🕰️آشنایی با سشن لندن در فارکس – سشن لندن چه ساعتی است؟

09:21 04/04/2024 -

🕰️سشن لندن در فارکس چیست؟ – سشن لندن به ساعت ایران

سشن های فارکس همواره اهمیت بالایی در معاملات فارکس داشته که در آموزش فارکس به آن پرداختیم. اما از این سشن ها به دلیل نزدیکی سشن لندن به وقت ایران میتوان بازار لندن فارکس را یکی از بهترین این گزینه ها برای تریدر های ایرانی در نظر داشت.

در این مقاله قصد داریم با پاسخ به “سشن لندن فارکس چیست؟” بیشتر با ساعت شروع سشن لندن به وقت ایران و مزایای آن آشنا شویم. چنانچه شما نیز به معامله در سشن لندن در فارکس علاقه مند بوده با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

سشن لندن در فارکس، سشن لندن فارکس، سشن لندن به وقت ایران، ساعت شروع سشن لندن به وقت ایران

پیش از آن که به ویژگی ها و ساعت باز شدن سشن لندن به وقت ایران بپردازیم، در قالب جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس که فرصت معامله در سشن لندن فارکس را فراهم نموده، اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

سشن لندن در فارکس چیست؟

معامله بر اساس سشن ها از موارد تاثیر گذار در معاملات فارکس بحساب می آید. سشن لندن در فارکس یکی از مهم ترین سشن های معاملاتی بازار فارکس در طول شبانه روز است.

ساعت باز شدن سشن لندن به وقت ایران از ساعت 8 صبح به وقت لندن 10/30 به وقت ایران تا 4 بعدازظهر به وقت لندن و 19/30 به وقت ایران است.

سشن لندن با پایان یافتن سشن آسیایی توکیو شروع به کار می کند و بدلیل حجم بالای معاملات انجام شده و پویایی بازار در این سشن به نسبت سشن آسیایی از نوسان بالاتری برخوردار بوده و برای معامله گران مناسب تر است.

بازار لندن یکی از مهم ترین مراکز مالی جهان به شمار می رود و هم پوشانی ساعات پایانی سشن لندن و نیویورک به وقت ایران افزایش نقدینگی و ایجاد بهترین زمان برای معامله در بازار فارکس می شود.

سشن فارکس چیست، سشن های فارکس چیست ، سشن در فارکس چیست، سشن فارکس به وقت ایران

برای پاسخ به این سوال که “سشن های فارکس چیست؟” به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

سشن های فارکس

 

ویژگی های سشن لندن فارکس

سشن لندن در بازار فارکس بدلیل ویژگی‌ های منحصربه‌ فرد خود به عنوان یکی از مهم‌ ترین ساعات معاملاتی شناخته می‌ شود. این سشن فارکس به عنوان زمانی با بیشترین فعالیت و تراکم در بازار بوده و ویژگی‌ های بارز آن عبارتند از:

 • حجم بالا از معاملات
  سشن لندن
  بدلیل حضور بسیاری از بانک‌ ها، موسسات مالی و معامله‌ گران حرفه‌ ای، با حجم بالایی از معاملات روبرو است که این امر به تغییرات بزرگ در قیمت‌ ها و فرصت‌ های معاملاتی منجر می‌شود.
 • پویایی و حرکت
  در ساعات سشن لندن، حرکت‌ های مهم در قیمت‌ ها و روند های بازار رخ می‌ دهد که به معامله‌ گران فرصت می‌ دهد تا از این پویایی بهره ببرند.
 • اعلام اخبار اقتصادی
  اعلام اطلاعات و اخبار اقتصادی مهم از انگلستان و اروپا در این سشن به تحولات مهم در بازار فارکس منجر می‌ شود که معامله‌ گران باید آمادگی لازم را برای واکنش به آن داشته باشند.
 • همپوشانی
  سشن لندن به سشن نیویورک
  متصل می‌ شود که این ادامه فعالیت تجاری در دو ساعت پایانی سشن لندن و آغاز سشن نیویورک، باعث ایجاد تداوم و افزایش فعالیت بازار فارکس می‌ شود.

 

مزایا و معایب سشن لندن

معامله بر اساس سشن ها همواره مزایا و معایبی را بسته به نوع معامله در اختیار معامله گران قرار میدهد. معامله در سشن لندن نیز از این  موضوع مستثنی نیست که در ادامه مختصرا به آن ها اشاره شده است:

مزایا سشن لندن فارکس

 • ✅حجم بالای نقدینگی سشن لندن
 • ✅پویایی و نوسانات بالا
 • ✅فرصت های معاملاتی بیشتر در سشن لندن فارکس
 • ✅همپوشانی سشن لندن و نیویورک

 

معایب سشن لندن فارکس

 • ❌ریسک بالا بدلیل نوسانات بالا
 • ❌افزایش هزینه های معاملاتی در تایم سشن لندن
 • ❌تاثیر زیاد اخبار سیاسی و اقتصادی اروپا

 

نکات مهم معامله در سشن لندن که باید بدانید!

اولین نکته توجه به اعلام اخبار اقتصادی و رویدادهای مهم در سشن لندن در فارکس است که بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا این اطلاعات می‌ توانند به تغییرات ناگهانی در بازار منجر شوند. دومین نکته در نظر داشتن حجم بالای معاملات و نقدینگی در ایجاد استراتژی سشن لندن و مراقبت از مخاطرات مرتبط با آن ارز است.

همچنین، درک زمان‌ بندی ساعات اوج همپوشانی سشن لندن و نیویورک و استفاده بهینه از فرصت‌ های معاملاتی در آن بسیار مهم است. علاوه بر این، استفاده از اندیکاتورها و روش‌های تحلیلی مناسب برای تصمیم‌ گیری در مورد معاملات و مدیریت ریسک نیز باید در نظر گرفته شود.

 

اندیکاتور سشن لندن در فارکس

معامله گران فعال در بازارهای مالی برای شناسایی راحت تر سشن های فارکس به خصوص لندن از اندیکاتور سشن لندن در پلتفرم های خود استفاده می کنند.

اندیکاتور سشن لندن هیچ گونه سیگنال معاملاتی ارائه نمی دهد و تنها ساعت باز شدن سشن لندن به وقت ایران و پایان سشن های معاملاتی را برای معامله گر مشخص می کند.

اندیکاتور سشن معاملاتی فارکس زمان دقیق چهار سشن اصلی لندن، نیویورک، توکیو و سیدنی و حجم معاملات را با رنگ های مختلف بر روی نمودار های متاتریدر 4 و 5 برای معامله گر نمایش می دهد.

تایم سشن لندن، سشن لندن چه ساعتی است؟، استراتژی سشن لندن، اندیکاتور سشن لندن
اندیکاتور سشن لندن فارکس

 

آموزش استفاده از اندیکاتور سشن لندن

برای استفاده از اندیکاتور سشن لندن، ابتدا باید فایل مربوط به این اندیکاتور را دانلود کرده و پس از باز کردن متاتریدر 4 از منوی فایل گزینه «open data folder» را انتخاب کنید.

در ادامه پوشه MQL4 را باز کرده و گزینه «indicator» را انتخاب کنید و فایل دانلود شده را کپی کنید. در ادامه برای استفاده از این اندیکاتور به گزینه اینسرت رفته و آن را انتخاب کنید. اندیکاتور سشن لندن به شکل باکس هایی با رنگ های مختلف ساعات مختلف معاملاتی را بر روی نمودار مشخص می کند.

 

چرا باید در سشن لندن معامله کنیم؟

معامله بر روی سشن لندن در فارکس دارای چندین مزیت است که معامله‌ گران را برای ورود به آن تشویق می‌ کند. اولا، سشن لندن به عنوان یکی از پرتراکم‌ ترین و پویاترین ساعات معاملاتی فارکس شناخته می‌ شود.

حضور بانک‌ها، موسسات مالی و معامله‌گران حرفه‌ ای در ساعت بازار لندن فارکس، باعث ایجاد حرکت زیاد در قیمت‌ها و افزایش فرصت‌ های معاملاتی می‌ شود.

ثانیا، اخبار اقتصادی مهم از انگلستان و اروپا معمولا در سشن لندن فارکس اعلام می‌ شود که می‌ تواند به تغییرات قابل توجهی در بازار منجر شود و برای معامله‌ گران فرصت‌ هایی را ایجاد کند.

همچنین، در سشن لندن، حجم معاملاتی بالا به وجود می‌ آید که برای معامله‌ گرانی که به دنبال فرصت‌ های سریع و موثر هستند، جذاب است.

به طور کلی، سشن لندن به عنوان یکی از بهترین زمان‌ ها برای ورود به معاملات فارکس شناخته می‌ شود و بسیاری از معامله‌ گران از این فرصت بهره می‌ برند تا به سوددهی و بهبود عملکرد معاملاتی خود برسند.

 

مقایسه سشن لندن با دیگر سشن های بازار فارکس

هر یک از سشن های معاملاتی فارکس ویژگی های مختص به خود را دارد. به همین دلیل نیز معامله گران همواره میبایست ویژگی سشن های مهم فارکس را در مقابل یکدیگر مقایسه نمایند.

در جدول زیر به مقایسه سشن لندن در مقابل سشن های معاملاتی نیویورک و توکیو پرداخته ایم:

جدول سشن لندن با دیگر سشن های بازار فارکس
ویژگی ها سشن لندن سشن نیویورک سشن توکیو
حجم معاملات بالا بالا پایین
پویایی بالا بالا پایین
تاثیر داده های اقتصادی قوی قوی نسبتا ضعیف
مخاطرات سیاسی و اقتصادی متوسط متوسط بالا

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

معامله در سشن لندن در فارکس به عنوان یکی از پرتراکم‌ ترین و پویاترین ساعات معاملاتی فارکس، فرصت‌ های بی‌ شماری را به معامله‌ گران ارائه می‌ دهد. سشن لندن فارکس بدلیل حضور بانک‌ ها، موسسات مالی و معامله‌ گران بزرگ با حرکت و نوسانات بالا در قیمت‌ ها و افزایش فرصت‌های معاملاتی همراه است.

با اعلام اخبار اقتصادی مهم و تاثیرگذار از انگلستان و اروپا، تحولات مهمی در بازار رخ می‌ دهد که معامله‌ گران میبایست آن را در استراتژی سشن لندن لحاظ نمایند. بنابراین، داشتن استراتژی‌ های مناسب، مدیریت ریسک مناسب و استفاده از ابزارهای تحلیلی می‌ تواند کمک کننده باشد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز