📊استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن – بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

11:07 15/05/2024 -

📊بررسی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن – بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

اسکالپ با پرایس اکشن یکی از کاربردی ترین انواع استراتژی اسکالپ برای اسکالپر های مبتدی است. بهترین استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن فرصت کسب درامد را با افزایش دقت فراهم می نماید.

در این مقاله قصد داریم تا با استراتژی اسکالپ پرایس اکشن اشنا شویم. همچنین برای بهبود معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن، به تعدادی از “بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن” نیز اشاره خواهیم داشت، با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن، استراتژی اسکالپ پرایس اکشن، بهترین استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن، بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

 

پیش از آنکه به بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن بپردازیم، در جدول زیر به بهترین بروکر های فارکس برای معامله به روش اسکالپ اشاره داشته ایم:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن چیست؟

استراتژی اسکالپ پرایس اکشن از محبوب ترین استراتژی ها برای اسکالپر ها بحساب می آید. معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن بر اساس نوسانات کوتاه مدت بازار انجام میشود. در پرایس اکشن افراد می توانند نوسانات بازار را با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده، در تایم فریم های کوچک و بزرگ، تحلیل و پیش بینی کنند.

در این مقاله  بر اساس “کتاب استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن” بعنوان مرجع بیشتر با انواع استراتژی و البته لیست بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن بپردازیم.

 اسکالپ فارکس چیست؟، اسکالپ در فارکس چیست؟، اسکالپینگ در فارکس چیست

برای مطالعه بیشتر درباره ی آنکه “اسکالپ در فارکس چیست؟” کافیست بروی لینک زیر کلیک نمایید.

اسکالپ فارکس چیست؟

 

مزایا و معایب استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن

مطابق معمول برای درک بهتر و انتخاب مناسبترین استراتژی های اسکالپ با پرایس اکشن میبایست به مزایا و معایب کلی این استراتژی ها برای اسکالپر ها اشاره داشته باشیم. در ادامه بصورت مختصر به مزایا و معایب بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن اشاره شده است:

 

✅مزایا استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

 • ✅امکان رسیدن به R به R های مطلوب
 • ✅درصد برد (win rate) بالا در صورت تسلط به الگوها
 • ✅امکان تحلیل به صورت مولتی تایم فریم
 • ✅سادگی در تحلیل بدون نیاز به شلوغ کردن چارت
 • ✅امکان بررسی بازار و تحلیل آن در عمق حجم سفارشات
 • ✅دارای الگوهای پرایس اکشن معتبر متعدد
 • ✅حاوی چندین استراتژی مختلف و کاربردی برای همه

 

❌معایب استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

 • ❌متغیر بودن تحلیل معامله گران مختلف از بازاری یکسان
 • ❌امکان فریب خوردن از نهنگ ها و مارکت میکر ها
 • ❌امکان هیجانی شدن تریدرها با دیدن یک الگوی معروف
 • ❌تناقض و تضاد در برخی منابع آموزشی مختلف

 

بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن

حال که با استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن و مزایای آن آشنای شدیم. نوبت به آن رسیده تا به کاربردی ترین استراتژی معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن بپردازیم.

برای اسکالپ با پرایس اکشن، استراتژی های متعددی وجود دارد. شما می توانید از اندیکاتورها در این سبک استفاده کنید. همچنین می توانید از الگوهای کندلی بهره بگیرید. الگوهای کلاسیک دیگری مانند شکست نواحی مهم نیز می تواند یک استراتژی به شمار بیاید.

در ادامه به بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن اشاره خواهیم داشت:

 

اسکالپ با پرایس اکشن الگوی پین بار

یکی از بهترین سبک پرایس اکشن برای اسکالپ، الگوی پین بار است که اگر در ناحیه مهم مقاومتی یا حمایتی از قیمت باشد. نشان از واکنش قیمت در آن ناحیه و برگشت آن است و می تواند نقطه ورود خوبی برای معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن باشد.

 

اسکالپ با پرایس اکشن کندل های برگشتی

چندین الگوی کندلی مربوط به کندل های بازگشتی وجود دارد که همگی آن ها در استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از این الگوهای کاربردی در استراتژی اسکالپ پرایس اکشن عبارتند از کندل های پوشا، چکش و چکش برعکس، ستاره صبحگاهی و ستاره شامگاهی، هارامی صعودی و نزولی، سه ستاره صعودی و نزولی، برج سقف و کف و… که هر یک برای آموزش، نیازمند یک مطلب مجزا هستند.

 

اسکالپ با پرایس اکشن شکست خط روند

بهترین سبک پرایس اکشن برای اسکالپ، شکست خط روند است. معمولاً خطوط روند پس از دو الی سه برخورد، اعتبار خود را از دست می دهند و در برخورد بعدی احتمال شکست آن ها وجود دارد.

در اسکالپ با پرایس اکشن خط روند، محل شکست خطوط روند پس از تکمیل پولبک، می تواند سیگنال ورود به معامله اسکالپ باشد. این الگو در خطوط حمایت و مقاومت استاتیک نیز مصداق دارد.

 

اسکالپ با پرایس اکشن میانگین متحرک

اگر بخواهیم درباره برخی اندیکاتورهایی که می توانند به عنوان بهترین استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن استفاده شوند صحبت کنیم، بی تردید MA در صدر گزینه ها خواهد بود.

این اندیکاتور با استفاده از میانگین متحرک قیمت در تعداد معینی از کندل های گذشته، به شما می گوید که قیمت اکنون بیشتر از میانگین است یا کمتر از آن. حرکت قیمت به سمت میانگین متحرک، یکی از الگوهای کلاسیک برای معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن در بازارهای مالی است.

 

اسکالپ با پرایس اکشن و RSI

از دیگر اندیکاتورهای منتخب در لیست بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن که می توانند در اسکالپینگ به شما سیگنال ورود دهند، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی یا RSI است.

این اندیکاتور، یک نوسان‌ساز مومنتوم قیمت است که سرعت تغییرات قیمت را در میانگین متحرک لحاظ می کند و با استفاده از نموداری، به شما می گوید قیمت اکنون تا چه حد در مرحله اشباع خرید یا اشباع فروش قرار دارد.

الگوی پرایس اکشن می گوید که تلاش بازار برای رساندن نمودار RSI به محدوده میانی نمودار است. از این رو رفتن نمودار این اندیکاتور به بالای 70 (اشباع خرید) یا زیر 30 (اشباع فروش) می تواند سینگالی برای برگشت قیمت باشد.

 

اسکالپ با پرایس اکشن پارابولیک سار

یکی دیگر از استراتژی های اسکالپینگ با پرایس اکشن، استفاده از اندیکاتور پارابولیک سار است. این اندیکاتور از نقاط ریز متوالی در قسمت زیر یا بالای کندل ها تشکیل می شود.

زمانی که این نقاط زیر قیمت هستند، روندی صعودی محتمل است و زمانی که نقاط بالاتر از قیمت قرار دارند، انتظار روندی نزولی قیمت از بازار خواهیم داشت. این نقاط می توانند برای ورود و تعیین حد ضرر و حد سود در معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن به شما کمک کنند.

 

نکات مهم در استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن

استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن می تواند سودهای مکرر به شما بدهد؛ اما باید برای انجام آن نکاتی را در نظر داشته باشید. یک نقد از استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن این است که می تواند معامله گر ها را به جنون معامله دچار کند.

یافتن معاملات مکرر در معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن، باعث می شود که پس از مدتی، تریدرها ساعات بیشتری را پای چارت سپری کنند. حتی ممکن است به این وسواس دچار شوند که در زمان دوری از چارت، چقدر معامله را از دست داده اند.

بهتر است حتماً برای خود ساعت کاری مشخصی را تعیین کنید؛ چون ترید پیوسته بخصوص در اسکالپ، باعث ایجاد هیجانات فیک و تصمیمات غلط می شود. همچنین حواستان به کمیسیون و هزینه های معاملاتی باشد که قرار است بخشی از سود شما را به خود اختصاص دهد.

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

بهترین سبک پرایس اکشن برای اسکالپ، برای هر فرد با توجه به روانشناسی معاملاتی خود شخص تعیین می شود. اگر از معاملات سریع و کوتاه مدت لذت می برید، برای شما بهترین استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن است.

البته توصیه ما این است که ابتدا مزایای استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن را در مقابل معایب استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که می توانید در این سبک به سود دهی برسید.

سپس آموزش معامله اسکالپ در فارکس و تمرینات مکرر انجام دهید تا از تسلط خود به این سبک معاملاتی مطمئن شوید. پس از این گام ها است که می توانید با اطمینان، به انجام معامله بپردازید.

سوالات متداول

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📊بهترین استراتژی اسکالپ یک دقیقه ای - بهترین استراتژی اسکالپ 1 دقیقه ای
📊استراتژی اسکالپ با پرایس اکشن - بهترین استراتژی اسکالپ پرایس اکشن
📊استراتژی اسکالپ با فیبوناچی در فارکس - اسکالپ با استراتژی ترید با فیبوناچی
📊بهترین اندیکاتور برای اسکالپ فارکس - بررسی بهترین اندیکاتور اسکالپ در فارکس
جدیدترین مطالب
📜نماد شاخص نزدک در الپاری - نزدک در آلپاری چیست؟
📊بهترین استراتژی بدون اندیکاتور - لیست استراتژی بدون اندیکاتور فارکس
📈آموزش اکسپرت نویسی در متاتریدر - نحوه اکسپرت نویسی متاتریدر
📊استراتژی باند بولینگر در فارکس - استراتژی فارکس با اندیکاتور بولینگر باند
💻اموزش صفر تا صد متاتریدر 4 - آموزش متاتریدر 4 فارکس