📈آموزش استراتژی اسکالپ فارکس – بهترین استراتژی های اسکالپ

11:56 24/02/2024 -

📈آموزش استراتژی اسکالپ فارکس – بهترین استراتژی برای اسکالپ

استراتژی های اسکالپ در فارکس از محبوب ترین استراتژی های معاملاتی برای معامله گران حرفه ای است که در آموزش فارکس به آن اشاره داشتیم. به کار بستن “استراتژی اسکالپ فارکس” میتواند در زمان کوتاه سود قابل توجهی را نصیب سرمایه گذاران مینماید.

در این مقاله قصد داریم ابتدا به آنکه “استراتژی اسکالپ چیست؟” بپردازیم. در پی آن نیز به آموزش استراتژی اسکالپ برای معامله گرانی که بدنبال بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس اشاره خواهیم داشت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

استراتژی های اسکالپ در فارکس، استراتژی اسکالپ چیست؟، آموزش استراتژی اسکالپ فارکس

پیش از آنکه به آموزش استراتژی اسکالپ فارکس در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکر های فارکس برای بکاربستن استراتژی معاملاتی اسکالپ اشاره نموده ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

اسکالپ در فارکس چیست؟

پیش از آن که به آموزش استراتژی اسکالپ بپردازیم میبایست با مفهوم اسکالپ در فارکس آشنا شویم. اسکالپ ترید (Scalping Trade) یک استراتژی معاملاتی است که بر انجام معاملات کوتاه‌مدت با هدف کسب سودهای کوچک اما مکرر، طراحی شده است.

استراتژی ترید اسکالپ به سبکی از معاملات گفته میشود که در آن معامله گران در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدتی مانند یک دقیقه، ۵ دقیقه، یا ۱۰ دقیقه با حجم بالا وارد بازار شده و پس از کسب سود خارج میشوند. معاملات اسکالپ در فارکس از محبوب ترین استراتژی ها برای معامله گران حرفه ای بحساب می آید!

 اسکالپ فارکس چیست؟، اسکالپ در فارکس چیست؟، اسکالپینگ در فارکس چیست

برای مطالعه بیشتر درباره ی آنکه “اسکالپ در فارکس چیست؟” کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

اسکالپ فارکس چیست؟

 

استراتژی اسکالپ فارکس برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که اشاره داشتیم استراتژی های اسکالپ در فارکس تنوع قابل قبولی را در اختیار معامله گران قرار میدهد. برای مثال “استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای” می‌تواند برای تریدرهایی که به‌دنبال کسب سودهای مکرر در مدت‌زمان کوتاه هستند، گزینه مناسبی باشد.

بااین‌حال، این استراتژی اسکالپینگ ریسک‌های خاص خود را نیز دارد. افراد باید از ریسک‌های این استراتژی آگاه باشند و از مدیریت ریسک مناسب برای کاهش این ریسک‌ها استفاده کنند.

 

بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس

استراتژی اسکالپ در فارکس، انواع مختلفی دارند که هر کدام براساس عوامل مختلفی مانند ابزارهای معاملاتی، تایم فریم و تحلیل‌های مورد استفاده، طراحی شده‌اند. همچنین انتخاب از بین استراتژی های اسکالپ در فارکس بسته به تجربه اسکالپر ها متفاوت خواهد بود.

برخی از انواع استراتژی ترید اسکالپ را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 

استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن

از بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس که از جمله استراتژی ساده اسکالپ بحساب می آید، استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن است.

این استراتژی‌ها براساس الگوهای قیمتی مانند روند، حمایت و مقاومت و کانال‌های قیمتی، تحلیل می‌شوند:

 • الگوهای روند
  الگوهای روند، نشان‌دهنده جهت حرکت قیمت هستند. با استفاده از استراتژی اسکالپ، تریدرهای اسکالپ می‌توانند با استفاده از الگوهای روند، از جهت حرکت قیمت آگاه شوند و معاملات خود را در جهت روند انجام دهند.
 • الگوهای حمایت و مقاومت
  الگوهای حمایت و مقاومت، نشان‌دهنده‌ نقاطی در نمودار قیمت هستند که قیمت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد. معامله‌گران اسکالپ می‌توانند با استفاده از الگوهای حمایت و مقاومت، از نقاط ورود و خروج مناسب برای معاملات خود آگاه شوند.
 • کانال‌های قیمتی
  کانال‌های قیمتی، محدوده‌ای از قیمت را در نمودار نشان می‌دهند. معامله‌گران اسکالپ می‌توانند با استفاده از کانال‌های قیمتی، از نقاط ورود و خروج مناسب برای معاملات خود آگاه شوند.

 

استراتژی اسکالپ فارکس براساس اندیکاتورها

از قویترین استراتژی اسکالپ، استراتژی های اسکالپ بر براساس اندیکاتورهای تکنیکال مانند RSI، MACD، و Stochastic است. اندیکاتورهای تکنیکال، ابزارهایی هستند که از داده‌های تاریخی قیمت برای پیش‌بینی حرکت قیمت در آینده استفاده می‌کنند.

تریدرها میتوانند با استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال، از نقاط ورود و خروج مناسب برای ایجاد استراتژی معاملات اسکالپ خود آگاه شوند. برخی از اندیکاتورهای تکنیکال محبوب برای استراتژی اسکالپ فارکس عبارت‌اند از:

 

استراتژی اسکالپ با RSI

میانگین قدرت نسبی، نشان‌دهنده قدرت روند است. RSI بالاتر از 70 نشان‌دهنده روند صعودی و RSI پایین‌تر از 30، نشان‌دهنده روند نزولی است.

استراتژی اسکالپ با RSI، استراتژی اسکالپ RSI، استراتژی اسکالپ فارکس را اندیکاتور RSI
برای بررسی و آموزش استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن [RSI و MA]بروی لینک زیر کلیک نمایید.

 

استراتژی اسکالپ با CCI

استراتژی اسکالپ با اندیکاتور CCI یک استراتژی اسکالپ مبتنی بر حجم و روند قیمت است. اندیکاتور CCI در استراتژی اسکالپینگ سیگنال ورود و خروج را در بازه 1 تا 15 دقیقه ارائه می نماید.

استراتژی اسکالپ با cci، استراتژی اسکالپ با استراتژی با CCI، آموزش استراتژی اسکالپ با اندیکاتور CCI Stochastic
برای بررسی و آموزش استراتژی اسکالپ با اندیکاتور CCI Stochastic بروی لینک زیر کلیک نمایید.

 

استراتژی اسکالپ با مکدی

نشان‌دهنده‌ همگرایی و واگرایی میانگین‌های متحرک است. مثبت نشان‌دهنده روند صعودی و MACD منفی نشان‌دهنده روند نزولی است.

استراتژی اسکالپ با استوکاستیک

این اندیکاتور نشان‌دهنده‌ موقعیت قیمت نسبت به محدوده نوسان قیمت است. استوکاستیک بالاتر از 80 نشان‌دهنده‌ روند صعودی و Stochastic پایین‌تر از 20 نشان‌دهنده روند نزولی است.

استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج

اندیکاتور میانگین حرکتی این فرصت را در اختیار معامله گران اسکالپ قرار داده تا سیگنال های خرید و فروش را بر اساس نقاط حمایتی ایجاد شده و رفتار بازار بر اساس Moving Average ارزیابی نمایند.

اسکالپ با مووینگ اوریج در فارکس، استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج، استراتژی مووینگ اوریج برای اسکالپ

برای آموزش معامله با استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج بروی لینک زیر کلیک نمایید.

استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج

 

استراتژی اسکالپینگ براساس اخبار و رویدادهای اقتصادی

این نوع از استراتژی های اسکالپ براساس اخبار و رویدادهای اقتصادی مانند انتشار آمارهای اقتصادی، اعلام تغییرات نرخ بهره، و رویدادهای سیاسی، انجام می‌گیرند. برخی از اخبار و رویدادهای اقتصادی مهم که می‌توانند بر بازار ارز تأثیر بگذارند عبارت‌اند از:

 • انتشار آمارهای اقتصادی: آمارهای اقتصادی مانند نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی، و اشتغال، می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت ارزها داشته باشند.
 • اعلام تغییرات نرخ بهره: تغییرات نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی اعلام می‌شود و می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت ارزها داشته باشد.
 • رویدادهای سیاسی: رویدادهای سیاسی مانند انتخابات، جنگ، و تحریم‌ها، می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت ارزها داشته باشند.

 

استراتژی اسکالپ فارکس بر اساس تایم فریم

یکی دیگر از بهترین استراتژی های اسکالپ، مربوط به استراتژی اسکالپ تریدینگ بر اساس تایم فریم یا بازه های زمانی است. «استراتژی اسکالپ یک دقیقه» و «استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای» از شناخته شده ترین استراتژی های این دسته بحساب می آیند که در ادامه به آن ها اشاره داشته ایم:

 

استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای

استراتژی اسکالپ یک دقیقه یا استراتژی اسکالپ فست اسکالپ از «سریع ترین استراتژی های اسکالپ» بحساب می آید. در این نوع از معاملات معامله گران دقیق ترین اندیکاتور اسکالپینگ را برای تایم فریم یک دقیقه تنظیم کرده تا از کوچک ترین تغییرات کسب درامد نمایند.

استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای، استراتژی اسکالپ فست اسکالپ، استراتژی اسکالپ یک دقیقه یک پیپ، استراتژی اسکالپ فست اسکالپ

برای آموزش معامله با بهترین استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

استراتژی اسکالپ یک دقیقه

 

استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای

استراتژی معاملاتی اسکالپ در تایم فریم پنج دقیقه از دیگر گزینه های مد نظر بعنوان «بهترین استراتژی اسکالپ در فارکس» بحساب می آید.

در استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای اندیکاتور اسکالپینگ به نحوی تنظیم شده تا با کمترین خطا سیگنال های ورود و خروج را در اختیار اسکالپر ها قرار دهد.

استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای فارکس، استراتژی اسکالپ 5 دقیقه فارکس ،استراتژی معاملاتی اسکالپ در تایم فریم پنج دقیقه

برای آموزش معامله با استراتژی اسکالپ در تایم فریم پنج دقیقه بروی لینک زیر کلیک نمایید.

استراتژی اسکالپ 5 دقیقه ای

 

مهم‌ترین عوامل در ایجاد استراتژی معاملاتی اسکالپ

یکی از موارد مهم در آموزش استراتژی اسکالپ فارکس نکاتی است که در بکار بردن استراتژی ترید اسکالپ میبایست در نظر گرفته شود. علاوه بر آن میبایست در انتخاب بهترین اندیکاتور اسکالپ فارکس توجه ویژه ای داشته باشید!

در ا‌دامه اصلی‌ترین نکات در استفاده از استراتژی اسکالپ تریدینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 

کسب مهارت و آموزش اسکالپ تریدینگ

استراتژی اسکالپینگ، یک استراتژی معاملاتی پیچیده است که نیاز به دانش و مهارت بالایی در تحلیل تکنیکال دارد؛ بنابراین، قبل از شروع، مهم است که به‌طور کامل در مورد این استراتژی تحقیق کنید و دانش و مهارت لازم را کسب کنید.

برای کسب دانش و مهارت کافی در اسکالپینگ، می‌توانید از منابع مختلفی مانند کتاب‌ها، مقالات، دوره‌های آموزشی، و انجمن‌های آنلاین استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با تریدرهای باتجربه مشورت کنید.

آموزش اسکالپ در فارکس، اموزش اسکالپ تریدینگ، معامله اسکالپ در فارکس، معامله با اسکالپ فارکس
برای یادگیری بهترین روش معامله اسکالپ و اموزش اسکالپ تریدینگ به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

 

استفاده از استراتژی اسکالپ تریدینگ مناسب

استراتژی اسکالپ فارکس، نقش مهمی در موفقیت یا شکست تریدرهای اسکالپ ایفا می‌کند. بنابراین، مهم است که بهترین استراتژی برای اسکالپ مناسب را انتخاب کنید و آن را به‌طور کامل درک کنید.

 

مدیریت ریسک مناسب

در استراتژی معاملات اسکالپ، شما باید از تکنیک‌های مدیریت ریسک مناسب برای کاهش ریسک‌های معاملاتی خود استفاده کنید.مدیریت ریسک، شامل تعیین حد ضرر و حد سود برای معاملات است.

حد ضرر، قیمتی است که در صورت رسیدن قیمت به آن، معامله بسته می‌شود و تریدر متحمل ضرر می‌شود. حد سود، قیمتی است که در صورت رسیدن قیمت به آن، معامله بسته می‌شود و تریدر سود می‌کند.

 

تست و بهینه‌سازی استراتژی معاملاتی

قبل‌از شروع معاملات واقعی، مهم است که استراتژی ترید اسکالپ خود را در یک حساب آزمایشی تست و بهینه‌سازی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف استراتژی خود را شناسایی کنید و و در نهایت به استراتژی قدرتمند اسکالپ برسید.

برای تست و بهینه‌سازی استراتژی معاملاتی، می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند نرم‌افزارهای معاملاتی استفاده کنید!

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

استراتژی معاملاتی اسکالپ در فارکس می‌تواند یک استراتژی معاملاتی سودآور به حساب بیاید؛ اما مهم است که قبل‌از شروع معاملات، به‌طور کامل در مورد این استراتژی‌ها تحقیق و دانش و مهارت لازم را کسب کنید.

استراتژی اسکالپ تریدینگ ریسک زیادی دارد و افراد باتجربه می‌توانند در این فضا به سودآوری برسند. به همین دلیل نیز این استراتژی را مناسب ترین گزینه برای معامله گران حرفه ای فارکس می دانند.

سوالات متداول

 • تفاوت بین استراتژی اسکالپ و روش‌های معاملاتی بلندمدت چیست؟

  استراتژی های اسکالپ با انجام معاملات در زمان کوتاه و بهره‌گیری از نوسانات کوچک، از روش‌های بلندمدت متفاوت است که بیشتر به تحلیل طولانی‌ مدت متکی است.

 • آیا استراتژی اسکالپ برای معامله گران مناسب است؟

  استراتژی اسکالپینگ کوتاه‌مدت نیاز به توانایی تصمیم‌گیری سریع، رصد دقیق بازار، و مدیریت ریسک موثر و به مهارت‌های خاص تاجران بستگی دارد.

 • کاربرد استراتژی اسکالپ در فارکس درزمان نوسانات چیست؟

  استراتژی اسکالپ فارکس با ترکیب تحلیل فنی و نقاط ورود/خروج دقیق، به تریدرها این امکان را می‌دهد که از نوسانات کوچک در قیمت‌ها به‌سرعت سود کسب کنند.

 • استراتژی اسکالپ چیست؟

  استراتژی های اسکالپ در فارکس، یک روش معاملاتی فراگیر است که تریدرها با انجام معاملات کوتاه مدت و استفاده از نوسانات کوچک بازار، سود کسب می‌کنند.

  استراتژی اسکالپینگ بر ورود و خروج سریع از موقعیت‌های معاملاتی تأکید دارد و از تحلیل فنی، شاخص‌ها و الگوهای قیمتی بهره می‌گیرد

 • مزایای استراتژی معاملاتی اسکالپ چیست؟

  استراتژی های اسکالپ به تریدرها امکان می‌دهد که با کاهش ریسک و استفاده از هزینه‌های تراکنش کم، به‌سرعت از نوسانات بازار بهره‌مند شوند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سود کسب کنند.

 • بهترین استراتژی برای اسکالپ چیست؟

  تنوع بالای استراتژی های اسکالپ در فارکس فرصت کسب درامد را برای هر سطح از معامله گران فراهم مینماید. اما از بهترین استراتژی اسکالپ فارکس یا به عبارتی «استراتژی قدرتمند اسکالپ» میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

  • استراتژی اسکالپ با  RSI
  • استراتژی اسکالپ با ایچیموکو
  • استراتژی اسکالپ با مکدی
  • استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج

   

   

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بهترین استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای - بهترین استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای
📊استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن - بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن
📊استراتژی اسکالپ با فیبوناچی در فارکس - اسکالپ با استراتژی ترید با فیبوناچی
📊بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس - بررسی بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس
جدیدترین مطالب
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال
📈معرفی اندیکاتور سیگنال دهی ارز‌ دیجیتال - اندیکاتور سیگنال ارز‌ دیجیتال چیست؟
📅بهترین تقویم اقتصادی ارز دیجیتال - تقویم اقتصادی کریپتو
📊بررسی تکنیک اسکالپ در فارکس - تکنیک scalp در فارکس