🕰️سشن در فارکس چیست؟ – سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران

11:54 03/04/2024 -

🕰️سشن فارکس به وقت ایران – سشن در فارکس چیست؟

سشن های فارکس یکی از مباحث ابتدایی آموزش فارکس است. به همین دلیل نیز “سشن در فارکس چیست؟” یکی از رایج ترین سوالات در این باره بحساب می آید.

در این مقاله قصد داریم تا مفصلا با آنکه “سشن فارکس چیست؟” و معرفی سشن معاملاتی فارکس به وقت ایران بپردازیم. چنانچه شما نیز به سشن ها در فارکس علاقه مند بوده با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

سشن فارکس چیست، سشن های فارکس چیست ، سشن در فارکس چیست، سشن فارکس به وقت ایران

پیش از آنکه به “سشن های فارکس چیست؟” در قالب جدول زیر به تعدادی از بروکر های فارکس که فرصت معامله در بهترین سشن معاملاتی فارکس را فراهم نموده، اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

سشن فارکس چیست؟

همانطور که در ساعت فارکس مختصرا اشاره داشتیم، بازار فارکس بصورت 24 ساعته در 5 روز هفته فعالیت می نماید. این ساعات در بازار های بزرگ جهانی (سشن های اصلی فارکس) متفاوت است.

هر یک از این بازار ها بعنوان سشن معاملاتی فارکس شناخته میشوند. سشن های فارکس عمدتا به 4 بازار اصلی تقسیم میشود که در ادامه مفصلا به آن ها خواهیم پرداخت.

 

انواع سشن ها در فارکس

همانطور که اشاره داشتیم، سشن های زمانی فارکس به 4 دسته آسیا، سیدنی، لندن و نیویورک که به آن ها سشن های اصلی فارکس گفته میشود، تقسیم می شوند.

در این ساعت سشن های فارکس حجم معاملات افزایش یافته و معامله گران فرصت مناسبی را برای معامله در اختیار خواهند داشت. در ادامه با انواع سشن معاملاتی فارکس آشنا خواهیم شد:

 

سشن آسیا در فارکس

سشن معاملاتی آسیا از اولین سشن های فارکس است که بعد از تعطیلات فارکس (در روز های شنبه و یکشنبه) بازگشایی می شود. سشن فارکس به وقت ایران در این محدوده از [ساعت 3:30 به وقت ایران] باز می شود و با اسم سشن توکیو در فارکس نیز شناخته می شود چرا که بیشترین حجم معاملات این سشن را ژاپن دارد.

سشن ژاپن به وقت ایران مخصوص بازگشایی بانک های مرکزی ژاپن، چین، فیلیپین، اندونزی، کره جنوبی و سنگاپور می باشد. سشن آسیا حجم معاملات کمتری در مقایسه با سشن لندن و نیویورک دارد و تا 12:30 ظهر به وقت ایران باز است.

 

ویژگی های سشن معاملاتی آسیا

یکی از کشور هایی که اقتصاد قدرتمندی در جهان دارد، کشور چین می باشد که یکی از بزرگترین دارندگان فلز با ارزش طلا نیز است. همین موضوع نیز این سشن فارکس را به یکی از پر اهمیت ترین سشن های فارکس تبدیل نموده است. ویژگی های سشن آسیا در فارکس عبارت اند از:

 • اولین سشن معاملاتی بازار فارکس؛
 • معامله بر روی ارز های آسیایی مانند “USD/JPY”؛
 • انجام معامله در ساعات اولیه صبح [ساعت 3:30 بامداد]؛
 • تعیین جهت حرکت جفت ارز ها؛
 • اسپرد بالا در معاملات؛
 • انتشار اخبار بر روی جفت ارز های آسیایی.

 

سشن لندن در فارکس (اروپا)

سشن لندن از بهترین سشن معاملاتی فارکس به وقت ایران و دومین سشن فارکس است که بازگشایی میشود. سشن لندن به وقت ایران همزمان با بازگشایی سنترال بانک لندن 11:30صبح می باشد. در نهایت فعالیت سشن لندن ساعت 19:30 شب به پایان می رسد.

بهترین زمان معامله در سشن لندن به وقت ایران از 10:30 تا 12:00 است. زیرا میزان معاملات در این ساعات بسیار زیاد است و کشور های اروپایی می توانند در این سشن معامله نمایند.

 

ویژگی های سشن معاملاتی لندن

سشن لندن یکی از سشن های اصلی فارکس است که به عنوان مرکز معاملات فارکس شناخته می شود؛ به دلیل آن که بین دو سشن مهم آسیا و نیویورک قرار دارد. ویژگی های سشن لندن شامل موارد زیر می باشد:

 • 32% از حجم خرید و فروش در بازار فارکس؛
 • کاهش اسپرد جفت ارز های اصلی؛
 • معامله بر روی ارز های اروپایی مانند پوند انگلیس؛
 • نوسان و نقدینگی بالا روی EUR/USD.

 

سشن نیویورک در فارکس (آمریکا)

در سشن معاملاتی نیویورک علاوه بر ایالات متحده، کشور های دیگری مانند کانادا، مکزیک و … نیز معامله می کنند. سشن لندن و نیویورک همواره از پر اهمیت ترین سشن های فارکس به وقت ایران میباشند.

معمولا در سشن نیویورک به وقت تهران، ساعات 16:30 تا 22:30 میزان نوسان در بازار فارکس بالا می رود چرا که اخبار آمریکا تاثیر ویژه ای بر بازار فارکس دارند. در این سشن فارکس می توانید روی تمام جفت ارز های اصلی فارکس، طلا، نفت، نقره، شاخص های آمریکایی [نزدک، داوجونز و SPX500] معامله نمایید.

 

ویژگی های سشن نیویورک فارکس

یکی از خصوصیات سشن نيويورك آن است که همه چیز به سرعت انجام می شود. در این سشن فارکس معمولاً اسپایک [کندل های بلند و با ATR بالا] رخ می دهد. ویژگی های سشن نیویورک در فارکس عبارت اند از:

 • نقدینگی و نوسان بالا؛
 • حجم خرید فروش بالا؛
 • سرعت بسیار زیاد حرکت کندل ها.

 

سشن سیدنی در فارکس (استرالیا)

سشن سیدنی در فارکس یا سشن استرالیا آخرین سشن فارکس است که در این سشن معاملاتی بهترین جفت ارز برای معامله، دلار استرالیا است.

معمولا اخبار مربوط به دلار استرالیا ساعت 3:30 صبح منتشر می شوند و این ارز با نماد طلا هم جهت می باشد. ساعت معاملاتی سشن سیدنی به وقت ایران از 22:30 شروع می شود و تا 6:00 صبح روز بعد ادامه دارد.

 

ویژگی های سشن سیدنی

کشور استرالیا یکی از بزرگ ترین صادر کننده های فلز با ارزش طلا در جهان است، به همین خاطر جهت دلار استرالیا با نماد طلا در فارکس معمولاً یکی می باشد. در این قسمت با ویژگی های سشن معاملاتی فارکس در بازار استرالیا آشنا می شویم:

 • آخرین سشن معاملاتی بازار فارکس؛
 • امکان ترید بر روی جفت ارز AUD/USD؛
 • سشن معاملاتی کم نوسان؛
 • کمترین میزان نقدینگی.

 

همپوشانی سشن های فارکس

ساعت باز و بسته شدن سشن های فارکس برای ساعات کوتاهی با هم تداخل پیدا می کنند، در این صورت نوسانات در بازار فارکس به شدت بالا می رود. هنگامی که دو سشن معاملاتی به طور هم زمان در حال استفاده از بازار فارکس هستند، همپوشانی سشن های فارکس به وجود می آید.

معامله گران در ساعات همپوشانی بازار فارکس بیشترین میزان نقدینگی و نوسان را تجربه می کنند؛ به دلیل آن که بانک های مرکزی دو سشن به طور هم زمان در حال خرید و فروش در بازار فارکس هستند و این عامل منجر به بالا رفتن میزان عرضه و تقاضا می شود.

سشن ها در فارکس، سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران، بهترین سشن فارکس، ساعت باز و بسته شدن سشن های فارکس
ساعت باز و بسته شدن سشن های فارکس

 

کدام سشن ها با یکدیگر همپوشانی دارند؟

در میان سشن معاملاتی فارکس محبوب ترین گزینه، همپوشانی سشن لندن و نیویورک است. زیرا این رویداد همپوشانی بهترین سشن معاملاتی فارکس به وقت ایران را فراهم مینماید.

علاوه بر آن در بازار فارکس سشن لندن با سشن توکیو نیز هم پوشانی دارد؛ لندن یکی از سشن هایی است که بیشترین میزان معاملات را دارد.

سشن نیویورک در فارکس با دو سشن لندن و استرالیا در ساعت 22:30 به وقت ایران همپوشانی دارد. سشن آسیا نیز در ساعت 3:30 صبح با سشن استرالیا ادغام می شود و معامله گران هر دو قاره می توانند هم زمان در سشن معاملاتی فارکس به انجام معامله بپردازند.

 

همپوشانی سشن ها چه تاثیری بر معاملات فارکس دارد؟

سشن های فارکس برای معامله گران امری مهم به حساب می آیند. چرا که با استفاده از ساعات همپوشانی سشن های فارکس می توان بهترین زمان برای ترید در فارکس را مشخص نمود.

تاثیرات هم پوشانی سشن های اصلی فارکس عبارت اند از:

 • بالا رفتن حجم خرید فروش؛
 • شدو زنی های [Shadow] بلند تر؛
 • حجم معاملات بیش تر؛
 • نقدینگی بالا تر؛
 • کاهش و افزایش اسپرد؛
 • بازگشت و ریورس های سریع تر؛
 • مشخص شدن جهت نمودار ارز ها.

 

بهترین سشن معاملاتی فارکس

حال که با سشن های فارکس آشنا شدیم، نوبت به آن رسیده تا به معرفی بهترین سشن معاملاتی فارکس بپردازیم. سشن لندن فارکس و سشن نیویورک در فارکس به عنوان «سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران» شناخته می شوند.

هنگامی که سشن نیویورک در بازار فارکس فعالیت می کند، اخبار مهم مانند نرخ بهره، نرخ بیکاری، شاخص های اقتصادی و … نیز منتشر می شوند؛ در این هنگام حجم خرید و فروش به شدت بالا می رود.

ساعات سشن لندن و نیویورک به وقت ایران مناسب است و معامله گران ایرانی می توانند از همپوشانی این سشن های فارکس استفاده کنند.

بهترین ساعت معاملاتی فارکس، بهترین ساعت های معامله در فارکس، بهترین ساعت برای معامله در فارکس، بهترین زمان ترید در فارکس

برای بررسی بیشتر بهترین ساعت سشن های فارکس کافیست به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

بهترین ساعت معاملات فارکس

 

جدول سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران

سشن ها در فارکس بهترین فرصت های معاملاتی را در اختیار تریدر ها قرار میدهد. سشن های فارکس به وقت ایران در ساعات متفاوتی باز و بسته میشوند که در جدول سشن های فارکس به آن اشاره شده است.

در این جدول ساعت فعالیت انواع سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران را به طور خلاصه معرفی می کنیم:

جدول سشن های فارکس به وقت ایران
نام سشن سشن فارکس به وقت ایران
سشن آسیا از 04:30 تا 10.30
سشن لندن از 22:30 تا 05:00
سشن نیویورک از 10:30 تا 19:30
سشن سیدنی از 16.30 تا 23:00

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم مفصلا با آنکه “سشن در فارکس چیست؟” آشنا شویم. سشن های اصلی فارکس همواره از اصلی ترین تایم فریم های ترید در فارکس میباشد.

یکی از عوامل موفقیت در بازار فارکس، اطلاع از «سشن معاملاتی فارکس به وقت ایران» و یافتن بهترین ساعت برای معامله است. به اعتقاد معامله گران حرفه ای بهترین سشن معاملاتی فارکس، سشن های فارکس به وقت نیویورک از ساعت 16:00 به وقت تهران) هستند.

ساعت باز و بسته شدن سشن های فارکس بخصوص سشن لندن و نیویورک به وقت ایران (ساعت 17:00 تا 20:30) نیز بهترین زمان معامله به دلیل حجم بالای معاملاتی مییاشد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز