💸کمیسیون در فارکس چیست؟ – کارمزد فارکس چقدر است؟

17:24 17/09/2023 -

💸کارمزد معامله در فارکس – نحوه محاسبه کمیسیون در فارکس

یکی از موارد ابتدایی در آموزش فارکس، آشنایی با مقادیر کارمزد و بهره شبانه در فارکس است که برای بسیاری از معامله گران و بخصوص تریدر های حرفه ای در بررسی بهترین بروکر های فارکس از معیار های اساسی بحساب می آید.

در این مقاله قصد داریم تا با آنکه کمیسیون در فارکس چیست؟ و چگونه میتوان از طریق آشنایی با نحوه محاسبه کارمزد در فارکس از هزینه های معامله در فارکس کاسته آشنا شویم، اگر شما نیز از جمله کاربرانی بوده که قصد آشنایی با کارمزد فارکس را دارید دعوت میکنیم تا انتهای این مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

کمیسیون در فارکس چیست؟، کارمزد فارکس، کمیسیون در فارکس چیست

در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکر ها با کمترین کمیسیون در فارکس آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
کارمزد در فارکس alpari irantopfxbroker icon 02
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بررسی بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بررسی بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بررسی بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بررسی بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، راهنمای ترید طلا در فارکس
❇️پیامرسان واتس اپ

 

کمیسیون در فارکس چیست؟

کارمزد معامله در فارکس در واقع درصدی از حجم معاملات تریدر ها است که به ازای هر لات معاملات از سوی بروکر از حساب معامله گران کسر میگردد، میزان کمیسیون فارکس بسته به بروکر و حساب معاملاتی انتخاب شده متغییر است.

کمیسیون در فارکس ارتباط مستقیم با میزان اسپرد معاملات دارد، زیرا مقادیر اسپرد که تفاوت قیمت خرید و فروش بحساب می آید، منبع درامد بروکر ها در قبال خدمات آن ها میباشد، هر چه میزان اسپرد ها کاهش یافته و نزدیک به صفر شود، بروکر با اعمال کارمزد معاملات در فارکس تعادل را حفظ مینمایند.

 

نحوه محاسبه کمیسیون در فارکس

نحوه محاسبه کارمزد در فارکس برخلاف مقادیر دیگر نظیر اسپرد، سود و پیپ از فرمول معینی تبعیت نمیکند و میزان کمیسیون فارکس مستقیما از طرف بروکر معین میشود و تنها کاربران میتوانند مقادیر آن را بسته به حساب و بروکر با دیگر بروکر ها مقایسه و سپس اقدام به سرمایه گذاری با آن ها نمایند.

دریافت ریبیت بروکر آمارکتس ، فعال سازی و دریافت کش بک ( ریبیت ) در بروکر آمارکتس ، طرح های کشبک ریبیت بروکر Amarkets (آمارکتس)افتتاح حساب در آمارکتس

 

تفاوت اسپرد و کمیسیون در فارکس

یکی از سوالاتی که برای کاربران به وفور پیش می آید، فرق اسپرد و کمیسیون در فارکس است؛ کمیسیون (Commission) در واقع کارمزد هر معامله در فارکس است که به ازای هر 1 لات محاسبه میشود، اما در حساب هایی که شامل کارمزد نمیشوند این مقادیر به نحو دیگری محاسبه میگردد.

اسپرد در فارکس که به اختلاف قیمت خرید و فروش در فارکس گفته میشود، نقطه مقابل کارمزد است که با کاهش مقادیر اسپرد، متقابلا حساب ها شامل کارمزد خواهند شد.

 

کمترین اسپرد و کمیسیون در فارکس

کارمزد معاملات در فارکس همانند مقادیر اسپرد هر چه کمتر باشد، برای معامله گران جذابیت بیشتری داشته و فرصت کسب سود را افزایش میدهد، به همین دلیل کمترین کارمزد در فارکس معیاری است که بروکر ها برای جذب بیشتر معامله گران با هم بر سر آن رقابت دارند.

در میان بهترین بروکر های فارکس در ایران نیز این رقابت برقرار است و کاربران میتوانند از 25 سنت تا 5 دلار به ازای هر 1 لات بعنوان کارمزد هر معامله در فارکس از این قابلیت بهره مند گردند.

حساب pro ecn الپاری ،حساب Pro ECN mt4 در بروکر آلپاری ، کمترین اسپرد آلپاری

افتتاح حساب در آلپاری

کمترین کارمزد بروکر فارکس کدام است؟

همانطور که اشاره داشتیم کارمزد فارکس اغلب در حساب هایی که کمترین اسپرد در آن ها در نظر گرفته شده از جمله حساب های ECN اعمال میگردد که بسته به بروکر ها متغیر میباشد، از برخی از بروکر ها با کمترین کارمزد در فارکس میتوان به بروکر های زیر اشاره داشت:

 • بروکر لایت فارکس: بسته به نماد معاملاتی از 25 سنت تا 5 دلار
 • بروکر آلپاری: 1.6 دلار به ازای هر لات
 • بروکر آمارکتس: 2.5 دلار به ازای هر لات معامله در هر طرف
 • بروکر ارانته: 3 دلار به ازای هر لات

در صورتی که قصد مطالعه بیشتر درباره ی کارمزد بروکرهای فارکس را داشته میتوانید از طریق لینک زیر به مقاله ی اختصاصی در اینباره مراجعه نمایید.

 

✅نظر متخصصین تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا با گردآوری اطلاعات کلی درباره ی کارمزد معاملات در فارکس به سوالات کاربران از جمله “کارمزد فارکس چقدر است” و “کمیسیون در فارکس چیست؟” پاسخ داده تا کاربران بتوانند با سرعت بیشتری بر مفاهیم فارکس تسلط پیدا نمایند.

در صورتی که همچنان درباره ی کمیسیون در بازار فارکس با سوال و موردی مواجه میباشید، کافیست تا از طریق بخش نظرات و یا پشتیبانی تاپ بروکر ایران موارد خود را مطرح کرده تا مشاورین ما در کمترین زمان به سوال شما پاسخ دهند.

سوالات متداول

 • میزان کمیسیون فارکس چقدر است؟

  میزان کمیسیون در فارکس بسته به نوع حساب و قوانین بروکر متفاوت و متغیر است به همین دلیل بهتر است تا بسته به نوع نماد ها و استراتژی های معاملاتی پیش از سرمایه گذاری مناسبترین بروکر از لحاظ کمترین اسپرد و کمیسیون در فارکس را بسته به نیاز های خود انتخاب نمایید.

  🚀بهترین بروکر های فارکس

 • فرق اسپرد و کمیسیون در فارکس چیست؟

  کارمزد معاملات در فارکس به مقادیری گرفته میشود که از سوی بروکر به ازای هر لات معامله تحت عنوان کمیسیون کسر میشود، اسپرد و کمیسیون رابطه ی مستقیم با یکدیگر داشته و در صورتی که حساب ها کمترین اسپرد را ارائه دهند عموما شامل کارمزد خواهند شد.

 • کمترین کارمزد فارکس چقدر است؟

  کارمزد معاملات در فارکس بسته به نماد ها متغیر میباشد که در برخی از بروکر های برتر فارکس از جمله بروکر لایت فارکس در نماد فلزات از 25 سنت آغاز میشود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📝آموزش ثبت نام در بروکر ifc market - ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتز
⚖️آموزش تغییر لوریج در آلپاری - نحوه تغییر اهرم در آلپاری
🆚مقایسه بروکر آلپاری و آمارکتس – بررسی بروکر آلپاری یا آمارکتس
📊تشخیص بروکر مارکت میکر - بروکرهای مارکت میکر کدام است؟
جدیدترین مطالب
📝آموزش ثبت نام در بروکر ifc market - ثبت نام در بروکر آی اف سی مارکتز
⚖️آموزش تغییر لوریج در آلپاری - نحوه تغییر اهرم در آلپاری
📝اموزش ثبت نام ارون گروپس – فرم ثبت نام در بروکر آرون گروپس
🆚مقایسه بروکر آلپاری و آمارکتس – بررسی بروکر آلپاری یا آمارکتس
📊تشخیص بروکر مارکت میکر - بروکرهای مارکت میکر کدام است؟