📜بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس – معرفی بهترین شاخص فارکس

13:14 09/03/2024 -

📜بررسی بهترین شاخص فارکس – بهترین شاخص ها برای ترید

در مقالات آموزش فارکس مفصلا با آنکه “شاخص در فارکس چیست؟” آشنا شدیم. اما با توجه به تنوع بالای شاخص های قابل معامله در بازار فارکس انتخاب بهترین شاخص ها برای ترید یک چالش بحساب می آید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و بررسی بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله کاربرانی بوده که بدنبال انتخاب بهترین شاخص فارکس از میان نماد های داوجونز، نزدک و … را داشته، دعوت میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بهترین شاخص فارکس، بهترین شاخص ها برای ترید فارکس، بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس، بهترین شاخص های قابل معامله در بازار فارکس

پیش از ان که به بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس بپردازیم؛ در جدول زیر به برخی از بروکر هایی که بیشترین تعداد شاخص های قابل معامله در فارکس را ارائه میکنند، اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بهترین شاخص ها برای ترید چیست؟

همانطور که در مقاله معرفی شاخص ها در فارکس با آن ها آشنا شدیم، تعداد زیادی از شاخص های بورس نظیر [نزدک، داوجونز، اس اند پی 500، دکس و …] بعنوان شاخص های قابل معامله در بازار فارکس در اختیار معامله گران قرار داده شده است.

از این میان اما میتواند تعدادی را انگشت شمار بعنوان بهترین شاخص فارکس برای معامله در نظر داشت. در ادامه مفصلا ابتدا با معیار های بررسی و سپس به معرفی بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس پرداخته خواهد شد.

شاخص در فارکس چیست، نماد شاخص ها در فارکس، شاخص نماد در فارکس

شاخص در فارکس چیست؟

برای مطالعه بیشتر پیش از انتخاب بهترین شاخص فارکس میتوانید به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

نماد شاخص ها در فارکس

 

ویژگی های بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس

پیش از انتخاب بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس لازم است تا به برخی از ویژگی های بهترین شاخص فارکس اشاره داشته باشیم. یکی از دلایلی که معامله گران به شاخص های قابل معامله در بازار فارکس جذب شده، نقدینگی بالا و امکان تحلیل پذیری است.

در میان شاخص ها نیز تعدادی از آن ها بیشترین نقدینگی را بدلیل پشتوانه ی جهانی بالا در اختیار دارند. این پشتوانه فرصت مناسبی را برای نوسان گیری و کسب درامد از تغییرات قیمتی فراهم می نماید.

از سوی دیگر دیگر ویژگی قابل توجه در انتخاب بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس قدرت تحلیل پذیری تکنیکال و فاندامنتال آن ها است. این قابلیت به دلیل پیروی از الگو ها و ساختار اصولی آن ها بر اساس بورس جهانی امکان پیبینی روند قیمت را تسهیل می نمایند.

 

معرفی بهترین شاخص فارکس

حال نوبت به آن رسیده تا به بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس بپردازیم. یکی دیگر از نکات قابل توجه انتخاب «بهترین بروکر برای ترید شاخص ها» است.

شاخص های قابل معامله در بازار فارکس بسته به بروکر انتخابی متفاوت است، بنابر این در انتخاب بهترین شاخص ها برای ترید حتما به ارائه یا عدم ارائه شاخص در بروکر مورد نظر خود توجه داشته باشید!

بهترین بروکر برای ترید شاخص ها، بهترین بروکر برای معامله شاخص در فارکس، بهترین بروکرهای فارکس برای معاملات شاخص ها

پیش از انتخاب بهترین شاخص ها برای ترید میتوانید به کمک مقاله ی زیر به بررسی بهترین بروکر برای ترید شاخص ها بپردازید.

بهترین بروکر برای ترید شاخص ها

 

نماد شاخص داوجونز در فارکس | Dow Jones

در میان بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس، نام شاخص داو جونز [DIJA] همیشه وجود داشته و امروزه نیز دیده می شود. داوجونز یکی از قدیمی ترین شاخص های موجود در بازار سهام آمریکا است که بیش از صد سال از تاسیس و فعالیت آن می گذرد.

این شاخص شامل سهام 30 شرکت بزرگ، قدیمی و تاثیر گذار در اقتصاد وبورس آمریکاست که بصورت وزنی محاسبه می شود، به این صورت که هر شرکت و سهمی که بزرگتر و قیمت بیشتری داشته باشد در تغییرات قیمت این سهام نقش بیشتری را به نسبت شرکت های کوچکتر با ارزش سهام پایین تر ایفا می کند.

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

برای مطالعه بیشتر درباره ی آن که “نماد داوجونز چیست؟” و چرا جزء بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس بحساب می آید، بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد داوجونز در فارکس

 

ویژگی های شاخص داو جونز

یکی از دلایلی که شاخص داوجونز را به بهترین شاخص فارکس تبدیل میکند، عضویت شرکت های بزرگ در زمینه های مختلفی مانند حمل و نقل، انرژِی و نفت و گاز، کالاهای مصرفی و … است.

به همین دلیل، 30 شرکت موجود دراین شاخص دائما در حال تغییر هستند. تحلیل گران حوزه های مالی در گذشته که تعداد شرکت های موجود در شاخص داو جونز بیشتر از 30 عدد بود از آن برای مطالعه روند و شرایط کلی بازار بورس آمریکا استفاده می کردند.

اما امروزه به دلیل محدود بودن به این 30 شرکت، این شاخص نمی تواند نشان دهنده شرایط کل بازارهای شاخص و سهام آمریکا باشد. با این حال، به دلیل قدمت بالای آن همچنان در نظرات تحلیل گران درباره روند کلی بازار سهام یکی از نقش های اصلی را ایفا می کند.

✅مزایا داوجونز در فارکس
 • ✅نشان دهنده کلیت و روند بازار
 • ✅کاهش ریسک سرمایه گذاری
 • ✅امکان مشخص کردن کیفیت سبد سرمایه گذاری با مقایسه با داوجونز

 

❌معایب داوجونز در فارکس
 • ❌بخش کوچکی از بازار سهام فارکس را در بر می گیرد
 • ❌تنظیم نشدن سود سهام توسط تقسیمات

 

شاخص اس اند پی 500 | S&P 500

شاخص S&P 500 یکی از مهم ترین و بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس به شمار می آید. این شاخص مجموعه ای از سهام 500 عدد از مهم ترین و معتبرترین شرکت های موجود در بازار فارکس نیویورک یا بازار نزدک را شامل می شود که به دلیل نوسانات مناسب و حجم معاملاتی بسیار بالا جز یکی از مناسب ترین شاخص ها برای ترید نزد معامله گران است.

 

ویژگی های شاخص S&P500

نماد spx500 در فارکس به دلیل بررسی قیمت ها و سهام 500 شرکت بزرگ و تاثیر گذار در بازار سهام نیویورک، می تواند نشان دهنده روند حرکتی کلی بازار شاخص ها در آمریکا و همچنین تاثیر گذار بر روی روند حرکتی شاخص ها در مناطق دیگر دنیا نیز باشد. به همین دلایل مطالعه و آگاهی از نوع رفتار و حرکت این شاخص برای معامله گران بسیار حائز اهمیت است.

✅مزایای نماد اس اند پی ۵۰۰
 • ✅تنوع بالای سهام قابل معامله
 • ✅همبستگی بالا با بازار کلی سهام
 • ✅ریسک پایین تر بدلیل وجود تنوع بالا در سبد سهام ارائه شده

 

❌معایب نماد اس اند پی ۵۰۰
 • ❌محدود بودن به شرکت های بزرگ مستقر در آمریکا
 • ❌عدم امکان انتخاب در میان سهام شرکت ها معامله گر می تواند سبدی از سهام را خرید و فروش کند.

 

نماد شاخص نزدک در فارکس | Nasdaq

شاخص نزدک یکی از بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس است. این شاخص بطور کلی نشان دهنده میزان سلامت و رشد و فعالیت بازار بورس نزدک است. شاخص نماد نزدک در فارکس شامل سهام شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی است و از دو قسمت نزدک کامپوزیت و نزدک 100 تشکیل شده است. بررسی دقیق تر این دو شاخص به شکل زیر است:

 • نزدک کامپوزیت:
  سهام نزدک در فارکس عملکرد و تغییرات قیمتی کل شرکت های موجود در بازار سهام نزدک را مشخص می کند. تغییرات آن به دلیل وجود تعداد بالایی از سهام شرکت های مهم، نشان دهنده تغییرات کلی در بازار سهام است.
 • نزدک 100(NASDAQ 100):
  نماد شاخص نزدک در فارکس حاوی سهام 100 عدد از بهترین و بزرگ ترین شرکت های موجود در بازار نزدک هستند و به همین دلیل از نوسانات قیمتی بیشتری برخوردارند که آنها را برای معامله گران نوسان گیر و اسکالپر مناسب تر می کند.
نماد نزدک در فارکس چیست؟، nas100 چیست؟، نماد شاخص نزدک در فارکس، علامت اختصاری نزدک در فارکس، سهام نزدک در فارکس
برای مطالعه بیشتر “نزدک در فارکس چیست؟” و چرا در در لیست بهترین شاخص ها برای ترید قرار میگیرد، بروی لینک زیر کلیک نمایید.
نماد نزدک در فارکس

 

ویژگی های شاخص نزدک

شرکت هایی که سهام آنها در شاخص نزدک وجود دارند، اکثرا شرکت های بزرگ فناوری و حوزه اینترنت مانند شرکت متا، فیسبوک، گوگل و … هستند. بررسی و تحلیل حرکات این شاخص به تحلیلگران دید واضحی از نحوه عملکرد بازار بورس نزدک و شرکت های فعال در حوزه فناوری ارائه می دهد.

✅مزایا نماد نزدک در فارکس
 • ✅نقد شوندگی بالا
 • ✅تنوع در سهام
 • ✅هزینه های معاملاتی پایین
 • ✅عدم نیاز چیدن سبد سهامی خاص

 

❌معایب نماد نزدک در فارکس
 • ❌تحت تاثیر حبابهای اقتصادی است
 • ❌توازن مجدد در تاریخ های مشخص شده
 • ❌امکان انتخاب تنها از سهام شرکت  های موجود در بازار نزدک

 

نماد شاخص دکس آلمان | DAX

این شاخص یکی از بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس محسوب می شود که نوسانات و میزان سلامت اقتصاد بازار بورس فرانکفورت و اروپا را مشخص می کند. شاخص دکس المان شامل سهام 40 شرکت بزرگ و معتبر آلمانی است که تغییرات سهام آن ها، حرکات و تغییرات اقتصاد کشور آلمان را نشان می دهد.

 

ویژگی های شاخص دکس

این شاخص یکی از محبوب ترین شاخص ها و البته بهترین شاخص فارکس در میان معامله گران بخصوص اسکالپرها به دلیل نوسانات بالا و حجم بالای نقدینگی محسوب می شود، زیرا در طول روز فرصت های معاملاتی زیادی را در اختیار معامله گران قرار می دهد.

✅مزایا نماد دکس المان
 • ✅حجم بالای نقدینگی
 • ✅نوسانات بالا
 • ✅تنوع خوب در سبد معاملاتی

 

❌معایب نماد دکس المان
 • ❌وابستگی بالا به اقتصاد آلمان و منطقه یورو
 • ❌عدم امکان انتخاب بین سهام برای خرید

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

معامله در بهترین شاخص ها برای ترید در فارکس نیازمند تجربه و سابقه کافی در بازار سهام است تا معامله گران به دلیل نوسانات بالای قیمتی و حباب های اقتصادی موجود در این بازار متضرر نشوند. به همین دلیل اغلب بیان می شود که ورود به بازار سهام و معامله شاخص ها مناسب معامله گران مبتدی و تازه وارد بازار نمی باشد.

اما در صورت داشتن تمرین و دانش کافی معامله در شاخص های مهم اقتصاد جهانی (بهترین شاخص فارکس) مانند نزدک، داوجونز و … که به آنها اشاره کردیم، می تواند برای معامله گران حرفه ای تر بدلیل نقدینگی بالا و همبستگی با اقتصاد کشورها و نوسانات بالا سودهای کلانی را به همراه داشته باشد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس
📊لیست پر نوسان ترین نماد های فارکس – بهترین نماد برای نوسان گیری فارکس
🔰بررسی راز موفقیت در فارکس - نحوه موفقیت در فارکس
📆آموزش تقویم اقتصادی فارکس فکتوری - تقویم اقتصادی فارکس فکتوری چیست؟
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس