آموزش معامله طلا در فارکس – آموزش ترید طلا در فارکس

15:18 28/12/2023 -

آموزش ترید طلا در فارکس – صفر تا صد معامله طلا در فارکس

معامله طلا در فارکس یکی از جذاب ترین نماد های معاملاتی بازار فارکس بحساب می آید. به همین سبب نیز آموزش ترید در بازار طلا به پر جستجو ترین موارد مربوط به «آموزش معامله در فارکس» تبدیل شده است.

در این مقاله نیز قصد داریم به صفر تا صد آموزش معامله و ترید نماد طلا در فارکس بپردازیم. اگر شما نیز از جمله معامله گرانی بوده که بدنبال آموزش معامله در فارکس میباشید دعوت می کنیم تا انتهای مقاله با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

آموزش معامله طلا در فارکس، آموزش ترید طلا در فارکس، نحوه معامله طلا در فارکس، آموزش معامله در بازار طلا

پیش از آن که به آموزش معامله طلا در فارکس بپردازیم، در جدول زیر به تعدادی از بهترین بروکر ها برای ترید طلا اشاره شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نماد طلا در فارکس چیست؟

به طبع گام اول برای آموزش ترید در بازار طلا فارکس، آشنایی با نماد طلا در فارکس است. انس طلا همواره بعنوان یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها بحساب می آید. حال با فراهم آمدن امکان معامله طلا در فارکس از طریق معاملات CFD فرصت معامله برای معامله گران فارکس نیز فراهم آمده است.

چارت نماد طلا در متاتریدر، خرید و فروش طلا در متاتریدر، نماد طلا در متاتریدر 5

 برای آشنایی با نماد طلا در فارکس بروی لینک زیر کلیک نمایید.

نماد طلا در بازار فارکس

 

چگونه در فارکس طلا معامله کنیم؟

معامله در بازار طلا کمابیش همانند دیگر معاملات فارکس است و از طریق بروکر های که امکان ترید طلا در فارکس را ارائه مینمایند، امکان پذیر شده است. برای ترید طلا در فارکس میبایست ابتدا اقدام به افتتاح حساب در فارکس نموده و پس از تحلیل بازار از طریق پلتفرم معاملاتی (عمدتا متاتریدر) نسبت به معامله طلا در فارکس اقدام نمود.

اما در ادامه بطور مفصل تری به نحوه معامله طلا در فارکس بصورت گام به گام با بهترین روش معامله طلا در فارکس خواهیم پرداخت:

 

▶️ویدئو نمادهای معاملاتی در لایت فارکس

 

نکات مهم ترید طلا در فارکس

بازار طلا در فارکس از جمله بازار های پر نوسان و البته با نقدینگی بسیار بالا است. همچنین به دلیل اهمیت انس طلا در جهان خبر ها و موارد متعددی در قیمت گذاری طلا در فارکس تاثیر گذار خواهند بود.

بصورت کلی مهمترین مواردی که پیش از معامله طلا در فارکس میبایست مد نظر قرار داده شود، ساعت معاملات طلا در فارکس است. معامله در زمان های انتشار خبر و یا زمانی که بازار بیشترین نوسانات خود را تجربه می نمیاد میتوان به سرعت تغییر جهت داده و ضرر غیر قابل جبرانی را نسیب سرمایه گذاران نمایند.

 

ساعت کار بازار طلا فارکس

ساعت بازار طلا در فارکس از ساعت 1:30 بامداد روز دوشنبه تا 1:30 روز جمعه در نظر گرفته میشود. سرمایه گذاران میتوانند در طول این 5 روز بصورت 24 ساعته به ترید طلا در فارکس و کسب درامد از این روش مشغول شوند.

 

بهترین زمان معامله طلا در فارکس

مورد بعدی که مرتبط با ساعت معاملات طلا در فارکس است، انتخاب بهترین زمان برای ترید طلا میباشد.

همانطور که گفتیم معامله در زمان های پر نوسان ریسک سرمایه گذاری را افزایش خواهد داد اما از سوی دیگر ساعت هایی که بازار بیشترین حجم نقدینگی را تجربه می نماید (زمان های فعالیت سشن های مختلف فارکس!) بهترین زمان معامله طلا در فارکس بحساب می آید.

 

آموزش معامله طلا در فارکس

حال نوبت به موضوع اصلی یعنی آموزش معامله در بازار طلا فارکس رسیده است. در ادامه با بهترین روش معامله طلا در فارکس اشنا خواهید شد و چنانچه قصد شروع ترید طلا در فارکس را داشته پیشنهاد می کنیم مطابق نحوه معامله طلا در فارکس پیشروید.

 

انتخاب بهترین بروکر برای طلا در فارکس

برای معامله طلا در فارکس اولین قدم انتخاب یک بروکر معتبر و البته با شرایط مناسب است. این شرایط میتواند تاثیر مستقیم در استراتژی طلا در فارکس و نهایتا نتیجه ی معاملات داشته باشد. در مقاله ای اختصاصی مفصلا به بهترین بروکر برای طلا پرداخته شده است که پیشنهاد میکنیم به آن مراجعه نمایید.

بهترین بروکر برای معاملات طلا در بازار فارکس ، بهترین بروکر فارکس برای ترید طلا ، بهترین بروکر برای معاملات طلا

برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای طلا بروی لینک کلیک نمایید.

بهترین بروکر طلا در فارکس

اما بصورت خلاصه بهترین بروکر معاملات طلا را میتوان یکی از بروکر های زیر دانست:

 

انتخاب استراتژی معامله طلا در فارکس

مرحله ی بعد از آموزش معامله در بازار طلا مربوط به استراتژی ها میباشد که جزء اصلی ترید طلا در فارکس بحساب می آید. همچنین استراتژی معامله طلا در فارکس از پیچیده ترین این آموزش بحساب می آید؛ زیرا تعداد زیادی استراتژی مخصوص طلا در فارکس بسته به شرایط معاملاتی طراحی شده که انتخاب را دشوار میسازد.

به همین دلیل نیز بسیاری از سرمایه گذاران بجای استراتژی معامله طلا در فارکس، معامله با سیگنال طلا فارکس را مناسب تر و اسان تر می دانند.

انواع استراتژی های معاملاتی طلا در فارکس

 • استراتژی اسکالپ طلا در فارکس
 • اسکالپ سیگنال طلا در فارکس
 • استراتژی نوسان گیری طلا
 • استراتژی نقطه زنی طلا

برای مطالعه ی و انتخاب بهترین استراتژی طلا در فارکس میتوانید به مقاله ی اختصاصی تاپ بروکر ایران در این باره مراجعه نمایید.

9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس
با کلیک بروی لینک به مقاله ی معرفی بهترین استراتژی طلا هدایت خواهید شد.

 

ترید طلا در فارکس

در آخرین مرحله از آموزش ترید در بازار طلا کاربران میبایست معامله را در بازار اجرا نماید. برای ترید طلا در فارکس عمدتا کاربران از پلتفرم متاتریدر به دلیل ابزار های معاملاتی و بسیاری ویژگی های دیگر آن استفاده می نمایند.

اما درصدی از از معامله گران نسخه موبایل یا تحت وب پلتفرم های معاملاتی بروکر خود را برای معامله طلا در فارکس ترجیح میدهند. انتخاب پلتفرم تنها به نظر تریدر ها بستگی دارد و تا زمانی که 4 ملاک مهم هر معامله در اختیار تریدر ها باشد، میتوانند نسبت به اجرای معامله و تکمیل آموزش معامله طلا در فارکس اقدام نمایند.

 

نحوه معامله طلا در متاتریدر

اگر شما نیز همانند بسیاری از معامله گران قصد معامله طلا در متاتریدر را داشته میتوانید مراحل خرید و فروش طلا در متاتریدر را در مقاله ی زیر مشاهده نمایید.

چارت نماد طلا در متاتریدر، خرید و فروش طلا در متاتریدر، نماد طلا در متاتریدر 5

برای دسترسی به چارت نماد طلا در متاتریدر بروی لینک زیر کلیک نمایید.

معامله طلا در متاتریدر

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

در این مقاله بصورت مفصل به آموزش معامله در بازار طلا و نکات مهم پیش از سرمایه گذاری پرداخته شد. معامله طلا در فارکس علاوه بر محبوبیت بسیار میتواند گزینه ی مناسبی برای «معامله گران حرفه ای فارکس» به حساب آید.

اما از سوی دیگر در صورت تجربه پایین در نحوه معامله طلا در فارکس، میتواند ریسک معامله در فارکس را افزایش دهد. به همین دلیل بهتر است تا پیش از سرمایه گذاری منابع مختلفی را برای آموزش معامله طلا در فارکس مطالعه نموده و پس از تسلط کامل نسبت به خرید و فروش طلا در فارکس اقدام نمایید.

سوالات متداول

 • چگونه طلا معامله کنیم؟

  برای معامله طلا در فارکس سرمایه گذاران میبایست ترکیبی از چند ملاک یا فاکتور را بکار بندند. از جمله ی آن ها نیز میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • چگونه وارد بازار طلای انلاین شویم؟

  برای معامله طلا در فارکس کافیست تا افتتاح حساب در فارکس را در بهترین بروکر فارکس برای طلا تکمیل نموده و پس از شارژ حساب و ایجاد استراتژی مناسب طلا اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

 • بهترین استراتژی طلا در فارکس کدام است؟

  استراتژی طلا در فارکس انواع بسیاری داشته که هر کدام بسته به شرایط معاملاتی هر معامله گر متفاوت است. اما از بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس میتوان به استراتژی های زیر اشاره داشت:

  • استراتژی معامله با خط روند
  • استراتژی شکست خط روند
  • استراتژی پولبک

  📊استراتژی طلا در فارکس

 • معاملات طلا در فارکس چگونه است؟

  معامله طلا فارکس در دسته بندی فلزات گرانبها و کالا ها قرار میگیرد. این نوع معاملات در قالب معاملات CFD (قرارداد برای معامله) صورت میگیرد و سرمایه گذاران میتوانند در قالب اسکالپ، میان مدت و بازه ی بلند مدت به خرید و فروش طلا در فارکس بپردازند.

 • ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس چه زمانی است؟

  ساعت کار بازار طلا فارکس بر اساس ساعت فارکس در نظر گرفته شده است. بنابر این امکان خرید و فروش طلا در فارکس از 1:30 بامداد روز دوشنبه تا بامداد جمعه امکان پذیر میباشد.

 • بهترین چارت طلا فارکس کدام است؟

  چارت یا نمودار طلا در فارکس بر اساس ابزار های معاملاتی و میزان تاخیر آن بررسی میشود در حال حاضر نیز میتوان بهترین چارت طلا فارکس را در پلتفرم های زیر در اختیار داشت:

  • نمودار طلا در تریدینگ ویو
  • نمودار طلا در متاتریدر

  📈معامله طلا در متاتریدر

 • بهترین روش معامله طلا در فارکس چیست؟

  معامله طلا در فارکس از طریق استراتژی های متنوعی قابل اجرا میباشد. اما بهترین روش معامله طلا در فارکس میتوان بر اساس تحلیل ترکیبی از تکنیکال و فاندامنتال در بازه میان مدت برای کاهش ریسک و کسب درامد مطمئن دانست.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊نحوه معامله با استراتژی پرایس اکشن طلا فارکس
🪙عوامل موثر در شاخص طلا در فارکس - عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا
🪙نماد طلا در تریدینگ ویو چیست؟ - نماد شاخص طلا در تریدینگ ویو
📶سیگنال طلا در فارکس چیست؟ - انواع سیگنال طلا فارکس
جدیدترین مطالب
💲معرفی نماد شاخص دلار در تریدینگ ویو - چارت دلار در تریدینگ ویو
🛢️معرفی نماد نفت در تریدینگ ویو - نمودار نماد نفت خام در تریدینگ ویو
💻آموزش نماد نزدک در متاتریدر - نماد شاخص نزدک در متاتریدر 4
📝آموزش افتتاح حساب واقعی فارکس - چگونه باید در فارکس حساب باز کنیم؟
📑آموزش معامله در فارکس - چگونه از ایران در فارکس معامله کنیم؟