📊اسپرد در فارکس چیست؟ – آموزش spread در فارکس

12:01 22/07/2023 -

📊اسپرد در معاملات فارکس – اسپرد در بازار فارکس چیست؟

یکی از تاثیرگذار ترین کلیک واژه ها در آموزش فارکس را میتوان “اسپرد فارکس چیست؟” که اغلب معامله گران پیش از آن که به دنبال پاسخ آن که اسپرد در فارکس یعنی چه، بیشتر در جستجوی آن بوده که کدام بروکر اسپرد کمتری دارد؟ و در نتیجه با انتخاب حساب نامناسب باعث از دست رفتن سرمایه خود میشوند.

در این مقاله ما بیشتر قصد داریم تا با مفهوم اسپرد در فارکس و تاثیر آن در انتخاب مناسبترین حساب در بهترین بروکر های فارکس و مهمتر از آن مقدار سود تریدر ها بپردازیم و البته پس از آشنایی با موارد تاثیر گذار در آنچه باعث ارائه کردن پایین ترین اسپرد بروکر و اسپرد صفر در فارکس، اشاره ای به آنکه کمترین اسپرد در کدام بروکر است؟ خواهیم داشت.

نحوه محاسبه اسپرد در فارکس ، اسپرد در فارکس چیست ، کمیسیون در فارکس چیست؟

اگر از جمله معامله گرانی میباشید که تنها بدنبال کمترین اسپرد در بروکر های فارکس بوده، در قالب جدول زیر به نام برخی از بهترین حساب فارکس با کمترین اسپرد اشاره داشتیم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

اسپرد فارکس چیست؟ – spread در فارکس

منظور از اسپرد در فارکس در واقع به زبان ساده اختلاف قیمت خرید و فروش و یا بر اساس دایره لغات تریدر ها اختلاف اسک و بید در فارکس است، میزان اسپرد بروکرها در واقع جایی در بازار است که بروکر ها میتواند با اعمال نفوذ کسب درامد داشته باشند.

بنابر این برای آن دسته از معامله گران تازه کار که این سوال را داشته که سود بروکر از کجاست؟، اسپرد در فارکس جواب آن است، هرچه اسپرد در بروکر ها بالاتر باشد به مراتب سود کارگزاری ها افزایش یافته که موافق میل معامله گران نخواهد بود.

از سوی دیگر بروکر با کمترین اسپرد اگر چه یک بستر رقابتی برای کسب درامد بیشتر را در اختیار تریدر ها قرار میدهد در اغلب موارد مبالغی را بعنوان کمیسیون فارکس بروی حساب ها اعمال مینمایند، نسبت بین اسپرد و کمیسیون در فارکس میتواند یک کارگزار را در زمره بهترین بروکر با کمترین اسپرد در فارکس جای دهد.

 

▶️ویدئو آموزش اسپرد فارکس

 

انواع اسپرد در فارکس – اسپرد در بروکر چیست؟

حال که بصورت کلی با معنی اسپرد در فارکس آشنا شدیم نوبت به آن رسیده تا با انواع آن که بدون شک به دفعات با آن ها برخورد داشته اید بپردازیم.

مقایسه اسپرد بروکر های فارکس عموما بر اساس 3 دسته بندی صورت میگیرد که اصول طراحی آن ها میتواند معامله گران و حساب های معاملاتی را به کلی در دسته بندی های متفاوت با استراتژی های متفاوت قرار دهد.

اسپرد شناور چیست؟ – Fixed Spread

همانطور که پیش تر اشاره داشتیم اسپرد در فارکس به اختلاف قیمت خرید و فروش گفته میشود، بنابر این میزان اسپرد در تمام مدت براساس مقدار عرضه و تقاضا متغیر است در زمان هایی این مقدار کاهش داشته و در برخی اوقات نیز با افزایش همراه بوده که به دلیل ویژگی متغیر به این نوع اسپرد، اسپرد شناور در فارکس گفته میشود.

حساب pro ecn الپاری ،حساب Pro ECN mt4 در بروکر آلپاری ، کمترین اسپرد آلپاری

افتتاح حساب در آلپاری

 

اسپرد ثابت چیست؟ – Floating Spread

در مقابل معامله گران کم تجربه به دلیل تسلط پایین تر بر نوسانات بازار و دقت تحلیل های پایین تر عموما به دلیل نوسانات بازار با ضرر مواجه میشوند، به همین دلیل نوع دیگر حساب در بروکر با اسپرد ثابت در نظر گرفته شده که در تمام مدت در محدوده ثابتی قرار خواهد داشت که به عنوان حساب با اسپرد ثابت در فارکس شناخته میشود.

 

بروکر با اسپرد صفر – Zero Spread

برای معامله گران حرفه ای در فارکس هرکدام از بروکر ها که کمترین اسپرد فارکس را در اختیار آن ها قرار دهد فرصت مناسب تری برای کسب درامد بیشتر بحساب می آید، بنابر این هر بروکر با کمترین اسپرد که به صفر نزدیک تر باشد، یک حساب اسپرد صفر در فارکس با اسپرد شناور بحساب می آید.

 

تفاوت اسپرد و کمیسیون در فارکس

آنچه بعنوان فرق اسپرد و کمیسیون در فارکس شناخته میشود تنها تفاوت روشی است که بروکر ها در نحوه محاسبه اسپرد در فارکس اعمال مینمایند، دانستیم که هرچه میزان اسپرد بروکرها کاهش یابد سود آن ها نیز از همان نسبت تبعیت میکند.

بنابر این با اعمال کارمزد در فارکس بروکر ها راهکاری برای ایجاد تعادل میان سود خود و سود معامله گران ایجاد مینمایند، بروکر با اسپرد کم فرصت بیشتری در اختیار معامله گران به ویژه معامله گران اسکالپر در فارکس قرار میدهد.

به همین دلیل بهترین بروکر از نظر اسپرد و کمیسیون، آن بروکری است که بخوبی بتواند این تناسب را حفظ نماید.

معرفی حساب ecn آمارکتس ، حساب ECN آمارکتس ، حساب ecn آمارکتس

افتتاح حساب در آمارکتس

نحوه محاسبه اسپرد در فارکس

همانطور که بالاتر اشاره داشتیم اسپرد فارکس تفاوت قیمت خرید و فروش  نماد ها در مقابل یکدیگر است، برای محاسبه اسپرد در فارکس 2 راه کلی وجود دارد، اغلب بروکر ها به مقادیر اسپرد را در سایت خود برای نماد های معاملاتی

اشاره میکنند و همچنین در متاتریدر نیز میتوان اسپرد نماد ها را مشاهده نمود.

برای آموزش محاسبه اسپرد در فارکس میبایست درک کاملی از مقادیر پیپ و پیپت داشته باشید زیرا برای محاسبه اسپرد بروکر میبایست ابتدا مقادیر دقیق پیپ و لات را محاسبه نمود تا بر اساس آن مقدار اسپرد مشخص شود، اما بصورت کلی راحت ترین روش استناد به مقادیر نمایش داده شده در بروکر ها و یا پلتفرم متاتریدر میباشد.

محاسبه اسپرد فارکس ،آموزش محاسبه اسپرد در فارکس در متاتریدر ، نحوه محاسبه (spread)

 

اسپرد چگونه محاسبه میشود، فرمول محاسبه اسپرد، نحوه محاسبه اسپرد در فارکس، محاسبه گر اسپرد
چنانچه همچنان بدنبال آن بوده که اسپرد چگونه محاسبه میشود، کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

 

اندیکاتور اسپرد – اندیکاتور اسپرد برای متاتریدر

اندیکاتور زمان بسته‌شدن کندل و اسپرد (Candle Clock & Spread) یک اندیکاتور متاتریدر است که در آن علاوه بر زمان بسته شدن کندل ها به نمایش اسپرد در متاتریدر نیز نمایش داده میشود که برای برخی از معامله گران که اسپرد در معاملات برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است بسیار کاربردی بحساب می آید.

دانلود اندیکاتور اسپرد برای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در نظر گرفته شده است که معامله گران میتوانند بوسیله ی این اندیکاتور محاسبه اسپرد را بدون نیاز به جستجوی سایت بروکر ها و یا محاسبه ی پیپ و لات ها را انجام دهند.

اندیکاتور اسپرد و تایم کندل ، دانلود اندیکاتور candle time ، اندیکاتور اسپرد برای متاتریدر 5

 

مهمترین مقادیر اسپرد در بازار فارکس

همانطور که با مفهوم اسپرد در فارکس و اهمیت آن در این بازار برای معاملات آشنا شدیم، لازم است تا به برخی از مهمترین مقادیر اسپرد در نماد های معاملاتی بپردازیم. بطور کلی زمانی که معامله گران بدنبال جواب این سوال که “بهترین بروکر با کمترین اسپرد کدام است؟”نماد های خاصی را در نظر دارند.

معامله گران حرفه ای اغلب نماد های اصلی و البته آن هایی را که حجم بالایی در معاملات را دارند، هدف قرار داده تا با کمترین تغییرات بتوانند معاملات را به نفع خود با سود ببندند، در ادامه بطور مختصر به برخی از این نماد ها خواهیم پرداخت:

اسپرد طلا در فارکس – کمترین اسپرد طلا در بروکرها

اسپرد طلا در فارکس و بطور کلی معامله با این فلز گرانبها یکی از هدف های اصلی تریدر ها میباشد زیرا تمام فاکتور ها از لحاظ حجم بالا، ارزش زیاد و اسپرد های پایین را در خود جای داده است، بنابر این تعدد جستجو در این باره که کمترین اسپرد طلا در کدام بروکر ارائه میشود، طبیعی بنظر می آید.

از سوی دیگر بروکر ها نیز متوجه اهمیت این موضوع شده و در سال های اخیر تعداد زیادی از بروکر ها با کاهش اسپرد طلا در فارکس، سعی داشته تا این دسته از معامله گران را به سمت بروکر خود جذب نمایند، اگر شما نیز از جمله معامله گرانی میباشید که به معاملات طلا در فارکس علاقه مند میباشید، پیشنهاد میکنیم تا به مقاله ی اختصاصی تاپ بروکر ایران درباره ی بهترین بروکر های طلا در فارکس مراجعه نمایید.

بهترین بروکر برای معاملات طلا در بازار فارکس ، بهترین بروکر فارکس برای ترید طلا ، بهترین بروکر برای معاملات طلا

در این مقاله بطور مفصل به معاملات طلا در فارکس و مهمتر از آن معرفی بهترین بروکر فارکس برای ترید طلا با کمترین اسپرد پرداخته ایم.

بهترین بروکر برای معاملات طلا در بازار فارکس

 

بهترین بروکر فارکس با کمترین اسپرد

همانطور که اشاره داشتیم،مقادیر اسپرد در فارکس به میزان قابل توجهی در سود معامله گران تاثیر گذار است، بنابر این میتوان بهترین بروکر از نظر اسپرد را بروکری دانست که مقادیر اسپرد آن پایین تر از دیگر کارگزاری ها باشد، اما آیا این گفته صحت دارد یا خیر؟

عموما بروکر ها در ازای کاهش میزان اسپرد در حساب های خود، کارمزد های متفاوتی بر سرمایه گذاری تریدر ها اعمال می نمایند از سوی دیگر نیز این حساب های به اصطلاح اسپرد صفر در فارکس، تنها محدود به چند نماد اصلی میشود و در واقع تاثیر محسوسی در معاملات ندارند.

 

🔖کدام بروکر کمترین اسپرد را دارد؟

اگر شما نیز پس از مطالعه نکات اشاره شده در بخش بالا به دنبال این مورد بوده که کمترین اسپرد فارکس در کدام بروکر فارکس ارائه شده است؟ میتوانید به مقاله ی اختصاصی تاپ بروکر ایران در این باره مراجعه نمایید.

در این مقاله مقادیر اسپرد، نماد های معاملاتی که شامل این شرایط بوده و کارمزد های معاملاتی تمام بروکر های معتبر فارکس را مورد بررسی قرار داده ایم و در انتها نیز بهترین بروکر با اسپرد کم در ایران را مناسب شرایط هر معامله گر معرفی خواهیم نمود که پیشنهاد میکنیم پیش از سرمایه گذاری به این مقاله مراجعه نمایید.

کمترین اسپرد جفت ارزها ، کمترین اسپرد فارکس ، اسپرد در فارکس چیست

برای بررسی و مقایسه بهترین بروکر فارکس با اسپرد کم بروی لینک زیر کلیک نمایید.

معرفی کمترین اسپرد در بروکرهای فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله بطور کامل با مفهوم آن که اسپرد در فارکس به چه معناست و نحوه محاسبه اسپرد آشنا شدیم و از این پس مخاطبان قادر خواهند بود تا به تسلط بیشتری نسبت به مقادیر کمیسیون و اسپرد در فارکس نسبت به افزایش حداکثری معاملات خود اقدام نمایند.

به عنوان مشاور متخصص در حوضه ی بازار های مالی، پیشنهاد تاپ بروکر ایران همواره بررسی تمام معیار های مهم از جمله اسپرد و کمیسیون پیش از شروع سرمایه گذاری در فارکس آن هم بر اساس استراتژی های معاملاتی کاربران میباشد، زیرا همانطور که بالاتر نیز اشاره داشتیم شرایط اسپرد همواره با کمیسیون، حداقل واریز اولیه و نماد هایی که با کمترین اسپرد ارائه میشوند رابطه ی مستقیم دارد.

سوالات متداول

  • اسپرد در فارکس به چه معناست؟

    اسپرید در فارکس به اختلاف قیمت میان خریداران و فروشندگان در بازار گفته میشود، کم اسپرد ترین بروکر ها همواره محبوب ترین گزینه ها میان معامله گران در فارکس بحساب می آیند زیرا فرصت بیشتری در اختیار معامله گران برای کسب درامد قرار میدهند.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز