⚖️نحوه استفاده از لوریج در فارکس – آموزش استفاده از لوریج در فارکس

10:52 27/12/2023 -

⚖️آموزش استفاده از لوریج در فارکس – چگونه لوریج را فعال کنیم؟

اهرم یا لوریج در فارکس یکی از ویژگی های معاملاتی در آموزش فارکس است که به افزایش درامد فارکس کمک می نماید. پیشتر با مفهوم لوریج در فارکس و تاثیر آن در معاملات آشنا شدیم. اما پس از آن نوبت به پاسخ به این سوال که “چگونه لوریج را فعال کنیم؟” میرسد.

در این مقاله قصد داریم تا نحوه استفاده از لوریج در فارکس بپردازیم. اگر شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که قصد شروع ترید در فارکس را داشته تا انتهای این مقاله «آموزش استفاده از لوریج در فارکس» با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

آموزش استفاده از لوریج در فارکس، چگونه لوریج را فعال کنیم؟، معامله با اهرم یا لوریج در فارکس

پیش از آن که به آموزش استفاده از لوریج در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بروکر ها با بالاترین لوریج در فارکس اشاره خواهیم داشت:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بررسی بروکر آمارکتس
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

لوریج در فارکس چیست؟

اهرم یا لوریج در فارکس مقادیری است که بر اساس نقدینگی بروکر ها در اختیار معامله گران قرار میگیرد. افزایش سرمایه معاملاتی بر اساس نسبت های در نظر گرفته شده در واقع کاربرد لوریج در فارکس است که مفصلا در مقاله ای مجزا به آن پرداخته شده است.

لوریج در فارکس چیست، اهرم در فارکس چیست، آموزش لوریج در فارکس

برای مطالعه آنکه “لوریج یا اهرم در فارکس چیست؟” کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

لوریج در فارکس

 

▶️ویدئو آموزش استفاده از لوریج در فارکس

 

انواع لوریج در فارکس

انواع اهرم یا لوریج در فارکس تنها به میزان آن بستگی دارد در واقع بر اساس مقادیر یا نسبت های انتخاب شده انواع لوریج در فارکس نیز تغییر می نماید. بنابر این تنها تفاوت لوریج ها در فارکس محدود به این نسبت ها میباشد.

با انتخاب نسبت مناسب که در واقع بهترین لوریج در فارکس برای هر معامله گر متفاوت است، میتوان نسبت به شروع ترید در فارکس بصورت اصولی اقدام نمود.

 

بهترین لوریج در فارکس چقدر است؟

بالاترین لوریج در فارکس الزاما بهترین آن بحساب نمی آید. تاثیر لوریج در فارکس میتواند در صورت استفاده ی نا مناسب تنها به ضرر چند برابری تریدر ها ختم میشود. بنابر این”چه لوریجی انتخاب کنیم؟” تبدیل به سوال کلیدی در این باره خواهد شد.

معامله با حداکثر لوریج در فارکس مگر در موارد محدود گزینه ی پیشنهادی آن هم به دلیل تاثیر لوریج در فارکس [تاثیر مثبت و منفی!] بحساب نمی آید.

 

آموزش استفاده از لوریج در فارکس

حال نویت به آن رسیده تا به موضوع اصلی یعنی “چگونه لوریج را فعال کنیم؟” رسیده است. لوریج یا اهرم در فارکس از مبانی ابتدایی، حتی بنیادی برای معامله در فارکس بحساب می آید و تعیین لوریج در فارکس نیز در تمام حساب های معاملاتی اعمال شده است.

 

افتتاح حساب در فارکس

به طبع برای دسترسی به لوریج های فارکس معامله گران میبایست ابتدا ثبت نام و افتتاح حساب در فارکس را تکمیل نمایند. از موارد لازم به ذکر آن است که انتخاب بروکر بر اساس بالاترین لوریج در فارکس پیشنهاد نمی شود.

همچنین در این مقاله ما آموزش استفاده از لوریج در فارکس را بر اساس «لوریج در لایت فارکس» مد نظر قرار داده ایم. اگر قصد ثبت نام در دیگر بروکر فارکس را داشته میتوانید به مقاله ی اختصاصی در این باره مراجعه نمایید.

افتتاح حساب فارکس در ایران ، آموزش افتتاح حساب فارکس و انواع آن ، آموزش ثبت نام در فارکس از ایران

چنانچه قصد افتتاح حساب و ثبت نام در فارکس را داشته کافیست بروی لینک کلیک نمایید.

آموزش افتتاح حساب فارکس

 

تعیین لوریج در فارکس

انتخاب لوریج در فارکس یکی از موارد ضروری در زمان افتتاح حساب در فارکس بحساب می آید. بنابر این معامله گران میتوانند نسبت به تعیین لوریج در فارکس در زمان افتتاح حساب معاملاتی اقدام کرده و یا پس از تکمیل مراحل از طریق کابین شخصی مقادیر اهرم را به لوریج مناسب در فارکس برای سرمایه گذاری تغییر دهند.

آموزش استفاده از لوریج در فارکس، چگونه لوریج را فعال کنیم؟، معامله با اهرم یا لوریج در فارکس
تغییر لوریج در لایت فارکس

تصویر بالا نمونه ای از نحوه استفاده از لوریج در فارکس (تغییر لوریج در لایت فارکس) است. قابلیت تغییر لوریج در تمام بروکر های فارکس در نظر گرفته شده است!

 

محاسبه لوریج در فارکس

محاسبه لوریج در فارکس یکی از روش هایی است که در انتخاب بهترین لوریج در فارکس به یاری معامله گران می آید. معامله با لوریج در فارکس رابطه ی مستقیم با مقدار مارجین در فارکس دارد. هر چه لوریج بالا تر باشد، مقادیر مارجین نیز به نسبت آن افزایش میابد و اگر از حدی فراتر روند، حساب کال مارجین خواهد شد.

آموزش استفاده از لوریج در فارکس، چگونه لوریج را فعال کنیم؟، معامله با اهرم یا لوریج در فارکس
نمونه ای از ماشین حساب محاسبه لوریج در بروکر آمارکتس

به همین دلیل در ماشین حساب فارکس قابلیتی به عنوان یکی از روش های نحوه محاسبه لوریج در فارکس در نظر گرفته شده است. ماشین حساب لوریج فارکس این امکان را در اختیار معامله گران قرار داده تا با وارد نمودن جزئیات معامله در فارکس، بتوانند برای کاهش ریسک مناسبترین لوریج در فارکس را انتخاب نمایند.

 

معامله با لوریج در فارکس

پس از آن که تمامی مراحل آموزش استفاده از لوریج در فارکس را طی نمودید، در آخر میتوانید بر اساس جزئیاتی که در محاسبه لوریج در فارکس وارد نمودید نسبت به معامله در فارکس اقدام نمایید. تمام معاملات در حساب بر اساس لوریج یا اهرم فارکس انتخاب شده اجرا میگردد.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله سعی داشتیم تا با بررسی جزئیات نحوه استفاده از لوریج در فارکس و بیان مثال هایی از کاربرد و تاثیر لوریج در فارکس اطلاعات لازم را در اختیار معامله گرانی که به تازگی قصد شروع ترید در فارکس را داشته گردآوری نماییم.

بصورت کلی آموزش استفاده از لوریج در فارکس از مواردی است که در طول مراحل افتتاح حساب در فارکس میبایست تکمیل شود. بنابر این تمامی معاملات با اهرم یا لوریج در فارکس اجرا میگردند که تریدر ها میتوانند پس از محاسبه لوریج در فارکس نسبت به تغییر آن اقدام نمایند.

سوالات متداول

 • بهترین لوریج در فارکس چقدر است؟

  اهرم یا لوریج در فارکس همواره یکی از موارد مثبت و منفی در معاملات فارکس بحساب می آید. انتخاب مناسبترین یا بهترین لوریج در فارکس بسته به استراتژی ها و البته سرمایه معامله گران متفاوت است اما بهترین روش برای نحوه محاسبه لوریج در فارکس، محاسبه سود با اهرم از طریق ماشین حساب های لوریج در فارکس است.

 • منظور از لوریج در فارکس چیست؟

  لوریج یا اهرم در فارکس مقادیری است که به کمک آن حجم یا لات معاملاتی به نسبت های 1:2 تا 1:5000 افزایش میابد و معامله گران میتوانند فرصت کسب سود بیشتری را در اختیار داشته باشند.

 • leverage در فارکس چیست؟

  اهرم یا لوریج در فارکس از جمله قابلیت هایی است که برای شروع ترید در فارکس در نظر گرفته شده است. کاربرد لوریج در فارکس افزایش حجم معاملات برای معامله گرانی است که سرمایه بالایی را در اختیار ندارند.

 • حداکثر لوریج در فارکس چقدر است؟

  حداکثر یا بالاترین لوریج در فارکس بسته به بروکر های فارکس متفاوت است. عموما اهرم یا لوریج در فارکس از نسبت 1 به 100 تا 1 به 5000 متغییر ارائه میشود.

 • چه لوریجی انتخاب کنیم؟

  کاربرد لوریج در فارکس به منظور افزایش حجم معاملات فارکس به منظور کسب درامد در نظر گرفته شده است. اما انتخاب بهترین لوریج در فارکس میتواند بسته به سرمایه، استراتژی ها و نماد های معاملاتی متفاوت باشد.

 • تفاوت لوریج ها در فارکس چیست؟

  هدف استفاده از لوریج در فارکس افزایش حجم معاملات است. محاسبه لوریج در فارکس نیز بر اساس نسبت های متفاوت انجام میشود که این مقدار انواع لوریج در فارکس بحساب می آید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟