📈آموزش تحلیل فاندامنتال داوجونز – تحلیل فاندامنتال US30

09:37 17/05/2024 -

📈تحلیل فاندامنتال داوجونز در فارکس – تحلیل بنیادی DowJones

موفقیت در معامله با نماد داوجونز در فارکس وابستگی بسیاری به تحلیل شاخص داوجونز دارد. تحلیل فاندامنتال داوجونز از جمله این موارد است که تا میزان قابل توجهی از ریسک نوسانات در زمان خبر و دقت استراتژی داوجونز را بالا خواهد برد.

در این مقاله از بررسی روش های تحلیل نماد داوجونز، این بار به سراغ آموزش تحلیل فاندامنتال داوجونز خواهیم رفت. چنانچه شما نیز به دنبال بهترین سایت اخبار داوجونز و نحوه ی اجرای تحلیل فاندامنتال داوجونز میباشید، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

تحلیل فاندامنتال داوجونز، تحلیل فاندامنتال سایت اخبار داوجونز، تحلیل بنیادی نماد داوجونز

 

تحلیل فاندامنتال داوجونز چیست؟

تحلیل بنیادی با تحلیل فاندامنتال داوجونز از ابزاری است که بر اساس سایت اخبار داوجونز اجازه ی پیشبینی نوسانات قیمت را فراهم می نماید.

اخبار و رویداد های جهانی همواره نقش مهمی در معاملات فارکس (بخصوص معامله داوجونز در فارکس!) دارند. بکارگیری تحلیل فاندامنتال داوجونز امکان پیشگیری از افزایش ریسک در زمان نوسانات شدید و اسلیپیج را در اختیار تریدر ها قرار میدهد.

تحلیل شاخص داوجونز، تحلیل داو جونز، تحلیل نماد داوجونز، تحليل dow jones

برای بررسی بیشتر انواع روش های تحلیل شاخص داوجونز به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

تحلیل شاخص داوجونز

 

معرفی شاخص داوجونز در فارکس

شاخص داوجونز با نام کامل میانگین صنعت داو جونز (DJIA) یک شاخص در بازار سهام است که 30 شرکت بزرگ سهامی عام در بازار بورس نیویورک (NYSE) و بورس نزدک (Nasdaq) را ردیابی می کند.

آموزش تحلیل فاندامنتال داوجونز برای تریدرها بخصوص در ایجاد بهترین استراتژی داوجونز اهمیت زیادی دارد. توجه کنید که شاخص Dow 30 ارزش کل بازار شرکت های عضو آن را نشان نمی دهد.

برای محاسبه آن مجموع قیمت یک سهم از همه اعضا بر یک مقدار تقسیم می شود؛ بنابراین با تغییر یک واحد از قیمت سهم هر کدام از شرکت ها، شاخص به مقدار برابری تغییر می کند.

نام نماد داوجونز در فارکس، نماد dow jones، نماد شاخص داوجونز در فارکس، نماد داوجونز در فارکس چیست؟

برای مطالعه آموزش نماد شاخص داوجونز در فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد داوجونز در فارکس

 

دلایل اهمیت تحلیل فاندامنتال داوجونز

تحلیل فاندامنتال داوجونز به چند دلیل اهمیت زیادی دارد:

 1. شاخصی از اقتصاد آمریکا است: شاخص داو جونز بازتاب فعالیت 30 شرکت بزرگ سهامی عام در آمریکا است و نمایانگر بازار سهام و اقتصاد آمریکا شمرده می شود.
 2. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری: تحلیل این شاخص به سرمایه گذاران کمک می کند تصمیمات درست بگیرند. با ارزیابی عواملی مانند درآمد، سود و روند بازار می توان فرصت ها و ریسک های سرمایه گذاری را شناسایی کرد.
 3. آشنایی با احساسات کلی بازار: شاخص داوجونز به دقت بررسی می شود زیرا نشان دهنده روند کلی بازار، احساسات سرمایه گذاران، رشد اقتصادی و تغییرات بازار است.
 4. تنوع و مدیریت ریسک: با تحلیل فاندامنتال داو جونز و درک درست شرکت های دخیل در آن، سرمایه گذاران می توانند سبد خود را متنوع کرده و ریسک را کاهش دهند.

 

مزایا و معایب تحلیل فاندامنتال داوجونز

مزایای تحلیل فاندامنتال داوجونز باعث شده تا به یک ابزار مهم برای رصد بازار تبدیل شود و شرکت ها و افراد زیادی پیش از سرمایه گذاری از این روش استفاده کنند.

✅مزایای تحلیل فاندامنتال داوجونز

 • ✅ارزشمند ترین شاخص اقتصاد آمریکا
 • ✅بهبود عملکرد استراتژی داوجونز
 • ✅پیشگیری از ضرر در زمان اسلیپیج و نوسانات بازار
 • ✅کاهش ریسک با کمک به متنوع سازی سبد سرمایه گذاری

 

❌معایب تحلیل فاندامنتال داوجونز

 • ❌محاسبه شاخص به صورت وزنی که باعث شده نتواند اندازه واقعی یک شرکت را نشان دهد.
 • ❌نوسانات بازار به دلیل محدود بودن شرکت های عضو شاخص را آسیب پذیر می کند.
 • ❌می توان با دستکاری خارجی، شاخص را آسیب پذیر کرد که برای سرمایه گذاران خطرناک است.

 

آموزش گام به گام تحلیل فاندامنتال داوجونز

پس از آشنایی با مزایا و معایب تحلیل فاندامنتال داوجونز، اکنون نوبت به “آموزش گام به گام” رسیده است. در تحلیل فاندامنتال داوجونز مواردی مانند عملکرد شرکت ها، اخبار، روندهای بازار و به صورت کلی مسائل بنیادی در نظر گرفته می شود.

به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که ابتدا سرمایه گذاران با بازار مالی مورد نظر و بازیگران اصلی آن آشنا شوند. آموزش گام به گام زیر، کمک می کند یک تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال داوجونز کاربردی برای معامله داشته باشید.

 

بررسی عوامل اقتصادی در تحلیل فاندامنتال داوجونز

در ابتدای تحلیل فاندامنتال داوجونز شاخص ها و عملکرد کلی اقتصاد را بررسی کنید. شاخص داو جونز – به عنوان نماینده عملکرد 30 شرکت مهم و اثرگذار در آمریکا – مهم است اما باید مواردی مانند عملکرد دیگر شرکت ها و بخش های اقتصادی را هم بسنجید.

 

بررسی عملکرد شرکت ها در تحلیل فاندامنتال داوجونز

صورت های مالی شرکت های موجود در نماد داوجونز نشان می دهد عملکرد آن ها در یک دوره مشخص چگونه بوده و آیا عملکرد دیگر شرکت ها هم به اندازه 30 شرکت شاخص موفق بوده یا خیر؟!

 

بررسی نسبت مالی در تحلیل فاندامنتال داوجونز

سومین گام در تحلیل فاندامنتال شاخص داوجونز بررسی نسبت های مالی است که برای نشان دادن عملکرد شرکت ها بسیار مهم هستند. موضوع مهم آن است که نسبت های مالی در هر صنعت و هر شرکت متفاوت هستند و بیشتر یا کمتر بودن آن ها الزاما نشان دهنده عملکرد بهتر یا بدتر نیست.

 

پیش بینی روند در تحلیل فاندامنتال داوجونز

ابزارهای زیادی برای پیش بینی توسعه داده شده که یادگیری تحلیل تکنیکال داوجونز از مهم ترین آن ها است. با استفاده از داده های تاریخی می توان روند شاخص داوجونز را پیش بینی کرد که چند منبع و وب سایت اخبار داوجونز برای این کار وجود دارد.

 

بهترین سایت اخبار در تحلیل فاندامنتال داوجونز

منابع تحلیل فاندامنتال داوجونز گوناگون هستند و به همین دلیل مهم ترین آن ها در فهرست زیر آورده شده است. هر کدام از این موارد کارایی خود را دارند و برای آنکه تحلیل کامل تری داشته باشید بهتر است از دو مورد یا بیشتر استفاده کنید.

 • وب سایت Investing: ویژگی های جالب وب سایت شامل گروه پرسش و پاسخ، بخش تحلیل تکنیکال و مهم تر از همه اخبار است که همه آن ها در کنار هم کمک می کند درک بهتری از روند بازار و شاخص Dow 30 داشته باشید.
 • وب سایت fxempire: می توان یک شاخص (برای نمونه DJIA) را انتخاب و سپس نظر افراد گوناگون را مشاهده کرد. تریدهای زیادی در هر روز و با تغییر شاخص داوجونز نظر خود را اعلام می کنند!
 • وب سایت Dowjones: منبعی گسترده برای آموزش، تبادل نظر و بررسی شرایط بازار در کنار تغییرات شاخص داوجونز است.
 • نماد داوجونز در تریدینگ ویو: یکی دیگر از سایت های کاربردی در تحلیل فاندامنتال داوجونز، وبسایت تریدینگ ویو است که علاوه بر اخبار امکان تحلیل تکنیکال و دریافت سیگنال داوجونز را نیز برای تریدر ها فراهم می نماید.

 

نکات مهم درباره تحلیل فاندامنتال داوجونز

در ادامه نکاتی برای تحلیل بنیادی با استفاده از نماد داوجونز آورده شده که کمک می کند ارزیابی بهتری در تحلیل فاندامنتال داوجونز داشته باشید:

 • بهترین زمان برای تحلیل فاندامنتال داوجونز زمانی است که صورت حساب های مالی شرکت ها در دسترس قرار می گیرد و می توان عملکرد آن ها را سنجید.
 • بررسی روند درآمد دلاری ($) شرکت های شاخص داوجونز کمک می کند پتانسیل رشد آن ها را بدانید.
 • سود هر سهم (EPS) یک نسبت مالی مهم در تحلیل فاندامنتال داوجونز است.
 • نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام نشان دهنده اهرم مالی یک شرکت و توانایی آن برای مقاومت در برابر چالش های اقتصادی است.
 • شاخص های مهم اقتصادی شامل نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره است که تاثیر زیادی بر روی عملکرد شرکت های داو جونز دارند.
ساعت معامله شاخص داوجونز، ساعت باز و بسته شدن داوجونز، ساعت کاری شاخص داوجونز، ساعت کار شاخص داوجونز

برای اطلاع از بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

ساعت کار شاخص داوجونز

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

تحلیل فاندامنتال داوجونز یکی از روش های تحلیل بازار است که در آن شاخصی به همین نام در بررسی فاندامنتال حضور دارد. این شاخص به دلیل آنکه نماینده شرکت های بزرگ آمریکایی است نمایانگر اقتصاد این کشور نیز هست.

در تحلیل فاندامنتال داوجونز باید عوامل اقتصادی، عملکرد شرکت ها و نسبت های مالی را در کنار شاخص بررسی کرد تا هم روند بازار را به دست آورد و هم بتوان عملکرد سایر شرکت ها را نسبت به پیشتازان بازار سنجید. دقت کنید که مقایسه تحلیل فاندامنتال داوجونز با سایر روش های تحلیل مهم است تا درک بهتری از وضعیت بازار مالی داشته باشید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟