📊آموزش نوسان گیری طلا – نوسان گیری طلا در فارکس چیست؟

09:59 22/02/2024 -

📊نوسان گیری طلا چگونه است؟ – نحوه نوسان گیری طلا در فارکس

نوسان گیری طلا در فارکس از جمله محبوب ترین استراتژی معامله طلا در فارکس بحساب می آید. نوسانات بازار طلا سبب شده تا  این فرصت در اختیار معامله گران طلا قرار گرفته شود تا از نوسانات طلا در فارکس برای کسب درامد استفاده نمایند.

در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به پاسخ این سوال که “نوسان گیری طلا چیست؟” پرداخته و در پی آن به آموزش معامله بر اساس نوسان گیری طلا در فارکس بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد نوسان گیری طلا را داشته دعوت میکنیم با تاپ بروکر ایران همراه باشید.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، چگونه در بازار طلا نوسان گیری کنیم، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس

پیش از آن که به آموزش نوسان گیری طلا در فارکس بپردازیم، در قالب جدول زیر برخی از بهترین بروکرها برای استراتژی نوسان گیری طلا آورده شده است:

نام بروکر لینک ثبت نام
بروکر آلپاری، لوگوی جدید آلپاری، کارگزاری الپاری فارسی
بروکر Alpari
🔥ثبت نام در بروکر الپاری
🚀بروکر آلپاری
شارژ حساب لایت فارکس ، ثبت نام لایت فارکس ، لایت فارکس بدون فیلتر
بروکر liteForex
🔥ثبت نام در لایت فارکس
🚀بروکر لایت فارکس
سایت بدون فیلتر امارکتس ، amarkets ورود ، دانلود متاتریدر 4 آمارکتس
بروکر AMarkets
🔥ثبت نام در بروکر آمارکتس
🚀بروکر آمارکتس
راهنمای معاملات طلا icmbrokers ، انواع حساب بروکر icm ، ثبت نام در بروکر icm
بروکر ICM
🔥ثبت نام در بروکر آی سی ام
🚀بروکر آی سی ام
پستیبانی فارسی فارکس ، پشتیبانی ارز دیجیتال ، پشتیبانی بروکرهای فارکس برای ایرانیان ، پشتیبان فارسی ☎️پیامرسان تلگرام

 

نوسان گیری طلا چیست؟

پیش از شروع مقاله میبایست ابتدا به این موضوع پرداخته که نوسان گیری طلا چیست؟ همانطور که از نام آن برمی آید این استراتژی مناسب زمان هایی است که نماد طلا دچار نوسان شده است.

این نوسانات فرصت مناسبی را برای کسب درامد از طلا فراهم می آورد. در استراتژی نوسان گیری طلا معامله گران بسته به اخبار میتوانند جهت بازار را پیشبینی نمایند. در ادامه بیشتر به آنکه نوسان گیری طلا چگونه است؟ خواهیم پرداخت!

9 استراتژی معاملاتی برای انس جهانی طلا در بازار فارکس، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس چیست؟، بهترین استراتژی معامله طلا در فارکس
نوسان گیری طلا در فارکس از بهترین استراتژی های طلا بحساب می آید که در مقاله اختصاصی به آن پرداخته شده است.

 

اجزای تاثیر گذار در استراتژی نوسان گیری طلا

استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس تاثیر پذیر از چندین استراتژی معاملاتی است. با توجه و بکار بستن نماد ها و استراتژی های مختلف میتوان نسبت به نوسان گیری طلا اقدام نمود.

در ادامه به تعدادی از موارد مهم و تاثیر گذار در “استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس” خواهیم پرداخت:

 

تاثیر گذاری جفت ارزها بر روی طلا

زمانی که انس طلا در روند صعودی قرار دارد، نمودار [AUD/USD] نیز با او هم سو می شود. بلعکس آن ین ژاپن [USD/JPY] می باشد که با طلا جهانی رابطه معکوس دارد. یعنی زمانی که طلا صعودی است ین ژاپن نزولی می شود!

اگر تحلیل طلا را درست انجام دهیم هم زمان بر روی چند جفت ارز دیگر نیز می توانیم سود های خوبی کسب کنیم. این همبستگی طلا نسبت به جفت ارز های دیگر یک استراتژی نوسان گیری طلا می باشد.

به طور کلی ترید طلا به دو دسته نوسان گیری/ اسکالپینگ و روند گیری/ سوئینگ کار تقسیم می شوند:

 1. اسکالپینگ طلا
  یکی از بهترین ارز ها برای اسکالپ در بازار فارکس و به جرات در بازار های مالی اسکالپ طلا می باشد به دلیل آن که حجم نوسان بسیار بالایی دارد و این نوسان گزینه مورد علاقه تریدر های حرفه ای است.
 2. روندگیری طلا
  عموما صبورترین معامله گران روندگیری طلا را انتخاب می کنند؛ این معامله شاید ماه ها باز بماند ولی در نهایت از این روش سود بسیار خوبی نصیب تریدر ها می شود.

 

معامله انس طلا با چند اندیکاتور

یکی از استراتژی های نوسان گیری طلا استفاده از چند اندیکاتور می باشد! در این استراتژی دو یا چند اندیکاتور را به طور همزمان روی چارت قیمت فعال می کنیم.

یک اندیکاتور سیگنال اولیه را می دهد و بقیه اندیکاتور ها هم تاییدیه ورود به پوزیشن را به ما صادر می کنند. در این صورت ریسک به ریوارد جذاب تری را خواهیم داشت.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با چند اندیکاتور

 

ترید طلا به روش پرایس اکشن

طرفداران این استراتژی آن را «بهترین روش معامله طلا در فارکس» می دانند. به دلیل آن که پرایس اکشن یکی از برترین تحلیل طلا فارکس را به معامله گران آموزش می دهد.

معامله گران با استفاده از استراتژی پرایس اکشن در ترید طلا می توانند موقعیت های معاملاتی جذابی را شکار کنند. تکنیک های مختلفی مانند الگو های کندلی، الگو های استاتیک و داینامیک، کندل استیک، مقاومت ها و حمایت ها و … را می توان به عنوان بهترین روش های مورد استفاده در پرایس اکشن برای تحلیل و ترید طلا در نظر گرفت.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با پرایس اکشن

 

ترید طلا به روش اسمارت مانی

در استراتژی اسمارت مانی می توانید روند بازار را با الگو های کندلی تشخیص دهید. یک استراتژی ساده در آن این است که اگر کف های تشکیل شده قبلی بالاتر و سقف ها به صورت پله های صعودی از یکدیگر تشکیل شوند، روند بازار صعودی است؛

اما در صورتی که کف های قیمتی پایین تر و سقف ها نزولی از یک دیگر ایجاد شوند، نشان دهنده آن است که روند قیمت نزولی است. این ابزار از ساده ترین روش های بکار بستن استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس است.

 

شکست خط روند نزولی و صعودی

یکی دیگر از روش های تشخیص زمان بکاربستن نوسان گیری طلا در فارکس هنگامی است که روند نزولی و خط روند نزولی قیمت در نمودار طلا به سمت بالا بشکند و سپس قیمت دوباره پولبک زده و بر روی کف داینامیک برگشت بزند. شما می توانید وارد معامله خرید طلا شوید.

 • حد ضرر در این معامله کمی پایین تر از گره ماژور خط روند خواهد بود.
 • حد سود در این معامله در گره های مینور مشخص می شود.

زمانی  که روند بازار صعودی است و قیمت بتواند خط روند صعودی خود را از بالا به سمت پایین شکسته و سپس به آن برگشت بزند، شما می توانید وارد معامله فروش در جهت پولبک طلا شوید.

 • حد ضرر در این معامله کمی بالاتر از خط داینامیک قیمت خواهد بود.
 • حد سود در این معامله نزدیک ترین قله به قیمت طلا خواهد بود.

 

چگونه با نوسان گیری طلا در فارکس سود کنیم؟!

برای سود دهی مستمر بویژه با استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس سه اصل زیر را به یاد داشته باشید:

 • در زمان مناسب ورود کنید؛
 • استراتژی و برنامه معاملاتی خود را هرگز فراموش نکنید؛
 • به حد سود و حدضرر خود پایبند باشید.

 

نحوه استفاده از اندیکاتور ها در نوسان گیری طلا

هزاران اندیکاتور و استراتژی ترید طلا در فارکس وجود دارد، در این جا چند اندیکاتور پر کاربرد و تست شده را برای بکار بستن در استراتژی نوسان گیری طلا مورد بررسی قرار گرفته شده است:

اندیکاتور SCALP STRATEGY

این اندیکاتور در تمامی بخش های نمودار پیشنهاد معامله خرید و فروش به شما می دهد. یک فرمول خیلی ساده در استفاده از این اندیکاتور در استراتژی نوسان گیری طلا وجود دارد:

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با اسکالپ

زمانی که نمودار قیمت بالای ابر سبز در اندیکاتور قرار بگیرد، اگر اندیکاتور سیگنال خرید داد وارد معامله خرید برای نوسان گیری طلا در فارکس می شویم؛

اما اگر نمودار قیمت، بالای ابر و حتی روی ابر قرار بگیرد، اندیکاتور به ما پیشنهاد سیگنال فروش (Sell) می دهد وارد معامله فروش نمی شویم و زمانی پیشنهاد معامله فروش را قبول می کنیم که نمودار قیمت زیر ابر برود؛ در این صورت سیگنال فروش را می گیریم و به سود خوبی خواهیم رسید.

 

اندیکاتور Bollinger Bands

یک سقف و کف قیمتی و یک خط میدلاین در این اندیکاتور وجود دارد. نمودار به سمت هر سقف و کفی حرکت کند و تاییدیه ورود بدهد ما وارد معامله نوسان گیری طلا در فارکس می شویم. به عنوان مثال زمانی که نمودار به کف کانال برسد ما پوزیشن خرید (Buy) را می گیریم و حد سود خود را در سقف کانال مشخص می کنیم.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با باند های بولینگر

همینطور در حالت عکس مشخص است، زمانی که قیمت سقف کانال را بشکند در جهت پوزیشن فروش (Sell) وارد معامله می شویم.

 

اندیکاتور Ichimoku

یکی از فاکتور های عالی برای استراتژی نوسان گیری طلا استفاده از اندیکاتور ایچی موکو می باشد. در این استراتژی اگر خط “تنکانسن”، “کیجونسن” را رو به بالا قطع کند می توان وارد معامله خرید شد.

اما وقتی خط تنکانسن، کیجونسن را رو به پایین قطع کند می توان وارد معامله فروش شد. هنگامی که سنکو A ، سنکو B را به سمت بالا قطع کند می توان سیگنال خرید را صادر کرد.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با ابرهای ایچیموکو

زمانی که سنکو A، سنکو B را به سمت پایین قطع کند محدوده مناسبی برای سیگنال فروش است.

 • ابر کومو:
  زمانی که ابر کومو زیر نمودار قیمتی قرار گیرد می توان در نقطه حمایتی مناسب وارد پوزیشن خرید شد به این خاطر که نمودار قیمت باید خودش را بالای ابر کومو برساند.

 

اندیکاتور RSI

اندیکاتور میانگین قدرت نسبی (RSI) از محبوب ترین اندیکاتور های بکار گرفته شده در استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس بحساب می آید.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با RSI

برای تشخیص نقطه ی مناسب برای اجرای معامله نوسان گیری طلا میبایست به نقاط زیر توجه داشت:

 • ناحیه اشباع فروش:
  زمانی که قیمت در اندیکاتور به سمت پایین حرکت کند و در کف قرار گیرد به این معناست که سیگنال خرید را به ما پیشنهاد می دهد.
 • ناحیه اشباع خرید:
  هنگامی که قیمت به سمت بالاترین حد خود و در سمت سقف کانال قرار گیرد به این معناست که سیگنال فروش را به ما پیشنهاد می دهد.

 

اندیکاتور Moving Average

اندیکاتور های مووینگ اوریج از بهترین اندیکاتورهای تکنیکال برای تحلیل طلا فارکس میباشد. استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک تاثیر نوسانات کوتاه مدت قیمت را در تایم ‌فریم معین، کاهش می ‌دهد و کمک می ‌کند تا معامله گر بتواند روند واقعی قیمت را از نوسانات معمولی برای معامله با استراتژی نوسان گیری طلا تشخیص دهد.

نوسان گیری طلا چگونه است؟، استراتژی نوسان گیری طلا، نوسان گیری طلا چیست، نوسان گیری طلا در فارکس
استراتژی نوسان گیری طلا با میانگین متحرک

این اندیکاتور از برترین ابزارهای تشخیص روند نمودار به شمار می‌آید. با استفاده از این اندیکاتور می‌توان سطوح استاتیک و داینامیک را مشخص کرد.

زمانی که قیمت بالای مووینگ اوریج باشد یعنی ما روندی صعودی در پیش داریم و هنگامی که قیمت پایین این اندیکاتور قرار گیرد به این معناست که روند ما نزولی شده است.

 

استراتژی نوسان گیری طلا

یکی از پاسخ ها در قابل سوالاتی نظیر “چگونه در بازار طلا نوسان گیری کنیم؟” ساخت و استفاده از بهترین استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس بسته به تجربه و شرایط معاملاتی کاربران است.

به همین دلیل در مقاله ای مفصل به یکی از بهترین استراتژی نوسان گیری طلا فارکس با اندیکاتور سووینگ من پرداخته شده است.

استراتژی نوسانات بازار طلا، استراتژی نوسان گیری طلا با Swing Man، استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس

برای مطالعه و آموزش استراتژی نوسان گیری طلا فارکس با سووینگ من کافیست به مقاله ی زیر مراجعه نمایید.

استراتژی نوسان گیری طلا 

 

بهترین ساعت معامله طلا در بازار فارکس

نمی توان بهترین ساعات نوسان گیری طلا در فارکس را به سشن خاصی محدود کرد چون در فارکس هر فردی طبق برنامه های معاملاتی مکتوب خود، در ساعات خاصی به ترید و معامله می پردازد

اما به طور کلی در  بازار گرگ های وال استریت یعنی سشن نیویورک بالاترین میزان نوسان و حجم وجود دارد. هنگامی که سشن نیویورک باز می شود به دنبال فعال کردن حد ضرر سشن قبلی هستند و در سریع ترین زمان ممکن به سمت بالاترین حجم معاملاتی سشن لندن حرکت می کنند.

اما اگر ترید در ساعات پر نوسان آمریکا برای شما فقط ضرر به بار می آورد در ساعات شروع سشن لندن (بین ساعت 11 تا 14) برای شما مناسب تر است.

ساعت باز و بسته شدن طلا در فارکس، بهترین ساعت ترید طلا در فارکس، ساعت طلا در فارکس

برای مطالعه بیشتر درباره ی ساعت بازار طلا در فارکس برای ایرانیان میتوانید از طریق لینک به مقاله مربوط مراجعه نمایید.

بهترین ساعت طلا در فارکس

 

✅نظر کارشناسان تاپ بروکر ایران

معامله با استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس یکی از سخت ترین و در عین حال شیرین ترین معامله ها است. اندیکاتور ها در استراتژی نوسان گیری طلا نقش ویژه ای دارند. این فلز گران بها اصولاً در فارکس با نوسانات بسیار زیادی همراه است و به همین دلیل اکثر تریدر های تازه کار که به دنبال یک شبه پول دار شدن هستند به سمت ترید این فلز پر نوسان می روند.

اما سرمایه گذاری و ترید بر روی آن همان طور که می‌ تواند سود بالایی را به حساب شما اضافه کند، همچنین می تواند در کسری از ثانیه حساب شما را کال مارجین کند!

این فلز با ارزش نوسانات قیمتی زیادی در بازار فارکس دارد و عواملی مانند جنگ، زلزله، اخبار اقتصادی و سیاست کشور ها در دنیا بر روی طلا تاثیرات عمیقی برای نوسان گیری طلا می گذارد.

به همین علت معامله کردن به روش های مختلف اسکالپینگ/نوسان گیری به هوشمندی و زیرکی خاصی نیاز دارد.

سوالات متداول

 • مزیت های ترید طلا در فارکس چیست؟

  نوسان گیری طلا گزینه مورد علاقه برای تریدر های اسکالپینگ است و در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه نوسانات بسیار زیادی را در قیمت آن شاهد هستیم؛

  این به این دلیل است که اخبار زیادی در این روز ها منتشر می شود که بر روی طلا و استراتژی نوسان گیری طلا تاثیر گذارند.

  📈اسکالپ طلا

 • یکی از بهترین استراتژی های طلا کدام استراتژی است؟

  بهترین استراتژی طلا پرایس اکشن و اسمارت مانی است که حتما با توجه به آموزش های خود در گذشته بازار بک تست و فوروارد تست بگیرید و برای استفاده از آن ها در وضعیت فعلی حتماً استفاده کنید.

  📊بهترین استراتژی طلا در فارکس

 • معایب ترید طلا در فارکس چیست؟

  انس طلا یکی از ارز هایی است که به شدت تحت تاثیر اخبار سیاسی و اقتصادی جهان قرار دارد. با پخش شدن اخبار شاهد نوسانات شدید چه در جهت نزول و چه در جهت صعود هستیم که فرصت مناسبی برای نوسان گیری طلا در فارکس فراهم میکند.

  اما حتی برای تریدر های با تجربه هم این نوسانات گاهی ضررهای جبران ناپذیری به بار می آورند!

 • نوسان گیری طلا چگونه است؟

  برای نوسان گیری طلا در فارکس کاربران میبایست موارد زیر را مورد بررسی قرار دهند:

  1. بررسی اخبار طلا در فارکس
  2. تحلیل طلا در فارکس
  3. ایجاد استراتژی نوسان گیری طلا
  4. معامله نوسان گیری طلا در فارکس
 • نوسان گیری طلا یعنی چه؟

  نوسان گیری طلا در فارکس به معاملاتی گفته میشود که در جهت نوسانات بازار بخصوص در زمان رویداد های خبری انجام میشود. معامله با استراتژی نوسان گیری طلا فرصت مناسبی برای کسب معامله بخصوص برای اسکالپر های طلا فراهم میکند.

 • بهترین استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس چیست؟

  برای مطالعه و آموزش ساخت بهترین استراتژی نوسان گیری طلا در فارکس میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

  📊استراتژی نوسان گیری طلا

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
📈معرفی اندیکاتور طلا در فارکس - بهترین اندیکاتور برای معامله طلا در فارکس
📉معرفی اندیکاتور اسکالپ طلا - بهترین اندیکاتور در اسکالپ طلا
🏅تاثیر افزایش نرخ بهره آمریکا بر قیمت طلا - افزایش نرخ بهره آمریکا بر طلا چه تاثیری دارد؟
🥇بررسی عوامل تعیین کننده قیمت طلا - عوامل موثر در قیمت گذاری طلا
جدیدترین مطالب
📉معرفی اندیکاتور باینری آپشن - بهترین اندیکاتور برای باینری آپشن
💢ریسک کپی ترید کلاهبرداری - کلاهبرداری کپی تریدینگ چگونه است؟
©آیا کپی ترید خوب است یا خیر؟ - بررسی کپی ترید
🏦معرفی صرافی های ارز دیجیتال خارجی - لیست صرافی های ارز دیجیتال خارجی بدون تحریم
💱بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی - بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال