🪙نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟ – نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو

11:21 18/04/2024 -

🪙بررسی نماد طلا در تریدینگ ویو – نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو چیست؟

چارت طلا در تریدینگ ویو به دلیل ابزار و قابلیت های بخصوص خود فرصت مناسبی را برای تحلیل طلا در تریدینگ ویو فراهم می نماید. به همین دلیل نیز بسیاری از معامله گران برای معامله با نماد طلا در فارکس بدنبال “نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو” میباشند.

در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به آنکه “نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟” بپردازیم. در ادامه همچنین به انواع نماد طلا در تریدینگ ویو و نحوه ی دسترسی به نمودار طلا در تریدینگ ویو خواهیم پرداخت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نام نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟، نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو، چارت طلا در تریدینگ ویو، تحلیل طلا در تریدینگ ویو،

پیش از آن که به نماد اونس طلا در تریدینگ ویو بپردازیم، در قالب جدول زیر به تعدادی از بهترین بروکر برای معامله طلا اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟

نماد اونس طلا در تریدینگ ویو، نمادی است که به شما امکان می دهد تا چارت و تحلیل های مربوط به قیمت طلا در بازار های مالی را مشاهده کنید. این نماد معمولا با مخفف طلا در تریدینگ ویو “XAU” شناخته می شود و در واقع نمایش دهنده قیمت هر نماد اونس طلا در تریدینگ ویو است. اونس، واحد اندازه گیری وزن فلزات گران بها مانند طلا محسوب می شود.

با اضافه کردن نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو، شما می توانید نمودار قیمت طلا را در طول زمان مشاهده کنید. این نمودار، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار می دهد؛ از جمله تاریخچه قیمت طلا، حجم معاملات، الگو های قیمتی و نشانگر های تحلیل تکنیکال مانند میانگین متحرک ساده و شاخص قیمت روند.

تحلیل چارت طلا در تریدینگ ویو به شما کمک می کند تا روند های قیمتی، الگو های خرید و فروش، سیگنال های ورود و خروج از بازار را شناسایی کنید. این امر، تصمیم گیری بهتر در زمینه خرید یا فروش طلا را برای شما میسر می سازد و می تواند به افزایش سودآوری معاملات شما کمک شایانی نماید.

معرفی نماد طلا در بازار فارکس، معاملات طلا در فارکس، راهنمای جامع سرمایه گذاری طلا در فارکس

برای آشنایی بیشتر با نماد شاخص طلا در فارکس کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد طلا در فارکس

 

مشخصات نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو

علامت اختصاری طلا در تریدینگ ویو با نماد اختصاری “XAUUSD” شناخته می شود. این نماد بیانگر قیمت هر اونس طلا نسبت به دلار آمریکا است. بعضی از مشخصات و ویژگی های معاملاتی نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو به شرح زیر است:

 1. نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو: XAUUSD
 2. ننماد اونس طلا در تریدینگ ویو: Gold Spot
 3. وضعیت معاملاتی: در تمام روز های هفته و 24 ساعت شبانه روز قابل معامله است.
 4. اسپرد (Spread): اسپرد یا فاصله بین قیمت طلا در تریدینگ ویو در خرید و فروش معمولاً بین 3 تا 20 سنت یا پیپ متغیر است و بسته به شرایط بازار و زمان تغییر می کند.
 5. حجم مبنا (Lot Size): هر لات در نماد XAUUSD معادل 100 اونس طلا است.
 6. حرکت قیمتی (Pip Movement): ارزش یک پیپ در نماد انس جهانی طلا در تریدینگ ویو، معادل 10 سنت دلار آمریکا است.
 7. نقطه واگرایی (Pip Value): ارزش پیپ یا واحد حرکت قیمتی در XAUUSD برای هر لات 10 دلار است.
 8. حداقل لات (Minimum Lot Size): حداقل اندازه معامله معمولاً 0.01 لات است که معادل 1 اونس طلا در تریدینگ ویو می باشد.

مهم است بدانید که مشخصات نماد انس جهانی طلا در تریدینگ ویو ممکن است بین کارگزاران مختلف متفاوت باشد. بنابراین، هنگام انجام معاملات بر روی این نماد، حتماً شرایط و مشخصات دقیق آن را از کارگزار خود استعلام کنید.

 

انواع نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو

پیش از آن که به نمودار انس طلا در تریدینگ ویو بپردازیم، لازم است تا مختصرا به انواع نماد طلا در تریدینگ ویو اشاره داشته باشیم. تنوع بالای شاخص طلا در تریدینگ ویو بسیاری از کاربران را در تحلیل طلا در تریدینگ ویو گمراه نموده که در ادامه به علامت اختصاری طلا در تریدینگ ویو خواهیم پرداخت:

 • نماد اونس طلا در تریدینگ ویو [GOLD]
 • نمودار طلا 18 عیار در تریدینگ ویو [18K carat gold]
 • نماد انس جهانی طلا در تریدینگ ویو [S&P GSCI Gold Index]
 • نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو [XAUUSD]

 

نماد طلا در تریدینگ ویو را از کجا پیدا کنیم؟

حال که با ویژگی های نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو آشنا شدیم، در این بخش میبایست به نحوه ی پیدا کردن نماد طلا در تریدینگ ویو (TradingView) بپردازیم:

 

گام اول – ورود به سایت تریدینگ ویو

برای دسترسی به شاخص طلا در تریدینگ ویو ابتدا میبایست وارد سایت tradingview شوید. برای دسترسی به ابزار های بهتر برای تحلیل طلا در تریدینگ ویو بهتر است ابتدا مراحل ثبت نام در تریدینگ ویو را تکمیل نمایید.

 

گام دوم – جستجو شاخص طلا در تریدینگ ویو

در کادر جستجو، عبارت “XAU” را تایپ کنید. نماد “XAUUSD” که نشان دهنده نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو است، در لیست نمایش داده خواهد شد. با انتخاب “XAUUSD” از لیست، چارت نماد طلا در پنجره اصلی تریدینگ ویو نمایش داده می شود.

بعد از پیدا کردن نماد طلا به دلار در تریدینگ ویو، می توانید آن را در لیست ابزار های مورد علاقه (Favorites) خود ذخیره کنید تا دسترسی آسان تری به آن داشته باشید.

نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو، علامت اختصاری طلا در تریدینگ ویو، نماد اونس طلا در تریدینگ ویو، نمودار طلا جهانی در تریدینگ ویو
جستجو شاخص طلا در تریدینگ ویو

 

گام سوم – نمایش چارت طلا در تریدینگ ویو

پس از اضافه نمودن نماد طلا، کاربران به نمودار انس طلا در تریدینگ ویو دسترسی خواهند داشت. در این بخش تمامی ابزار و قابلیت ها برای افزایش دقت تحلیل طلا در تریدینگ ویو در نظر گرفته شده است. در تصویر زیر نمونه ای از چارت طلا در تریدینگ ویو اضافه شده است:

نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو، علامت اختصاری طلا در تریدینگ ویو، نماد اونس طلا در تریدینگ ویو، نمودار طلا جهانی در تریدینگ ویو
نمودار انس طلا در تریدینگ ویو

 

گام چهارم – تحلیل طلا در تریدینگ ویو

در آخرین بخش نیز کاربران میتوانند بر اساس بهترین استراتژی طلا در چارت تحلیل طلا در تریدینگ ویو را اجرا نموده و به کمک آن به کسب درامد در فارکس با معامله طلا مشغول گردند.

نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو، علامت اختصاری طلا در تریدینگ ویو، نماد اونس طلا در تریدینگ ویو، نمودار طلا جهانی در تریدینگ ویو
تحلیل طلا در تریدینگ ویو
9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس

برای مطالعه و انتخاب بهترین استراتژی برای ترید طلا به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

استراتژی طلا در فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو بعنوان یک پلتفرم قدرتمند امکان تحلیل عمیق و دقیق نماد طلا در چارت طلا در تریدینگ ویو را در اختیار کاربران قرار می دهد. این ابزار، چه برای معامله گران تازه کار و چه برای حرفه ای ها، می تواند به درک بهتر نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو و اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر کمک شایانی نماید.

با استفاده از ویژگی های متنوع چارت طلا در تریدینگ ویو از جمله تحلیل تکنیکال، مدیریت ریسک و امکان تعیین سطوح استاپ لاس و تیک پروفیت، معامله گران قادرند فرصت های سودآور را شناسایی کرده و از آن ها بهره ببرند. بنابراین برای هر فردی که به دنبال ورود به بازار طلا است، دسترسی به نمودار طلا در تریدینگ ویو پیشنهاد می شود.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊نحوه معامله با استراتژی پرایس اکشن طلا فارکس
🪙عوامل موثر در شاخص طلا در فارکس - عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا
🪙نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟ - نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو
📶سیگنال طلا در فارکس چیست؟ - انواع سیگنال طلا فارکس
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس