⌛بهترین ساعت معامله در فارکس – بهترین تایم فریم برای معامله در فارکس

12:18 22/03/2024 -

⌛بهترین ساعت ترید در فارکس – بهترین ساعت معاملات فارکس

یکی از مبانی تاثیر گذار که در آموزش فارکس به آن اشاره داشتیم، انتخاب “بهترین ساعت ترید فارکس” است. ورود به بازار در بازه هایی که به بهترین تایم فریم برای معامله در فارکس معروف است میتواند فرصت کسب درامد و مدیریت سرمایه گذاری بهتر را برای معامله گران فراهم سازد.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بهترین ساعت های معامله در فارکس به وقت ایران بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که به دنبال بهترین ساعت ترید در فارکس بوده پیشنهاد میکنیم تا انتها با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بهترین ساعت معاملاتی فارکس، بهترین ساعت های معامله در فارکس، بهترین ساعت برای معامله در فارکس، بهترین زمان ترید در فارکس

پیش از آن که به بهترین ساعت معامله در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به برخی از بهترین بروکر ها که اسپرد های قابل قبولی را در طول بهترین ساعت برای معامله در فارکس برای معامله گران فراهم نموده، پرداخته شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
بررسی بروکر ویندزور ، شارژ بروکر ویندزور با تاپ چنج ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور ، نحوه واریز و برداشت در بروکر ویندزور
بروکر Windsor
🔥ثبت نام در بروکر ویندزور
🚀بروکر ویندزور
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

بهترین ساعت معاملاتی فارکس چیست؟

بازار فارکس بصورت 24 ساعته در 5 روز هفته امکان معامله را در اختیار معامله گران قرار میدهد. همانطور که وارن بافت می گوید: “یک تریدر موفق همیشه در حال معامله کردن نیست، بلکه صبر می کند تا موقعیت معاملاتی مناسب را شکار کند.” همین جمله میتواند اهمیت انتخاب بهترین زمان برای معامله در فارکس برای معامله گران حرفه ای را مشخص نماید.

اما بهترین ساعت برای معامله در فارکس کدام است؟، پاسخ به این سوال به معیار های متفاوتی بستگی دارد که مفصلا به آن پرداخته خواهد شد. برای درک بهتر معیار های دخیل در انتخاب بهترین ساعت ترید در فارکس بهتر است مقداری با سشن های فارکس آشنایی داشته باشید.

ساعت بازار فارکس، ساعت کاری بازار فارکس در ایران، ساعت فارکس

برای مطالعه بیشتر درباره ی ساعت فارکس و سشن های معاملاتی بروی لینک زیر کلیک نمایید.

ساعت فارکس چیست؟

 

اهمیت بهترین ساعت برای معامله در فارکس

بازار فارکس 4 سشن معاملاتی متفاوت به نام های سشن آسیا، لندن، نیویورک و سیدنی دارد. عمدتا زمانی که صحبت از بهترین ساعت معاملات فارکس، اغلب معامله گران زمان همپوشانی این سشن ها را به دلیل حجم معامله گران پیشنهاد می نمایند.

در حقیقت با بازگشایی سشن ها سنترال بانک های کشور های مختلف شروع به انجام معامله می کنند. در این مواقع حجم پول زیادی با بازگشایی سشن ها وارد بازار فارکس می شود که این امر میزان نواسانات را بالا برده و بهترین ساعت های معامله در فارکس را فراهم می نماید.

با بازگشایی سشن ها حجم نقدینگی، میزان عرضه/ تقاضا، حجم نوسانات و میزان خرید/فروش در بازار فارکس بیش تر از زمان های دیگر می شود. بالا ترین میزان نوسان معمولاً در سشن لندن و نیویورک اتفاق می افتد؛ به همین خاطر در این زمان ها بهترین ساعت برای ترید در فارکس به دلیل فرصت های معاملاتی بیش تر بحساب می آیند.

معامله گران ایرانی اگر می خواهند در سشن لندن به انجام معامله بپردازند، می توانند از ساعت [10:30 صبح تا 12:00 ظهر] ترید کنند. اگر تریدر ها سشن گرگ های وال استریت (نیویورک) را دوست دارند، می توانند از ساعت [16:30 تا 20:30] معامله انجام دهند.

 

بهترین زمان برای معامله در فارکس

اصولاً بهترین ساعت برای معامله در فارکس به استراتژی معاملاتی هر تریدر بستگی دارد. بعضی از تریدر ها اعتقاد دارند، ساعاتی که حجم نوسان در بازار فارکس بالا می رود نمی توانند تحلیل و تجزیه خوبی از نمودار های قیمت داشته باشند؛ به همین خاطر هنگام ترید در سشن معاملاتی نیویورک، معاملاتشان به ضرر منجر خواهد شد.

بهترین ساعت ترید فارکس برای این دسته از معامله گران زمانی که نوسان معقول تر است، می توانند سود های خوبی از بازار کسب کنند. هر معامله گر با توجه به استراتژی [برنامه معاملاتی]، روانشناسی بازار و تحلیل خود باید بسنجد که بهترین تایم فریم برای معامله در فارکس (سشن معاملاتی) برای آرامش خاطر بیشتر کدام است!

اگر سحر خیز هستید و می خواهید در سشن آسیا ترید کنید، بهترین ساعت معاملات فارکس ساعت 3:30 صبح به وقت ایران و معامله کردن در سشن آسیا است.

در مجموع اما بیشتر معامله گران بهترین زمان معامله در فارکس را در ساعات پر نوسان بازار فارکس می دانند، زیرا می توانند در سشن نیویورک و لندن به انجام معامله بپردازند.

بهترین ساعت معاملاتی فارکس، بهترین ساعت های معامله در فارکس، بهترین ساعت برای معامله در فارکس، بهترین زمان ترید در فارکس
بهترین ساعت های معامله در فارکس

 

کدام روز برای ترید در فارکس بهتر است؟

معامله گرانی که روز های پر نوسان بازار فارکس را دوست دارند، روز های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بهترین ساعت های معامله در فارکس برای شروع ترید است؛ زیرا، اصولاً سخنرانی بانک مرکزی آمریکا و خبر های مهم اقتصادی [اخباری مانند نرخ بهره، نرخ بیکاری، سخنرانی پاول و …] در این روز ها منتشر می شوند!

معامله گرانی که زمان رنج [ زمان هایی که حجم نقدینگی و نوسان کمتر است] بازار فارکس را دوست دارند، می توانند در روز های دوشنبه و سه شنبه بهترین ساعت برای معامله در فارکس را یافت نمایند. در روز دوشنبه که اولین روز باز شدن بازار می باشد، معمولاً خبر مهمی منتشر نمی شود و گاهی اوقات بانک های مرکزی لندن و آمریکا در این روز بسته می باشند.

 

کدام ماه از سال برای معامله در فارکس مناسب تر است؟

یکی دیگر از موارد مربوط به «بهترین زمان ترید در فارکس» بهترین ماه سال است. اصولاً بعد از سال نو میلادی و تمام شدن تعطیلات کریسمس، قبل و بعد انتخابات آمریکا میزان نوسانات در بازار فارکس بیش تر می شود، بنابر این بهترین زمان معامله در فارکس برای اسکالپر ها خواهد بود.

ماه های ژانویه و فوریه در زمستان (بهمن، اسفند)، مارس (March)، آوریل (April)، می (may) در بهار جزو بهترین ماه ها برای معامله می باشند؛ همچنین، ماه های سپتامبر (September)، اکتبر (October) و نوامبر (November) در پاییز نیز بهترین زمان معامله در فارکس محسوب می شوند.

متاسفانه زمان هایی که اتفاق ناگواری در جهان رخ می دهد، حجم خرید/فروش در بازار فارکس بیش تر می شود. اتفاقاتی مانند، جنگ بین کشور ها و فوت یکی از افراد سیاست مدار در جهان بر روی قیمت دارایی های بازار فارکس تاثیر بسیار زیادی دارد. کالا های با ارزش مانند طلا و نفت که سرمایه امن هر کشور محسوب می شود، در این زمان ها دچار نوسان شدید می شوند. (بهترین ساعت ترید طلا در فارکس!)

 

نکات مهم معامله در ساعت های مختلف

فعالیت های اقتصادی و تجاری فراوانی در سشن های متفاوت بازار فارکس رخ می دهد. دانستن زمان این فعالیت ها برای هر معامله گر فارکس و بخصوص افرادی که بدنبال بهترین ساعت کار در فارکس بوده الزامی است!

از آن جایی که لازم است نکات مهم معامله در ساعت های مختلف بازار را بدانید در ادامه به برخی از نکات مهم در انتخاب بهترین ساعت معاملاتی فارکس اشاره می کنیم:

 • استراتژی معاملاتی
 • معامله بر روی دارایی
 • انتشار اخبار
 • شرایط زندگی

 

استراتژی معاملاتی

بهترین ساعت برای ترید در فارکس برای همه تریدر ها یکسان نیست! ابتدا استراتژی [برنامه معاملاتی] خود را ارزیابی کنید. با توجه به استراتژی خود، اگر می توانید در ساعت های پر نوسان بازار ترید کنید، سشن نیویورک را انتخاب نمائید.

برخی معامله گران زمان هایی که بازار در رنج به سر می برد، می توانند معاملات موفقیت آمیزی را ثبت کنند.

 

معامله بر روی دارایی

هر معامله گر بر روی یک یا چند نماد خاص ترید می کند. در مورد جفت ارز یا نمادی که قصد معامله بر روی آن را دارید تحقیق کنید. در ساعات خاصی نماد مورد علاقه شما از نوسان خوبی برخوردار است؛ بنابراین، این زمان ها می تواند بهترین ساعت های معامله در فارکس برای شما بحساب آید.

 

شرایط زندگی

برنامه زندگی هر معامله گر متفاوت است. بعضی از افراد ترید را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کرده اند. این در حالیست که برخی از معامله گران در ساعاتی از شبانه روز به انجام کاری مشغول هستند که نمی توانند در سشن لندن و نیویورک ترید کنند؛ به همین خاطر فقط سشن سیدنی بهترین زمان معامله در فارکس برای انجام معامله بحساب می آید.

بنابراین، اگر می خواهید معاملات خوبی را رقم بزنید، بهترین ساعت برای ترید در فارکس برای شما زمانی است که هیچ کار و دغدغه ای ندارید؛ به دلیل آن که زمانی که شما در حین انجام کار های دیگر به ترید بپردازید، ممکن است نتوانید تحلیل خوبی را از نمودار قیمت انجام دهید.

 

بهترین ساعت برای ترید در فارکس

تا به اینجای مقاله با معیار های انتخاب بهترین ساعت معاملاتی فارکس آشنا شدیم. مهمترین فاکتور بهترین زمان معامله در فارکس هنگامی است که سشن های معاملاتی با یکدیگر همپوشانی دارند زیرا حجم نوسان و نقدینگی در آن ارز بالا می رود.

 

بهترین زمان معامله در جفت ارز های فارکس

در این بخش بهترین ساعت برای معامله در فارکس برای معامله جفت ارز ها را بررسی می کنیم:

 • بهترین ساعت معامله یورو/ دلار آمریکا (EUR/USD) 10:30 صبح تا 12:00 ظهر و 17:00 تا 20:00 می باشد؛
 • بهترین زمان معامله دلار آمریکا/ین ژاپن (USD/JPY) ساعت 3:30 صبح و 16: 30 عصر است؛
 • پوند انگلیس/دلار آمریکا (GBP/USD) هنگام بازگشایی سشن لندن در ساعت 10:30 صبح و 17:00 عصر به وقت ایران دارای بیش ترین نوسان می باشد؛
 • هنگام بازگشایی سشن نیویورک در ساعت 16:30 دلار آمریکا / فرانک سوئیس (USD/CHF) بالاترین میزان عرضه و تقاضا را دارد؛
 • دلار استرالیا / دلار آمریکا (AUD/USD) هنگام بازگشایی سشن سیدنی و آمریکا در ساعت 18:00 و 22:30 نوسان زیادی انجام می دهد؛
 • دلار آمریکا / دلار کانادا (USD/CAD) بیش ترین میزان نقدینگی را در ساعت 16:30 تا 20:30 تجربه می کند؛
 • هنگام بازگشایی سشن آسیا در ساعت 3:30 صبح دلار نیوزلند/ دلار آمریکا (NZD/USD) بیش ترین میزان خرید و فروش را دارد.

 

بهترین ساعت ترید طلا در فارکس

ساعت بازار طلا در فارکس برای ایرانیان اهمیت بالایی دارد. ساعت کار طلا در فارکس اغلب مشابه دیگر بازه های زمانی مورد بررسی در بهترین ساعت معاملاتی فارکس است.

اما بسیاری از معامله گران حرفه ای طلا حساسیت بالایی در مدیریت ریسک به سرمایه دارند، به همین دلیل نیز در مقاله ای اختصاصی بطور مفصل به  ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس و بهترین ساعت ترید طلا در فارکس پرداخته ایم.

ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس، بهترین ساعت ترید طلا در فارکس، ساعت طلا در فارکس

جهت ورود به مقاله بررسی بهترین ساعت ترید طلا در فارکس کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

ساعت کار بازار طلا در فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

بهترین ساعت برای معامله در فارکس برای هر معامله گر متفاوت می باشد. به طور کلی زمان بازگشایی سشن لندن و نیویورک، را میتوان از بهترین زمان ترید در فارکس دانست.

در این سشن ها فرصت های معاملاتی بیشتری در دسترس معامله گران قرار می گیرد. سشن نیویورک از ساعت [16:30 تا 20:30 به وقت ایران] فعال می باشد. سشن لندن نیز از ساعت [10:30 تا 12:30] بازگشایی می شود و جزء بهترین ساعت کار در فارکس برای ترید است.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز
📶بهترین سایت سیگنال فارکس - سایت سیگنال رایگان فارکس
جدیدترین مطالب
📊آموزش استراتژی خط روند RSI - استراتژی خط روند RSI در فارکس
📶آشنایی با برنامه سیگنال فارکس - بهترین برنامه سیگنال دهی فارکس
📶معرفی سیگنال نفت فارکس - بهترین سیگنال نفت برنت و خام
📊استراتژی مخصوص طلا در فارکس - استراتژی طلا با rsi
📶بررسی کانال سیگنال داوجونز - نکات مهم کانال سیگنال داوجونز