🧮آموزش ماشین حساب آمارکتس – ماشین حساب بروکر Amarkets

13:11 19/09/2023 -

🧮نحوه محاسبه سود و زیان در فارکس با ماشین حساب آمارکتس

ماشین حساب فارکس آمارکتس مشابه دیگر ماشین حساب ها این امکان را در اختیار تریدر هایی که قصد سرمایه گذاری در بروکر آمارکتس را داشته قرار میدهد، تا با محاسبه اسپرد، سواپ و مارجین پیش از ورود به معامله، استراتژی ها خود را با دقت ایجاد نمایند.

در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر آشنایی با ماشین حساب آمارکتس، نحوه ی استفاده از آن در معاملات و تاثیر آن در مدیریت سود در فارکس را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز از جمله کاربرانی میباشید که دقت محاسبات برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، دعوت میکنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

افتتاح حساب در آمارکتس

ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب آمارکتس، محاسبه سود و ضرر در فارکس

پیش از پرداختن به ماشین حساب آمارکتس بصورت خلاصه در قابل جدول زیر به برخی از ویژگی های آن پرداخته ایم:

سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر Amarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبانی آمارکتس ☎️تلگرام فارسی
📱برنامه موبایل ❌ ندارد
🧮محاسبه لوریج ✅ دارد
🧮محاسبه کارمزد ✅ دارد
🧮محاسبه سواپ ✅ دارد
🧮محاسبه تفاوت پیپ ❌ ندارد

 

ماشین حساب آمارکتس چیست؟

ماشین حساب بروکر amarkets همانطور که از نام آن نیز میتوان برداشت کرد، از جمله ابراز های محاسبه سود و ضرر در فارکس است، با ماشین حساب فارکس به صورت آنلاین میتوان پیش از ورود به معامله مقادیری که در قالب سواپ و کارمزد از معامله گران کسر خواهد شد را محاسبه نمود.

ماشین حساب آمارکتس و دیگر ابزار های این چنینی اغلب در میان کاربرانی رایج است که با سرمایه های بالا معاملات خود را اجرا مینمایند و لازم است تا پیش از ورود به بازار و انتخاب نقاط کلیدی نظیر کسب سود و توقف ضرر با دقت محاسبه سود و ضرر در یک معامله فارکس را انجام دهند.

 

ویژگی های ماشین حساب بروکر Amarkets

ماشین حساب آمارکتس بر خلاف دیگر بروکر های رقیب ویژگی های خاصی را برای محاسبات فارکس ارائه نمیکند و در واقع نمیتوان آن را ماشین حساب فارکس در نظر داشت زیرا تنها 4 بخش متغیر برای وارد کردن نماد معاملاتی، حجم، لوریج و ارز پایه در نظر گرفته شده که بصورت خودکار محاسبه سود در فارکس را در قالب جدول نمایش میدهد.

به کمک ماشین حساب بروکر amarkets تنها میتوان نماد های معاملاتی را از لحاظ مقادیر سواپ، مارجین و هزینه در هر پیپ معامله به همراه اسپرد که از پیش محاسبه شده و بروز رسانی میشود، مشاهده نمود و برای محاسبه حجم معامله در فارکس میبایست این مقادیر را درحجم مورد نظر ضرب نمایید.

بروکر آمارکتس اسپرد طلا خود را کاهش می‌دهد! ، کاهش اسپرد طلا در آمارکتس ، چرا آمارکتس بهترین بروکر معامله طلا است؟

افتتاح حساب در آمارکتس

 

آموزش استفاده از ماشین حساب آمارکتس

نوبت به آن رسیده تا به آموزش کار با ماشین حساب آمارکتس بپردازیم، برای استفاده از ماشین حساب فارکس در این بروکر نیازی به افتتاح حساب نبوده و میتوان پس از ورود به سایت آمارکتس، از نوار ابزار بالا ابتدا گزینه ی برای مشتری ها و سپس از سر برگ ابزار های معاملاتی گزینه ی ماشین حساب معامله گر آمارکتس را انتخاب نمایید.

 

محیط ماشین حساب آمارکتس

همانطور که بالا تر نیز اشاره داشتیم، در ماشین حساب آمارکتس، مشابه تصویر زیر 4 بخش متغیر در نظر گرفته شده که مربوط به نماد انتخابی، حجم معامله، لوریج و ارز پایه حساب بوده و پس از وارد نمودن داده ها بصورت خودکار در جدول پایین مقادیر سواپ، اسپرد و مارجین نماد معاملاتی در حساب های معاملاتی آمارکتس نمایش داده خواهد شد.

ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب آمارکتس، محاسبه سود و ضرر در فارکس
بخش مربوط به ماشین حساب آمارکتس

 

نحوه کار با ماشین حساب معامله گر Amarkets

برای کار با ماشین حساب بروکر amarkets پس از ورود به محیط برنامه میبایست مقادیر مورد نیاز را به ترتیب زیر وارد نمایید، بهتر است پیش از هر چیز تحلیلات ضروری برای معامله خود را انتخاب کرده سپس از بخش محاسبه گر فارکس در آمارکتس استفاده نمایید.

افتتاح حساب در آمارکتس

بخش اول – نماد معاملاتی

برای شروع ابتدا نماد معاملاتی خود را با کلیک بروی بخش نماد ها مشابه تصویر زیر انتخاب نمایید.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

توجه داشته باشید که تمام نماد های آمارکتس در این بخش تعبیه شده و در صورتی که گزینه ی انتخابی در هر یک از حساب ها نباشد بصورت خودکار از جدول حذف خواهد شد.

بخش دوم – حجم یا لات معاملاتی

در این بخش میبایست بر اساس معامله مد نظر خود مقدار حجم تخصیص داده شده در تحلیلات را وارد نمایید، برای محاسبه حجم در فارکس میتوانید از حداقل 0.01 پیپ و بدون سقف در ماشین حساب وارد نمایید.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

بخش سوم – لوریج یا اهرم معاملاتی

بخش سوم مربوط به اهرم یا لوریج در آمارکتس است که مشابه آنچه در حساب ها در نظر گرفته شده کاربران میتوانند بر اساس لوریج در نظر گرفته شده، دقت ماشین حساب آمارکتس را افزایش دهند.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

بخش چهارم – ارز حساب

بخش آخر ماشین حساب آمارکتس مربوط به ارز پایه حساب تریدر ها میباشد، از آن جایی که حساب های آمارکتس بر اساس 2 ارز دلار و یورو طراحی شده اند در این بخش نیز میتوانید هر یک از آن ها را انتخاب نمایید.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

 

نحوه محاسبه سود و زیان در فارکس با ماشین حساب آمارکتس

حال که با نحوه محاسبه فارکس با ماشین حساب آمارکتس آشنا شدیم، میتوانیم با یک مثال بهتر کاربرد آن در فارکس و تاثیر محاسبه سود و ضرر فارکس پیش از ورود به بازار را درک نماییم.

در این مثال ما قصد معامله 0.1 پیپ در نماد دلار استرالیا به فرانک سویس در آمارکتس را با لوریج 1:3000 داریم و حساب ECN آمارکتس را نیز برای معامله انتخاب نموده ایم، بر اساس تحلیل ها نماد AUDCHF نزدیک به نقطه ی مقاومت است و میتوان در روز های آتی شاهد تکمیل روند صعودی آن بود.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

در معامله میان مدت نماد دلار استرالیا به فرانک سویس، برای رسیدن به سود مورد نظر معامله میتواند تا 3 روز باز بماند، بنابر این میبایست مقادیر بالا را همانطور که در آموزش توضیح دادیم، در ماشین حساب آمارکتس وارد کرده و بر اساس مقادیر محاسبه شده سواپ خرید، مارجین مورد نیاز و هزینه هر پیپ را برای مدیریت سود و ضرر را در نظر داشته باشیم.

آموزش ماشین حساب آمارکتس، کار با ماشین حساب بروکر amarkets، ماشین حساب فارکس

پس از محاسبه معامله با ماشین حساب آمارکتس میتوان مشابه تصویر بالا مشاهده نمود که معامله مد نظر ما با اسپرد 1.1 پیپ، با هزینه 1.12 دلار و سواپ خرید 0.39 دلار به ازای هر روز باز ماندن معامله با مارجین 2.15 دلار معامله خواهد شد.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

استفاده از ماشین حساب بروکر amarkets و دیگر ماشین حساب های فارکس امکان بهبود مدیریت سود و ضرر در معاملات فارکس را در اختیار معامله گرانی قرار میدهد که با حجم بالا معامله کرده و یا در بازه های میان مدت و بلند مدت به معامله میپردازند.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📜رگوله بروکر آمارکتس برای ایرانیان - رگوله آمارکتس چیست؟
💻آشنایی با وب تریدر امارکتس - آموزش وب تریدر امارکتس
☎️پشتیبانی بروکر آمارکتس برای ایرانیان - تماس با پشتیبانی آمارکتس
✅آشنایی با ویژگی های آمارکتس - مزایا و معایب بروکر آمارکتس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز