📊بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس – بررسی بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس

09:03 14/05/2024 -

📊معرفی بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس – بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس

معامله اسکالپ در فارکس، همانطور که در آموزش فارکس اشاره داشتیم، بدون شک یکی از محبوب ترین روش های معامله بحساب می آید. یکی از راهکار های موفقیت، بکار بستن بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس و ایجاد استراتژی اسکالپ بر این اساس است.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی “بهترین اندیکاتور برای اسکالپ در فارکس” بپردازیم. چنانچه شما نیز از جمله اسکالپر های فارکس بوده که بدنبال بهترین اندیکاتور اسکالپ به جهت ساخت بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس میباشید، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

بهترین اندیکاتور برای اسکالپ، بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس، بهترین اندیکاتور اسکالپ، اندیکاتور اسکالپینگ

 

بهترین اندیکاتور برای اسکالپ چیست؟

اسکالپرها یا کسانی که از استراتژی اسکالپینگ برای معامله در بازار استفاده می‌کنند استفاده از اندیکاتورها را ترجیح می‌دهند؛ زیرا اعتقاد دارند که در استراتژی اسکالپ با اندیکاتور اسکالپینگ یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ضعف‌های این روش، یعنی سرعت بالا به خوبی پوشش داده می‌شود.

استراتژی های اسکالپ در فارکس، استراتژی اسکالپ چیست؟، آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

جهت آشنایی باآنکه “استراتژی اسکالپ چیست؟” و انتخاب بهترین استراتژی اسکالپ فارکس به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

 

اهمیت بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی سریع است؛ به عنوان مثال، با توجه به اینکه کندل‌ها در نمودار قیمت در بازه زمانی 1 دقیقه ای شکل می‌گیرند. به همین دلیل اسکالپر تنها یک دقیقه فرصت دارد تا وضعیت فعلی بازار را با استفاده از بهترین اندیکاتور اسکالپ، تجزیه و تحلیل کرده و در نهایت تصمیم بگیرد که آیا از طریق پوزیشن خرید یا فروش وارد معامله شود.

اسکالپرها به دلیل ماهیت اسکالپینگ، می‌توانند این کار را بارها در طول یک روز معاملاتی انجام دهند. در این شرایط استفاده از بهترین استراتژی اسکالپ فارکس البته با استفاده از بهترین اندیکاتور برای اسکالپ یکی از مطمئن ترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند.

بسیاری از اندیکاتور اسکالپینگ عینی بوده و مشمول نظرات یا تفسیرهای معامله‌گران نمی‌شوند. در نتیجه، می‌توانند بار عاطفی و زمان تصمیم‌گیری را از دوش اسکالپرها بردارند. همین امر بر اهمیت انتخاب بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس افزوده است.

آموزش اسکالپ در فارکس، اموزش اسکالپ تریدینگ، معامله اسکالپ در فارکس، معامله با اسکالپ فارکس
برای یادگیری بهترین روش معامله اسکالپ و اموزش اسکالپ تریدینگ به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

مزایا و معایب بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس

شرایط استراتژی اسکالپ با توجه به بسیاری از موارد از جمله بهترین اندیکاتور برای اسکالپ قابل تغییر است. بنابر این انتخاب بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس با مزایا و معایبی همراه خواهد بود. در قالب جدول زیر بصورت مختصر اشاره ای به این موارد خواهیم داشت:

مزایا و معایب معامله با بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس
مزایا اندیکاتور اسکالپینگ معایب اندیکاتور اسکالپینگ
✅دستیابی سریع به سود ❌نیاز به دانش و مهارت سطح بالا به منظور تحلیل سریع
✅افزایش فعالیت معاملاتی در بازار ❌استرس زیاد
✅نیاز به حداقل سرمایه ❌محدودیت در تحلیل تکنیکال
✅کاهش ریسک معاملات
✅گزینه مناسب برای استفاده در بازارهای پویا و فعال

 

لیست بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس

همانطور که اشاره داشتیم، یکی از مولفه های ساخت بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس، انتخاب بهترین اندیکاتور اسکالپ است. تنوع بالایی نیز در لیست اندیکاتور اسکالپ وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای اسکالپینگ در بازار استفاده کرد.

اما نکته مهم این است که حتی بهترین اندیکاتور اسکالپ نیز نمی‌توانند دستیابی به سود 100 درصد را تضمین کنند. این اندیکاتورها زمانی که با سایر شاخص‌ها ترکیب شده و برای تحلیل مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند نتایج مثبت قابل توجهی به همراه داشته باشند!

در ادامه با چند نمونه از محبوب‌ترین و بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس مورد استفاده برای بهترین استراتژی اسکالپ فارکس آشنا شده و ویژگی‌های هر کدام را مورد بررسی قرار می‌دهیم. (این اندیکاتور ها همچنین بعنوان بهترین اندیکاتور اسکالپ در تریدینگ ویو نیز در نظر گرفته مبشوند!)

استراتژی های اسکالپ در فارکس، استراتژی اسکالپ چیست؟، آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

جهت آشنایی باآنکه “استراتژی اسکالپ چیست؟” و انتخاب بهترین استراتژی اسکالپ فارکس به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

بهترین استراتژی اسکالپ فارکس

 

اندیکاتور حمایت و مقاومت [Support and Resistance]

یکی از بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس را میتوان اندیکاتور خطوط حمایت و مقامت دانست. اندیکاتور حمایت و مقاومت سطح بالایی از تحلیل تکنیکال دارد. به همین دلیل در آن سطوح حمایتی از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار است.

در این سطح میزان تقاضا بر عرضه غلبه کرده و منجر به افزایش قیمت دارایی‌ها می‌شودکه در ایجاد بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس نیز نقش اساسی دارد. با اتصال نقاط ماکزیمم می‌توان به سطوح مقاومت دست پیدا کرد. زمانی که قیمت دارایی‌ها به این سطح می‌رسد به این معنی است که عرضه افزایش و قیمت کاهش پیدا خواهد کرد.

 

اندیکاتور میانگین قدرت نسبی [RSI]

یکی دیگر از بهترین اندیکاتور برای اسکالپ که در ساخت استراتژی اسکالپ فارکس کاربردی است را میتوان اندیکاتور RSI در نظر داشت. در این اندیکاتور بر اساس اعداد شاخص‌هایی ارائه می‌شود که در صورتی که RSI بزرگ‌تر از 70 باشد، به این معنی ست که خریداری بیش از اندازه انجام شده است.

این مرز نقطه اشباع بوده و به احتمال زیاد به زودی قیمت‌ها کاهشی می‌شود. در صورتی که RSI عدد 30 را نمایش دهد به این معنی است که یک دارای بیش از اندازه فروخته شده است. این شرایط بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس برای خرید به حساب می‌آید، زیرا انتظار افزایش قیمت در آن را می‌توان احساس کرد.

 

اندیکاتور میانگین متحرک [Moving Average]

از بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس میتوان به خوانواده اندیکاتور میانگین متحرک نیز اشاره داشت. اندیکاتور مووینگ اوریج به عنوان یکی از بهترین اندیکاتور اسکالپ، بر اساس دوره‌های زمانی تنظیم می‌شود.

در واقع این اندیکاتور میانگینی از قیمت‌های گذشته یک دارایی را ارائه می‌کند که بر اساس آن اسکالپرها می‌توانند از داده‌های قیمتی، به منظور خرید یا فروش استفاده کنند.

این اندیکاتور اسکالپینگ به عنوان یک شاخص سهام شناخته می‌شود؛ این اندیکاتور که به طور معمول در تجزیه و تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل نیز در لیست اندیکاتور اسکالپینگ کاربردی مورد توجه اسکالپرها بوده و به منظور هموارسازی داده‌های قیمت دارا از طریق ایجاد میانگین قیمت به‌روز شده، به صورت دائمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صورتی که اندیکاتور اسکالپ میانگین متحرک افزایشی باشد، امنیت در روند صعودی را نشان می‌دهد. اما در صورتی که روند آن کاهشی باشد نشان دهنده روند نزولی آن است.

 

اندیکاتور استوکاستیک [Stochastic]

از دیگر گزینه های بهترین اندیکاتور اسکالپ میتوان به اندیکاتور Stochastic اشاره داشت که یک شاخص لحظه‌ای به حساب می‌آید. این اندیکاتور اسکالپینگ می‌تواند مکان نسبی نزدیک به بازه کم و زیاد را در تعداد معینی از دوره‌ها برای اسکالپر به نمایش درآورد.

شاخص استوکاستیک بین اعداد 0 تا 100 در نوسان بوده و به همین دلیل برای برای بازه‌های معاملاتی گسترده یا روندهایی که حرکت آهسته دارند بهترین گزینه به حساب می‌آید.

این اندیکاتور اسکالپ امکانی را فراهم می‌کند که بتوان موقعیت فعلی قیمت یک دارایی را با قیمت آن در محدوده زمانی قبلی مقایسه کرد. همین امر باعث شده که اندیکاتور استوکاستیک بهترین گزینه برای شناسایی نقاط بالقوه بازار باشد که از طریق مقایسه قیمت فعلی با قیمت‌های اخیر به دست می‌آید.

 

اندیکاتور پارابولیک [Parabolic SAR]

آخرین گزینه در لیست بهترین اندیکاتور برای اسکالپ مربوط به اندیکاتور Parabolic SAR است. این اندیکاتور اسکالپینگ به عنوان یکی از پرکاربردترین شاخص‌ها در استراتژی آسان اسکالپ با اندیکاتور، در بالا و پایین نمودار به صورت نقطه‌چین و به منظور تأیید روند صعودی یا نزولی بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به جهت حرکت قیمت‌ها در نمودار،‌ اندیکاتور SAR به صورت یک مجموعه از نقاط در بالا و پایین قیمت دارایی‌ها مختلف نمایش داده می‌شود. در شرایط صعودی بودن روند بازار، یک نقطه زیر قیمت و زمانی که روند نزولی باشد یک نقطه در بالایی قیمت قرار می‌گیرد.

 

نکات مهم در استفاده از بهترین اندیکاتور اسکالپ

در واقع در خصوص بهترین اندیکاتور برای اسکالپ باید گفت که نباید به هیچ یک از اندیکاتورهای موجود به تنهایی تکیه کرد؛ بهترین کار این است که آن‌ها را با سایر اندیکاتورها و ابزارهای معاملاتی تلفیق کرده و مورد استفاده قرار داد.

نکته دیگر در مورد اندیکاتور اسکالپینگ این است که اسکالپرها مجبور به استفاده از آن‌ها در مقادیر پیش‌فرض نیستند. بلکه می‌توانند با توجه به سبک معاملاتی خود، آن‌ها را برای بدست آوردن بهترین نتایج تغییر دهند.

در بهترین اندیکاتور اسکالپ برخی نکات مهم وجود دارد که اسکالپرها در زمان استفاده از این اندیکاتور ها در ایجاد بهترین استراتژی اسکالپ فارکس، باید به این موارد توجه ویژه داشته باشند:

 • شناخت دقیق نسبت به دارایی‌های مورد نظر و عوامل مؤثر بر قیمت آن
 • آگاهی کامل در مورد نقاط ورود و خروج از معامله و محاسبه ریسک و سود به شکل دقیق
 • توجه به زمان‌بندی به منظور تشخیص بهترین زمان برای ورود یا خروج از معامله
 • سرعت  عمل بالا به منظور بررسی و تحلیل اندیکاتور به منظور ورود سریع به معامله و خروج از آن
 • تحلیل مستمر اندیکاتورها و نمودارها و همچنین شرایط و وضعیت بازار
 • آگاهی و دانش کافی در خصوص تحلیل تکنیکال و داده‌های تاریخی و حجم معاملات بازار
 • بررسی و رصد دقیق بازار از طریق روش‌های مختلف و پیگیری عوامل تأثیرگذار بر روند بازار و قیمت دارایی‌ها
 • تمرکز بالا در انجام معاملات از طریق استراتژی ساده اسکالپ با اندیکاتور
 • آموزش مداوم در جهت یادگیری اصول و تکنیک‌های تحلیل شاخص‌ها و تکنیک‌های اسکالپینگ

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

اسکالپینگ در فارکس یکی از محبوب ترین روش های معامله در فارکس است.  انتخاب و ساخت بهترین استراتژی اسکالپ فارکس نقش مهمی در این محبوبیت دارد و این استراتژی ها تنها با انتخاب بهترین اندیکاتور برای اسکالپ امکانپذیر میباشد.

سرعت بالا و انجام معاملات متعدد بدون شک باعث می‌شود که ریسک این روش بالا باشد؛ اما با استفاده از بهترین اندیکاتور اسکالپ و تحلیل و بررسی شاخص‌های موجود این امکان وجود دارد که بتوان مهم‌ترین معایب اسکالپینگ یعنی سرعت بالا را پوشش داده و از این طریق با ریسک کمتری وارد بازار شده و به سود دست پیدا کرد.

سوالات متداول

 • دلایل اهمیت انتخاب بهترین اندیکاتور اسکالپ چیست؟

  استراتژی اسکالپ بهترین روش برای موفقیت اسکالپر ها بحساب می آید. ساخت بهترین استراتژی نیاز به بهترین اندیکاتور برای اسکالپ دارد. تنها با این ابزار میتوان از تغییرات کوچک قیمت دارایی‌های مختلف سود خوبی کسب نمود.

  📚اسکالپ فارکس چیست؟

 • بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس کدام اند؟

  اندیکاتورهای مختلفی برای استفاده در این استراتژی وجود دارد. از جمله محبوب ترین و بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس میتوان به اندیکاتور های زیر اشاره داشت:

  • اندیکاتور پارابولیک [Parabolic SAR]
  • اندیکاتور استوکاستیک [Stochastic]
  • اندیکاتور میانگین متحرک [Moving Average]
  • اندیکاتور میانگین قدرت نسبی [RSI]
  • اندیکاتور حمایت و مقاومت [Support and Resistance]

   

 • بهترین اندیکاتور اسکالپ در تریدینگ ویو چیست؟

  پلتفرم متاتریدر طیف وسیعی از اندیکاتور معاملاتی از جمله اندیکاتور اسکالپ اختصاصی را ارائه میدهد. از جمله بهترین اندیکاتور اسکالپ تریدینگ ویو متیوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • اندیکاتور سوپر ترند (SuperTrend)
  • اندیکاتور مکدی (MACD)
  • اندیکاتور سوپر اسکالپر (Super Scalper)
  • اندیکاتور اسکالپ فارکس (Forex Scalping 1min)
 • بهترین اندیکاتور برای اسکالپ طلا کدام است؟

  اسکالپ طلا یکی از حساس ترین و البته پر سود ترین نماد ها برای اسکالپ است. از جمله بهترین اندیکاتور برای اسکالپ طلا با دقت بالا میتوان به اندیکاتور های زیر اشاره داشت:

  • اندیکاتور بولینگر باند [Bollinger bands]
  • اندیکاتور میانگین متحرک [Moving Average]
  • اندیکاتور فیبوناچی [Fibonacci Backtrace]
  • اندیکاتور حمایت و مقاومت [Support and Resistance]
 • کدام بروکر بیشترین اندیکاتور اسکالپ فارکس را ارائه میدهد؟

  بهترین اندیکاتور برای اسکالپ در فارکس را میتوان در پلتفرم متاتریدر در اختیار داشت که در اغلب بروکر های فارکس در نظر گرفته شده است.

  🏦بهترین بروکر برای اسکالپ

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بهترین استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای - بهترین استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای
📊استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن - بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن
📊استراتژی اسکالپ با فیبوناچی در فارکس - اسکالپ با استراتژی ترید با فیبوناچی
📊بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس - بررسی بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس