📊انواع استراتژی معامله داوجونز در فارکس – بهترین استراتژی داوجونز

11:19 12/05/2024 -

📊بهترین استراتژی داوجونز فارکس – انواع استراتژی معامله داوجونز

معامله داوجونز در فارکس بعنوان یکی از بهترین نماد های معاملاتی همواره از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما برای کسب درامد از نماد داوجونز در فارکس بکار بستن “بهترین استراتژی داوجونز” امری حیاتی بحساب می آید.

به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم تا به سراغ بررسی انواع استراتژی معامله داوجونز بپردازیم. چنانچه شما نیز بدنبال «بهترین استراتژی داوجونز در فارکس» را داشته پیشنهاد می کنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

استراتژی داوجونز، بهترین استراتژی داوجونز، استراتژی معامله داوجونز

پیش از آن که به “بهترین استراتژی داوجونز فارکس” بپردازیم، در قالب جدول زیر به برخی از بهترین بروکر های فارکس برای استراتژی معامله داوجونز اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

استراتژی داوجونز در فارکس چیست؟

شاخص داوجونز (DowJones) یکی از مهم ترین شاخص های سهام در جهان، نماد داوجونز یا میانگین صنعتی داوجونز است که ریشه در سال 1896 دارد. استراتژی داوجونز همانند دیگر استراتژی فارکس از مهمترین اجرای معامله داوجونز در فارکس بحساب می آید.

استراتژی معامله داوجونز تنوع بالایی را بسته به نیاز ها و شرایط معاملاتی تریدر ها فراهم می نماید. انواع استراتژی های معاملاتی برای داوجونز شامل تحلیل تکنیکال، روند گیری، معاملات رنج، شکست سطوح حمایت و مقاومت، واگرایی اندیکاتور ها و پرایس اکشن است.

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

برای بررسی بیشتر و آموزش نماد شاخص داوجونز در فارکس به مقاله زیر مراجعه نمایید.

نماد داوجونز در فارکس

 

اهمیت استراتژی معامله داوجونز

شاخص داوجونز از 30 شرکت بزرگ و معتبر آمریکایی تشکیل شده که در انواع مختلف صنایع فعالیت می کنند. ارزش و حجم معاملاتی بالای این شاخص فارکس سبب شده تا معامله و کسب درامد از معاملات داوجونز بدون استراتژی معامله داوجونز تقریبا تا ممکن شود.

تنها با بکارگیری بهترین استراتژی داوجونز تریدر ها قادر بوده تا تغییرات قیمت شاخص داوجونز را تحلیل و پیش بینی نمایند. این شاخص تاریخی روند های قوی و مشخصی را نشان می دهد که برای استراتژی های روندگیری یا ترند تریدینگ کاربرد فراوانی دارد.

علاوه بر این، سطوح حمایت و مقاومت کلیدی به خوبی در داوجونز مشخص می شوند که تریدر ها می توانند از آن ها برای ایجاد استراتژی معامله داوجونز بهره ببرند.

 

بهترین استراتژی داوجونز در فارکس

تا به اینجا با اهمیت استفاده از استراتژی معامله داوجونز در فارکس آشنا شدیم. حال نوبت به آن رسیده تا به تعدادی از بهترین استراتژی داوجونز از نظر معامله گران حرفه ای اشاره داشته باشیم. برای معامله موفق شاخص داوجونز (DJIA)، تریدر ها می توانند از استراتژی های زیر استفاده کنند:

 • استراتژی تحلیل تکنیکال و روندگیری (Trend Trading)
 • استراتژی مناطق محدود یا رنج (Range Trading)
 • استراتژی معاملات شکست سطوح حمایت و مقاومت (Breakout Trading)
 • استراتژی واگرایی اندیکاتور ها (Divergence Trading)
 • استراتژی پرایس اکشن و الگو های کندلی (Price Action & Candlestick Patterns)

استراتژی معامله داوجونز به تریدرها کمک می کنند تا با شناسایی روند ها، سطوح کلیدی، الگو ها و سیگنال های ورود و خروج از بازار، به موفقیت بیشتری در معاملات شاخص داوجونز دست یابند.

ترکیب استراتژی داوجونز با یکدیگر و مدیریت صحیح ریسک، می تواند راهکار مناسبی برای تریدر های حرفه ای این شاخص باشد.

 

استراتژی داوجونز با تحلیل تکنیکال و روندگیری

استراتژی معامله داوجونز بر اساس روند محور یا ترند تریدینگ یک استراتژی ساده فارکس است که از شدت و شتاب (مومنتوم) جهت بازار ها برای کسب سود استفاده می کند. ویژگی های اصلی این استراتژی داوجونز عبارتند از:

 • مدت معامله: این استراتژی داوجونز معمولا در میان مدت و بلند مدت قابل استفاده است زیرا روند ها خود طول های مختلفی دارند. تحلیل همزمان چند تایم فریم همراه با پرایس اکشن در این استراتژی معمول است.
 • نقاط ورود/خروج: نقاط ورودی معمولا با یک اندیکاتور مانند RSI، CCI مشخص می شوند و نقاط خروج بر اساس نسبت ریسک-ریوارد مطلوب تعیین می گردند. برای مثال اگر stop loss 50 پیپ دور تر قرار گیرد، هدف قیمتی در 50 پیپ یا دورتر تنظیم می شود.
 • ✅مزایا: فرصت های معاملاتی زیاد، نسبت ریسک به ریوارد مطلوب
 • ❌معایب: نیاز به سرمایه گذاری مدت دار، نیاز به تحلیل تکنیکال قوی

در کل، این استراتژی معامله داوجونز سعی می کند با شناسایی روند و معامله در جهت آن، از نوسانات بازار سود کسب کند.

 

استراتژی داوجونز با مناطق محدود یا رنج

از دیگر گزینه های مورد بررسی بعنوان بهترین استراتژی داوجونز، استراتژی معامله در مناطق رنج است. این استراتژی معامله داوجونز بر اساس نقاط حمایت و مقاومت اجرا میگردد.

استراتژی معامله در مناطق رنج (Range Trading) دارای ویژگی های زیر است:

 • مدت معامله: مدت زمان هر معامله مشخص نیست، زیرا این استراتژی در هر چارچوب زمانی قابل اجرا است. زمانی که قیمت از سطوح حمایت و مقاومت عبور می کند، مدیریت ریسک برای خروج از معامله ضروری است.
 • نقاط ورود/خروج: اسیلاتور ها مانند RSI، CCI و استوکاستیک معمولا برای تعیین زمان ورود به معامله استفاده می شوند. گاهی پرایس اکشن نیز همراه با اسیلاتور ها برای تایید سیگنال های رنج باند یا بریک اوت ها به کار می رود.
 • ✅مزایا: فرصت های معاملاتی زیاد و نسبت ریسک به ریوارد مطلوب
 • ❌معایب: نیاز به سرمایه گذاری مدت دار و البته دانش تحلیل تکنیکال قوی

در این استراتژی داوجونز، معامله گران در محدوده مشخص شده بین سطوح حمایت و مقاومت، معامله می کنند. هدف شناسایی این محدوده و ورود و خروج در نقاط مناسب با کمک اسیلاتور ها و سایر ابزار های تحلیل تکنیکال است.

 

استراتژی داوجونز با شکست سطوح حمایت و مقاومت

این استراتژی معامله داوجونز یکی از استراتژی های موثر برای تجارت فارکس معرفی شده است. مشخصات این استراتژی داوجونز عبارتند از:

معامله گران با نظارت بر سطوح حمایت و مقاومت کلیدی، شکست های احتمالی را شناسایی می کنند. هنگامی که قیمت از سطح مقاومت صعود یا از سطح حمایت سقوط می کند، معامله گر می تواند وارد پوزیشن خرید یا فروش شود.

اما توصیه شده است که قبل از ورود به معاملات داوجونز، منتظر تاییدی بر شکست واقعی بود تا از شکست های کاذب جلوگیری شود.

 

استراتژی داوجونز با واگرایی اندیکاتورها

از دیگر گزینه های بهترین استراتژی داوجونز میتوان به استراتژی واگرایی اندیکاتورها اشاره داشت. واگرایی در معاملات داوجونز زمانی اتفاق می افتد که قیمت در جهت مخالف یک اندیکاتور مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) یا واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) حرکت کند.

معامله گران می توانند این واگرایی ها را به عنوان سیگنال های بالقوه معکوس یا ادامه روند تفسیر کنند. با ترکیب واگرایی ها با سایر ابزار های تحلیل تکنیکال، معامله گران می توانند دقت تصمیمات معاملاتی خود را افزایش دهند.

 

استراتژی داوجونز با پرایس اکشن و الگوهای کندلی

استراتژی معامله داوجونز با پرایس اکشن یا تحلیل قیمت یکی از استراتژی های محبوب در میان معامله گران فارکس و سایر بازار های مالی است. در یکی دیگر از بهترین استراتژی داوجونز، معامله گران بر اساس تغییرات قیمت و الگو های شکل گرفته بر روی نمودار، تصمیمات معاملاتی خود را اتخاذ می کنند.

از مهمترین جنبه های این استراتژی داوجونز عبارتند از:

 1. الگو های کندلی (Candlestick Patterns): الگو های شمعی مختلفی وجود دارد که بر اساس شکل، رنگ و موقعیت کندل ها تشکیل می شوند و می توانند نشان دهنده تغییرات احتمالی در روند قیمت باشند. مثل الگو های شمعی ستاره دنباله دار، تشکیل هارامی و غیره.
 2. سطوح حمایت و مقاومت: تحلیلگران قیمت با شناسایی سطوح قیمتی که در آن قیمت به طور مکرر متوقف یا برگشت می کند، می توانند سطوح حمایت و مقاومت را تشخیص دهند که برای ورود و خروج از معاملات استفاده می شود.
 3. نقاط برگشت (Pivots): نقاط برگشت دوره ای هستند که قیمت به طور منظم در آنجا تغییر جهت می دهد و می تواند نشانگر شروع یک روند جدید باشد.
 4. الگو های نموداری (Chart Patterns): الگو هایی مانند گردن، سر و شانه، مثلث ها، پرچم ها وغیره که در نمودار قیمت شکل می گیرند و می توانند احتمال ادامه یا تغییر روند را نشان دهند.

مزیت اصلی استراتژی پرایس اکشن این است که تمرکز بر روی نمودار قیمت است و به سادگی قابل درک است. معامله گران می توانند بدون استفاده از اندیکاتور های پیچیده تنها با مشاهده الگو های کندلی و نموداری، فرصت های معاملاتی را شناسایی کنند. این استراتژی همچنین برای تمام بازار ها و تایم فریم های مختلف قابل استفاده است.

 

نکات مهم درباره استراتژی معامله داوجونز

معاملات داوجونز به تنها نکات قابل توجهی را در خود جای داده است. بکارگیری بهترین استراتژی داوجونز تنها بخشی از آن بحساب می آید. در ادامه اما بصورت مختصر به تعدادی از نکات مهم در معامله داوجونز در فارکس اشاره خواهیم داشت:

 

شاخص نماینده اقتصاد ایالات متحده

داوجونز با 30 شرکت بزرگ آمریکایی تشکیل شده و به عنوان نماینده کلی اقتصاد ایالات متحده محسوب می شود. بنابراین اخبار و رویداد های اقتصادی مهم آمریکا مانند تولید ناخالص داخلی، تورم، اشتغال و غیره می تواند روی این شاخص تاثیرگذار باشد.

 

نقش مهم شرکت های فناوری

شرکت هایی مانند اپل، مایکروسافت، آمازون و غیره که در این شاخص حضور دارند، نقش مهمی در تحرکات آن دارند. تحولات در این شرکت ها می تواند داوجونز را تحت تاثیر قرار دهد.

 

ساعت معامله شاخص داوجونز

داوجونز در بورس نیویورک معامله می شود که ساعات معاملاتی آن از 9:30 تا 16:00 به وقت شرق آمریکا (نیویورک) است. این بازه زمانی از ساعت کاری شاخص داوجونز معمولا فعال ترین ساعات معاملاتی را دارد.

ساعت معامله شاخص داوجونز، ساعت باز و بسته شدن داوجونز، ساعت کاری شاخص داوجونز، ساعت کار شاخص داوجونز

برای اطلاع از ساعت کار شاخص داوجونز و انتخاب بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

ساعت کار شاخص داوجونز

 

حجم معاملات بالا

به دلیل محبوبیت و اهمیت داوجونز، حجم معاملات آن بسیار بالا است که به معنای نقد شوندگی بالا و اسپرد های معاملاتی پایین است.

 

استراتژی معامله داوجونز

معامله گران می توانند استراتژی های مختلفی مانند تحلیل تکنیکال، تجزیه و تحلیل فاندامنتال، معاملات روندی، معاملات رنج و غیره را برای داوجونز به کار گیرند.

 

ریسک های خاص

علاوه بر ریسک های کلی بازار، ریسک هایی مانند اخبار غیرمنتظره، جنگ تجاری، رویداد های ژئوپلیتیکی و غیره می تواند داوجونز را تحت تاثیر قرار دهد.

 

انتخاب بهترین بروکر برای داوجونز

یکی از نکات مهم برای موفقیت در معاملات داوجونز، انتخاب “بهترین بروکر برای معامله داوجونز” است. بسیاری از نتایج معاملات و البته انتخاب بهترین استراتژی داوجونز مستلزم بررسی ویژگی های بهترین بروکر برای داوجونز است.

بهترین بروکر برای داوجونز، بهترین بروکر برای معامله داوجونز، کارگزاری داوجونز در فارکس

برای بررسی لیست بهترین بروکر برای داوجونز به مقاله زیر مراجعه نمایید.

بهترین بروکر برای معامله داوجونز

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

شاخص داوجونز یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین شاخص های بازار سهام در آمریکا است. به همین دلیل استراتژی معامله داوجونز از محبوبیت و اهمیت بالایی در میان معامله گران برخوردار است.

معامله گران می توانند از بهترین استراتژی داوجونز نظیر تحلیل تکنیکال، روندگیری، معاملات رنج، شکست سطوح حمایت و مقاومت، واگرایی اندیکاتور ها و پرایس اکشن برای کسب سود از نوسانات این شاخص استفاده کنند.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر 5 - بررسی اکسپرت برای متاتریدر 5
🧑‍💻اکسپرت نویسی در متاتریدر 4 - اموزش اکسپرت نویسی متاتریدر 4
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس