📈فرق باینری آپشن و فارکس – بررسی تفاوت فارکس با باینری آپشن

20:42 28/10/2023 -

📈مقایسه تفاوت فارکس با باینری آپشن – فرق بین فارکس و باینری آپشن

همزمان با بالا رفتن سطح محبوبیت بازار های مالی، حجم زیادی از افراد نیز به دنبال سرمایه گذاری در بازارهای مالی قصد یافتن یک بازار مناسب برای شروع معاملات را دارند. در این بین این سوال که “باینری آپشن بهتر است یا فارکس” به دفعات از سوی سرمایه گذاران پیش از انتخاب بهترین بروکر های باینری آپشن مطرح میشود.

در این مقاله قصد داریم تا در ادامه مقالات مربوط به آموزش فارکس و باینری آپشن با «فرق بین فارکس و باینری آپشن» بیشتر آشنا شویم. اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال برای شروع سرمایه گذاری خود میباشید، دعوت میکنیم تا انتهای این مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

فرق باینری اپشن با فارکس، فرق باینری آپشن و فارکس، فرق بین فارکس و باینری آپشن

در جدول زیر تعدادی از بهترین بروکر های باینری آپشن آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
تفاوت باینری اپشن با فارکس irtfxb pocketoption icon png
بروکر PocketOption
🚀بروکر پاکت آپشن
quotex چیست ، quotex بروکر ، بروکر کوتکس
بروکر Quotex
🚀بروکر کوتکس
تفاوت باینری اپشن با فارکس irtfxb olymptrade icon png
بروکر OlympTrade
🚀بروکر الیمپ ترید
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

فارکس و باینری آپشن چیست؟

پیش از آن که بتوانیم تفاوت فارکس با باینری آپشن را درک کنیم میبایست ابتدا مقداری با هر یک از بازار های باینری آپشن و فارکس آشنا شویم. در ادامه مختصری به هر یک از بازار ها خواهیم پرداخت اما در صورتی که گزینه ی مناسب خود را پیدا کرده کافیست تا از طریق لینک مربوط به مقاله ی مربوط به آموزش فارکس و باینری آپشن مراجعه نمایید.

▶️ویدئو مقایسه فارکس و باینری آپشن

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس [Foreign Exchange Market] یا بازار تبادل ارز های خارجی از جمله بازار های بدون مرز است که امکان تبادل و خرید و فروش تمام ارز ها و واحد های پولی جهان را در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار میدهد.

اولین و شاید اصلی ترین تفاوت باینری اپشن با فارکس در سبک معاملات و نحوه ی اجرای آن ها میباشد. در فارکس معامله گران بصورت بلند مدت در حرکت ارز ها سرمایه گذاری (مشابه بازار های بورس) می نمایند.

 

بازار باینری آپشن چیست؟

بازار های باینری آپشن اما از سوی دیگر بازاری است که بر پایه فارکس ایجاد شده اما در آن نحوه ی اجرای معاملات متفاوت است. در باینری اپشن معامله گران تنها به پیشبینی روند بازار بسنده کرده و در صورت پیشبینی صحیح در زمان انقضای معامله [از 5 ثانیه تا 4 ساعت] سود خود را که بصورت درصدی از معامله (تا 100%) متغییر است دریافت می نمایند.

معامله باینری آپشن به مراتب سرعت بالا تری داشته به همین دلیل نیز میان فارکس یا باینری آپشن، این بازار بیشتر برای افرادی توصیه شده که معاملات با سود ثابت، سریع و البته پر هیجان را ترجیح میدهند.

آموزش باینری آپشن، معاملات باینری آپشن چیست، آموزش ترید باینری آپشن، آموزش کامل باینری آپشن

برای مطالعه درباره ی آموزش باینری آپشن و آنکه معاملات باینری اپشن چیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش باینری آپشن

 

تفاوت فارکس با باینری اپشن

حال که با آنکه فارکس و باینری آپشن چیست؟ آشنا شدیم نوبت به آن رسیده تا به مقایسه و بررسی تفاوت فارکس و باینری آپشن بپردازیم. در ادامه هر یک از 2 بازار را بر اساس معیار های کلی در ساختار و نحوه ی اجرای معامله در هر بازار مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای درک بهتر هر یک از معیار های زیر را بر اساس 2 تا از بهترین گزینه های حال حاضر در بازار ایران مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای بررسی بازار باینری ملاک را بروکر پاکت آپشن (بهترین بروکر باینری آپشن در ایران) و برای بازار فارکس نیز بروکر آلپاری (بهترین بروکر فارکس در ایران) را در نظر گرفته ایم.

 

نماد های معاملاتی در فارکس و باینری آپشن

نماد های معاملاتی از جمله موارد پر اهمیت برای هر تریدر یا معامله گر است بنابر این بررسی تفاوت باینری اپشن با فارکس را از آن آغاز خواهیم نمود. در بازار های فارکس تریدر ها تقریبا (بسته به بروکر انتخابی) به تمام بازار ها از جمله فارکس، ارز دیجیتال، سهام و فلزات دسترسی خواهند داشت.

در بروکر های باینری آپشن نیز این نماد ها البته به صورت محدود تر و برای ارز ها یا سهام های اصلی در نظر گرفته شده است. در معامله باینری آپشن آنچه بیشتر از تعدد نماد ها حائز اهمیت است، مقدار یا درصد بازپرداخت باینری است که سود معاملات را تعیین می کند.

مقایسه نماد های فارکس و باینری آپشن

بازار فارکس بازار باینری آپشن
جفت ارز های فارکس جفت ارز های فارکس
معاملات OTC معاملات OTC
کالا ها [نفت، طلا،گاز و …] کالا ها [نفت، طلا،گاز و …]
سهام [اپل، فیسبوک و …] سهام [اپل، فیسبوک و …]
شاخص ها [نزدک، داوجونز و …] شاخص ها [نزدک، داوجونز و …]
ارزهای دیجیتال تنها در برخی از معدود بروکر ها

 

دستورات معامله باینری و فارکس

از دیگر مواردی که در تفاوت باینری اپشن با فارکس در اولین نگاه به چشم کاربران می آید، نحوه ی اجرای معاملات است. در بازار فارکس معامله گران معاملات خود را در 3 بازه ی زمانی (کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت) اجرا می نمایند.

برای اجرای دستور یا معامله در فارکس معامله گران میبایست قیمت خروج از بازار (TP)، توقف ضرر (SL)، حجم معامله و لوریج را مشخص کرده و سپس بروی گزینه ی خرید یا فروش کلیک نمایند. در فارکس همچنین معامله گران میتوانند دستورات را به نحوی تنظیم کرده تا معامله پس از رسیدن نماد به قیمت مشخص اجرا گردد.

فرق باینری آپشن و فارکس، فرق بین فارکس و باینری آپشن، فارکس و باینری آپشن چیست
پلتفرم معاملات فارکس در آلپاری

در باینری آپشن اما اجرای دستورات و معامله باینری بسیار آسان تر بوده و معامله گران تنها مبلغ مورد نظر و مدت زمان انقضای معامله را مشخص کرده سپس بروی گزینه ی بالا یا پایین کلیک می نماید.

آموزش کار با بروکر پاکت آپشن ، معاملات باینری آپشن در پاکت آپشن ، پلتفرم معاملاتی پاکت آپشن - Pocketoption
پلتفرم معاملات باینری آپشن در پاکت آپشن

 

نحوه محاسبه سود در فارکس و باینری اپشن

سود فارکس بر اساس میزان حجم سرمایه گذاری شده و تغییر قیمت نماد بستگی دارد. هر چه مقدار تغییر قیمت بیشتر باشد به مراتب بسته به اوریج سود نیز افزایش خواهد یافت؛ این موضوع در رابطه با ضرر هر معامله نیز صدق میکند.

به همین دلیل نیز ماشین حساب فارکس طراحی شده تا معامله گران با وارد نمودن مقادیر مورد نظر بتوانند براوردی نسبی از سود هر معامله پیش از ورود به آن داشته باشند. علاوه بر آن هزینه هایی نظیر کارمزد فارکس و بهره شبانه (سواپ) نیز میتواند در این میزان تاثیر گذار باشد.

در باینری آپشن اما معاملات بر اساس بازپرداخت باینری آپشن محاسبه میشود که تریدر ها پیش از ورود به بازار میتوانند مقدار آن را مشاهده کرده و سپس نسبت به اجرای معامله اقدام نمایند.

کد بونوس پاکت آپشن ، همه چیز درباره بونوس پاکت آپشن ، دریافت دلار مجانی از بروکر پاکت آپشن

ثبت نام در پاکت آپشن

مدت زمان معامله فارکس و باینری

از دیگر موارد مربوط به تفاوت باینری اپشن با فارکس میتوان به مدت زمان هر معامله اشاره داشت. در معاملات فارکس همانطور که اشاره داشتیم معامله گران بدون محدودیت زمانی میتوانند معاملات خود را البته با پرداخت هزینه های سواپ و کارمزد هایی باز نگاه دارند.

معاملات فارکس در بازه های کوتاه مدت تا 1 ساعت [اسکالپ در فارکس]، میان مدت از چند ساعت تا 3 روز و بلند مدت بیش از 1 هفته قابل اجرا میباشد. در باینری آپشن اما معاملات از 5 ثانیه [در بروکر پاکت آپشن] تا 4 ساعت امکان پذیر است.

 

✅جمع بندی – باینری آپشن بهتر است یا فارکس

فرق باینری اپشن با فارکس به دلیل شرایط معاملاتی هر بازار معامله گران مخصوص به خود را دارد. بازار های فارکس بیشتر برای معامله گرانی است که قصد معاملات بلند مدت و البته بنا بر اصول را دارند، در این بازار سرمایه گذاران با استفاده از لوریج و تغییرات بازار میتوانند فرصت کسب درامد را در اختیار داشته باشند.

معامله باینری آپشن اما به دلیل سود ثابت از پیش مشخص شده برای معامله گرانی مناسب است که علاقه مند به سرعت و هیجان بالای بازار میباشند. ریسک معامله باینری آپشن به نسبت فارکس بیشتر است و ابزار هایی از جمله لوریج و تنوع بالای نماد های معاملاتی در ان ارائه نمی شود.

سوالات متداول

  • فارکس یا باینری آپشن کدام بهتر است؟

    انتخاب بین بازار ها بیشتر به استراتژی های معاملاتی و سطح تجربه هر کاربران بستگی دارد. تفاوت فارکس با باینری آپشن بیشتر بر اساس سود و مدت زمان معاملات است، فارکس بیشتر برای معاملات اصولی است و باینری آپشن بیشتر برای معامله گران هیجانی است.

  • فرق باینری اپشن با فارکس چیست؟

    فرق یا تفاوت فارکس و باینری آپشن سود ثابت و مدت زمان محدود این معاملات است. در فارکس اما معامله گران بدون محدودیت زمان و بر اساس حجم و حرکت بازار کسب سود می نمایند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📉معرفی اندیکاتور باینری آپشن - بهترین اندیکاتور برای باینری آپشن
🚀بررسی باینری آپشن بدون فیلتر - بروکرهای باینری آپشن بدون فیلتر
💹آموزش حساب دمو باینری آپشن - افتتاح حساب دمو باینری آپشن
🔎آموزش تحلیل تکنیکال باینری آپشن - تحلیل باینری آپشن
جدیدترین مطالب
📉معرفی اندیکاتور باینری آپشن - بهترین اندیکاتور برای باینری آپشن
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال