📊آیا فیبو گروپ مارکت میکر است؟ – بررسی مارکت های فیبو گروپ

11:29 06/02/2024 -

📊آیا فیبو مارکت میکر است؟ – بررسی مارکت فیبو گروپ

بروکر فیبوگروپ از جمله بروکر هایی است که همچنان در لیست بروکرهای مارکت میکر قرار دارد. مارکت فیبو گروپ در حساب های معاملاتی این بروکر متفاوت است. اما آیا آن که فیبو مارکت میکر است دلیلی بر غیر قابل اعتماد بودن این بروکر دارد؟

در این مقاله قصد داریم تا با هم ابتدا به این سوال که “آیا فیبو مارکت میکر است؟” پرداخته و در ادامه انواع مارکت های فیبو گروپ در حساب های معاملاتی آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما نیز از جمله کاربرانی بوده که بدنبال حساب های NDD و مارکت فیبو گروپ بوده با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ثبت نام در فیبوگروپ

حساب مارکت میکر فیبو چیست، بروکر فیبو گروپ مارکت میکر است؟، مارکت فیبو گروپ

پیش از آن که به پاسخ این سوال که “آیا فیبو مارکت میکر است؟” بپردازیم، در جدول زیر بطور خلاصه اطلاعاتی درباره ی بروکر Fibogroup آورده شده است:

بروکر فیبو گروپ ، ثبت نام در فیبو گروپ ، بررسی تخصصی اعتبار بروکر فیبوگروپ
بروکر FiboGroup
🔥ثبت نام در بروکر فیبوگروپ
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی فیبو گروپ ☎️تلگرام فارسی
🚀حداقل مبلغ افتتاح حساب 💲1 دلار
📈حساب NDD ✅ دارد
📈حساب ND (مارکت میکر) ✅ دارد
💼حساب های اسلامی ✅ دارد

 

آیا فیبو مارکت میکر است؟

همانطور که در حساب های فیبوگروپ به آن اشاره شده 2 نوع حساب NDD و Market Maker در اختیار معامله گران قرار گرفته شده است. در میان این حساب ها حساب MT4 Fixed حسابی است که مارکت فیبو گروپ در آن NDD نبوده و معامله با این حساب یه منزله ی معامله در حساب فیبو مارکت میکر است.

 

انواع مارکت های فیبو گروپ

فیبوگروپ یکی از کارگزاری های مطرح در بازار فارکس است که چندین جایزه بین المللی نیز در این زمینه دارد. بروکر ها عموماً واسطه های میان سرمایه گذاران، تریدر ها و یا شرکت ها با بازار های مالی جهانی هستند.

مشتریان با افتتاح حساب در این کارگزاری ها، سفارشات خود را به بروکر ارسال می کنند. بروکر ها برای اجرای این سفارش ها به دو دسته تقسیم می شوند:

 

حساب مارکت میکر فیبو گروپ (DD)

در این نوع از مارکت های فیبو گروپ، بروکر تنها نقش واسطه را ایفا نمی کند، بلکه خود یکی از طرفین معامله است به همین دلیل نیز بسیاری به این موضوع اشاره داشته که فیبو مارکت میکر است! به این صورت که بروکر هر رمز ارز یا سهامی که شما مالک آن هستید و تمایل به فروش آن دارید را از شما خریداری می کند. همچنین برعکس، سهامی که شما خریدار آن هستید را به شما می فروشد.

بروکر ها این نوع از معاملات را به هدف افزایش سود خود انجام می دهند. بروکر های مارکت میکر یا (Dealing Desk)، روی کاغذ از ضرر مشتریان خود سود می برند و از سود مشتریان خود ضرر می کنند؛ هر چند که این قضیه همیشه صادق نیست. بنابراین می توان نتیجه گرفت که اکثر معامله گران بازار سرمایه، تمایل به افتتاح حساب در بروکر هایی دارند که مارکت میکر نیستند.

 

حساب فیبو گروپ بدون میز معاملاتی (NDD)

بر خلاف معامله با میز معاملاتی درمارکت فیبو گروپ، ددر میان حساب های فیبوگروپ حساب هایی بدون میز معامله (NDD) برای معامله گران در نظر گرفته شده تا بدون واسطه نسبت به اجرای معاملات خود در آن اقدام نمایند.

حساب های بدون میز معاملاتی در فیبو گروپ با تکنولوژی STP به تأمین‌ کننده های نقدینگی بازار فارکس متصل می شود تا بتوانند سفارشات را سریعاً اجرا کنند.

حساب مارکت میکر (DD) حساب بدون میز معاملاتی (NDD)
دارای ریکوت بدون ریکوت
مناسب نوسان گیری
اسپرد حداقل 2 پیپ اسپرد پایین
لوریج حداکثر 1:200 لوریج حداکثر 1:400
افتتاح حساب با حداقل 50 دلار افتتاح حساب با حداقل 50 دلار

 

آیا بروکر فیبوگروپ مارکت میکر است؟

نه تنها فقط فیبوگروپ بلکه اکثر کارگزاری هایی که در این زمینه فعال هستند این نوع از اجرای معاملات را پوشش می دهند. در بروکر فیبوگروپ تنها یک نوع حساب مارکت میکر یا (DD) وجود دارد و مابقی همگی حساب های بدون میز معاملاتی یا (NDD) هستند.

از بین انواع مختلف حساب های فیبوگروپ تنها حساب MT4 Fixed اجرای سفارشات را به صورت مارکت میکر به انجام می رساند. این حساب 48 نوع جفت ارز را جهت معامله در اختیار تریدر ها قرار می دهد و اگر هیچ خریداری در صف خرید نباشد بروکر اقدام به خرید می کند.

انواع حساب فیبوگروپ، انواع حسابهای فیبوگروپ، انواع حساب در فیبوگروپ، انواع حسابهای معاملاتی فیبوگروپ

برای مطالعه بیشتر و بررسی انواع حساب های فیبو گروپ کافیست تا به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

انواع حساب فیبوگروپ

 

ویژگی های حساب مارکت میکر MT4 Fixed فیبوگروپ چیست؟

این حساب به عنوان تنها مارکت فیبو گروپ است که اجرای سفارشات آن به صورت مارکت میکر انجام می شود، دارای ویژگی های متفاوتی است. این ویژگی ها فارغ از مارکت میکر بودن می توانند خوب و یا بد باشند. در ادامه به چند مورد از ویژگی های این حساب اشاره شده است:

  • حساب مارکت میکر فیبوگروپ برای افراد مبتدی که سرمایه زیادی در دست ندارند ولی تمایل به معامله در بازار اصلی فارکس دارند بسیار مناسب است
  • این حساب دارای اسپرد ثابت است که کار تجارت خودکار را آسان تر می کند
  • همچنین این نوع حساب برای معامله گرانی که داری استراتژی های بلند مدت هستند نیز انتخاب خوبی است
  • محاسبات در این حساب به صورت سنتی انجام می شود
  • در حساب MT4 Fixed انجام معاملات بدون دریافت کمیسیون انجام می شود.

 

آیا بروکر مارکت میکر فیبوگروپ قابل اعتماد است؟

بروکر هایی که می خواهند در بازار جهانی فارکس باقی بمانند، چاره ای جز اثبات اعتبار خود ندارند. به این منظور نهاد های نظارتی بین ‌المللی یا همان رگولاتور ها، به طور مرتب بر تمام جنبه ‌های مالی و معاملاتی بروکر ها نظارت می کنند. این نظارت به این جهت انجام می شود که از فعالیت صحیح بروکر ها به طور کامل اطمینان حاصل شود.

گروه فیبو توسط نهاد های مالی معتبری همچون کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) تحت مجوز شماره ۱۱۸/۱۰ نظارت می شود که رگوله ی اصلی این بروکر است. علاوه بر آن، فیبوگروپ توسط کمیسیون خدمات مالی FSC که در جزایر ویرجین بریتانیا واقع شده است نیز نظارت می شود. البته امتیاز این بروکر در سایت مرجع FPA آن چنان چشمگیر نیست.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

بروکر فیبوگروپ نیز همانند اکثر کارگزاری ها دارای حساب با میز معاملاتی یا (DD) است. هر چند که این نوع حساب باعث نوعی بد بینی نسبت به بروکر می شود، باید دانست که این قضیه آن قدر که گمان می رود، بد نیست و این موضوع که فیبو مارکت میکر است در اعتبار این بروکر تاثیر منفی نخواهد داشت!

عموم تریدر ها این گونه برداشت می کنند که با ضرر آن ها بروکر سود می کند و در نتیجه بروکر در راستای ضرر مشتریان خود قدم بر می دارد؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که قسمت اعظم در آمد بروکر ها از کمیسیون دریافتی به ازای هر معامله است پس در واقع از دست دادن مشتری برای بروکر ضرر سنگین تری محسوب می شود.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📝آموزش افتتاح حساب دمو در فیبوگروپ - حساب دمو فیبوگروپ
⏲️ساعت بروکر فیبو گروپ چیست؟ - ساعت کاری فیبوگروپ
📱پلتفرم برنامه فیبوگروپ - دانلود برنامه فیبوگروپ
⚠️کلاهبرداری فیبوگروپ حقیقت دارد؟ - اعتبار بروکر فیبوگروپ
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟