📜آموزش نماد شاخص داوجونز در فارکس – نماد داوجونز در فارکس چیست؟

14:28 01/03/2024 -

📜نماد داوجونز در فارکس چیست؟ – نماد داوجونز امریکا در فارکس

نماد داوجونز در فارکس یکی از نماد های محبوب در بازار بورس و البته فارکس بحساب می آید که در مجموعه مقالات آموزش فارکس لازم دانسته تا به آن بپردازیم. نماد داوجونز امریکا در فارکس ترکیبی از 30 شرکت برتر این بازار است که به واسطه ی سرمایه ی عظیم آن ها فرصت کسب درامد را در اختیار تریدر ها قرار میدهد.

در این مقاله قصد داریم تا ضمن پاسخ به این سوال که “نماد داوجونز در فارکس چیست؟” با نحوه ی معامله و ویژگی های جذاب نماد داو جونز فارکس [Dow Jones] که آن را از دیگر نماد ها متمایز نموده بپردازیم. چنانچه شما نیز به معامله با نماد dow jones علاقه مند بوده با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

پیش از آن که به “نماد داوجونز در فارکس چیست؟” بپردازیم، در قالب جدول زیر به برخی از بهترین بروکر برای معاملات نماد داوجونز فارکس اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نماد داوجونز در فارکس چیست؟

نماد داوجونز آمریکا در فارکس، از سال 1882 توسط بنیانگذاران نشریه اقتصادی وال استریت ژورنال پایه گذاری شد. این شاخص، در ابتدا میانگینی از ارزش سهام سی شرکت معتبر آمریکا در بازار بورس نیویورک و نزدک بود؛ اما با گذر زمان، هم شرکت ها و هم نحوه تاثیرگذاری آن ها بر روی شاخص داوجونز، تغییر یافت.

امروزه شاخص داوجونز در فارکس و بورس جهانی یک شاخص مهم و تعیین کننده در وضعیت کلی بازار آمریکا است. شرکت هایی که در فهرست این 30 شرکت قرار می گیرند، سالانه توسط سردبیران نشریه وال استریت ژورنال تعیین می شوند و در طول سال، نوسانات سهام این شرکت ها، بر روی نوسانات این نماد تاثیر می گذارد.

نماد داوجونز در فارکس “DJI” است؛ اما برای ما ایرانیان که در بروکرهای مختلف مشغول معامله هستیم، بهتر است که دیگر نمادهای این شاخص را هم بشناسیم. نماد داوجونز در متاتریدر “DJIA” و یا “YM” است. همچنین ممکن است این نماد را در بروکرهای مختلف به شکل “US30” یا “US30CASH” و یا “WALLST30” نیز ملاحظه کنید.

هر یک از این نمادها در هر پلتفرمی، معرف شاخص نام نماد داوجونز در فارکس است.

شاخص در فارکس چیست، نماد شاخص ها در فارکس، شاخص نماد در فارکس

شاخص در فارکس چیست؟

برای مطالعه بیشتر با شاخص های فارکس و مقایسه نماد شاخص داوجونز در فارکس با دیگر نماد های این دسته به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

نماد شاخص ها در فارکس

 

ویژگی های نماد شاخص داوجونز در فارکس

نماد داوجونز در فارکس [شاخص dji] همانطور که اشاره داشتیم، به واسطه ی سرمایه شرکت های این دسته و فعل و انفعالات آن ها تغییرات قابل توجهی را در بازار به خود اختصاص داده است.

به همین دلیل نیز بسیاری از معامله گران بر این باورند که با بکار بستن استراتژی داوجونز میتوانند از این تغییرات به نفع خود استفاده کرده و در نماد داوجونز در فارکس به کسب درامد بپردازند.

 

لیست شرکت های نماد شاخص داوجونز در فارکس

فهرست شرکت های موثر در شاخص وزنی نماد داوجونز در فارکس و میزان تاثیرگذاری آن ها در این شاخص، سالانه تغییر می کند. در جدول زیر، فهرستی از شرکت های قرار گرفته در شاخص نماد داوجونز امریکا در فارکس در پایان سال 2023 و همینطور درصد تاثیر آن ها بر وزن کلی این نماد، ارائه گردیده است:

لیست شرکت های نماد شاخص داوجونز در فارکس
نام شرکت نماد شرکت حوزه خدمات وزن (درصد تاثیرگذاری)
یونایتد هلث گروپ UNH بهداشت و درمان 9.159518
گلدمن ساکس GS خدمات مالی 6.705082
مایکروسافت MSFT فناوری اطلاعات/ارتباطات 6.581224
هوم دیپو HD خرده فروشی 6.148336
مک دونالد MCD رستوران زنجیره ای 5.133862
کاترپیلار CAT صنایع سنگین 5.110605
امرژن AMGN صنایع داروسازی 4.921382
سلزفورس CRM فناوری اطلاعات 4.708551
بویینگ BO هوافضا 4.616406
ویزا کارت V خدمات مالی 4.572712
هانی ول HON هولدینگ 3.612678
اپل AAPL ارتباطات 3.429974
تراولرز TRV خدمات بیمه 3.26947
آمریکن اکسپرس AXP خدمات مالی 3.255727
جی پی مورگان چیپس JPM خدمات مالی 2.951103
آی بی ام IBM فناوری اطلاعات 2.832706
جانسون و جانسون JNJ صنایع داروسازی 2.728052
والمارت WMT خرده فروشی 2.727348
شورون CVX صنایع نفت و گاز 2.655288
پراکتر اند گمبل PG توزیع مواد تندمصرف 2.541648
نایک NKE پوشاک 2.158798
مرک MRK صنایع داروسازی 1.874435
تری ام MMM هولدینگ 1.859811
والت دیزنی DIS سرگرمی و رسانه 1.621257
کوکاکولا KO خوراک 1.021698
داو DOW صنایع شیمیایی 0.96849
سیسکو CSCO فناوری اطلاعات 0.875641
اینتل INTC فناوری اطلاعات 0.82948
ورایزن کامیونیکیشنز VZ فناوری ارتباطات/مخابرات 0.659461
والگرینز بوتز آلینس WBA خرده فروشی 0.459139

 

برخی شرکت های بزرگ مانند آمازون، آلفابت (شرکت مادر گوگل) و فیسبوک، به دلیل در اختیار داشتن وزن بالا، امکان فهرست شدن در لیست شاخص داوجونز را ندارند و در صورت ادغام، وزن نماد شاخص داوجونز در فارکس را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهند.

از این رو است که آن ها را در فهرست این شرکت ها نخواهید یافت. به همین خاطر معامله گران بازارهای مالی، شاخص این شرکت ها را نه به صورت ادغام شده در نماد داوجونز(نماد dow jones)، که به صورت انحصاری تحت نظر می گیرند.

 

نحوه محاسبه نماد داوجونز در فارکس

محاسبه نام نماد داوجونز در فارکس در ابتدا به صورت محاسبه میانگین ساده بود. به این صورت که مجموع ارزش سهام شرکت ها بر تعداد شرکت ها تقسیم می شد. اما پس از مدتی، ماهیت این شاخص تغییر کرد.

امروزه نماد شاخص داوجونز در فارکس، یک شاخص وزنی به شمار می رود که برای محاسبه آن، باید وزن موثر هر شرکت، در قالب یک تقسیم کننده یا مخرج کسر به نام Dow Divisor محاسبه شود و مجموع ارزش سهام سی شرکت، بر این عدد تقسیم گردد. فرمول محاسبه نماد داوجونز در فارکس، در تصویر زیر قرار دارد:

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

 

آموزش معامله نماد داوجونز در فارکس

برای معامله نماد شاخص داوجونز در فارکس، باید اخبار، اطلاعات و تحولات مربوط به اقتصاد آمریکا را با جدیت دنبال کنید. همچنین ضروری است که اگر اخباری درباره وضعیت سهام سی شرکت فهرست شده در این مطلب منتشر می شود، از آن آگاهی داشته باشید.

نماد داوجونز در فارکس، توسط تمامی بروکرها پشتیبانی نمی شود؛ بنابراین شما باید کارگزاری هایی را بیابید که از این نماد پشتیبانی کنند.

 

انتخاب نماد داوجونز در فارکس

اگر بروکر شما از نماد داوجونز در فارکس را پشتیبانی می کند، برای معامله ی آن در متاتریدر، باید به بخش “Symbols” رفته و بر روی گزینه ی Equity Indexes کلیک کنید تا نمادهای زیر مجموعه ی آن نمایان شوند.

درادامه کاربران میبایست نام نماد داوجونز در فارکس را با عنوانی مانند DJIA یا US30Cash یا US Wallstreet 30 Index و یا هر یک از نمادهایی که در ابتدای این متن به شما معرفی کردیم، جستجو نمایید.

 

ساخت بهترین استراتژی داوجونز

بهترین استراتژی داوجونز در فارکس، بسته به استراتژی های شما دارد؛ اما به طور کلی بهتر است بدانید که در وضعیت عمومی بازار (در صورت عدم ارائه اخبار منفی)، نماد داوجونز در بازار فارکس، ماهیتی صعودی دارد.

از این رو بهتر است که اغلب معامله های این نماد نیز در جهت روند و از نوع معامله ی لانگ باشند. همچنین بهترین زمان برای معامله نماد داوجونز در فارکس، زمان آغاز به کار بازار نیویورک (یعنی حوالی ساعت 16:30 الی 17:30 به وقت تهران) است.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

نماد شاخص داوجونز در فارکس از جمله شاخص های مهم بازارهای مالی آمریکا است. روزانه حجم معاملات قابل قبولی بر روی این نماد انجام می گیرد؛ از این رو معامله با استراتژی ولوم تریدینگ، در این نماد رایج است.

چه قصد معامله با نماد داوجونز در فارکس را داشته باشید و چه نه، بررسی این نماد برای پی بردن به وضعیت فعلی بازارهای مالی آمریکا، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب سعی کردیم تمام آنچه برای آشنایی با نماد dow jones و جزئیات شرکت های تشکیل دهنده آن نیاز دارید، با شما به اشتراک بگذاریم.

در پایان به خاطر داشته باشید که معامله بر روی سهام شرکت های دارای وزن در داوجونز، می تواند منطقی تر از معامله ی خود نماد باشد!

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز