🕰️ساعت کار شاخص داوجونز – بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز

08:55 19/04/2024 -

🕰️ساعت باز و بسته شدن داوجونز – ساعت کار شاخص داوجونز

ساعت باز و بسته شدن داوجونز اغلب از ساعت کار فارکس تبعیت می کند. اما همچنان انتخاب «بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز به وقت ایران» تفاوت هایی دارد. به همین دلیل نیز بسیاری از معامله گران با جدیت بدنبال ساعت کاری شاخص داوجونز می باشند.

در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به ساعت باز شدن بازار داوجونز بپردازیم. سپس با توجه به ساعت کار شاخص داوجونز به وقت ایران به بررسی سشن های معامله برای انتخاب بهترین زمان معامله داوجونز خواهیم پرداخت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ساعت معامله شاخص داوجونز، ساعت باز و بسته شدن داوجونز، ساعت کاری شاخص داوجونز، ساعت کار شاخص داوجونز

پیش از آن که به ساعت باز و بسته شدن داوجونز بپردازیم، در قالب جدول زیر به تعدادی از بهترین بروکر های فارکس که امکان بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز را فراهم نموده، اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

ساعت کاری شاخص داوجونز چیست؟

ساعت معامله شاخص داوجونز برای معامله گران و سرمایه گذاران علاقه مند به این شاخص بسیار مهم است. بسیاری از معامله گران به علت عدم آگاهی نسبت به ساعت کاری شاخص داوجونز اشتباهی را در بازار انجام دادند و تحلیل هایشان اشتباه از آب در آمد.

اطلاع از ساعت باز و بسته شدن داوجونز برای ورود به بازار و تحلیل درست نمودار ضروری است. در ادامه مفصلا با معیار های قابل توجه برای انتخاب بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز آشنا خواهیم شد.

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

برای مطالعه آموزش نماد شاخص داوجونز در فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد داوجونز در فارکس

 

ساعت باز و بسته شدن داوجونز به وقت ایران

ساعت کار شاخص داوجونز نیز مانند تمامی سهام های فارکس دارای ساعت معاملاتی مخصوص به خود است که تنها در همان ساعات باز و بسته می شود.

هر چند که گفته می شود؛ بازار فارکس ۲۴ ساعته است، اما تمامی سهام ها از جمله ساعت باز و بسته شدن داوجونز در ساعت معاملاتی خاص به اجرا در می آیند. در ادامه همراه باشید تا “ساعت باز و بسته شدن داوجونز” را با یکدیگر بررسی کنیم.

ساعت باز و بسته شدن داوجونز، ساعت باز شدن بازار داوجونز، ساعت باز شدن داوجونز، ساعت کار شاخص داوجونز
ساعت باز و بسته شدن داوجونز

 

ساعت باز شدن بازار داوجونز

ساعت معامله شاخص داوجونز به سه دسته عمده تقسیم می شود. ساعت باز شدن داوجونز از سفارش گیری شروع می شود و پس از آن به مرحله معاملات عادی می رسد و در انتها تایمی را تحت عنوان ساعت معاملاتی پس از بازار داریم. ساعت باز شدن بازار داوجونز در تمامی این بخش ها را در ادامه با هم خواهیم دید:

  • سفارش گیری معاملات داوجونز (ساعت باز شدن داوجونز): سفارش گیری معاملات داوجونز از ساعت ۴ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (4:00 AM ET) شروع می شود که ساعت 12:30 ظهر به وقت ایران است.
  • معاملات عادی داوجونز (“ساعت معامله داوجونز”): بازار معاملاتی داوجونز نیز از ساعت 9:30 به وقت منطقه زمانی شرقی (9:30 AM ET) شروع می شود که ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت ایران است.
  • پس سفارش گیری معاملات داوجونز (ساعت معاملاتی پس از بازار): ساعت معاملاتی پس از بازار داوجونز از ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (4 PM ET) شروع می شود که ساعت 12:30 بامداد به وقت ایران است.

 

ساعت بسته شدن بازار داوجونز

ساعت کاری شاخص داوجونز” که در بالا گفته شود، زمانی باز و در زمانی دیگر بسته می شوند؛ بنابراین معامله گران باید ساعت بسته شدن معاملات داوجونز را نیز بدانند تا بتوانند زمان خود را برای دریافت سود بیشتر مدیریت کنند.

  • سفارش گیری معاملات داوجونز (ساعت معاملاتی پیش از بازار): سفارش گیری معاملات داوجونز از ساعت 9:30 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (9:30 AM ET) به اتمام می رسد که ساعت 6 بعد از ظهر به وقت ایران است.
  • معاملات عادی داوجونز (“ساعت معامله داوجونز”): بازار معاملاتی داوجونز نیز از ساعت 4 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (4:00 PM ET) به اتمام می رسد که ساعت 12:30 بامداد به وقت ایران است.
  • پس سفارش گیری معاملات داوجونز (ساعت معاملاتی پس از بازار): ساعت معاملاتی پس از بازار داوجونز از ساعت 8 شب به وقت منطقه زمانی شرقی (8 PM ET) به اتمام می رسد که 4:30 صبح به وقت ایران است.

 

بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز

حال که با ساعت باز و بسته شدن داوجونز آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده تا به بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز بپردازیم.در این زمان معامله گران بزرگ سشن نیویورک در حال معامله بر روی سهام های مختلف بازار هستند و بیشترین حجم معاملات داوجونز در این زمان انجام می شود.

مناسب ترین زمان در طول ساعت کاری شاخص داوجونز دقیقاً از ساعت 6 بعد از ظهر تا 12:30 بامداد است که مصادف با باز شدن بورس نیویورک و تایم معاملاتی بازار داوجونز است. معامله گران ایرانی در این زمان می توانند وارد بروکر های خود شوند و در بازار فارکس معاملات خود را انجام دهند!

 

چه زمانی برای معامله شاخص داوجونز مناسب نیست؟

تفاوت ساعت باز و بسته شدن داوجونز با ایران تقریباً با تفاوت زمانی بین ساعت زمانی نیویورک و تهران برابر است. معامله گران ایرانی هنگام معامله باید توجه کنند که سهام داوجونز در بورس نیویورک معامله می شود و ساعت معامله شاخص داوجونز نیز با ساعات معاملاتی این بازار تنظیم می شود. موارد زیر را میتوان نا مناسب ترین ساعت معامله شاخص داوجونز دانست:

  • ساعات خارج از بازار بورس نیویورک؛
  • زمان هایی که به تعطیلات آمریکایی نزدیک می شویم؛
  • زمان هایی که داده های اقتصادی آمریکا منتشر می شوند؛
  • زمان هایی که آمریکا درگیر مناقشات بین المللی می شود.

 

معاملات داوجونز چه روز هایی تعطیل است؟

ساعت کاری شاخص داوجونز مانند تمامی بازار فارکس در روز های شنبه و یک شنبه تعطیل است. بازار فارکس به علت این که با تقویم میلادی کار می کند، روز های شنبه و یک شنبه را به جای پنجشنبه و جمعه تعطیل می داند.

همچنین از سوی دیگر، تعطیلات کریسمس، جشن شکرگزاری و دیگر مناسبات و تعطیلات رسمی در کشور آمریکا نیز معاملات داوجونز را تعطیل می کند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا مفصلا با ساعت کار شاخص داوجونز آشنا شویم. ساعت باز و بسته شدن داوجونز به منطقه زمانی تغییر می کند. با بررسی ساعت کاری شاخص داوجونز بسته به منطقه زمانی شرقی و ایران این فرصت را در اختیار کاربران فارسی زبان قرار داده تا بتوانند بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز را با توجه به منطقه زمانی کشورشان تطبیق بدهند.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر 5 - بررسی اکسپرت برای متاتریدر 5
🧑‍💻اکسپرت نویسی در متاتریدر 4 - اموزش اکسپرت نویسی متاتریدر 4
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس