📈بررسی ارز دیجیتال تتر – همه چیز درباره ارز دیجیتال تتر

07:57 23/06/2024 -

📈معرفی ارز دیجیتال تتر – علامت اختصاری ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر، از جمله نمادهایی است که به دفعات در “ارزدیجیتال چیست؟” مطرح می گردد. نماد ارز دیجیتال تتر، با علامت اختصاری USDT شناخته شده است و برروی نمودار ارز دیجیتال تتر هم با همین نماد نمایش داده می شود.

قیمت ارزدیجیتال تتر، با نوسانات شدید بازار، قیمت آن دستخوش تغییرات شدیدی نمی‌شود. به همین دلیل به عنوان رمزارز واسط برای معامله رمزارزهای دیگر یا جایگزین دلار کاغذی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم در مورد ارز دیجیتال تتر بیشتر توضیح دهیم پس پیشنهاد می کنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

ارز دیجیتال تتر چیست، ارز دیجیتال تتر، علامت اختصاری ارز دیجیتال تتر، تتر در ارز دیجیتال

 

ارز دیجیتال تتر چیست؟

در دنیای پرنوسان ارزهای دیجیتال، یک ارز مرموز و جذاب وجود دارد که به دلیل ویژگی منحصر به فرد خود، توجه بسیاری از فعالان این عرصه را به خود جلب کرده است. رمز ارز دیجیتال تتر (Tether)، این ارز رمزنگاری شده، با هدف ایجاد یک پناهگاه امن در برابر نوسانات شدید قیمت سایر ارزهای دیجیتال طراحی شده است.

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که چگونه می توان از مزایای فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال بهره برد، اما در عین حال از التهابات بازار در امان ماند؟ تتر در ارز دیجیتال پاسخ این سوال را ارائه می دهد.

با پشتوانه دلار آمریکا یا سایر دارایی های با ارزش، ارز دیجیتال تتر قول ثبات قیمت می دهد و به کاربران اجازه می دهد تا در حالی که از مزایای تراکنش های سریع و امن بلاکچین بهره می برند، نگرانی کمتری نسبت به نوسانات شدید قیمت ارزدیجیتال تتر داشته باشند. اگر کنجکاو هستید تا اطلاعات در مورد ارز دیجیتال تتر و نحوه عملکرد آن داشته باشید، با ما همراه شوید.

لیست کریپتو، نماد های ارز دیجیتال، انواع کریپتو کارنسی، لیست ارزهای دیجیتال

برای آشنایی بیشتر با نمادهای ارز دیجیتال روی لینک زیر کلیک نمایید.

 نمادهای ارز دیجیتال

 

همه چیز درباره ارز دیجیتال تتر

تتر (Tether) که با نماد USDT شناخته می شود، یک ارز دیجیتال است که در دسته ی ارزهای دیجیتال پایدار (Stablecoin) قرار می گیرد. این بدان معنا است که ارزش آن به طور معمول با پشتوانه ی دارایی های فیزیکی مانند دلار آمریکا یا طلا تثبیت شده است.

هدف از این کار، کاهش نوسانات نرخ  ارز دیجیتال تتر است که به طور معمول در سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین دیده می شود. ارز دیجیتال تتر اغلب به عنوان واسطه ای برای مبادله بین ارزهای دیجیتال دیگر استفادهمی گردد، چرا که انتقال پول به صورت تتر سریع و کم هزینه است و کاربران می توانند از ثبات نسبی آن در مقابل نوسانات بازار استفاده کنند.

 

رمز ارز دیجیتال تتر

رمز ارز دیجیتال تتر (USDT)، یک نوع ارز دیجیتال موسوم به استیبل کوین است که برای حفظ ارزش پایدار خود، توسط دلار آمریکا یا سایر دارایی های باارزش پشتیبانی می شود. این امر به کاربران اجازه می دهد تا در معاملات تتر در ارز دیجیتال از ثبات بیشتری برخوردار باشند و از خرید ارز دیجیتال تتر به عنوان روشی امن برای نگهداری دارایی ها در فضای دیجیتال استفاده نمایند.

 

عوامل موثر بر قیمت روز ارز دیجیتال تتر

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر، به عوامل متعددی در بازار معاملات ارز دیجیتال بستگی دارد که در ادامه عوامل موثر بر قیمت ارزدیجیتال تتر را شرح داده ایم:

 

ارزش ریالی در مقابل قیمت ارزدیجیتال تتر

ارزش ریالی به عنوان نخستین عامل تاثیرگذار بر قیمت ارزدیجیتال تتر محسوب می شود. قیمت روز ارز دیجیتال تتر و دلار کاغذی از گپ مختصری برخوردارند که می تواند فرصت های معاملاتی (آربیتراژ) را برای معامله گران ایجاد کند.

 

کارمزد صرافی ارز دیجیتال تتر

کارمزد صرافی های رمزارز که ارز دیجیتال تتر را در بلاکچین های مختلف عرضه می کنند، بر نرخ ارز دیجیتال تتر آن تاثیرگذار است. بلاکچین هایی با مقیاس پذیری بالا تر، معمولا کارمزد بیشتری دریافت می کنند.

 

عرضه و تقاضا رمز ارز دیجیتال تتر

مانند هر کالای دیگری، عرضه و تقاضای رمز ارز دیجیتال تتر نیز بر قیمت آن موثر است. افزایش عرضه (تعداد فروشندگان بیشتر) منجر به کاهش قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر و افزایش تقاضا (تعداد خریداران بیشتر) منجر به افزایش قیمت ارزدیجیتال تتر می شود.

 

ارتباط قیمت ارزدیجیتال تتر با ارزهای دیگر

ارز دیجیتال تتر، به عنوان یک استیبل کوین، عمدتا به منظور حفظ ارزش ثابت خود در برابر دلار آمریکا طراحی شده است. این بدین معناست که هر واحد تتر به طور ایده آل باید معادل یک دلار آمریکا باشد. اما این ارزش ثابت در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و دیگران می تواند تغییر کند. در ادامه دو نمونه اشاره می کنیم:

 

قیمت بیت کوین و تتر

بیت کوین (BTC) که به عنوان اولین و بزرگترین ارز دیجیتال شناخته می شود، دارای نوسانات قیمتی زیادی است. قیمت ارزدیجیتال تتر در مقایسه با بیت کوین ممکن است به طور قابل توجهی تغییر کند، زیرا بیت کوین ممکن است در یک دوره کوتاه مدت شاهد افزایش یا کاهش قابل توجهی در ارزش خود باشد.

 

قیمت اتریوم و تتر

اتریوم (ETH) نیز مانند بیت کوین، دارای نوسانات قیمتی است اما به دلیل کاربرد های گسترده تری که در قرارداد های هوشمند و دیگر برنامه های بلاکچین دارد، ممکن است تغییرات قیمت آن متفاوت از بیت کوین باشد. نرخ ارز دیجیتال تتر در برابر اتریوم نیز می تواند به همین دلیل نوسان داشته باشد.

 

نحوه خرید ارز دیجیتال تتر در صرافی ها

برای خرید ارزدیجیتال تتر و همچنین اطلاع از وضعیت ارز دیجیتال تتر می توانید از بهترین بروکرها برای ارز دیجیتال که امکان معاملات با رمز ارز دیجیتال تتر را فراهم نموده اند یا بهترین صرافی ارز دیجیتال تتر استفاده نمایید که آموزش گام به گام آن را آورده ایم:

 

گام اول – انتخاب صرافی مناسب برای خرید تتر

ابتدا صرافی آنلاین معتبری را که ارز دیجیتال تتر (USDT) را ارائه می دهد، انتخاب نمایید. برخی از صرافی های معروف شامل صرافی بایننس (Binance) و صرافی کراکن (Kraken) و غیره هستند.

 

گام دوم – اضافه کردن نماد تتر به چارت معاملاتی

پس از انتخاب صرافی ارز دیجیتال تتر، باید نماد ارز دیجیتال تتر را به چارت معاملاتی خود اضافه نموده که می توانید طبق تصویر زیر عمل نمایید:

 

گام سوم – بهترین استراتژی معاملاتی ارز دیجیتال تتر

در این مرحله باید استراتژی معاملاتی خود را با توجه به میزان تجربه و دانش خود انتخاب نمایید ک در تصویر زیر به آن اشاره کرده ایم:

 

گام چهارم – خرید ارز دیجیتال تتر (Tether)

در گام آخر به اجرای معامله با خرید ارز دیجیتال تتر (USDT) خواهیم سید که با توجه به میزان سرمایه خود و مدیریت ریسک باید پیش بروید.

 

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال تتر

برای خرید ارز دیجیتال تتر، صرافی های زیادی وجود دارد که ما در ادامه بهترین صرافی ها برای خرید ارزدیجیتال تتر را معرفی کرده ایم:

 • صرافی بایننس (Binance):
  یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین صرافی های ارز دیجیتال تتر و دیگر ارزها با بیشترین حجم معاملاتی. این صرافی دارای امکانات و امنیت بالایی است و کارمزد های معاملاتی پایینی دارد.
 • صرافی کراکن (Kraken):
  یکی دیگر از صرافی های قدیمی و معتبر با کارمزد های متغیر بر اساس حجم معاملات ماهانه که گاهی به صفر درصد می رسد. پشتیبانی مناسب برای کاربران یکی از نکات مثبت آن است.
 • صرافی کوکوین (KuCoin):
  نرخ ارز دیجیتال تترصرافی جدید اما معتبر با طراحی بصری چشم نواز و امنیت بالا. این صرافی جفت ارزهای متنوعی را برای معامله ارائه می کند اما امکان خرید ارزهای دیجیتال در مقابل ارزهای فیات را ندارد.
 • صرافی هوبی (Huobi):
  یکی از صرافی ارز دیجیتال تتر شناخته شده در آسیا با حجم معاملات بالا که در ابتدا در چین تاسیس شده بود. کارمزد آن برای خرید تتر 2 درصد است.
 • صرافی بیت پاندا (Bitpanda):
  صرافی معروف در اروپا با ویژگی های خاص مانند امکان خرید فلزات گرانبها و خرید و فروش ارز دیجیتال تتر با کارمزد ثابت 1.49 درصدی برای خرید ارز ها را دارد.
 • صرافی اکسیر (Exir):
  معتبر ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی با کارمزد های پایین و پشتیبانی 24 ساعته. این صرافی در بازه های زمانی خاص، خرید ارز دیجیتال تتر را بدون کارمزد ارائه می کند.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

اساسا ارز دیجیتال تتر (USDT)، یک ارز دیجیتال پایدار یا استیبل کوین می باشد که ارزش آن به دلار آمریکا گره خورده است. این ویژگی باعث می شود تا از نوسانات شدید قیمتی که در سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین دیده می شود، مصون بماند.

رمز ارز دیجیتال تتر، عمدتا برای انجام معاملات میان ارزهای دیجیتال مختلف و به عنوان پناهگاهی امن در برابر نوسانات بازار مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت ارزدیجیتال تتر تحت تأثیر عواملی چون ارزش ریالی، کارمزد صرافی ارز دیجیتال تتر و عرضه و تقاضا قرار دارد. برای خرید و فروش ارز دیجیتال تتر می توان از طریق صرافی های معتبر آنلاین نظیر بایننس، کراکن و KuCoin اقدام کرد.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس