچه شما نیز بدنبال نحوه محاسبه مارجین بروکر آلپاری بوده دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آلپاری

مارجین آلپاری، مارجین در آلپاری، محاسبه مارجین آلپاری

پیش از پرداختن به نحوه محاسبه مارجین آلپاری، در جدول زیر بصورت خلاصه به برخی اطلاعات کلی درباره ی “مارجین در آلپاری” پرداخته ایم:

بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، بروکر Alpari
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی آلپاری ☎️تلگرام فارسی
📊امکان افتتاح اکانت دمو ✅ دارد
⚖️حداکثر لوریج آلپاری 1:3000
📈میزان مارجین شناور از 0/1% تا 100%
📝امکان ثبت نام ایرانیان ✅ دارد

 

مارجین در آلپاری چیست؟

بازار فارکس یکی از بازارهای مالی است که معاملات مارجین را از طریق حساب مارجین فارکس ارائه می دهد. بسیاری از معامله گران به دلیل اهرم/لوریج leverage نسبتا بالایی که کارگزاران فارکس به معامله گران جدید ارائه می دهند، جذب بازار فارکس می شوند؛

حال سوال پیش می آید که “اهرم و مارجین آلپاری چیست و چگونه به یکدیگر مرتبط هستند؟” در این باره باید بگوییم که معامله با مارجین آلپاری، به معامله بر روی پول قرض گرفته شده از بروکر، به منظور افزایش سود چند برابری در بازار فارکس اشاره دارد.

هنگام باز کردن یک معامله مارجین، کارگزار با توجه به نسبت اهرمی مورد استفاده، مبلغ مشخصی از سرمایه خود را به شما وام می دهد و بخش کوچکی از حساب معاملاتی شما را به عنوان «وثیقه» یا مارجین معامله مذکور اختصاص می دهد. وجوه باقی مانده در حساب معاملاتی شما به عنوان مارجین آزاد معامله عمل می کند که می تواند برای مقاومت در برابر نوسانات منفی قیمت از موقعیت های اهرمی فعلی شما یا باز کردن معاملات اهرمی جدید استفاده شود.

لوریج در حساب های آلپاری ، لوریج در آلپاری ، تغییر لوریج حساب در آلپاری
برای مطالعه بیشتر درباره ی لوریج و اهرم در آلپاری میتوانید به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

میزان مارجین در آلپاری

مارجین آلپاری مقادیری است که رابطه مستقیم با نماد معاملاتی، حجم معامله و نسبت لوریج آلپاری متغیر است. برای درک بهتر مقادیر مارجین در آلپاری در جدول زیر نگاهی مختصر به این مقادیر در اصلی ترین نماد های قابل معامله در آلپاری است:

مارجین در آلپاری

جدول مقادیر مارجین در آلپاری 
نماد های معاملاتی آلپاری حجم معامله % مارجین آلپاری (شناور)
حساب استاندارد آلپاری ‎0–700,000 %0.1
‎700,001–2,000,000 %0.2
‎2,000,001–7,000,000 %0.5
7,000,001–15,000,000 %1
15,000,001–22,000,000 %4
22,000,001–30,000,000 %10
بیش از 30,000,000 %100
حساب ECN آلپاری ‎0 –700,000 %0.03
‎700,001–2,000,000 %0.1
‎2,000,001–7,000,000 %0.2
7,000,001–15,000,000 %0.5
15,000,001–22,000,000 %4
22,000,001–30,000,000 %10
بیش از 30,000,000 %100

 

کال مارجین در آلپاری چگونه رخ می دهد؟

می توان گفت «کال مارجین» وحشتناک ترین کابوس معامله گران در فارکس است! خواسته بروکرها از شما به عنوان یک مشتری این است که سپرده های مارجین را به سطح مارجین اولیه برسانید تا موقعیت های فعلی را باز نگه دارید.

مارجین کال [که یکی از انواع مارجین آلپاری در فارکس است] اغلب با حرکتی برای بستن موقعیت های معاملاتی اتفاق می افتد. بنابراین از نظر فنی، مهم است که ارزش حساب را بالاتر از سطح مارجین حفظ کنید، در غیر این صورت موقعیت های معاملاتی شما به راحتی بسته می شود و متضرر خواهید شد.

البته بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید که گاهی اوقات دست کشیدن از معامله و مواجه شدن با ضرر کار درستی است؛ اگر دیدگاه متفاوتی نسبت به این موضوع دارید، می توانید با افزایش سرمایه در حساب معاملاتی خود از مارجین کال جلوگیری کنید.

افتتاح حساب در آلپاری

کال مارجین – Call Margin:

بدیهی است که مارجین آلپاری در حساب ها معامله گران را قادر می سازد تا با دارایی بروکرها سرمایه گذاری کنند. به عبارت دیگر، حساب های ماریجن از اهرم استفاده می کنند و در نتیجه می توانند سود را افزایش دهند.

با این حال در این شرایط، احتمال افزایش ضرر و زیان نیز بیشتر می شود! به همین ترتیب، اگر شرط مارجین را برآورده نکنید، برورکر حق کامل دارد تا معاملات باز شما را ببندد.

تمامی بروکرها از جمله بروکر آلپاری (Alpari) پیش از بستن پوزیشن های معاملاتی به کاربر اطلاع نمی دهد. توجه داشته باشید که در اغلب موارد حق بستن معاملات کاربر، برای برآورده شدن کال مارجین در قرارداد خدمات ذکر می شود.

در نتیجه، به شما توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری، قرارداد خدمات بروکر آلپاری را به دقت مطالعه کنید!

 

مارجین ضروری – Reguired Margin:

مارجین ضروری یکی از انواع مارجین آلپاری در فارکس است و به میزان سرمایه ای اشاره دارد که یک معامله گر برای باز کردن یک موقعیت با اندازه خاص به آن نیاز دارد.

در واقع به حداقل موجودی که برای انجام یک معامله در بروکر آلپاری مورد نیاز است “مارجین ضروری” گفته می شود.

 

مارجین آزاد – Free Margin:

یکی دیگر از انواع مارجین در آلپاری، مارجین آزاد یا به اصطلاح “Free Margin” است. مارجین آزاد در واقع نشان دهنده کل حقوق صاحبان سهام، منهای هر مارجین مورد استفاده برای معاملات اهرمی است.

به عنوان مثال، اگر سهام شما 1000 $ و مارجین استفاده شده نیز 100 $ باشد، مارجین آزاد شما 900 دلار خواهد بود. در معاملات فارکس پیروی از مارجین آزاد بسیار مهم است، زیرا برای مقاومت در برابر نوسانات منفی قیمت ناشی از معاملات باز و برای باز کردن معاملات اهرمی جدید استفاده می شود.

توجه داشته باشید که مارجین آزاد معاملات با موقعیت‌ های سودآور افزایش می ‌یابد؛ اما با پوزیشن‌ هایی که منجر به ضرر و زیان می شوند، کاهش می ‌یابد. هنگامی که مارجین آزاد به صفر یا کمتر رسید، کارگزار شما کال مارجین را فعال می کند و تمام موقعیت های باز شما را با نرخ فعلی بازار می بندد تا از کاهش ارزش سهام شما به زیر مارجین لازم جلوگیری کند.

 

نحوه محاسبه مارجین آلپاری

آیا شما هم کنجکاو هستید بدانید “محاسبه مارجین آلپاری به چه صورت است؟در آلپاری، مارجین مورد نیاز بر اساس نام حساب شما متفاوت است. [ توجه داشته باشید که مارجین فقط یک مقدار ثابت به $ نیست!]

محاسبه مارجین آلپاری از روش ها و فرمول های مفاوتی انجام می شود و بسته به شرایط و بازارها، می تواند متفاوت باشد. در ادامه محسابه مارجین آلپاری در جفت ارزها، کالاها، قراردادهای CFD و … را توضیح داده ایم.

افتتاح حساب در آلپاری

محاسبه مارجین آلپاری در معاملات

به طور کلی، در جفت ارز‌ هایی که ارز پایه آن‌ ها و ارزی که در سمت چپ آن‌ ها درج شده USD است، می‌ توان گفت این جفت ارز‌ ها ارز پایه دلاری دارند.

برای نمونه می‌ توان جفت ارز “USDCAD” را یک جفت ارز با پایه دلاری معرفی کرد که برای محاسبه مارجین آلپاری، مارجین محاسبه شده در معاملات جفت ارز های فارکس را در نرخ تبدیل ارز تقسیم کرد و طبق فرمول زیر  عمل کرد.

از آن جایی که ارز پایه یک جفت ارز دلار است، جهت محاسبه مبلغ دلاری مارجین، آن را بر نرخ تبدیل که معادل (1.36) است، تقسیم می‌ کنیم. حداقل میزان مارجین برای این معامله، 36.77$ خواهد بود.

 

محاسبه مارجین آلپاری با جفت ارزهای بدون پایه دلار:

در برخی جفت ارز ها، ارز سمت چپ آن‌ ها (USD) نیست و در واقع پایه دلاری ندارند. جهت محاسبه هزینه مارجین بدون پایه دلاری، می بایست مبلغ مارجین به دست آمده در حساب دلاری را در نرخ تبدیل ضرب کرد. برای نمونه، در یک جفت ارز مانند “EUR/USD” می بایست مطابق فرمول:

از آن جایی که ارز پایه این جفت ارز EUR است، جهت محاسبه مبلغ دلاری آن، حاصل مارجین آن را در نرخ تبدیل ارز [معادل 1.16] ضرب می کنیم. حداقل میزان مارجین آن مبلغی معادل 46.4 $ خواهد بود.

 

محاسبه مارجین آلپاری با در CFD و کالاها

جهت محاسبه مارجین معاملات کالاهایی مانند نفت خام و طلا که به شکل CFD ارائه می شوند، در فرمولی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، می بایست ضرب قیمت انجام معامله نیز افزوده شود. در واقع فرمول به صورت زیر در می‌ آید:

 

محاسبه مارجین آلپاری در متاتریدر

در بروکر آلپاری این امکان وجود دارد که میزان مبلغ مارجین به کار برده شده در هر معامله را از طریق متاتریدر ۴ و ۵ مشاهده کرد. بعد از وارد شدن به حساب معاملاتی در متاتریدر ۴-۵، این امکان وجود دارد که میزان مبلغ مارجین آلپاری را از قسمت “Terminal” و “Trade” مشاهده کرد.

در صورتی که معامله با مبلغ 19 $ به ناحیه سود وارد شده است، میزان موجودی حساب افزایش یافته و مارجین آزاد نیز کاهش پیدا کرده است. اما در شرایطی که همان معامله به ناحیه ضرر وارد شود، میزان مبلغ مارجین کاهش بیشتری پیدا کرده و مارجین مورد نیاز برای انجام معامله و میزان ضرر معامله از مبلغ مارجین فری کم خواهد شد.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در حال حاضر، مارجین در آلپاری یکی از بزرگ ترین پلتفرم های معاملاتی و کارگزاران فارکس در جهان است که به لطف تجربه بالا، قادر است طیف گسترده ای از خدمات با کیفیت را برای انجام معاملات اینترنتی عصر مدرن در بازار ارز به مشتریان خود ارائه دهد.

یکی دیگر از نکات مثبت این بروکر، امکان بهره مندی معامله گران از حداقل مارجین با لوریج بالا است. در طول این مقاله، به بررسی موارد مختلفی پرداخته و تلاش کردیم تا تمام موارد لازم برای چگونگی محاسبه مارجین آلپاری به شیوه ای اصولی و با کم ترین خطر، در اختیار شما قرار دهیم.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🗣️نظرات درباره بروکر آلپاری برای ایرانیان - بروکر آلپاری خوبه؟
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
🆚تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری - مقایسه حساب کلاسیک و ecn آلپاری
📜بررسی رگوله بروکر آلپاری - رگوله های الپاری کدام اند؟
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟